PDA

Επιστροφή στο Forum : 6μιση μήνες and counting...



Vagellis D
06-05-08, 22:02
Καλησπέρα παιδιά,

Αλλο ένα ποστ με παράπονα για το Telefonet+.

Από τα τέλη Σεπτέμβρη έχω κάνει αίτηση για το Τελεφονετ, ΑΚΟΜΑ περιμένω. Όσες φορές έχω πάρει τηλέφωνο έχω ακούσει την δικαιολογία της αρκούδας, μια δεν έχει θύρες ο ΟΤΕ, μια το πακέτο είναι έτοιμο για σύνδεση ( αλλά πού....), και πάντα μα πάντα οι ευγενικοί τυπάδες στο τηλ. κέντρο με διαβεβαιώνουν ότι σε μια δυο μέρες θα έχω τη γραμμή και το δωρεάν τηλέφωνο.

Φυσικά, όλους αυτούς τους μήνες πληρώνω 25αρια ευρώ για να διατηρήσω την 2αρα σύνδεση που είχα εδώ και χρόνια και το μόνο που έρχεται στην ώρα του είναι ο λογαριασμός για τα 25 ευρώ. Από Τελεφονέτ, ούτε λέξη.

Η κοροιδία πάει σύννεφο.

Τους κάνεις ή δεν τους κάνεις καταγγελία;...

Αν το σκέφτεστε για κάτι τέτοιο, σκεφτείτε το διπλά. Έχω χάσει κάθε πίστη στη Vivodi...

Andrikos
07-05-08, 10:49
Kανε μια διακοπη,πληρωσε το Penalty(δε μαμιεται?!)κ καντην με ελαφρα να ηρεμησεις.

johnkarak
17-05-08, 18:03
Φίλε Βαγγέλη δοκίμασε να καταγγείλεις την εταιρεία παντού, από ΕΕΤΤ μέχρι περιοδικά πληροφορικής. Κοινοποίησε τις επιστολές και σε αυτούς... Μπορεί να καταφέρεις κάτι...

Τη σύνδεση μιας φίλης μου (telefonet+) την ενεργοποίησαν εννιάμιση μήνες αφότου έκανε την αίτηση... Και όλο αυτό το διάστημα η δικαιολογία που της έλεγαν ήταν "Φταίει ο ΟΤΕ"...

Απ΄το κακό στο χειρότερο...

tses
22-05-08, 22:15
Δυστυχώς και εγώ το ίδιο πρόβλημα στην Αγία Παρασκευή.
Από τα μέσα του Γενάρη έχω κάνει αίτηση για Telephonet+ και ακόμα περιμένω…

Tses

alexopth69
22-05-08, 22:18
απαιτήστε εγγράφως ημερομηνία σύνδεσης, καθορίστε συγκεκριμένη περίοδο που θα αναμένετε ακόμα και αν δε σας απαντήσουν αλλάξτε πάροχο, ΑΝ υπάρχουν προβλήματα συμβολαίου τονίστε στην επιστολή σας οτι όλα γίνονται με υπαιτιότητα δική τους

chstath
29-05-08, 17:22
Στο Χαλάνδρι περιμένω από 9/11/2007 για αναβάθμιση από MaxX2+DSLPhone σε Telephonet+. Μου έχουν πει διάφορες ανοησίες όπως ότι άλλαξαν CRM και δεν έχουν περάσει τις παλιές αιτήσεις. Η τελευταία δικαιολογία είναι ότι κάνουν αναβάθμιση στον κόμβο (πόσους μήνες διαρκεί αυτή η αναβάθμιση;;;;;;). Φυσικά έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ και περιμένω. Το να διακόψω δεν είναι σίγουρη λύση γιατί έχω ακούσει ιστορίες τρόμου για όλες τις εταιρίες. Στο κάτω-κάτω πρέπει να τους υποχρεώσουμε να μας εξυπηρετήσουν. Λέω να τους ανακοινώσω ότι δεν ξαναπληρώνω τίποτα μέχρι να γίνει η αναβάθμιση. Τι μπορούν να μου κάνουν; Ειδικά αν το κάνουμε πολλοί μαζί.

