PDA

Επιστροφή στο Forum : T/K Παύλου Μελα Θεσ/νικη: 14 ωρες down and counting...



Kotsus
27-08-05, 10:49
Απο τις 8,30 περιπου χθες βράδυ έχει γίνει διακοπή στις υπηρεσιίες ADSL. Μια που δεν αναφέρθηκε τίποτα απο άλλα μέλη που ανήκουν στο ίδιο κέντρο δεν ξέρω αν το πρόβλημα είναι γενικό ή είναι μόνο για την περιοχή Αμπελοκήπων.

Σε τηλέφωνο που πήρα στην Forthnet χθες βράδυ (μια που οι δημόσιοι υπάλληλοι δεν δουλεύουν νύχτα) μου είπαν οτι είχαν αναφορές για πρόβληματα σε περιοχές(!?) της Θεσ/νικης και οτι "μαλλον θα λυθεί το πρωί....αφου τέτοια ωρα ποιος να το φτιάξει"

Σήμερα σε τηλέφωνο που έκανα στο 121 επιβεβαίωσαν την βλάβη για το Τ/Κ Παύλου Μελά και μου είπαν οτι οι τεχνικοί..."εργάζονται" (10.30?!?!...μπααα...δεν τον τελείωσαν τον καφε ακόμα) για να το επιδιορθώσουν.

Τωρα....το πως είναι δυνατόν μια εταιρία να τάζει οτι σου παρέχει Internet 24/7, ενω οι τεχνικοί της να ειναι 8/5....you'r in Greece baby!!!

emav
27-08-05, 11:02
Στη Σταυρούπολη (περιοχή ΑΓΝΟ) δεν έχω κανένα πρόβλημα. Τι να πει κανείς; Αυτά έχουν τα μονοπώλια. :(

Ziggy
27-08-05, 11:32
Και Άνω Ηλιούπολη, κανένα πρόβλημα.

Kotsus
27-08-05, 11:37
Αρα, μόνο Αμπελόκηποι.
Και έλεγα εγώ...δεν θα μιλούσε ο kadronarxis αν είχε πρόβλημα και προς τα πάνω.
Με τις υγείες μας!

e-grandpa
27-08-05, 12:11
και γώ είχα πρόβλημα στους Αμπελόκηπους μεχρι πριν λίγο που αποκαταστάθηκε...

dekakk
28-08-05, 12:00
Στο Πανόραμα το Σάββατο το βράδυ είχα 3-4 διακοπές των 2-3 λεπτών

kadronarxis
28-08-05, 12:04
kotsus :D
όχι μεγάλε kotsus κανένα πρόβλημα εδώ, εκτός από τη μεγάλη τρίωρη διακοπή, την τετάρτη, αν θυμάμαι καλά.

Σήμερα μια διακοπή ρεύματος στην περιοχή, με γείωσε κανονικά, αλλά για αυτό φταίει η δεη και όχι ο οτε.

balander
05-09-05, 00:27
kotsus :D
όχι μεγάλε kotsus κανένα πρόβλημα εδώ, εκτός από τη μεγάλη τρίωρη διακοπή, την τετάρτη, αν θυμάμαι καλά.

Σήμερα μια διακοπή ρεύματος στην περιοχή, με γείωσε κανονικά, αλλά για αυτό φταίει η δεη και όχι ο οτε.

Kadronarxis, πού είσαι ρε συ; Χαθήκαμε ε; ;)

Δε μου λες, Α. Ηλιούπολη ακόμα πρόβλημα με τις ταχύτητες έχετε; Γιατί εγώ έφυγα και πήγα σε άλλη περιοχή. Μήπως έχεις καμιά πρόταση να μου πείς ποια εταιρία είναι η πιο φθηνή; (Εννοώ εκτός απο πάγια, για δωρεάν μόντεμ, ενεργοποίηση (Τελλας πχ) κτλ κτλ. Η vivodi μέσω ΟΤΕ τί λέει ξέρεις τίποτα;

Στείλε κανένα ΠΜ αν δε μπορεις να απαντήσεις εδώ. Τα λέμε.. :onfire:

kavaliotis
05-09-05, 15:00
Ρε παιδια τι γινεται με την Θεσσαλονικη παλι? 1-2 βδομαδες τωρα πανω απο 25Κ δεν μπορω να πιασω... Με 384 Τελλας... Πολυ χαλια παει... Και ειχα χαρει γιατι πριν απο αυτο το διαστημα πετουσε η συνδεση. Λετε να ειναι προβλημα ή απλα το οτι γυρισαν ολοι απο διακοπες και ειναι πιτα?

kadronarxis
05-09-05, 15:12
Γεια σου φίλε, balander.
Χάλια εδώ όπως τα ήξερες.
Το είχα γυρίσει για κάποιο καιρό στα 512, αλλά μου την έδωσε η απάντηση του οτέ στη διαμαρτυρία μας, και το γύρισα ξανά στα 384.

Χάλια, περισσότερο από κάθε άλλη φορά.
Ειδικά τώρα το μεσημέρι σέρνεται ασυστόλως.
Το βράδυ ηρεμεί κάπως.

Pings ξεκινούν από 60ms και άνω.

Εντάξει, κυριλέ.

Αυτά πάνω κάτω, για το T/K Παύλου Μελά.

Κρίμα.

apos74
05-09-05, 15:54
Και εδω Νεαπολη (Κεντρο Πλατειας Δημοκρατιας), τελευταια δεν βλεπω ταχυτητες ανω των 32 kb/s.
Ενω πριν λιγο καιρο κατεβαζα ανετα με 40-41.
Τοσο πολυ εχουν πιταρει τα DSLAM τελικα?
Χαλια μαυρα.:mad:

AstSam
05-09-05, 21:48
Άστα να πάνε , κάτσε να μπούνε και όλοι με το "dsl για φοιτητές"
Δεν έχουμε δει ακόμη τα χειρότερα νομίζω

nikgr
05-09-05, 22:26
Ρε παιδιά τί χάλι μάυρο είναι αυτό στη Θεσ/νικη?
DSLAM Τούμπας εγώ και σέρνεται στο χώμα...
Δοκίμασα και forthnet και HOL και τα ίδια... Τί θα γίνει μ' αυτό το χάλι? torrents γύρω στο 12-13 και ftp γύρω στο 20...
Το εχουνε και κλειστο το 1242 μετά τις 9 το βράδυ αλλιώς θα άκουγαν τα σιχτίρια μου...

balander
07-09-05, 00:27
Άστα να πάνε , κάτσε να μπούνε και όλοι με το "dsl για φοιτητές"
Δεν έχουμε δει ακόμη τα χειρότερα νομίζω


Μπα... νομίζω μάλλον οτι δεν θα μπούνε .... έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον με τα καινούργια δεδομένα....

yiapap
07-09-05, 03:27
Ρε παιδιά τί χάλι μάυρο είναι αυτό στη Θεσ/νικη?
DSLAM Τούμπας εγώ και σέρνεται στο χώμα...
Δοκίμασα και forthnet και HOL και τα ίδια... Τί θα γίνει μ' αυτό το χάλι? torrents γύρω στο 12-13 και ftp γύρω στο 20...
Το εχουνε και κλειστο το 1242 μετά τις 9 το βράδυ αλλιώς θα άκουγαν τα σιχτίρια μου...
DSLAM Άνω Τούμπας εκτός από κάποιες ψιλομεσημεριανές ώρες η 512 μου τερματίζει (p2p 34-40, http/ftp 55-56) :oops:

@ ADSLgr.com All rights reserved.