PDA

Επιστροφή στο Forum : Blackout στη HOL



Gatoulis
27-09-03, 18:11
Δεύτερο Σαββατοκύριακο (27 Σεπτ 2003) ταλαιπωρίας για την αγαπημένη μου τα τελευταία 6 χρόνια HOL. Αδυναμία σύνδεσης, χαμηλό bandwidth, πτώση γραμμής, αδυναμία πρόσβασης ακόμα και σε τοπικές σελίδες.
Το προηγούμενο ήταν ακόμα χειρότερο αφού το blackout ήταν ολοκληρωτικό λόγω «προβλήματος στις γραμμές εξωτερικού»* το οποίο αποκαταστάθηκε τη Δευτέρα το μεσημέρι. Τώρα είναι η μετακόμιση του εξοπλισμού και μια ανοίγουν και μια κλείνουν… Αφήστε που αποφεύγουν na ενημερώσουν μεσω email γιατί «πολλοί χρηστές δεν τα διαβάζουν»*. Άντε και με γεια το site !!!


Ο Γατούλης στα όρια του ! Aκόμα λίγο και αντί για HOL θα γίνουν LOL.



* Πηγή : τεχνική υποστήριξη HOL.

WinMik
27-09-03, 19:52
Και εγώ σήμερα το πρωί κατά τις 10 ήταν αδύνατο να συνδεθώ (με dial-up πάντα). Εμφάνιζε Error 718 κλπ κλπ.

Η τεχνική υποστήριξη μιλούσε συνέχεια και τα παράτησα. Μετά που ξαναδοκίμασα κατά τις 4 όλα ok... Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Ο :evil:

MakisCE
27-09-03, 20:32
Αυτό είναι και το τέλος της HOL για μένα (ISDN σύνδεση).

ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ, να κανουν shut down τα πάντα,
χωρίς καμμιά ειδοποίηση στους συνδρομητές της,
ενώ πρόκειται για προγραμματισμένη κίνηση.

Και παράλληλα να μην απαντάει άνθρωπος στο support line εδώ και 2 μέρες..

Είστε ΠΟΛΥ FOUL κύριοι. enough is enough. χαίρετε.

gan33
28-09-03, 00:03
Ευτυχώς που υπάρχετε κι εσείς παιδιά για να γράφεται κάνα μήνυμα στο HOL ADSL.
Σιγά σιγά συνειδητοποιούν κι οι τελευταίοι τον ξεπεσμό της.

Άντε, καιρός να την κάνετε...

(Ένας πικραμένος)

poussou
28-09-03, 12:22
Εμένα τελείωσε η σύνδεσή μου προχτές και χοροπήδαγα!!!!Τέρμα ποιά η HOL :D :D
Όχι άλλη ταλαιπωρία!!!Ζήτωωωωω.Η HOL έχει πάρει την κατηφόρα και ΟΛΟΙ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ!!!ΑΡΚΕΤΑ ΤΟΥΣ ΑΝΕΧΤΗΚΑ.ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!!!ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΙ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η HOL ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΣΑΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΣΥΝΙΣΤΏ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ....ΙΣΩΣ ΕΤΣΙ ΚΑΠΟΤΕ ΠΑΡΟΥΝ ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ.........

Gatoulis
28-09-03, 14:18
Κρίμα όμως για τον πάλαι ποτέ 2ο ISP της Ελλάδας να ξεπέσει έτσι, έστω και προσωρινά… Όπου ανακατεύονται τράπεζες αυτά συμβαίνουν…. :cry:

Gatoulis
28-09-03, 14:21
Να αυτα που λεγαμε, τρεις φορες εκανα ποστ μεχρι να ερθει επιβεβαιωση....
Συγνωμη παιδια !

