PDA

Επιστροφή στο Forum : Απαράδεκτη πολιτική προώθησης από τη TELLAS



PhoiNiX
08-05-08, 12:22
Σήμερα το πρωί με πήρε τηλέφωνο ένας πωλητής της TELLAS για να μου πουλήσει το ΖΙΣΤΟ. Δε του το έκλεισα με τη μια αλλά τον άφησα να ακούσω τη θα πει. Το έπαιξα ανήξερος.

Παραθέτω απόσπασμα από το διάλογος:

Ε : Εγώ :innocent:

Π : Πωλητής:parrot:


Π: Για σας, τηλεφωνούμε από τη TELLAS εταιρία (μπλα μπλα…)
Ε: χμ δεν έχω ιντερνέτ και ενδιαφέρομαι να βάλω σύντομα.
Π: το ΖΙΣΤΟ είναι η μονη ετερεια που παρέχει 12μβιτ και δεν είναι σαν τις άλλες εταιρίες που.
Π: Θα έχετε το λιγότερο 10μβιτ εγγυημένα, που οι άλλες εταιρίες δε παρέχουν ακόμα
Π: πχ. Τη FORTHNET τη γνωρίζετε;
Ε: νομίζω ναι κάτι έχω δει στη τηλεόραση
Π: Η FORTHNET λέει ότι δίνει 24μβιτ αλλά πάνω από 8 πιάνει με το ζόρι.
Π: Επίσης το ΖΙΣΤΟ δεν σε πέτα από το ιντερνέτ όπως στις άλλες εταιρίες, γιατί η TELLAS έχει τοποθετήσει δίκες τις γραμμές.
Ε:…. (ξεχείλισε το ποτήρι)
Ε: αυτά σας τα λέει το τμήμα marketing, να τα λέτε;

Το υπόλοιπο του διαλόγου δεν αρμόζει στο adslgr. Τον ανάγκασα να ζητήσει συγγνώμη.


:rifle::2guns::shoot:Καλά δηλαδή η άνθρωποι δεν έχουν το θεό τους…

kmpatra
08-05-08, 12:40
Καλά είναι όλοι αστα να πάνε.Τηλεφωνουν στο σπίτι των γονιών μου από Βιβόντι (έχουμε εκει προεπιλογή Τελλάς).Αναλαμβάνω εγω...:twisted: την υπάλληλο.Αφου αρχίζει το μπλα μπλα και η επισημανση οτι η εταιρία θα εχει από την αρχη του χρόνου ιδιόκτητο στην περιοχή ( μαιος και ακόμα δεν υπάρχει στο μεταξύ) της λέω οτι εμεις εχουμε προεπιλογή και δεν ενδιαφερόμαστε.Με ρωτάει σε ποια εταιρία εχετε προεπιλογή?Λέω Tellas.H κοπέλα φρικάρει :crazy::medic::shock::scared:
"Τελλας!! (Φωνάζει) καλά κύριε,δεν ξέρετε οτι η τελλάς οτι ειναι η πιο ακριβή? Την πήραν οι Αραβες!!!" :lol: (ε και? έχουν και πετρέλαια) :oneup: Και της λέω καλα με πήρες για να μου πεις τι χάλια ειναι η Τellas? Δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις :rtfm: Εντέλει δεν ενδιαφέρομαι. "Καλά κύριε γειά σας" (βρεγμένη γάτα style) :rofl: Στην δική σου περίπτωση PhoiNiX μάλλον δεν την γλύτωσε τόσο φτηνά ε? :rant: :lol: τι να πεις ειναι να μην μπλέξεις... :down:

Andree
08-05-08, 12:44
χαχα τα ατομα δεν παιζονται... απο την αλλη ομος και του υποχρεονουν σαν υπαληλοι που ειναι γιατι πανο κατο ξερουμε τι απετισεις εχουν αυτοι απο πανο μας...

ermis333
08-05-08, 12:54
Δεν είναι απαράδεκτη καθόλου και δεν είναι "πολιτική"΄, η Tellas σαν εταιρία απόσω ξέρω δεν σε παίρνει τηλέφωνο για να σε πείσει να γίνεις συνδρομητής της, αυτό το κάνουν διάφορα πρακτορεία τα οποία της φέρνουν πελάτες και αμοίβονται με το κεφάλι.....και εννoείται πως δεν θα τους πεί όχι η Tellas όταν σκάσουν μύτη με πελατολόγιο :).

