PDA

Επιστροφή στο Forum : Κλήσεις με calling card απο Tellas;



EvanGR
07-05-08, 00:58
Προσπάθησα να κάνω κλήση με calling card Smile+Web (οτενετ) από τηλεφωνική γραμμή της Tellas αλλά δεν δέχτηκε την κλήση (απόρριψη ως λάθος νούμερο). Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο πάνω σε αυτό;

Ευχαριστώ

vaggoulas
07-05-08, 01:02
Μόνο την Phone Home μπορείς να χρησιμοποιήσεις μέσω δικτύου Tellas.Καμία άλλη.

pan82
07-05-08, 19:40
Μόνο την Phone Home μπορείς να χρησιμοποιήσεις μέσω δικτύου Tellas.Καμία άλλη.
Aκριβώς ή οποία είναι της τελλάς, δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί καμία άλλη κάρτα για κλήσεις ή για ιντερνετ μέσω του ιδιόκτητου δικτύου της τελλάς

sdikr
07-05-08, 21:42
Aκριβώς ή οποία είναι της τελλάς, δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί καμία άλλη κάρτα για κλήσεις ή για ιντερνετ μέσω του ιδιόκτητου δικτύου της τελλάς

Φυσικά, μόνο για τον ότε φωνάζαν όλοι οι εκδότες καρτών, τώρα δεν λένε τίποτα :whistle:

chosen0ne
07-05-08, 23:24
Ποιος ο λόγος να καλέσεις απο Zisto με κάρτα?? :hmm: Αν το τηλέφωνο δεν είναι δικό σου, έτσι κι αλλιώς το πάγιο ο άλλος θα το πληρώσει... :whistle: Αν πρόκειται να πάρεις σε κινητά, το ίδιο θα χρεωθείς έτσι κι αλλιως! ;) Θέλεις εξωτερικό? Μίλα ελεύθερα!!!!!!!!!!! :lol: :twisted:

pan82
07-05-08, 23:56
Ποιος ο λόγος να καλέσεις απο Zisto με κάρτα?? :hmm: Αν το τηλέφωνο δεν είναι δικό σου, έτσι κι αλλιώς το πάγιο ο άλλος θα το πληρώσει... :whistle: Αν πρόκειται να πάρεις σε κινητά, το ίδιο θα χρεωθείς έτσι κι αλλιως! ;) Θέλεις εξωτερικό? Μίλα ελεύθερα!!!!!!!!!!! :lol: :twisted:

Όντως και το ιντερνετ έχει δωρεάν κωδικούς με 896 νούμερο που συνδέεσαι κανονικά γιατί να πάρεις κάρτα που θα πληρώσεις και 10€ για τις 20 ώρες και τη χρέωση στο 896;;

Spanos
08-05-08, 00:03
Φυσικά, μόνο για τον ότε φωνάζαν όλοι οι εκδότες καρτών, τώρα δεν λένε τίποτα :whistle:

Tι να την κάνεις την κάρτα αμα έχεις Ζίστο, εθνικές και διεθνείς κλήσεις μαζί με μια ώρα κινητά:whistle:

Psycho13
08-05-08, 02:13
Όντως και το ιντερνετ έχει δωρεάν κωδικούς με 896 νούμερο που συνδέεσαι κανονικά γιατί να πάρεις κάρτα που θα πληρώσεις και 10€ για τις 20 ώρες και τη χρέωση στο 896;;

Το 896 500 5050 δηλαδη δεν χρεωνεται??

vaggoulas
08-05-08, 02:22
Το 896 500 5050 δηλαδη δεν χρεωνεται??
Έχει χρέωση την μισή της αστικής.Δηλ. ακριβότερα από τον κλασικό ΕΠΑΚ.

villasg
08-05-08, 09:48
Ποιος ο λόγος να καλέσεις απο Zisto με κάρτα?? :hmm: Αν το τηλέφωνο δεν είναι δικό σου, έτσι κι αλλιώς το πάγιο ο άλλος θα το πληρώσει... :whistle: Αν πρόκειται να πάρεις σε κινητά, το ίδιο θα χρεωθείς έτσι κι αλλιως! ;) Θέλεις εξωτερικό? Μίλα ελεύθερα!!!!!!!!!!! :lol: :twisted:

Πχ εαν θες να μιλας σε καποια απο τις χωρες που δεν καλυπτονται απο το δωρεαν ( ταυλανδη ) η σε κινητά απο χωρες που καλυπτονται

pan82
08-05-08, 16:14
Έχει χρέωση την μισή της αστικής.Δηλ. ακριβότερα από τον κλασικό ΕΠΑΚ.

