PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με το sagem modem του kit



Skalos
20-08-05, 14:54
Αγορασα στις 8/8 το ondsl kit, ακομα δεν εχει ολοκληρωθει η διαδικασια ενεργοποιησεις αλλα εγω ηθελα να δω μηπως εχω γραμμη dsl. Τελος παντων, κανω κανονικα εγκατασταση το modem και βλεπω με μεγαλη χαρα οτι το λαμπακι dsl ειχε αναψει! Φυσικα μετα απο ενα τηλεφωνο στην otenet μου κοπηκε η χαρα γιατι μου ειπαν πως ακομα δεν ειχα dsl γραμμη. Τελος παντων εγω το αφησα το μοντεμ να νομιζει πως εχει adsl... Σημερα το πρωι που ανοιξα τον υπολογιστη ειδα πως ο υπολογιστης δεν εβλεπε το modem ενω και τα δυο τα λαμπακια του αναβαν κανονικα!! Δοκιμασα ολα τα usb αλλα τιποτα δεν κανει το ηλιθιο modem να ανταποκριθει.... Ειχε κανεις κανενα παρομοιο προβλημα? Δεν πρεπει να ειναι θεμα τροφοδοσιας γιατι λειτουργουσε μια χαρα πριν....

ΕΡΜΗΣ
20-08-05, 16:54
USB αν δεν κάνω λάθος δεν είναι;

Κάνε του μία απεγκατάσταση και μετά μία εγκατάσταση του driver.

power
20-08-05, 18:14
Τι εννοείς ανάβουν τα λαμπάκια αλλά δε το βλέπει ο υπολογιστής?
Που το κατάλαβες οτι δε το βλέπει?

Skalos
23-08-05, 01:29
Ελα παιδια ευχαριστω για την βοηθεια αλλα τα καταφερα... Οταν ελεγα οτι αναβουν τα λαμπακια αλλα δε το βλεπει ο υπολογιστης, σημαινει πως παιρνει ρευμα απο την usb αλλα ο υπολογιστης δεν βλεπει τιποτα στην usb.... Τελος παντων, μετα απο λιγο σπασιμο στα νευρα επανηλθε μονο του και τωρα απολαμβανω την adsl συδεση μου! :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.