TiO
28-09-03, 16:18
apo to www.hol.gr



ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αγαπητοί πελάτες και συνδρομητές,

Από το βράδυ της Παρασκευής 26 Σεπτεμβρίου και μέχρι το πρωί της Δευτέρας 29 Σεπτεμβρίου, θα πραγματοποιηθεί μεταφορά όλης της τεχνικής υποδομής της Hellas On Line σε νέες εγκαταστάσεις στην ευρύτερη περιοχή των Μεσογείων.

Ζητούμε την κατανόησή σας από την Παρασκευή το βράδυ ως και την Δευτέρα το πρωί, καθώς θα παρατηρηθούν διακοπές στην παροχή των υπηρεσιών μας.

MakisCE
29-09-03, 11:14
και αυτό σημαίνει ότι εγώ (ο συνδρομητής της HOL) επισκέπτομαι συχνά το site της HOL, οπότε και 8α έπρεπε να το είχα δει;;;
Αυτό φίλε ή8ελε e-mail ειδοποίηση τουλάχιστον 4-5 ημέρες πριν.
Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και δε νομίζω να έχει επαναληφθεί από οποιονδήπωτε ISP θέλει να θεωρείται σοβαρός.

ΓΙΑΤΙ τσακίστηκαν να στείλουν newsletter εχθές (μετά το downtime) να μας ενημερώσουν ότι θα έπρεπε να είμαστε απέραντα χαρούμενοι επειδή μετακόμισαν;!;!
Αυτό (αποστολή newsletter) ΔΕΝ μπορούσε γίνει την προηγούμενη εβδομάδα κύριοι της HOL;

Δηλαδή τις 2 ολόκληρες ημέρες σπάσιμου νεύρων, και χαμένων κλήσεων σε dial-up και support, νομίζετε ότι οι συνδρομητές σας θα τα ξεχάσουν τώρα που είστε σε ποιο ωραία γραφεία; ΜΕ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ!


apo to www.hol.gr



ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Αγαπητοί πελάτες και συνδρομητές,

Από το βράδυ της Παρασκευής 26 Σεπτεμβρίου και μέχρι το πρωί της Δευτέρας 29 Σεπτεμβρίου, θα πραγματοποιηθεί μεταφορά όλης της τεχνικής υποδομής της Hellas On Line σε νέες εγκαταστάσεις στην ευρύτερη περιοχή των Μεσογείων.

Ζητούμε την κατανόησή σας από την Παρασκευή το βράδυ ως και την Δευτέρα το πρωί, καθώς θα παρατηρηθούν διακοπές στην παροχή των υπηρεσιών μας.

TiO
29-09-03, 18:32
den to ekana post gia na dikaiologhsw kati(den exw logo na to kanw outws 'h allws)... apla pros enhmerwsh twn anhsyxountwn....

tolisp
29-09-03, 22:35
Pragmati einai aparadekti energeia na min eidopoiisoun pio prin... afiste de pou ta problimata logw ergasiwn eixan arxisei kai prin tin paraskebi apo triti tetarti... alla den tha to xrewsw stin HOL oso sto oti einai mia etairia pou douleboun ellines - distixws :P
Kapoia pragmata pou sto ekswteriko thewrountai aftonoita san sebasmo ston pelati/politi edw thewrountai perita kai milaw apo tin simperifora tis astinomias se osous exoun px piercing mexri to oti kleinoun aproeidopoiita kentrikous dromous kathimerini to prwi gia na kanoun diagrammiseis... apla exoume "ellinikous" tropous na kanoume kapoia pragmata... poli kakws alla etsi einai.

puntomania
21-10-03, 08:56
Gia sas paidia

i hol ontos exei provlimata apo tote pou anelave i trapeza, tin theorousa poli kali eteria se polla simia alla distixos auto alazi dramatika sto xirotero kathimerinos kai den enoo mono to diktio tis texnika alla kai to prosopiko tis, eime dealer tis sti thasso kai apo thema ipostiriksis eine miden pleon distixos, emena prosopiko to mono kalo pou mou kani eine pou exo tin sindromi (isdn64) dorean logo dealer.

