PDA

Επιστροφή στο Forum : Συχνές αποσυνδέσεις



zigab
30-04-08, 23:49
Έχω το Conn-x Talk (με απεριόριστες κλήσεις) με ταχύτητα 1024/256, στην περιοχή των Τρικάλων. Η γραμμή είναι ISDN και το modem είναι το BaudTec C802USB-A0.
Έχω συχνές αποσυνδέσεις και κυρίως όταν χτυπάει το τηλέφωνο. Έχω ελέγξει την συνδεσμολογία, έχω αλλάξει και το splitter, αλλά το πρόβλημα παραμένει.
Μπορεί να οφείλεται σε κάτι άλλο;

Cloudman
30-04-08, 23:57
Έχεις βάλει φίλτρα σε τυχόν άλλες τηλεφωνικές συσκευές που είναι σε άλλα δωμάτια του σπιτιού (εκτός από τη συσκευή που είναι πάνω στο σπλίτερ);

hel
01-05-08, 11:45
Έχω το Conn-x Talk (με απεριόριστες κλήσεις) με ταχύτητα 1024/256, στην περιοχή των Τρικάλων. Η γραμμή είναι ISDN και το modem είναι το BaudTec C802USB-A0.
Έχω συχνές αποσυνδέσεις και κυρίως όταν χτυπάει το τηλέφωνο. Έχω ελέγξει την συνδεσμολογία, έχω αλλάξει και το splitter, αλλά το πρόβλημα παραμένει.
Μπορεί να οφείλεται σε κάτι άλλο;

Αν βγάλεις το τηλέφωνο και καλέσεις τον αριθμό σου από κινητό, έχεις αποσύνδεση;

zigab
02-05-08, 00:04
Έχεις βάλει φίλτρα σε τυχόν άλλες τηλεφωνικές συσκευές που είναι σε άλλα δωμάτια του σπιτιού (εκτός από τη συσκευή που είναι πάνω στο σπλίτερ);

Όχι δεν έχω βάλει φίλτρα σε καμία συσκευή. Πάντως από το splitter πάει μία γραμμή στο modem και μία στο netmod.


Αν βγάλεις το τηλέφωνο και καλέσεις τον αριθμό σου από κινητό, έχεις αποσύνδεση;

Όχι.

aa144
02-05-08, 00:07
Γύρνα το σε Annex A.

foyltaka
02-05-08, 00:34
Δοκίμασε με βγαλμένο το netmod - santis (ανάλογα ποιο έχεις) και βάλε το baudtec απ'ευθείας στην γραμμή ,χωρίς το σπλίτερ.

hel
02-05-08, 11:36
Όχι.

Άρα είναι πρόβλημα συνδεσμολογίας-καλωδίωσης.

egobrain
08-07-08, 12:24
Καλημερα ,

Επειδη το ερωτημα μου αφορα το συγκεκριμενο modem ειπα να το υποβαλω εδω :

Εχω, λοιπον , αυτο το μοντεμ και ενω ειναι συνδεμενο αναβοσβηνει το λαμπακι 'ready' και τα αλλα δυο (PWR και link) μενουν σταθερα αναμενα .

Δε μπορω να κανω συνδεση στον υπολογιστη μου .
Αν θυμαμαι καλα παλιοτερα οταν εκανα συνδεση δεν αναβοσβηνε συνεχεια το "ready" , ισως παλι να κανω λαθος ..


Πιθανη λυση ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.