PDA

Επιστροφή στο Forum : απίστευτο τηλεφώνημα απο τηλ.εξυπηρέτηση



kasadi
06-05-08, 20:20
Λοιπόν αρχες Φεβρουαρίου του τρέχοντος έτους (γιατί θα τρελαθούμε) είχα αρκετά προβλήματα με τη σύνδεση μου (ταχύτητας και άλλα).Πήρα λοιπόν τηλέφωνο στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση της Οτενετ να δηλώσω το πρόβλημα μου , και μου λένε σε μία ώρα το πολύ θα επικοινωνήσει κάποιος υπάλληλος από την τεχνική υποστήριξη να του πείτε το πρόβλημα.Αυτή η ώρα λοιπόν δεν ήρθε ποτέ και γι' αυτό ξαναπήρα τηλέφωνο την άλλη μέρα όπου και εισέπραξα την ίδια απάντηση. Πάλι δεν με πήραν τηλ. Ωστόσο όμως το πρόβλημα μέσα σε 2 βδομάδες φτιάχτηκε και έτσι δεν τους ξαναενόχλησα.Πριν από λίγα λεπτά όμως(πριν από λίγα λεπτά η ημερομηνία ήταν και είναι 6 Μαίου με παίρνει τηλέφωνο ένας τεχνικός της εταιρείας και μου λέει : γεια σας , μπορείτε να μου πείτε τι πρόβλημα αντιμετώπίζετε με το ADSL?
Και λέω εγώ μα δεν δήλωσα κάποιο πρόβλημα(το είχα ξεχάσει μετά από τόσο καιρό)
και μου απαντάει: όχι, έχετε δηλώσει βλάβη την τάδε μέρα του Φεβρουαρίου :gun:
(δεν ντράπηκε που μου το είπε:hmm:)
Η συνέχεια είναι κάποιες φωνές και .......

Και ρωτώ εσάς τώρα : όταν έχω καποίο πρόβλημα πρέπει να περιμένω τηλέφωνο τους μετα ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ?

Simpleton
06-05-08, 20:28
Χωρίς λόγια...:closed: Τουλάχιστον λύθηκε το πρόβλημα.

teodgeor
06-05-08, 20:34
:rofl: Καλο παντως ειναι για ανεκδοτο

sunrise
06-05-08, 21:15
Τουλαχιστον σε πηρανε τηλ..και πιστεψεμε αλλο helpdesk ενναλακτικων θα σε γραφανε εκει που δεν πιανει μελανι.Προς θεου δεν τους δικαιολογω..ακομη κι αν τους εκατσε βαρυ το αρνι...:p

Για τον λογο του αληθες τσεκαρε το παρακατω...http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=163580

tsaltinho
06-05-08, 22:13
πρεπει να εχεις παραπονο τωρα????
Αφου σε πηραν!
εδω περιμενουμε πανω απο 3 μηνες και δεν παραπονιομαστε
Νομιζω οτι ειναι οπως η διαφημιση
Για ολα φταιει ο οτε:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:.....

pnikolo
07-05-08, 04:37
Λοιπόν αρχες Φεβρουαρίου του τρέχοντος έτους (γιατί θα τρελαθούμε) είχα αρκετά προβλήματα με τη σύνδεση μου (ταχύτητας και άλλα).Πήρα λοιπόν τηλέφωνο στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση της Οτενετ να δηλώσω το πρόβλημα μου , και μου λένε σε μία ώρα το πολύ θα επικοινωνήσει κάποιος υπάλληλος από την τεχνική υποστήριξη να του πείτε το πρόβλημα.Αυτή η ώρα λοιπόν δεν ήρθε ποτέ και γι' αυτό ξαναπήρα τηλέφωνο την άλλη μέρα όπου και εισέπραξα την ίδια απάντηση. Πάλι δεν με πήραν τηλ. Ωστόσο όμως το πρόβλημα μέσα σε 2 βδομάδες φτιάχτηκε και έτσι δεν τους ξαναενόχλησα.Πριν από λίγα λεπτά όμως(πριν από λίγα λεπτά η ημερομηνία ήταν και είναι 6 Μαίου με παίρνει τηλέφωνο ένας τεχνικός της εταιρείας και μου λέει : γεια σας , μπορείτε να μου πείτε τι πρόβλημα αντιμετώπίζετε με το ADSL?
Και λέω εγώ μα δεν δήλωσα κάποιο πρόβλημα(το είχα ξεχάσει μετά από τόσο καιρό)
και μου απαντάει: όχι, έχετε δηλώσει βλάβη την τάδε μέρα του Φεβρουαρίου :gun:
(δεν ντράπηκε που μου το είπε:hmm:)
Η συνέχεια είναι κάποιες φωνές και .......

Και ρωτώ εσάς τώρα : όταν έχω καποίο πρόβλημα πρέπει να περιμένω τηλέφωνο τους μετα ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ?

Το λαθος σου ηταν οτι πηρες την "τηλεφωνική εξυπηρέτηση της Οτενετ" και το λαθος τους ηταν που δεχθηκαν την "βλαβη" σου! Την επομενη φορα που θα εχεις καποιο προβλημα με την συνδεση σου - γραμμη σου κλπ να παιρνεις απ' ευθειας τις βλαβες στο 121 ;)

Mr_Wizard
07-05-08, 14:12
... ή αλλιως το παιζεις τρελος.
Αμα σου λενε θα σας παρει καποιος μετα απο 2 ωρες.. αμεσως μετα αφου κλεισεις το τηλεφωνο.. ξαναπαιρνεις.. και τους λες τα ιδια!! (θα τους πετυχεις ολους στο τηλεφωνο) οποτε ή θα σου δωσουν καποιον να ησυχασουν... ή θα κανουν αυτο που μια ζωη κανουν!.. Δυστηχως σχολασαμε.. ελατε αυριο ξανα! :P

hel
07-05-08, 16:37
Σημασία έχει ότι πήρε τηλέφωνο:rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.