PDA

Επιστροφή στο Forum : "Aνάλυση Υπολοίπου"



TRY
02-05-08, 16:27
Ρε παιδιά η HOL σήμερα μαζί με το λογαριασμό (που ως συνήθως ήρθε ληγμένος) μου έστειλε και ένα χαρτί που γράφει "ανάλυση υπολοίπου" και γράφει κάτι ποσά χωρίς να εξηγεί περαιτέρω. Τι είναι αυτό το φρούτο; Εγώ τους λογαριασμούς μου τους έχω πληρώσει όλους. Ληγμένους βέβαια αφού ληγμένοι έρχονταν.

nmavro73
02-05-08, 23:05
Χα!!Σήμερα μιλούσα με υπάλληλο πόση ώρα και κοιτούσα τις χρεώσεις και τις έψαχνα στα αντίγραφα της κάρτας.Κάποια στιγμή δεν χρεώσαν ένα λογαριασμό.Και τώρα το συμψηφίζουν.Φυσικά αυτός ο λογαριασμός είναι αρκετά παλιός.Ζήτησα όλα τα αντίγραφα από τον ιούνιο και μετά

No-Name
02-05-08, 23:13
m2 με χρεώνουν για Φεβρουάριο ενώ έχω ήδη πληρώσει...Μίλησα ήδη με ένα τούβλο στο CC αλλά δεν βγάλαμε άκρη.

Θα στείλω καταγγελία στην ΕΕΤΤ με κοινοποίηση στη HOL,δικό τους θέμα ειναι να ψαχτούν να βρούν τι έχουν κάνει και βγήκα χρεωμένος

yianemma
02-05-08, 23:32
Εμένα δεν μου στείλαν ποτέ λογαριασμό από την ημέρα ενεργοποίσης του DP και για πέντε μήνες δεν μου ζήτησαν δεκάρα.

Κατόπιν δικιάς μου πρωτοβουλίας και φοβούμενος μην κόψουν το τηλέφωνο τους πήρα τηλέφωνο και ρώτησα τι χρωστάω. Τότε είδα ότι τους στέλναν σε λάθος διεύθυνση αλλά το θέμα δεν είναι αυτό.

Ενώ μόνος μου τους ζήτησα τραπεζικό λογαρισμό για να πληρώσω εντελώς συμπτωματικά (!) την άλλη μέρα είχαν το ΘΡΑΣΟΣ να με καλέσουν από το Credit Control για να μου πουν ότι χρωστάω. Άκου να δεις.

Είχε δε και το ΘΡΑΣΟΣ (δις) να μου ζητήσει να τον πληρώσω μέχρι τη Δευτέρα.!!!

grsaint13
03-05-08, 16:49
Και εμένα στον τελευταίο λογαριασμό που μου έστειλαν,υπάρχει υπόλοιπο το οποίο αντιστοιχεί στο λογαριασμό του προηγούμενου μήνα,τον οποιο φυσικά έχω πληρώσει αλλά εκπρόθεσμα λόγω του ότι τον έλαβα ενώ είχε λήξει!

Το ίδιο,φυσικά,συμβαίνει και με αυτόν που έλαβα χθες:Έχει λήξει!

No-Name
03-05-08, 16:51
Και μένα όλοι ληγμένοι έρχονταν

vaggoulas
03-05-08, 16:55
Μάλλον η HOL αργεί να στείλει στα ΕΛΤΑ τους λογαριασμούς,τα ΕΛΤΑ όσο να'ναι και αυτά καθυστερούν και στο τέλος την πληρώνει ο πελάτης που παίρνει συνέχεια ληγμένους λογαριασμούς.Αλήθεια η HOL έχει λογαριασμούς ανά μήνα ή ανά 2μηνο?

No-Name
03-05-08, 16:56
Ανα μήνα! αλλά αν το θυμηθεί η HOL σου "χώνει" και κάνα παλιό απλήρωτο(ο οποίος φυσικά είναι πληρωμένος)

vaggoulas
03-05-08, 17:18
Ανα μήνα! αλλά αν το θυμηθεί η HOL σου "χώνει" και κάνα παλιό απλήρωτο(ο οποίος φυσικά είναι πληρωμένος)
Κοίτα μπορεί εσύ να τον πλήρωσες αλλά αν αργεί το λογιστήριο να τα λάβει και να τα περάσει ο λογαριασμός τυπώνεται κανονικά αλλά έχει και τον προηγούμενο μαζί :down:

No-Name
03-05-08, 17:20
Μου ήρθε του Απριλίου με απλήρωτο υπόλοιπο από τον Φεβρουάριο ενώ τον Μάρτιο ήρθε χωρίς υπόλοιπό από Φεβρουάριο.

Προσωπικά δεν βγάζω άκρη μαζί τους....

vaggoulas
03-05-08, 17:26
Μου ήρθε του Απριλίου με απλήρωτο υπόλοιπο από τον Φεβρουάριο ενώ τον Μάρτιο ήρθε χωρίς υπόλοιπό από Φεβρουάριο.
Δεν την παλεύουν εκεί μέσα με τίποτα :lol:

TRY
03-05-08, 19:04
Εγώ πάντως τους πληρώνω το ποσό του λογαριασμού το οποίο περιλαμβάνει το πάγιο και τα τηλέφωνα και τα υπόλοιπα ας τα βγάλουν πέρα αυτοί.

nmavro73
04-05-08, 11:04
Πάντως εμένα εκείνον που λένε απλήρωτο δεν τον έχουν πάρει από την κάρτα. Εχω όλα τα αντίγραφα σε ηλεκτρονική μορφή και όντως δεν έχει πληρωθεί.Απλά ζήτησα για να συγκρίνω τα ποσά και τις πληρωμές. Μετά βλέπουμε

theofilos79
04-05-08, 23:06
ποτέ δεν κατάλαβα γιατί στέλνει τους λογαριασμούς ληγμένους. θα μπορούσε πολύ απλά να βάλει παράπανω χρονικό διάστημα πριν λήξει ο λογαριασμόσ.