Όταν θές να πουλήσεις πάντα σου λένε βλακείες ψέμματα και υπερβολές.......

Φαντάζομαι όλοι έχετε γράψει έκθεση στο λύκειο με θέμα τη Διαφήμιση κτλ.

Σίγουρα ηθικά δεν είναι σωστό να σου λένε ψέμματα, αλλα στο marketing αυτό που σε ενδιαφέρει είναι οι παραπάνω πελάτες και τα έσοδα.

digenis
08-05-08, 14:10
ολοι ετσι ειναι μη σου κανει εντυπωση

Hwoarang
08-05-08, 14:16
Ομοιως και εμενα με εχουν ενοχλήσει πολλές φορές και με ένα στυλάκι "Καλα, θέλετε να πληρώνετε πάγιο ΟΤΕ? Φοιτητής είστε. Σας περισσεύουν?". Τι της λές τώρα. Παπαγαλάκια κανονικα:parrot:

johnvam
08-05-08, 15:42
Έλα ρε παιδιά εγώ πήρα τηλέφωνο στο 801 κάτι που έχουν για νέες συνδέσεις και η κοπέλα δεν ήξερε τί είναι η Static IP.... Μου λέει είναι αυτό για να μιιλάτε μέσω Internet.....

Έλεος δίνουν στον καθένα απο ένα τηλέφωνο και τον βάζουν να κλείνει συμβόλαια.....

Και δυστυχώς δεν το λέω μονάχα για την Tellas αλλά για την πλεοψηφία των εταιρειών.....

Εγώ πάντως θα πάω να κάνω αίτηση στα γραφεία τους ελπίζοντας να βρώ κάποιον ενημερωμένο εκεί....

ermis333
08-05-08, 16:06
Έλα ρε παιδιά εγώ πήρα τηλέφωνο στο 801 κάτι που έχουν για νέες συνδέσεις και η κοπέλα δεν ήξερε τί είναι η Static IP.... Μου λέει είναι αυτό για να μιιλάτε μέσω Internet.....

Έλεος δίνουν στον καθένα απο ένα τηλέφωνο και τον βάζουν να κλείνει συμβόλαια.....

Και δυστυχώς δεν το λέω μονάχα για την Tellas αλλά για την πλεοψηφία των εταιρειών.....

Εγώ πάντως θα πάω να κάνω αίτηση στα γραφεία τους ελπίζοντας να βρώ κάποιον ενημερωμένο εκεί....

Περίμενε μέχρι τις 13 του μήνα και κάνε αίτηση στα καταστήματα της Wind.:p

pan82
08-05-08, 16:24
Έλα ρε παιδιά εγώ πήρα τηλέφωνο στο 801 κάτι που έχουν για νέες συνδέσεις και η κοπέλα δεν ήξερε τί είναι η Static IP.... Μου λέει είναι αυτό για να μιιλάτε μέσω Internet.....

Έλεος δίνουν στον καθένα απο ένα τηλέφωνο και τον βάζουν να κλείνει συμβόλαια.....

Και δυστυχώς δεν το λέω μονάχα για την Tellas αλλά για την πλεοψηφία των εταιρειών.....

Εγώ πάντως θα πάω να κάνω αίτηση στα γραφεία τους ελπίζοντας να βρώ κάποιον ενημερωμένο εκεί....

Πήρες το τμήμα αιτήσεων, εκεί οι τηλεφωνητές δε γνωρίζουν από ιντερνετ και δεν έχουν εκπαιδευτεί να γνωρίζουν. Αν θες να ρωτήσεις γι΄αυτά θα πάρεις κατευθείαν 1212.

tolispolo
08-05-08, 17:14
Δεν είναι απαράδεκτη καθόλου και δεν είναι "πολιτική"΄, η Tellas σαν εταιρία απόσω ξέρω δεν σε παίρνει τηλέφωνο για να σε πείσει να γίνεις συνδρομητής της, αυτό το κάνουν διάφορα πρακτορεία τα οποία της φέρνουν πελάτες και αμοίβονται με το κεφάλι.....και εννoείται πως δεν θα τους πεί όχι η Tellas όταν σκάσουν μύτη με πελατολόγιο :).

