PDA

Επιστροφή στο Forum : Xωρίς ADSL 6+ μέρες and counting.



powerthunder
24-08-05, 11:19
Έχω το onDSL Kit, εδώ και τρεις μήνες, δούλευε μια χαρά, αν εξαιρέσουμε την πανελαδική ήττα το βράδυ στις 6/7/2005 και κάποιες άλλες μικρότερες δυσκολίες. Όλα πήγαιναν μια χαρά λοιπόν, μέχρι που έφυγα για διακοπές. Όταν λοιπόν ξαναγυρνάω από τις διακοπές μετά από 12 μέρες, ανοίγω το PC και στο Sagem :haha δεν άναβε το ADSL λαμπάκι :evil: ενώ το Modem λειτουργούσε κανονικά. Επίσης το πρόγραμμα monitoring της γραμμής έδειχνε ότι δεν υπάρχει ενεργή ADSL γραμμή. Πέρνω κατευθείαν τηλέφωνο την OTEnet, αλλά δεν μπόρεσε να μου δώσει κάποια λύση, μου είπαν ότι όλα είναι ενεργά και η γραμμή και η συνδρομή. Μετά από πολλά τηλεφωνήματα, τελικά το πρόβλημα δηλώθηκε ώς βλάβη στον OTE. Η κατάσταση είναι τραγική, πήρα τηλέφωνα παντού, τμήμα εξυπηρέτησης ΟΤΕ, Βλάβες, Next2U, τελικά καταλήξαμε στο ότι είναι πρόβλημα ΟΤΕ αλλά εγώ ακόμα περιμένω. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω? Επίσης δεν δικαιούμε κάποιο είδος αποζημίωσης για όλες αυτές τις χαμένες ημέρες. Η σύμβαση του Kit αναφέρει ότι αν υπάρχει προβλημα μεγαλύτερο από 2 μέρες το τρίμηνο η συνδρομή παρατείνεται. Εγώ που έχω πρόβλημα παραπάνω από 6 μέρες (από Παρασκευή που γύρισα) πιστεύω ότι δικαιούμε παράταση, αλλά πώς θα παραταθει το onDSL Kit αφου είναι αορίστου χρόνου.

Ο *** "μας ενώνει". :evil: :evil: :twisted: :twisted:

JoeBar
24-08-05, 11:45
Μπορεί να παραταθεί η αορίστου χρόνου. Εκει που πληρώνεις κάθε 1η του μήνα π.χ να ζητήσεις απο εδώ και στο εξής να πληρώνεις κάθε 7 του μήνα.

power
24-08-05, 11:58
Απλά δε θα χρεωθεί για το διαστημα που έχει τη βλάβη.

powerthunder
24-08-05, 12:15
Απλά δε θα χρεωθεί για το διαστημα που έχει τη βλάβη.
Αυτό πιστεύω, είναι το καλύτερο. Χρειάζεται να πάρω κάποιο τηλέφωνο εγώ ή να ενημερώσω την ότενετ ή αυτο θα γίνει αυτόματα( χλωμό το βλέπω για αυτόματα :( ).

powerthunder
24-08-05, 20:53
Ok, τελικά το πρόβλημα διορθώθηκε, ήταν πράγματι βλάβη από τον ΟΤΕ.Αργότερα θα παρω και ένα τηλ για να δω τι ακριβώς είχε συμβει.

JoeBar
25-08-05, 11:33
Ενημέρωσε μας.

powerthunder
08-01-06, 20:04
Λίγο αργά η απάντηση αλλά κάλιο αργα παρά ποτέ.:D

Τελικά πλήρωσα κανονικά, χωρίς καμία μείωση για όλες αυτες τις μέρες και χωρίς καμία επέκταση της συνδρομής, επίσης πάντα τα μασούσαν και δεν μου είπαν τι πρόβλημα υπήρχε. :evil:

Α, και η σύμβαση λέει ότι για πάνω από 3 μέρες διακοπής το τρίμηνο ο πελάτης δικαιούτε αποζημίωση. Είδαμε πόσο ισχύει.:mad:

greekfragma
09-01-06, 21:02
τοτε να την απαιτησεις.εαν δεν την απαιτησεις εισαι αξιο θυμα του οτε

JoeBar
09-01-06, 21:25
Το θέμα είναι να μπορείς να αποδείξεις οτί όντως είχες πάνω από 3 μέρες διακοπή. Αν δεν έχεις ζητήσει να στείλεις fax την μέρα που έγινε η βλάβη σου, για να την δηλώσεις εγγράφως τότε δυσκολεύουν τα πράγματα. ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.