ariadgr
29-05-08, 20:19
Στο Χαλάνδρι περιμένω από 9/11/2007 για αναβάθμιση από MaxX2+DSLPhone σε Telephonet+. Μου έχουν πει διάφορες ανοησίες όπως ότι άλλαξαν CRM και δεν έχουν περάσει τις παλιές αιτήσεις. Η τελευταία δικαιολογία είναι ότι κάνουν αναβάθμιση στον κόμβο (πόσους μήνες διαρκεί αυτή η αναβάθμιση;;;;;;). Φυσικά έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ και περιμένω. Το να διακόψω δεν είναι σίγουρη λύση γιατί έχω ακούσει ιστορίες τρόμου για όλες τις εταιρίες. Στο κάτω-κάτω πρέπει να τους υποχρεώσουμε να μας εξυπηρετήσουν. Λέω να τους ανακοινώσω ότι δεν ξαναπληρώνω τίποτα μέχρι να γίνει η αναβάθμιση. Τι μπορούν να μου κάνουν; Ειδικά αν το κάνουμε πολλοί μαζί.

Αν σε αναβαθμίσουν ποτέ, να ζητήσεις την προσφορά των 20 ευρώ.
Ωστόσο έπρεπε να είχες φύγει εδώ και μήνες με τέτοια κοροϊδία.

kanenas3
29-05-08, 23:48
Αν σε αναβαθμίσουν ποτέ, να ζητήσεις την προσφορά των 20 ευρώ.
Ωστόσο έπρεπε να είχες φύγει εδώ και μήνες με τέτοια κοροϊδία.

Ή ακόμα καλύτερα να τους ξαναστείλει μια αίτηση με τη Speedex, κρατώντας το αποδεικτικό ώστε να μπορεί να μπει σίγουρα στη νέα προσφορά ;)

Εννοείται ότι έπρεπε να είχε φύγει από καιρό...

dragonfighter
02-06-08, 18:40
Εγώ περιμένω 3 μήνες τώρα για μετάβαση από dslcube σε telefonet+.. Και μένα ακριβώς τα ίδια πράγματα λένε, είναι φως φανάρι ότι τα έχουν μπροστά τους και τα διαβάζουν (αν και έχω βάσιμες υποψίες ότι πλέον τα έχουν αποστηθίσει).
Το κουφό ήταν μια από τις φορές που πήρα να τους κράξω, ο υπάλληλος απορημένος που κάνει "μα καλά ακόμα να σας στείλουν τον εξοπλισμό";;; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Τέλος πάντων, τους έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ πριν λίγες μέρες και περιμένω τώρα μπας και γίνει το θαύμα..

chal_4
03-06-08, 09:37
Τελικά σε μερικές περιπτώσεις η καταγγελία είναι μονόδρομος.
Καλη τύχη

chstath
05-06-08, 12:07
Τελικά μετά την καταγγελία (ίσως και την απειλή ότι δεν θα πληρώσω) το modem άρχισε να συγχρονίζει στα 6 Mbits (αντί για 2). Να υποθέσω ότι με αναβάθμισαν; Επίσημη απάντηση ακόμα καμία.

chal_4
05-06-08, 12:49
Πάρε στην τεχνική υποστήριξη να τους ρωτήσεις

dragonfighter
18-06-08, 17:19
Εμένα 3 βδομάδες μετά την καταγγελία και 4 μήνες μετά την αίτηση, ακόμα τίποτα! Που αλλού μπορώ να καταγγείλω τους απατεώνες;;
Δεν θα τους πληρώσω ούτε εγώ, ας μου κόψουν το internet, καλύτερα, να πάω και σε άλλη εταιρεία! :cool:

@ ADSLgr.com All rights reserved.