Vevea tha alakso provider sindoma alla den ksero se pion akoma mias kai to dsl distixos akoma den eskase mouri edo!

Gothic
21-10-03, 09:20
Την Vivodi λυπάμαι, που πάνω που με έχει πείσει οτι είναι σοβαρή εταιρεία, αποφασίζει να συνεργαστεί με τα σούργελα. Ελπίζω να μην κολλήσουν κανένα κουσούρι απο την Hellas Off Line. :roll:

tolisp
22-10-03, 02:39
Pou to eides afto gia tin sinergasia? H vivodi einai to mabro tis to xali - elpizw to antitheto min ginei kai xalasei kai i HOL! :evil:

parisk
22-10-03, 04:01
Κρίμα όμως για τον πάλαι ποτέ 2ο ISP της Ελλάδας να ξεπέσει έτσι, έστω και προσωρινά… Όπου ανακατεύονται τράπεζες αυτά συμβαίνουν…. :cry:

Στο χωριό μου λένε "Εκεί που κρεμούσαν οι καπεταναίοι τ' άρματα, κρεμάνε οι γύφτοι τα ταούλια" 8)

Gothic
22-10-03, 04:24
http://www.adslgr.com/modules.php?name=News&file=article&sid=321&mode=&order=0&thold=0

"Tέλος, η Vivodi αναμένεται να συνεργαστεί στενά με την Hellas On Line του ομίλου EFG Eutrobank, προκειμένου η κάθε εταιρεία να προωθήσει προϊόντα και υπηρεσίες της άλλης στην ελληνική αγορά."

Όσο για το ποιά εταιρεία θα χαλάσει ποιά, δες τις εξελίξεις του τελευταίου χρόνου και συζητάμε...

tolisp
22-10-03, 05:23
Den katalabainw ti ennoeis... eimai stin HOL 6-7 xronia kai pote den eixa problima...oute twra me adsl pou paei sfaira... Antitheta i tilefwnia tis vivodi pou eixa tin atixia na dokimasw itan anekdoto! (eftixws tin ekopsa mesa se 3 meres kai isixasa) Proswpika den me xalaei pou exei agorastei apo mia apo tis megaliteres trapezes tis ebrwpis... ase pou den blepw se ti "paizei" afto sta arnitika tis...

Gothic
22-10-03, 13:27
Τέλος πάντων, η HOL φαίνεται οτι είναι σαν τους Western Digital, όπως σου έχει κάτσει. Έχω φίλους που έχουν φτύσει αίμα με την HOL (και τους WD) έχω φίλους που πίνουν νερό στο όνομα της WD (και τώρα γνωρίζω και ανθρώπους που γουστάρουν την HOL). Το γεγονός είναι οτι μιλάμε για aDSL στο οποίο μέχρι τώρα η Vivodi έχει δώσει τα καλύτερα δείγματα και η HOL τα χειρότερα.

Hik
23-10-03, 00:53
Tolisp πόσες μετοχές έχεις της Eurobank;

Εδώ και χρόνια σε βλέπω να υποστηρίζεις τη HOL σε όλα τα forums.... ακόμα και η μάνα μου που μπαίνει να δει το mail της παραπονιέται ότι η HOL είναι giatampaza... έλεος πια.

tolisp
23-10-03, 01:04
Hik afto pou les na to parw san eksipnadoula... lew tis proswpikes mou paratiriseis gia osous endiaferontai na tis diabasoun. Apo ekei kai pera eilikrina protimw na MHN exei pollous sindromites i HOL wste na exw panta tin taxitita pou exw aftin tin stigmi! Osous perisoterous loipon peisete oti i HOL einai gia ta mpaza toso to kalitero einai kai gia mena opws kai gia olous tous allous pou eimaste me HOL kai den milame ;)

