PDA

Επιστροφή στο Forum : Πόσο χρόνο μετά την διακοπή πακέτου ConnX/OnDSL παρέμεινε ενεργή η γραμμή σας ADSL?



gtl
07-05-08, 21:49
Στο τέλος Μαρτίου 2008 διέκοψα την σύνδεσή μου με την OTEnet λόγω του παρεμποδισμού P2P sharing (traffic shaping) της εταιρείας. Αυτό που μου προκαλεί εντύπωση είναι ότι η γραμμή ΑΡΥΣ παραμένει ενεργή και συγχρονίζει ακόμα και σήμερα, πάνω από έναν μήνα μετά (είχα υπόψη μου ότι η γραμμή δεν διακόπτεται αμέσως, αλλά δεν ήξερα ότι διατηρείται για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα). Ποιά είναι η εμπειρία σας σ'αυτό το θέμα, τόσο με provider την OTEnet, όσο και άλλους ISPs?

Kokostas
08-05-08, 02:01
Στο τέλος Μαρτίου 2008 διέκοψα την σύνδεσή μου με την OTEnet λόγω του παρεμποδισμού P2P sharing (traffic shaping) της εταιρείας. Αυτό που μου προκαλεί εντύπωση είναι ότι η γραμμή ΑΡΥΣ παραμένει ενεργή και συγχρονίζει ακόμα και σήμερα, πάνω από έναν μήνα μετά (είχα υπόψη μου ότι η γραμμή δεν διακόπτεται αμέσως, αλλά δεν ήξερα ότι διατηρείται για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα). Ποιά είναι η εμπειρία σας σ'αυτό το θέμα, τόσο με provider την OTEnet, όσο και άλλους ISPs?

Δηλαδή ένας μήνας τζάμπα ιντερνέτ;

gtl
08-05-08, 02:47
Δηλαδή ένας μήνας τζάμπα ιντερνέτ;

To username/password στην ΟΤΕνετ δεν λειτουργεί, απλώς η γραμμή συγχρονίζει. Δηλαδή σε αυτές τις περιπτώσεις με μια κάρτα τύπου netkey από τα περίπτερα έχεις ADSL χωρίς δέσμευση, μέχρι να θυμηθεί η otenet ότι πρέπει να διακόψει και την γραμμή.

dimos78
10-05-08, 01:21
το πρωτο box της φορθνετ που ειχα ενεργοποιησει μου ειχε κρατησει ενα μηνα παραπανω η προσβαση.Αλλα και με βιβοντι που εβαλα αργοτερα και με αλτεκ ειχα την ΑΡΥΣ τουλαχιστον 2 βδομαδες παραπανω.

obillias
12-05-08, 07:10
εγω με on dsl kit μετα 1 βδομαδα περιπου παπαλα

@ ADSLgr.com All rights reserved.