Όταν θές να πουλήσεις πάντα σου λένε βλακείες ψέμματα και υπερβολές.......

Φαντάζομαι όλοι έχετε γράψει έκθεση στο λύκειο με θέμα τη Διαφήμιση κτλ.

Σίγουρα ηθικά δεν είναι σωστό να σου λένε ψέμματα, αλλα στο marketing αυτό που σε ενδιαφέρει είναι οι παραπάνω πελάτες και τα έσοδα.

Ειναι απο τις λιγες φορες που γραφω κατι στο forum αν και το παρακολουθω καθημερινα.
Φιλε ermis333 εχω δει πολλες απο τις απαντησεις σου σε αγανακτησμενους πελατες της TELLAS και το 99.9% ειναι υπερ της εταιριας.Μηπως εισαι υπαλληλος της ή μετοχος?!!!

Την ιστορια που αναφερει ο φιλος στο συγκεκριμενο θεμα προσπαθησαν να μου "πουλησουν" και μενα τα ιδια, σε τεχνικα προβληματα που κατα καιρους ειχα, βασισμενοι στην αγνοια του κοσμου.

Μολις ομως τους ειπα οτι εργαζομαι σε τομεα πληροφορικης και εχω αρκετες γνωσεις πανω σε θεματα δικτυου και ADSL τοτε καταπιανε την γλωσσα τους!!!.

Mouse Potato
08-05-08, 18:06
Μήπως δλδ ν' αρχίσουμε να ποστάρουμε διαλόγους που έχουμε κάνει κατά καιρούς με ανειδίκευτους υπαλλήλους διαφόρων εταιριών τηλεφωνίας και internet? Πολλοί από τα cc των εταιριών αυτών γίνονται από την μία μέρα στην άλλη γνώστες με 2-3 σεμινάρια (συμβολικός ο αριθμός). Αυτό και βέβαια είναι κατακριτέο, αλλά δεν μπορείς να συκοφαντείς και να κρίνεις μια εταιρεία από το τμήμα marketing της.

EDIT: Πάω στο topic της forthnet ν' ανοίξω thread :p

Sofos
08-05-08, 18:30
Αυτό εξηγεί πολλά! ακου να δεις τι συνέβη σε εμένα! Με πήρε μια κοπελιά και μου είπε οτι είναι από την Τελλάς και οτι ήρθαν επιτέλους στην περιοχή μας και οτι εχουν ενα πακέτο με δωρεάν λεπτά και 12μβ γραμμή (me 2048 ανέβασμα)! Επειδή οι γραμμές μας είναι χάλια και γνωρίζω ότι έτσι όπως έχουν τα πράγματα και 1024 που έχω πολυ είναι την ρώτησα αν η Τελλας εγγυάται κάποια minimum ταχύτητα και μου είπε βέβαια !! Επειδή η Τελλας έχει καλύτερη υποδομή μου εγγυάται 10.5 (ωραίο το ,5) το λιγότερο ταχύτητα! Χάρηκα και εγώ και της είπα ότι σε 1 μήνα λήγει το πακέτο μου οπότε μάλλον μέσα! Αυτή ψιλοήθελε να της δώσω τα στοιχεία μου άμεσα για να προχωρήσει η σύνδεση γιατί έχουν πολύ φόρτο για να μην με καθυστερήσουν, αλλά εγώ της είπα να πάρει σε ένα μήνα και αυτή μου άφησε όνομα και τηλέφωνο για να την πάρω όταν θέλω να προχωρήσει

Ποιο είναι το θέμα όμως; Αφού ρώτησα εδω πέρα κατάλαβα ότι δεν γίνεται κάτι τέτοιο με το θόρυβο της γραμμής μου και για αυτό πήρα την Τελλας να ρωτήσω αν στο συμβόλαιο υπάρχει κάποιος όρος mimimum ταχύτητας! Εκεί όμως μου είπαν ότι κάποιο λάθος κάνετε, εμεις δεν έχουμε έρθει ακόμα στη περιοχή σας αλλά μόνο η Forthnet! Μα τους λέω με πήρατε, όχι μου λένε κάποιο λάθος κάνετε! Κοίταξα λοιπόν σε ποιον ανήκει το νούμερο που μου δώσανε και ήταν κάποιας εταιρίας business consulting! Τι παίχτηκε; Υπάρχει η περίπτωση κάποιος να μου κάνει πλάκα ή υπάρχει κάποιο θέμα συνεννόησης;

ermis333
08-05-08, 18:33
Ειναι απο τις λιγες φορες που γραφω κατι στο forum αν και το παρακολουθω καθημερινα.
Φιλε ermis333 εχω δει πολλες απο τις απαντησεις σου σε αγανακτησμενους πελατες της TELLAS και το 99.9% ειναι υπερ της εταιριας.Μηπως εισαι υπαλληλος της ή μετοχος?!!!.

