PDA

Επιστροφή στο Forum : Δουλεύει το Tellas email account σας?



psolord
05-05-08, 21:53
Εμένα πάλι όχι! Τα νεύρα μου! Για να εξηγήσω, στέλνω στον εαυτό μου δοκιμαστικά emails απο gmail, hotmail και yahoo και μου λέει οτι το mailbox είναι γεμάτο, ενώ δεν είναι. Το outlook είναι ρυθμισμένο κανονικά να παίρνει τα μηνύματα και δεν λαβαίνω μήνυμα λάθους για username/password κλπ.

Το μήνυμα που παίρνω στο Outlook 2007 είναι:


- These recipients of your message have been processed by the mail server:
myusername*@tellas.gr (psolord@tellas.gr); Failed; 5.2.2 (mailbox full)

Remote MTA 10.1.51.246: SMTP diagnostic: 552 RCPT TO:<myusername@tellas.gr (psolord@tellas.gr)> Mailbox disk quota exceeded


(*Το έχω αλλάξει εγώ το email account σε myusername, δεν το έκρυψα για σας αλλά για τα διάφορα bots;))



Μη φανταστείτε οτι στέλνω τίποτα περίεργο με μεγάλα attachments. Ένα text μονο που λέει



"test send from gmail to tellas"


Σημειώσατε οτι το αποτέλεσμα είναι ίδιο είτε στείλω μέσα απο το outlook, η απο το web based email των gmail,yahoo,hotmail.

Καμιά ιδέα?:hmm:

Mouse Potato
05-05-08, 22:07
Λαμβάνω κανονικά mails φίλε μου ψολόρδε... Με το webmail δοκίμασες να δεις;

pan82
05-05-08, 22:08
Εμένα πάλι όχι! Τα νεύρα μου! Για να εξηγήσω, στέλνω στον εαυτό μου δοκιμαστικά emails απο gmail, hotmail και yahoo και μου λέει οτι το mailbox είναι γεμάτο, ενώ δεν είναι. Το outlook είναι ρυθμισμένο κανονικά να παίρνει τα μηνύματα και δεν λαβαίνω μήνυμα λάθους για username/password κλπ.

Το μήνυμα που παίρνω στο Outlook 2007 είναι:



(*Το έχω αλλάξει εγώ το email account σε myusername, δεν το έκρυψα για σας αλλά για τα διάφορα bots;))



Μη φανταστείτε οτι στέλνω τίποτα περίεργο με μεγάλα attachments. Ένα text μονο που λέει



"test send from gmail to tellas"


Σημειώσατε οτι το αποτέλεσμα είναι ίδιο είτε στείλω μέσα απο το outlook, η απο το web based email των gmail,yahoo,hotmail.

Καμιά ιδέα?:hmm:
Μήπως είναι γεμάτο με spam mails που το outlook δε τα κατεβάζει μεν αλλά μπαίνοντας από το site της tellas στη περιοχή συνδρομητών μπορείς να τα βρεις και να τα διαγράψεις;;

psolord
05-05-08, 22:11
Χα! Το έφτιαξα! Είχε μπουκώσει το spam folder στο web based της Τελλας! Έλεος! 6636 emails. Τα οποία ουτε μπορώ να δώ καν! Και αν μου έχει στείλει κανείς κάνα σημαντικό email?

Σαν να μην έφτανε αυτο, είχα την απορία γιατί ο βλαμάδης ο server δεν μου στέλνει ένα μήνυμα οτι γέμισε το mailbox να μπω να το καθαρίσω! Και όμως στέλνει! Αλλά το έλεος του θέου, τα έχει βάλει το outlook στα junk e-mail! Ρε τι γίνεται στον κόσμο!

Εμ απο server που λέγεται <postmaster@besscrpm1.evergy.local> με τίτλο mail service τι περιμένατε ρε παλικάρια της τελλάς? Γράφτε ένα message header στα ελληνικά να μην το πιάνει το φίλτρο! Βάλτε και κάνα domain tellas.gr μέσα στην αλυσίδα, που είστε μεγάλο domain να μη κομπλάρει το μήνυμα πουθενά!