Parepiptontws oi WD einai oi kaliteroi diskoi... opws kai ta ASUS ta kalitera m/b - na ipothesw gothic exeis m/b gigabyte me chipset VIA kai seagate? :mrgreen:

georgeavgouleas
23-10-03, 03:30
HOL for-ever!! Ti na po re pedia!! Tora pou egine afti i metafora tis HOL, oli pesate na tin katakrinete. Iremiste ke ligo. Gia tin Elada DSL ine kati kenourgio. Perimenete ligo na doume ke ti akrivos trexi!! :evil:


Parepiptontws oi WD einai oi kaliteroi diskoi... opws kai ta ASUS ta kalitera m/b - na ipothesw gothic exeis m/b gigabyte me chipset VIA kai seagate? :mrgreen:

P.S.: Tha simfoniso ke se afto. ASUS are the BEST, opos vevea ke i WD. Telika tolisp, exoume tis idies protimisis!!! :mrgreen:

tolisp
23-10-03, 04:40
George les na eimaste didimoi? :P

Gothic
23-10-03, 10:29
Parepiptontws oi WD einai oi kaliteroi diskoi... opws kai ta ASUS ta kalitera m/b - na ipothesw gothic exeis m/b gigabyte me chipset VIA kai seagate? :mrgreen:

Τσου, Chaintech Apogee, ASUS GF4MX και δίσκους IBM (πρίν έπαιρνα Quantum). Στο συρτάρι επίσης έχω και 3 χαλασμένους WD απο διάφορους φίλους που χτύπησαν bad sectors. (Προτιμώ MSI και μετά ASUS, απλά την συγκεκριμένη εποχή η Apogee ήταν μακραν η καλύτερη mobo για Athlon).

georgeavgouleas
24-10-03, 02:40
Think so toli?? Well tote, etsi fenete pos ine!!! :mrgreen:


Τσου, Chaintech Apogee, ASUS GF4MX και δίσκους IBM (πρίν έπαιρνα Quantum). Στο συρτάρι επίσης έχω και 3 χαλασμένους WD απο διάφορους φίλους που χτύπησαν bad sectors. (Προτιμώ MSI και μετά ASUS, απλά την συγκεκριμένη εποχή η Apogee ήταν μακραν η καλύτερη mobo για Athlon).

Osa gia sena file mou, tha diafonise se ola afta pou les!! Vevea, esi milas gia Athlon. Alla ke pali tha epimino ASUS. Paliotera imoun Gigabyte, alla apo tin stigmi pou gnorisa ASUS, to thema ixe idi liksi!! :mrgreen:

tolisp
24-10-03, 02:40
Gothic tha simfwnisw mazi sou kai stous IBM (pou exoun meinei pleon pisw apo apopsi texnologias opws allwste oli i IBM) kai SIGOURA stous fireball (exw fireball pou doulebei apo to 1993 kai niwthei mia xara akmaios!!!) alla distixws apo tin stigmi pou den iparxei pleon... WD... oi seagate einai gia ta mpaza (fantazomaisimfwneis) oi maxtor ok apo antoxi alla argoi... oi WD pou xtipisan bad sectors den kserw giati mporei na to ekanan afto... opws eimai sigouros ksereis exei na kanei kai me ton xeirismo pou tous kaneis (exw dei pc me ton skliro na KREMETAI apo to kalwdio sindesis!!!!) kathws kai me to poso kalo trofodotiko kai UPS exeis...

