PDA

Επιστροφή στο Forum : Ν.Ηράκλειο - DSLAM NIRA - Επαύξηση



vipper69
30-04-08, 12:24
Καλημέρα και Χριστός Ανέστη σε όλους.

Εδώ και 2 μήνες έχω κάνει αίτηση στην Forthnet για 2play και μόλις πριν 2 εβδομάδες μετά από πολλά τηλεφωνήματα μου είπαν ότι προς το παρόν υπάρχει πρόβλημα με τις πόρτες sto DSLAΜ του Ν. Ηρακλείου και περιμένουν επαύξηση από τον ΟΤΕ.
Αν κάποιος γνωρίζει μπορεί να μου το επιβεβαιώσει ή να μου πει ενα τρόπο ώστε να το βεβαιώσω και εγώ και επιπλέον πόσο χρόνο κάνει μια τέτοια διαδικασία αν υποθέσουμε ότι είναι αληθινός ο ισχυρισμός.
Εννοείται βέβαια ότι κατα την χρονική περίοδο που έκανα την αίτηση κανείς δεν με ενημέρωσε ότι υπήρχε τέτοιο πρόβλημα και απλά το εμάθα μετά από αρκετά τηλέφωνα -mail παραπόνων.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

theopan
01-05-08, 01:21
Καλημέρα και Χριστός Ανέστη σε όλους.

Εδώ και 2 μήνες έχω κάνει αίτηση στην Forthnet για 2play και μόλις πριν 2 εβδομάδες μετά από πολλά τηλεφωνήματα μου είπαν ότι προς το παρόν υπάρχει πρόβλημα με τις πόρτες sto DSLAΜ του Ν. Ηρακλείου και περιμένουν επαύξηση από τον ΟΤΕ.
Αν κάποιος γνωρίζει μπορεί να μου το επιβεβαιώσει ή να μου πει ενα τρόπο ώστε να το βεβαιώσω και εγώ και επιπλέον πόσο χρόνο κάνει μια τέτοια διαδικασία αν υποθέσουμε ότι είναι αληθινός ο ισχυρισμός.
Εννοείται βέβαια ότι κατα την χρονική περίοδο που έκανα την αίτηση κανείς δεν με ενημέρωσε ότι υπήρχε τέτοιο πρόβλημα και απλά το εμάθα μετά από αρκετά τηλέφωνα -mail παραπόνων.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αιτησούλες κοιτάνε να μαζέψουν και έχει ο Θεός μετά (υπάρχουν δόξα τω Θεώ αρκετοί με γαϊδουρινή υπομονή που περιμένουν 6 μήνες και ένα χρόνο). Για αυτό δε σου λένε εκ των προτέρων ότι δεν έχουν πόρτες, ζεύγη κλπ. Λένε πάντως ότι η διαδικασία μπορεί να κρατήσει από 1 μήνα, έως και ...για πάντα. Στη θέση σου θα διέκοπτα τώρα που είναι νωρίς (έχει σημασία αυτό που σου λέω) και θα αναζητούσα την τύχη μου αλλού με συνοπτικές διαδικασίες.

hel
01-05-08, 02:57
Καλημέρα και Χριστός Ανέστη σε όλους.

Εδώ και 2 μήνες έχω κάνει αίτηση στην Forthnet για 2play και μόλις πριν 2 εβδομάδες μετά από πολλά τηλεφωνήματα μου είπαν ότι προς το παρόν υπάρχει πρόβλημα με τις πόρτες sto DSLAΜ του Ν. Ηρακλείου και περιμένουν επαύξηση από τον ΟΤΕ.
Αν κάποιος γνωρίζει μπορεί να μου το επιβεβαιώσει ή να μου πει ενα τρόπο ώστε να το βεβαιώσω και εγώ και επιπλέον πόσο χρόνο κάνει μια τέτοια διαδικασία αν υποθέσουμε ότι είναι αληθινός ο ισχυρισμός.
Εννοείται βέβαια ότι κατα την χρονική περίοδο που έκανα την αίτηση κανείς δεν με ενημέρωσε ότι υπήρχε τέτοιο πρόβλημα και απλά το εμάθα μετά από αρκετά τηλέφωνα -mail παραπόνων.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καταγγελία σε ΕΕΤΤ και θα μάθουμε μια και καλή.

johnvam
01-05-08, 19:16
Ένας φίλος με αριθμό 210-28ΧΧΧΧΧ περιμένει για πόρτα απο 26/02/2008.....

