PDA

Επιστροφή στο Forum : HDD 250GB WD PROBLEM



gkoumas
07-05-08, 12:15
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΚΛΗΡΟ WD 250GB MY BOOK ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΟΣΗ(ΜΑΛΑΚΙΑ) ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ.ΤΟΝ ΕΝΤΟΠΙΖΕΙ ΣΑΝ USB ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ,ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΑΝ ΣΚΛΗΡΟ ΔΙΣΚΟ.ΜΑΛΛΟΝ ΟΙ DRIVER ΕΦΥΓΑΝ ΑΠΟ ΜΕΣΑ. HELP ME PLEASE!!!:(:(:(:(

tsaltinho
07-05-08, 12:19
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΚΛΗΡΟ WD 250GB MY BOOK ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΜΟΡΦΟΣΗ(ΜΑΛΑΚΙΑ) ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ.ΤΟΝ ΕΝΤΟΠΙΖΕΙ ΣΑΝ USB ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ,ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΑΝ ΣΚΛΗΡΟ ΔΙΣΚΟ.ΜΑΛΛΟΝ ΟΙ DRIVER ΕΦΥΓΑΝ ΑΠΟ ΜΕΣΑ. HELP ME PLEASE!!!:(:(:(:(

μηπως δεν εχεις κανει καθολου
φορματ!
Νομιζω πως χρειαζεται

gkoumas
07-05-08, 12:37
ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΑ ΦΟΡΜΑΤ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ:worthy:

cranky
07-05-08, 13:05
Στην Διαχείρηση Συσκευών πώς τον βλέπει ;

gkoumas
07-05-08, 13:29
Στην Διαχείρηση Συσκευών πώς τον βλέπει ;

ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΝΥΣΙΧΟ

nikgr
07-05-08, 23:34
ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΑ ΦΟΡΜΑΤ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ:worthy:

Ξέρω ότι η γκρίνια δε βοηθάει τέτοια ώρα :oops: , αλλα βασικός κανόνας είναι ότι όταν πάμε να κάνουμε format/partitioning κλπ "επικίνδυνες" ενέργειες στον boot δίσκο, αποσυνδέουμε καλού-κακού τους υπόλοιπους με τα data μας για να μη γίνει καμια στραβή.

Εσύ πήγες να κάνεις format στον εσωτερικό δίσκο και κατέληξες να κάνεις format και στον εξωτερικό? :whistle:
Πώς μπορούν να γίνονται τέτοια τραγικά λάθη ρε παιδια....

Βγάλε τη ρημάδα την πριζούλα όταν πας να κάνεις τέτοιες δουλειες...

Επίσης, ενω ζητάς να σε βοηθήσουμε δεν είσαι καθόλου αναλυτικός στο τί έκανες.
Αν είχες κάνει ένα απλο format στον δίσκο θα τον έβλεπε στη διαχείριση συσκευών ως άδειο δίσκο.
Πολύ φοβάμαι ότι πήρες αμπάριζα και το partition... :whistle:

Υπάρχουν πολλα utilities που μπορούν να βοηθήσουν, όπως το GetDataBack
Σαν πρώτη συμβουλή πριν κάνεις οτιδηποτε έχω να σου πω να μην γράψεις τίποτα απολύτως στον "κακοποιημένο" δίσκο αν θες να έχεις ελπίδες να το επαναφέρεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.