Gothic
24-10-03, 14:30
Συμφωνώ tolisp, για την ακρίβεια αν έπαιρνα δίσκο τώρα, μάλλον για WD θα πήγαινα μια και έχουν προοδεύσει αρκετά, η IBM έχει μείνει πίσω, οι Seagate είναι για τον πάτο και στους Maxtor δεν είχα ποτέ εμπιστοσύνη.
Όσο για τον χειρισμό ήταν όλοι απο πολύ καλή χρήση και LOL αυτό με το κρέμασμα πρώτη φορά το ακούω!
Αχχχχ, Quantum, έχω ακόμα τους 1.7 και 6GB Fireballs και παίζουν μια χαρά... :roll:

Crosstalk
24-10-03, 16:29
Paidia, exoume xefigei ligo kai apo HOL kai ADSL! 8)

gan33
24-10-03, 23:32
Crosstalk ακόμη να καταλάβεις ότι προσπαθούμε να παρομιάσουμε την hol με τους WD μπας και καταφέρουμε να της βρούμε κάνα θετικό;

tolisp
25-10-03, 01:14
Crosstalk zitw tapeina signwmi egw ebgala tin sizitisi apo to topic:( Eimai aparadektos...

Gothic
25-10-03, 04:40
Βρε Crosstalk, διάβασε όλο το topic, παρομοίασα την HOL με την WD οπότε δεν έχουμε ξεφύγει θεωρητικά, αν θές θέμα που ξέφυγε δες αυτό με το κάπνισμα... :mrgreen:

Crosstalk
25-10-03, 06:09
Den exw to xrono na checkarw ola ta posts alla nomizw oti to black out stin HOL kai oi WD den exoun kamia sxesi!Ektos kai an i HOL xrisimopoiei WD! :P

Gothic
25-10-03, 09:57
Α,χα! Good point! The plot thickens!
Τι δίσκους χρησιμοποιεί άραγες η HOL;

Nick2k2
25-10-03, 11:51
Τι δίσκους χρησιμοποιεί άραγες η HOL;
WD :D :lol: 8O :o

kostas_1966
26-10-03, 19:00
Χαιρετω την παρεα.Ως χρηστης της χολ εδω και περιπου 15 μηνες(την πατησα με το 12+6 κι εγω)θα ηθελα κι εγω να εκφρασω την μεχρι τωρα εμπειρια μου με αυτην,χωρις καμμια προκαταληψη,πιστεψτε με.
Αρχιζω.
Αρκετες φορες εως τωρα στο διαστημα της συνδρομης μου αντιμετωπισα προβλημα συνδεσης δηλαδη το κομπιουτερ της χολ μου αρνειτο την προσβαση.
Τα μηνυματα που επαιρνα στην οθονη μου ηταν "the remote computer did not response,the username and/or password is invalid" κ.λ.π
Προσπαθουσα τοτε,ο φουκαρας,να τσεκαρω το setup της συνδεσης αλλά εις ματτην.Αν και σωστα,pass & id,η χολ μου εσπαγε τη χολη!
Το αφηνα λοιπον και επειτα απο κανα δυο μερες τσουπ,επανερχοταν μονο του ως εκ θαυματος.
Τελευταια αντιμετωπιζω και αλλο προβλημα,τα γνωστα spam.
Τα οποια,δεν ξερω πως,ερχονται κατα ορδες καθημερινα στο inbox του isp,το καλο e-mail μου δηλαδη,sτο αλλο της hotmail δεν λαμβανω τοσα spam!
Και για τα δυο αυτα προβληματα εκανα χρηση του hol helpdesk.
Εκει διαπιστωσα οτι οι κυριοι δεν εχουν καποιο antispam προγραμμα ή τουλ.δεν ειναι τοσο ισχυρο,δεν δειχνει την παρουσια του.Καμμια σχεση με την hotmail που εχει το junk mail.
Οσον αφορα τις κατα καιρους αρνησεις προσβασης ε,πηρα την απαντηση οτι φταιει το μοντεμ μου,δεν κλεινει λεει κανονικα!
Κολλαει το μοντεμ κυριοι?
Δεν θα τολεγα.Ηδη εχω απο το tomorrow(το περιοδικο)δωρεαν συνδεση για ενα μηνα στο δικτυο μεσω ΤΕΛΛΑΣ.
Ουδεποτε ως τωρα διαπιστωσα αρνηση προσβασης στην τελλας.Μηπως το μοντεμ μου σεβεται την τελλας και δεν..."κολλαει" ενω αντιθετως "εκτραχυνεται" και βγαζει τον κακο εαυτο του στην χολ?
Αυτα τα ...ολιγα.Βλεποντας κι απο εδω οτι η χολ υπολειπεται του ανταγωνισμου,βλεποντας το ελαχιστο των συνδρομητων της σε σχεση με αλλους isp's,βλεποντας οτι πλεον και στις τιμες δεν λεει τιποτα...
...Μπορω να δηλωσω τρανταχτα(πρωτα στον εαυτο μου και μετα στους υπολοιπους)οτι ναι,κυριες και κυριοι,η hol αποτελει παρελθον πλεον για μενα.Κι αν θελετε τη γνωμη μου ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΑΚΡΙΑ κι εσεις.
ΥΓ. To οτι η hol χωλαινει και στα περι adsl δεν αποτελει εκπληξη,ειναι απλα το κερασακι στην τουρτα.Τουρτα στη μουρη της λοιπον. :evil:

