PDA

Επιστροφή στο Forum : Otenet? ... what ?????



Whiteyez
26-08-05, 12:57
Ρε παιδιά έχω πάρει ondsl kit(3μηνη) στης 21/6/2005 αίτηση και στης 24/6/2005 έγινε ενεργοποίηση (όλα καλά). Σήμερα βλέπω στην σελίδα της otenet Ημ/νία Λήξης : <Αορίστου Χρόνου>, :what: τι γίνεται? Και κάτι άλλο ο λογαριασμός που θα μου έρθει θα έχει τις μειωμένες τιμές?


Κάποιος θα μπορούσε να πεί : <ρε φίλε πάρε τηλ. στην οτενετ να σου λύσουν τις απορείες>.
Ναι οκ :lol:
Επειδή έχω διαβάσει πολλά έδω σε αυτή τη σελίδα περί εξυπηρέτησης otenet δεν νομίζω να δοκιμάσω να τους πάρω τηλ.

MirrorX
26-08-05, 13:11
αν δεν κανεις καμια ενεργεια (διακοπη-μετατροπη) μετα το τριμηνο το προιον μετατρεπεται αυτοματα σε αοριστου χρονου, κατι που σημαινει οτι θα σου ερχεται λογαριασμος με τα κοστη της γραμμης και της συνδρομης (μειωμενες τιμες)

power
26-08-05, 13:13
Κάποιος θα μπορούσε να πεί : <ρε φίλε πάρε τηλ. στην οτενετ να σου λύσουν τις απορείες>.
Ναι οκ :lol:
Επειδή έχω διαβάσει πολλά έδω σε αυτή τη σελίδα περί εξυπηρέτησης otenet δεν νομίζω να δοκιμάσω να τους πάρω τηλ.

Τότε γιατι έκανες σύνδεση μαζί τους?
Όταν έχεις αυτή την άποψη για μια εταιρία, απλά δεν την επιλέγεις.

Whiteyez
26-08-05, 13:17
Δεν ήξερες? Δεν ρώταγες? που λενε....ε...εγώ δεν ρώταγα, και την πάτησα.Thanx MirrorX.

power
26-08-05, 13:21
Δεν ήξερες? Δεν ρώταγες? που λενε....ε...εγώ δεν ρώταγα, και την πάτησα.Thanx MirrorX.

Άρα δεν είσαι ευχαριστημένος για τις υπηρεσίες για τις οποίες πληρώνεις.
Γιατί για τι helpdesk δεν μπορείς να έχεις άποψη, αφού δεν έχεις προσωπική εμπειρία.

Whiteyez
26-08-05, 13:34
Μιλάμε για ADSL στην Ελλάδα, ποιός είναι ευχαριστημένος?

power
26-08-05, 14:02
Μιλάμε για ADSL στην Ελλάδα, ποιός είναι ευχαριστημένος?
Με τάπωσες. :lamer

Whiteyez
27-08-05, 11:59
:tongue: :D

loner
29-08-05, 16:31
Μαγκες αφηστε το καλυτερα, περι εξυπηρετησης της ΟΤΕνετ.... Οπως βλεπετε εχω καιρο να ποσταρω για να αναφερω προβληματα συνδεση σταθεροτητας ταχυτητων και τα ρεστα. Τα παρατησα πλεον..... Προσωπικα απο εμενα εχουν φαει μαυρο. Απλα περιμενω πως και πως να τελειωσει η συνδεση.... Τιποτα αλλο.
Υ.Γ. Οταν τελειωσει (θελω να δω πρωτα τι θα κανουν απο ολα αυτα που μου ειπαν οτι θα κανουν) η συνδρομη και τα κοψω ολα, θα σας τα πω ολα περι αντιμετωπισης απο ΟΤΕ και ΟΤΕΝΕΤ. Και αν ξαναβαλω DSL να με ΧΕ$ΕΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

maxcp
29-08-05, 21:00
Μαγκες αφηστε το καλυτερα, περι εξυπηρετησης της ΟΤΕνετ.... Οπως βλεπετε εχω καιρο να ποσταρω για να αναφερω προβληματα συνδεση σταθεροτητας ταχυτητων και τα ρεστα. Τα παρατησα πλεον..... Προσωπικα απο εμενα εχουν φαει μαυρο. Απλα περιμενω πως και πως να τελειωσει η συνδεση.... Τιποτα αλλο.
Υ.Γ. Οταν τελειωσει (θελω να δω πρωτα τι θα κανουν απο ολα αυτα που μου ειπαν οτι θα κανουν) η συνδρομη και τα κοψω ολα, θα σας τα πω ολα περι αντιμετωπισης απο ΟΤΕ και ΟΤΕΝΕΤ. Και αν ξαναβαλω DSL να με ΧΕ$ΕΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