0,72€ η ώρα πάει στον ΕΠΑΚ από τελλάς, από ΟΤΕ πόσο είναι αλήθεια;; έχω να μπω χρόνια με απλή γραμμή, 35 λεπτά η ώρα ήταν καποτε, παραμένει το ίδιο;;

Spanos
08-05-08, 16:22
Πχ εαν θες να μιλας σε καποια απο τις χωρες που δεν καλυπτονται απο το δωρεαν ( ταυλανδη ) η σε κινητά απο χωρες που καλυπτονται

Βάλε κάποιο VoIP πάροχο;)

........Auto merged post: Spanos added 2 Minutes and 23 Seconds later........


Έχει χρέωση την μισή της αστικής.Δηλ. ακριβότερα από τον κλασικό ΕΠΑΚ.


0,72€ η ώρα πάει στον ΕΠΑΚ από τελλάς, από ΟΤΕ πόσο είναι αλήθεια;; έχω να μπω χρόνια με απλή γραμμή, 35 λεπτά η ώρα ήταν καποτε, παραμένει το ίδιο;;


Ξέρετε πολλούς που να έχουν ADSL στο σπίτι και να μπαίνουν με dial up;

pan82
08-05-08, 20:33
Ξέρετε πολλούς που να έχουν ADSL στο σπίτι και να μπαίνουν με dial up;

Mιλάμε πάντα γι΄όσους έχουν zisto telephone και συνεχίζουν να μπαίνουν με dial up αν και πλέον με τη προσφορά που κάνει η τελλας για 3 μηνες δωρεάν adsl οι περισσότεροι γλυκαίνονται και κάνουν μετάβαση στo full zisto

Bayern7
08-05-08, 23:00
Tι να την κάνεις την κάρτα αμα έχεις Ζίστο, εθνικές και διεθνείς κλήσεις μαζί με μια ώρα κινητά:whistle:

Απλά πράγματα. Έχω Tellas Zisto DSL (δλδ κανονική χρονοχρέωση στα τηλεφωνήματα) και η εταιρία που δουλεύω μου δίνει, όταν βγαίνω εκτός έδρας, χρονοκάρτες ΟΤΕ (για προσωπική χρήση), τις οποίες φυσικά δεν τελειώνω όταν είμαι εκτός και θέλω να τις χρησιμοποιώ και από το σπίτι.
Αρκεί αυτό;

Spanos
09-05-08, 00:07
Απλά πράγματα. Έχω Tellas Zisto DSL (δλδ κανονική χρονοχρέωση στα τηλεφωνήματα) και η εταιρία που δουλεύω μου δίνει, όταν βγαίνω εκτός έδρας, χρονοκάρτες ΟΤΕ (για προσωπική χρήση), τις οποίες φυσικά δεν τελειώνω όταν είμαι εκτός και θέλω να τις χρησιμοποιώ και από το σπίτι.
Αρκεί αυτό;

Δηλαδή μια περίπτωση στο εκατομμύριο:whistle:

Bayern7
10-05-08, 21:25
Δηλαδή μια περίπτωση στο εκατομμύριο:whistle:

E είμαι περίπτωση τι να κάνουμε...
Το πρόβλημα υφίσταται...

EvanGR
14-05-08, 21:17
Αν δεν έχεις Zisto, και έχεις το ενδιάμεσο πακέτο για αστικές/υπεραστικές (μόνο) δωρεάν κλήσεις, τότε τα τηλεφωνήματα στο εξωτερικό παραμένουν ακριβά (τουλάχιστον σε σχέση με κάποιες calling cards).

@ ADSLgr.com All rights reserved.