lexios
16-01-04, 04:50
Ειμαι περιπου 2 χρονια συνδρομητης και θα αναφερθω σε μερικα πραγματα. Η συνδεση μου ειναι σχεδον παντα (100αδες συνδεσεις) στα 57.6KBPS (Microcom 56K Travel USB MODEM) εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων που συνδεθηκα στα 14.4 κατι που σημαινει πως κατι δεν πηγε καλα στο handshake λογω γραμμης τηλεφωνου.

Αρα η PSTN με ικανοποιει.

Τα downloads μου φτανουν σχεδον παντα τα 5.5-6 KBPS (εκτος εαν ειναι χαλια ο remote server) και αυτο συμβαινει οποια ωρα και αν συνδεθω.

Το email συστημα ειναι ικανοποιητικο και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα σοβαρο προβλημα, οπως επισης εδω και 2 χρονια δεν λαμβανω σχεδον καθολου spam.

Οταν η HOL εκανε μεταφορα των συστηματων της σε αλλο χωρο ειχε ηδη ενημερωσει με email το οποιο ειχα λαβει και γνωριζα απο πριν...

Δεν ειμαι εργαζομενος της εταιριας, δεν εχω κανενα λογο να τους υποστηριξω, αλλα σιγουρα εδω και 2 χρονια δεν μπορει να ειμαι ο μοναδικος ικανοποιημενος πελατης τους ετσι δεν ειναι;

manoulamou
16-01-04, 15:56
Αγαπητε lexios ισως εισαι ο κανονας ισως οχι.
Η προσωπικη μου εμπειρια απο την HOL ειναι τραγικη.
Χαλασε το μοντεμ και ειδα μια προσφορα στο E-SHOP,
που ηταν ext microcom + 6 μηνες hol σε τιμη εξευτελιστικη.
Καθοτι ... πανεξυπνο ... ατομο και υπο σκεψιν συντομου αποκτησης adsl
τα πηρα.
Οντας 7 χρονια χρηστης, ποτε πριν δεν ειχα τοσο μεγαλο προβλημα
με ταχυτητες, διακοπες συνδεσης και ιδιως αρχικη συνδεση.
Οταν συνδεομαι με την τριτη πανηγυριζω....
Θα περιμενω μεχρι το Πασχα και με το δωρο λεω να βαλω επιτελους adsl.
ΚΑΙ οπωσδηποτε μακρυα απο hol!!!
:( :oops: :roll: :mrgreen:

lexios
21-01-04, 04:21
Οπως κι εγω ετσι κι εσυ δεν εχουμε λογο να λεμε ψεμματα. Δεν ξερω τι συμβαινει με το θεμα αυτο... Καλο ειναι παντως να τους ρωτησεις. Οσον αφορα το support, πραγματι τον τελευταιο καιρο εχει μια κακη συμπεριφορα. Αλλο ρωτας και αλλο απαντουν! Δυστυχως ο τομεας αυτος, μαλλον εχει περιελθει σε κακο χαλι. Ευτυχως ομως, τα προβληματα τα λυνω μονος μου. Λυπαμαι οσους χρειαστουν το support της εταιριας...