Υπομονή!!!

vipper69
02-05-08, 14:16
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις παιδιά.
Μόλις τους απείλησα με καταγγελία με το σκεπτικό ότι πριν κάνω την αίτηση δεν είχα ενημερωθεί για τα όποια προβλήματα μου παρουσιάζουν τώρα και άρα επιθυμώ ακύρωση της αίτησης, μου είπαν ότι μπορώ να διακόψω.
Ο προβληματισμός μου είναι πως διακόπτεις κάτι που δεν έχει καν ξεκινήσει.!!!!!!!!!
Πολύ φοβάμαι ότι η ορολογία εμπεριέχει τον κίνδυνο χρέωσης των 70 ευρώ και αυτό συμβεί εκτός της καταγγελίας θα φάνε και κράξιμο παντού. Επιπλέον έχω ακούσει και για ακυρώσεις που ενεργοποιούνται αργότερα σαν φαντάσματα.!!!!!
Θέλω να ρωτήσω τον φίλο theopan που μου πρότεινε να ψάξω με συνοπτικές διαδικασίες αλλού αν θέλει ας μου πει κάτι πιο συγκεκριμένο μιας και δεν έχω κατα νου κατι. Είναι η πρώτη φορά που μπλέκω με ενναλακτικό φορέα και δεν έχω εμπειρία στο θέμα.

Ευχαριστώ πολύ

johnvam
02-05-08, 14:24
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις παιδιά.
Μόλις τους απείλησα με καταγγελία με το σκεπτικό ότι πριν κάνω την αίτηση δεν είχα ενημερωθεί για τα όποια προβλήματα μου παρουσιάζουν τώρα και άρα επιθυμώ ακύρωση της αίτησης, μου είπαν ότι μπορώ να διακόψω.
Ο προβληματισμός μου είναι πως διακόπτεις κάτι που δεν έχει καν ξεκινήσει.!!!!!!!!!
Πολύ φοβάμαι ότι η ορολογία εμπεριέχει τον κίνδυνο χρέωσης των 70 ευρώ και αυτό συμβεί εκτός της καταγγελίας θα φάνε και κράξιμο παντού. Επιπλέον έχω ακούσει και για ακυρώσεις που ενεργοποιούνται αργότερα σαν φαντάσματα.!!!!!
Θέλω να ρωτήσω τον φίλο theopan που μου πρότεινε να ψάξω με συνοπτικές διαδικασίες αλλού αν θέλει ας μου πει κάτι πιο συγκεκριμένο μιας και δεν έχω κατα νου κατι. Είναι η πρώτη φορά που μπλέκω με ενναλακτικό φορέα και δεν έχω εμπειρία στο θέμα.

Ευχαριστώ πολύ

αν δεν έχεις πάρει πόρτα δεν χρεώνεσαι τα 70€... γνώμη μου και αν θέλεις άκουσε την, κάνε αίτηση ακύρωσης - διακοπής... και πήγαινε με τα 4 στην Tellas!

πιστεύω οτι μελλοντικά θα έχει καλύτερες υπηρεσίες απο την 4net...

εγώ πάντως μετά απο 1 χρόνο με 4net στις 04/06/2008 που κλέινω χρόνο έφυγα με τα 4 για Tellas!

DVader
02-05-08, 14:39
Οντως ισχύει αυτό που λές ...Αλλα θέλεις προσοχή γιατί οι βλάκες στο Forthnet σε βάζουν στο Τειρεσίας για μικροποσά... όπως κάνανε σε μένα και είναι και παγαπόντηδες γιατί ποτέ δεν σου είπαν ότι σε χρεώσανε ...Απλά ένα πρωί σου έρχετε χαρτί απο την εισαγγελία για χρέη :rolleyes:

theopan
02-05-08, 14:45
αν δεν έχεις πάρει πόρτα δεν χρεώνεσαι τα 70€... γνώμη μου και αν θέλεις άκουσε την, κάνε αίτηση ακύρωσης - διακοπής... και πήγαινε με τα 4 στην Tellas!

πιστεύω οτι μελλοντικά θα έχει καλύτερες υπηρεσίες απο την 4net...

εγώ πάντως μετά απο 1 χρόνο με 4net στις 04/06/2008 που κλέινω χρόνο έφυγα με τα 4 για Tellas!

Και πόρτα και παράθυρο να εχεις πάρει, συνδρομητής είσαι από τη στιγμή που θα ανάψει το λαμπάκι adsl στο router σου και θα κάνεις login στο account σου. Μέχρι τότε φεύγεις χωρίς καμία υποχρέωση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.