Anyway thanks guys!:)

........Auto merged post: psolord added 1 Minutes and 30 Seconds later........

Σωστοί και οι δύο! Με προλάβατε! Ήταν η post traumatic σκέψη :lol:

Xerion
06-05-08, 12:20
Για να τα δεις πανε στο φάκελο default και επελεξε στο spam folder που εκει θα φαινεται να τικάρεισ την επιλογή Υπογεγραμμένα και μετά εφαρμογή αλλαγών.

Τώρα πρέπει να τα βλέπεις !

Όσο για το EVERGY βλακία είνια αλλά αμα δεις στο ripe λέει για τις IP της τελλας
netname: Tellas-NET
descr: Evergy S.A

και για τους admin που έχουν δηλωμένους εκεί έχουν mail της μορφής @evergy.gr και μερικοι @mail.tellas.gr

g_kor
18-06-08, 12:53
Καλησπέρα ,
Μπορεί κάποιος να μου πει ποιες είναι οι ρυθμίσεις του mail server της Tellas για το Outlook ??
Εκανα προσπάθεια να βρω τις πληροφορίες μέσα απο το site της Tellas αλλά δεν τα κατάφερα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

villasg
18-06-08, 13:12
POP3
pop.tellas.gr
smtp.tellas.gr
username@tellas.gr

g_kor
18-06-08, 13:24
Ευχαριστώ

avgerinosmd
29-06-08, 17:28
ο δικος μου ο client εκτος απο pop και smtp servers μου ζηταει και port. Ξερει κανεις τι νουμερο να βαλω εκει?

Mouse Potato
29-06-08, 17:32
ο δικος μου ο client εκτος απο pop και smtp servers μου ζηταει και port. Ξερει κανεις τι νουμερο να βαλω εκει?

Δοκίμασε αυτά τα defaults

POP3 - port 110

IMAP - port 143

SMTP - port 25

HTTP - port 80

Secure SMTP (SSMTP) - port 465

Secure IMAP (IMAP4-SSL) - port 585

IMAP4 over SSL (IMAPS) - port 993

Secure POP3 (SSL-POP) - port 995

apostol70
01-08-08, 10:15
Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόβλημα με το email της Tellas. Σήμερα το Outlook δεν κατεβάζει τίποτα και ζητάει τον κωδικό από την αρχή. Στο webmail δεν εμφανίζει τίποτα

crypter
01-08-08, 11:14
Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόβλημα με το email της Tellas. Σήμερα το Outlook δεν κατεβάζει τίποτα και ζητάει τον κωδικό από την αρχή. Στο webmail δεν εμφανίζει τίποτα
σου μπαινει στο σιτε της τελλας; γιατι εμενα οι opendns μου βγαζουν αυτο

Hmm, www.tellas.gr isn't loading right now.

The computers that run www.tellas.gr are having some trouble. Usually this is just a temporary problem, so you might want to try again in a few minutes.

minovg
01-08-08, 12:41
Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόβλημα με το email της Tellas. Σήμερα το Outlook δεν κατεβάζει τίποτα και ζητάει τον κωδικό από την αρχή. Στο webmail δεν εμφανίζει τίποτα
Yπήρχε πρόβλημα χθες μέχρι σήμερα το πρωί. Τώρα όμως βλέπω ότι μπαίνει κανονικά. ;)

toumvas
06-09-10, 11:05
εγω τελευταία έχω μήνυμα από Mail Service [postmaster@besscrpm1.evergy.local], ότι το mailbox είναι γεμάτο, πάω στην τελλάς σβήνω ότι υπάρχει και την άλλη μέρα πάλι τα ίδια...και μιλάμε για καμία 10 μηνύματα μόνο στο mailbox

nyannaco
06-09-10, 12:04
Το έχω ξαναπεί, μην ασχολείστε με τα mail των παρόχων, μην τα χρησιμοπιείτε. Αύριο αλλάζετε πάροχο, τί γίνεται; Το gmail π.χ. είναι άψογο, δωρεάν και ανεξάρτητο παρόχου - και σίγουρα με πολύ υψηλότερη διαθεσιμότητα από της Tellas :oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.