TRY
04-05-08, 23:07
ποτέ δεν κατάλαβα γιατί στέλνει τους λογαριασμούς ληγμένους. θα μπορούσε πολύ απλά να βάλει παράπανω χρονικό διάστημα πριν λήξει ο λογαριασμόσ.

Μάλλον ασυνεννοησία μεταξύ τμημάτων.

theofilos79
05-05-08, 12:25
αυτό το πρόβλημα ειχε και ένας άλλο μεγάλος πάροχος κινητής τηλεφωνίας όταν πρωτοξεκίνησε να λειτουργεί, αλλά το κατάλαβαν και το ρύθμισαν. Αυτοί πόσο καιρό θέλουν για να καταλάβουν ότι οι λογαριασμοί φτάνουν ΄ληγμένοι στα σπίτια;

grsaint13
05-05-08, 18:11
αυτό το πρόβλημα ειχε και ένας άλλο μεγάλος πάροχος κινητής τηλεφωνίας όταν πρωτοξεκίνησε να λειτουργεί, αλλά το κατάλαβαν και το ρύθμισαν. Αυτοί πόσο καιρό θέλουν για να καταλάβουν ότι οι λογαριασμοί φτάνουν ΄ληγμένοι στα σπίτια;

Πολύς,πάρα πολύς αν λάβουμε υπ'όψιν τις ταχύτητες αντίδρασής τους σε άλλα θέματα...

orotoi
08-05-08, 16:35
Και δώ μια απο τα ίδια... Ληγμένοι.. Κάντε αυτο που κάνει και ο φίλος.. *δε θυμαμαι ονομα... Πληρωστε μόνο το πάγιο και τα λοιπά του τρέχοντος.. Τα άλλα στα @@.. Και κρατάμε πάντα όλες τις αποδείξεις... με τους Άχρηστους που μπλέξαμε..

guzel
08-05-08, 16:54
γνωριζουν το "προβλημα"

απο τη στιγμη που μας λενε να το πληρωνουμε οποτε γουσταρουμε και η ιδια η χολ δεν εχει προβλημα τι ζωρε τραβαν ορισμενοι ? πραγματικα που ειναι το προβλημα?
σε οποιον δεν αρεσει ας δωσει χρεωστικη η πιστωτικη καρτα και να τραβουν τα χρηματα πριν ληξει ο λογαριασμος

paptho
09-05-08, 00:08
Προσωπικά εκτός απο το ότι έρχονται ληγμένοι οι λογαριασμοί έχω τα εξής δύο προβλήματα:

1ον: Ενώ άλλαξα πακέτο απο 1Mbit σε 24/1 shared, για μήνες μου ερχόταν λογαριασμός για το παλιό πακέτο. Όταν έγινε η εκκαθάριση μπήκε ένας μήνας παραπάνω για πληρωμή (για περίοδο που ήδη είχα πληρώσει με το παλιό τιμολόγιο). Τους έστειλα e-mail αλλά καμία ανταπόκριση ακόμη...

2ον: Στο λογαριασμό αυτού του μήνα δεν υπάρχει η έκπτωση 5% για παλιούς συνδρομητές όπως υπήρχε σε όλους τους λογαριασμούς μέχρι τώρα. Έχει παρατηρήσει κάποιος φίλος κάτι ανάλογο?

maxorfo
09-05-08, 00:30
Το ίδιο και σε μένα, σχετικά με την έκπτωση. Φυσικά, από "σεβασμό" προς τους παλαιούς πελάτες (ως πότε?) δεν μπήκαν καν στον κόπο να στείλουν μιά ενημέρωση, πολύ περισσότερο να βγάλουν ανακοίνωση στο site ότι την καταργούν. Το σύνδρομο του πονηρούλη Καραγκιόζη σε όλο του το μεγαλείο :down::down:

SteVen200984
10-05-08, 17:36
γνωριζουν το "προβλημα"

απο τη στιγμη που μας λενε να το πληρωνουμε οποτε γουσταρουμε και η ιδια η χολ δεν εχει προβλημα τι ζωρε τραβαν ορισμενοι ? πραγματικα που ειναι το προβλημα?
σε οποιον δεν αρεσει ας δωσει χρεωστικη η πιστωτικη καρτα και να τραβουν τα χρηματα πριν ληξει ο λογαριασμος

Η αλήθεια είναι ότι εφόσον δεν τοκίζουν τις οφειλές μετά την ημερομηνία λήξης πληρωμής και επιδεικνύουν ελαστικότητα σχετικάμε το πότε πληρώνει ο καθένας, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Εγώ πριν 5 μέρες πλήρωσα όλους τους μήνες από τον Οκτώβριο μέχρι και το Μάρτιο με τη μία και ούτε έδωσα κάτι παραπάνω ούτε αντιμετώπισα ως τώρα κάποιο πρόβλημα (εκτός από 1-2 τηλεφωνήματα που μου ζητούσαν να εξοφλήσω).

@ ADSLgr.com All rights reserved.