PDA

Επιστροφή στο Forum : ForthNet's ping



X-Fied
28-09-03, 11:24
Auti ti stigmi exw mia demo Forthnet 384/128, mporei kapoios na kanei merikes fores ping ton server europe.battle.net merikes fores plz kai na pei ta results? :)) Id really appreciate it =]

S'emena kumainete peripou sto 107-115 alla me apisteuto packet loss... 50-75% :(

ibok
28-09-03, 13:48
Λοιπόν εμένα μου έβγαλε :
Packets: Sent = 4, Received = 2 , Lost = 2 < 50% loss>,
Approximate round trip times in milli-seconds :
Minimum = 100ms,Maximum = 113ms , Average = 106ms
Και στο 2ο :

Το μόνο που άλλαξε : Approximate round trip times in milli-seconds :
Minimum =99ms,Maximum = 99ms ,Average = 99ms

Emper0r
28-09-03, 15:37
1o:
Packets: Sent = 4, Received = 2 , Lost = 2 < 50% loss>,
Approximate round trip times in milli-seconds :
Minimum = 97ms,Maximum = 112ms , Average = 106ms

2o:
Packets: Sent = 4, Received = 1 , Lost = 3 < 75% loss>,
Approximate round trip times in milli-seconds :
Minimum = 100ms,Maximum = 105ms , Average = 102ms

blizard
28-09-03, 15:43
Και σε εμενα μια απο τα ιδια..

X-Fied
28-09-03, 23:45
1000 thx paidia :) estila idi mail se internet-support@forthnet.gr me Screenshot twn pings ;) elpizw na bre8ei akrh :)

ibok
29-09-03, 11:46
Και που 'σαι οταν λάβεις απάντηση όποια και αν ειναι αυτή καντη μας γνωστή εδλω στο ΦΟΡΟΥΜ.
Ετσι X-Fied ???????
Φιλικά J.B.

Jsone
29-09-03, 18:27
Πληροφοριακά...
Δεν εχει νοημα να κανεις ping στον(ους) server του Battlenet.Τα παιχνιδια που παιζονται μεσω Battlenet δεν περνανε καν απο αυτον τον server.Μολις μπείς σε ενα παιχνιδι γινεται συνδεση μεσω Direct IP με τον παιχτη που κανει host.

TiO
29-09-03, 18:28
hmm.. .apo oso gnwrizw yparxoun kai dedicated servers...

Jsone
29-09-03, 18:43
Dedicated servers δεν νομιζω οτι υπαρχουν για τα παιχνίδια της Blizzard.Το μονο που υπαρχει (και αυτο ημιπαράνομα) ειναι Battlenet emulators με του οποίους μπορείς να στήσεις ενα δικό σου "Battlenet".Αλλα και με αυτους τα παιχνιδια γινονται μεσω Direct IP.
Eκτος και αν εχει βγεί κατι τωρα τελευταία και δεν το εχω ακουσει.

hippie
29-09-03, 19:18
..Δεν εχει νοημα να κανεις ping στον(ους) server του Battlenet.Τα παιχνιδια που παιζονται μεσω Battlenet δεν περνανε καν απο αυτον τον server.Μολις μπείς σε ενα παιχνιδι γινεται συνδεση μεσω Direct IP με τον παιχτη που κανει host.


προφανως δημιουργειται καποιο ειδος private channel στο οποιο καποιοι αλλοι παικτες μπορουν να συνδεθουν :D

παντως, 1/2 φορες που δημιουργησα παιχνιδι (σε diablo2 ομως) την περισσοτερη ωρα ημουν μονος (καμμια φορα εμπαινε κανα ξεκαρφωτος για κανα 2/3 λεπτα και μετα την εκανε (βλεποντας το risky playstyle μου 8) totally barbarian... :wink: )

o server πρεπει να κραταει λιστα με τα παιχνιδια που δημιουργηθηκαν και ειναι διαθεσιμα καθως και πληροφοριες για αριθμο παικτων,διαφορα επιπεδων κουλουμπου... :roll:

Anarki
30-09-03, 16:52
Στο Closed Battlenet του Diablo 2 υπάρχουν dedicated servers όπου αποθηκεύονται οι χαρακτήρες σου κτλ για να αποφευχθεί το hacking τους με διάφορα trainers. Προφανώς εκει παίζονται και τα παιχνίδια. Ακόμα και αν κάνω create game έχω 110-120 ping (Forthnet έχω κι εγω) άρα προφανώς δεν είναι hosted στο pc μου το παιχνιδί :) .

ababapanos
01-10-03, 03:34
na kano mia sxeti erotisi? iparxi sxesi metaksi tou PING kai tou DOWNLOADING?

momo
01-10-03, 11:01
to ping exei sxesei me uploading kai downloading to ping sou deixnei posei ora anei to pc sou gia na epikinosi me to pc pou kanei host to game

ibok
01-10-03, 13:00
Tα pings που εχω γράψει πιό πάνω ισχύουν και τώρα - σήμερα,αλλά ουδέποτε είχα χαμηλή ταχύτητα στο κατέβασμα μικρών ή μεγάλων αρχείων.
Δεν ξέρω για άλλους μιά και έχω διαβάσει διάφορα εδώ στο φορουμ.

spiros
17-10-03, 15:11
Μάγκες, διευκρίνηση.
Επειδή και εγώ μπαίνω για multiplayer, το ping στους game servers, πολλές φορές κόβεται (από τους servers) μερικώς ή ακόμα και τελείως για να μη δεσμεύεις bw και για να μην επιρεάζεται το gaming των χρηστών που είναι μέσα...
Δοκιμασμένο...

8)

momo
18-10-03, 13:16
afto ginete mono kai efosos to game exei to ping captivity ean oxi den mporeis kai h epilogi den einai emfaneis pote px meso tou menu tou game

@ ADSLgr.com All rights reserved.