PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα σε νέα σύνδεση Conn-x



maruko
05-05-08, 21:38
καλησπερα σε ολους!

το προβλημα μου ειναι με τον οτε..ειχα κανει στην αρχη αιτηση με την vivodi οπου περιμενα 8 (!!!!!) μηνες για την συνδεση .Τελικα μου επιστρεψανε τα λεφτα μου πισω αφου ο ΟΤΕ εκοβε το αιτημα τους-οπως μου ελεγαν.......:down:-
Τελοσπαντων, πηγα να παρω conn-x...στα 4...και...

1. δεν συγχρονιζει μου λενε η γραμμη-αφου μου εδωσαν κωδικους και κουτι μαζι....:hmm:
2. χαθηκε εντελως το local area connection 1 &2 και δεν ξερω τι παιζει πλεον...:sorry:

και 3ον και το καλυτερο...εχω παρει το 121 εδω και μια εβδομαδα και μου λενε 8α ξανακοιταξουν την γραμμη μου...:evil:

τα χω παρει εντελως και ειλικρινα δεν ξερω πλεον αν μπορω να χω ιντερνετ στην περιοχη μου(ροδοπολη) και ειλικρινα μου ρχεται να πεταξω απο το μπαλκονι το κουτι και το λαπτοπ μαζι

ΕΛΕΟΣ ΠΛΕΟΝ !!!!!!:rtfm:

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:(

aa144
05-05-08, 22:37
Τι εννοείς ότι έχασες τα Local Area Connection 1 & 2;

Ποιό μοντέλο ρούτερ έχεις; Με ποιό τρόπο το συνδέεις στον υπολογιστή σου;

Με ποιούς κωδικούς πας να μπεις; Βάλε user name: otenet@otenet.gr και password: otenet και δοκίμασε να μπεις στο my.otenet.gr (σκέτο, χωρίς www), επίσης στείλε τα στοιχεία της γραμμής όπως στα δίνει το ρούτερ που έχεις.

maruko
06-05-08, 10:12
εννοω οτι δεν βλεπω το εικονιδιο local area connection...είχα local area connection1 και local area connection2...σύνδεση δεν εχω για να πω στατιστικα...ασε που οι οδηγιες εγκατάστασης έλεγαν να μπω στο my.otenet.gr...φυσικα αυτο ηταν ανεφικτο αφου ο ΙΕ δεν το τρεχε ουτε το mozilla....xalia leme...και ρούτερ έχω ΑΣΥΡΜΑΤΟ BAUTEC....

aa144
06-05-08, 12:14
Ο υπολογιστής σου έχει κάρτα δικτύου; Μέσω Ethernet μπαίνεις στο ρούτερ; 'Η δεν μπαίνεις καν στο ρούτερ;

Με άλλο υπολογιστή μπορείς να δοκιμάσεις;

obillias
06-05-08, 13:54
συγνωμη φιλε maruko που ποσταρω μαζι σου αλλα για να μην ανοιγω καινουριο μια και εγω εχω το ιδιο προβλημα ειναι 8 μερες τωρα που παιρνω στο 121 και μου λενε τα ιδια δεν γνωριζουμε πρεπει να το δει ο τεχνικος απο το ψηφιακο κεντρο και θα σας καλεσει εμενα μου ειπαν οτι δεν δινει ip εχω pilips ενσυρματο και περιμενω τον περιβοητο τεχνικο να δουμε τι γινεται και φυσικα σημερα που πηρα παλι ειχαν απεργια

@ ADSLgr.com All rights reserved.