πες μας την μεχρι τωρα αντιμετωπιση

NoYmErOs
30-08-05, 12:17
Μιλάμε για ADSL στην Ελλάδα, ποιός είναι ευχαριστημένος?

εγώ ...
και να σου πώ γιατι..
Δεν παίζω παιχνίδια και δεν νιάζομαι για τα pings
Κατεβάζω μιά χαρά 45~ οπώτε ποιός ο λόγος να μήν είμαι ευχαριστημένος ?
Είχα και εγώ προβλήματα αλλά σταδιακά ..πλέον δέν έχω μετά την τελευταία αναβάθμηση ΔΕΝ ΕΧΩ αποσυνδέσεις, έχω καλύτερα pings και καλύτερα downloads...

Whiteyez
30-08-05, 12:41
Χαίρω πολύ και εγώ αν ήθελα να βλέπω μονο τα mail μου με 56modem θα ήμουν μια χαρά.Το 45 αφτό φίλε μου το πληρώνεις ακριβά όμως.Άλλος έχει 5mbit γραμμή και δέν δίνει ούτε τα μισά απο αφτά που δίνουμε εμείς.(για εξωτερικό μιλάω).

NoYmErOs
30-08-05, 13:11
Σου είπα οτι θέλω να βλέπω μόνο mail ? κατεβάζω ασταμάτητα απο την μέρα που είχα dsl απλά δεν παίζω online games.
Αν μου το δίναν τζάπα θα ήταν καλύτερα.
θέλεις να συγκρίνουμε Ελλάδα με εξωτερικό ?

MirrorX
30-08-05, 13:30
Μιλάμε για ADSL στην Ελλάδα, ποιός είναι ευχαριστημένος?

και εγω ειμαι ευχαριστημενος...εχω ondsl economy 3000 και συνολικα πληρωνω μαζι με τη γραμμη λιγοτερα απο οτι πριν με dial up...δεν με ενδιαφερει το κατεβασμα απο το σπιτι αφου εχω 10mbps στο γραφειο, οποτε γιατι να μην ειμαι ευχαριστημενος?οσο για το εξωτερικο....αν το προβλημα ηταν μονο το dsl τοτε να το συζητουσαμε..................

kotsos84
30-08-05, 13:43
Επειδή έχω διαβάσει πολλά έδω σε αυτή τη σελίδα περί εξυπηρέτησης otenet δεν νομίζω να δοκιμάσω να τους πάρω τηλ.

Έχεις τέτοια προκατάληψη που δεν δοκιμάζεις καν να καλέσεις ο ίδιος να σχηματίσεις δικιά σου άποψη, παρά αρκείσαι στο τι έχεις ακούσει. Ότι σου πούμε δηλαδή εμείς εδώ στο forum τo δέχεσαι χωρίς δικιά σου κρίση. Αφού είναι έτσι γιατί έβαλες adsl? Δεν είχες ακούσει τα παράπονα για της υπηρεσίες απο πριν?

loner
30-08-05, 15:23
πες μας την μεχρι τωρα αντιμετωπιση
Το αφηνω να ληξει η συνδρομη. Δεν θελω να βγαζω απο τωρα συμπερασματα τα οποια μετα μπορει να χρειαστω να ανακαλεσω.... Υπομονη, σε λιγο παραπανω απο ενα μηνα τελειωνει η συνδρομη, και ετσι αυτο το χαλι με την DSL..... Παντως η μεχρι στιγμης αντιμετωπιση, δεν ειναι η πρεπουσα, και απο τον ΟΤΕ και απο την ΟΤΕνετ....

@ ADSLgr.com All rights reserved.