b0fh
21-01-04, 05:56
Χαλασε το μοντεμ και ειδα μια προσφορα στο E-SHOP,
που ηταν ext microcom + 6 μηνες hol σε τιμη εξευτελιστικη.
Καθοτι ... πανεξυπνο ... ατομο και υπο σκεψιν συντομου αποκτησης adsl
τα πηρα.

Έχω μια ερώτηση να κάνω και όχι μόνο προς σε εσένα φυσικά αλλά μιας και το αναφέρεις εσύ οτι την στιγμή που αγόραζες το πακέτο το συγκεκριμένο αισθάνθηκες πανέξυπνος, εξήγησε μου λίγο πως μπορείς να έχεις τέτοιο συναίσθημα αγοράζοντας Microcom ??
Και για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους, η κάθε εταιρεία έχει τον δικό της εξοπλισμό ο οποίος για τον α ή β λόγο με κάποια modem παίζει καλά και με κάποια άλλα όχι. Πρέπει δηλαδή να φταίει η εταιρεία επειδή το συγκεκριμένο modemακι είναι εν ολίγοις του κιλού?

manoulamou
23-01-04, 16:36
:( :oops: :roll: :!: :mrgreen:

Lord_Flasheart
25-01-04, 16:19
συμφωνό με τον b0fh εδώ...

Είναι αλήθεια οτι τα microcom είναι μάλλον τα χειροτερο-τερο -τερα....

Lunacy
25-01-04, 17:02
Ας μην ξεχνάμε και τα Crypto, παιδιά! Εκεί να δείτε τί θα πει χάλι μαύρο.

androu
24-05-04, 23:36
πάντως σχετικά με τις αναβαθμίσεις .. συχνά κάνουνε λέει αναβαθμιση.. όμως δεν ενημερώνουν πιο πρίν . .πρέπει ο καθένας να μυρίσει τα νύχια του όταν δει ότι δεν μπαινει σε καμια σελίδα :twisted:

sdikr
25-05-04, 00:02
androu μην ξυπνας ξεχασμενα post!!

κανε ένα καινούργιο καλύτερα

dpan
15-06-04, 17:10
Ασυμβατα modems με την HOL (και συσκεκριμενα με τους Cisco Router της στους κατα τοπους κομβους) ειναι τα :

-Μicrocom (μονο Dial up modems οχι routers και ειδικα τα in porte home τα οποια για να παιξουν θελουν extra initialization command)
-Crypto παντως τυπου (εσωτερικα εξωτερικα)
-Modems με Chipset HSP (το εχουυν φτηνιαρικα modems του κιλου οπως ελεχθει)
*V92 υποστηριζεται μονο με Αθηνα , Θεσσαλονικη , Πατρα (Δοκιμαστικα)
Σε ολους τους αλλους κομβους παιζει το V92 οποτε η λυση ειναι αναγκαστικα extra initialization command για συμβατοτητα με V90.

Τελος καλο ειναι πρωτου αγορασετε κατι να κανετε μια ερευνα αγορας στο τι προτοκολλα συνδεσης ζηταει ο παροχος και τι υποστηριζει το modem.Ασυμβατοτητες με συσκευες εχουν ολες οι εταιρειες...αυτο προς γνωσην και συμμορφωσην
Φιλικα
Δημητρης

dpan
15-06-04, 17:12
Μια μικρη διορθωση : Σε ολους τους αλλους κομβους παιζει το V90 οποτε η λυση ειναι αναγκαστικα extra initialization command για συμβατοτητα με V90.

Ευχαριστω

@ ADSLgr.com All rights reserved.