Ο καθένας βλέπει αυτό που θέλει να δεί, δεν υπερασπίζομαι την Tellas, απλά κάθε φορά προσπαθώ να δείξω (σαν δικηγόρος του διαβόλου) ότι πρώτα πρέπει εμείς να είμαστε σίγουροι για το τι φταίει και μετά να βγαίνουμε να κράζουμε......άλλωστε δεν υπάρχει πιο εύκολο πράγμα από το να κρίνουμε όταν δεν ξέρουμε.

ΥΓ. Είμαι ξώγαμο του Sawris, σε λίγο καιρό θα πάρω το μερίδιο μου στην Tellas, αλλιώς θα τα βγάλω όλα στην Τατιάνα :p

Mouse Potato
08-05-08, 18:35
Ο καθένας βλέπει αυτό που θέλει να δεί, δεν υπερασπίζομαι την Tellas, απλά κάθε φορά προσπαθώ να δείξω (σαν δικηγόρος του διαβόλου) ότι πρώτα πρέπει εμείς να είμαστε σίγουροι για το τι φταίει και μετά να βγαίνουμε να κράζουμε......άλλωστε δεν υπάρχει πιο εύκολο πράγμα από το να κρίνουμε όταν δεν ξέρουμε.

ΥΓ. Είμαι ξώγαμο του Sawris, σε λίγο καιρό θα πάρω το μερίδιο μου στην Tellas, αλλιώς θα τα βγάλω όλα στην Τατιάνα :p

Αδερφααακι!! :p:p

lx911
08-05-08, 19:03
Εγω ειναι ενεργοποιημενος Tellas Zisto απο το Φεβρουαριο του 2007.
Με εχουν παρει 2 φορες τηλεφωνο για να μου ξανα πουλησουν το πακετο του Zisto.
Ειναι αξιοθρηνητοι οι ανθρωποι εντελως.

Mouse Potato
08-05-08, 22:27
Έχω την εντύπωση πως αυτό έχει να κάνει με τους τηλεφωνικούς καταλόγους... Όχι βέβαια πως δεν έπρεπε να ήξεραν ποιους έχουν συνδρομητές :down:

the_Mask
08-05-08, 23:39
οι καμπανιες πωλησεων γίνονται πλέον μόνο απο συνεργαζόμενες εταίρείες-εμπορικοί συνεργάτες, εταιρείες πωλήσεων μέσω τηλεφώνου

πχ teleprime, befon, αλεξοπουλου-ζουμη , cobra , παλαιότερα ΓΕΡΜΑΝΟΣ( πριν τους παρει ο ΟΤΕ) και φυσικα προκειμένου να πουλήσουν χρησιμοποιούν κάθε θεμητό ή αθέμητο μέσο.

Η TELLAS το γνωρίζει και έχει ακυρώσει κατα καιρούς πολλες συνεργασίες

Sofos
09-05-08, 00:01
Μάλλον δεν τις έχει ακυρώσει όλες ακόμα

ermis333
09-05-08, 06:58
Μάλλον δεν τις έχει ακυρώσει όλες ακόμα

Για πιο λόγο να τις ακυρώσει όλες όταν τις φέρνουν πελάτες;;; Ο μόνος λόγος να τις ακυρώσει είναι όταν κοροϊδεύουν τον κόσμο χοντρα. Τώρα με τη νέα πολιτική από 13/5 και τη δυνατότητα υπογραφής συμβολαίου μέσω των καταστημάτων της Wind ίσως δε χρειάζονται πια τέτοιες εταιρίες.

Mouse Potato
09-05-08, 14:13
Για πιο λόγο να τις ακυρώσει όλες όταν τις φέρνουν πελάτες;;; Ο μόνος λόγος να τις ακυρώσει είναι όταν κοροϊδεύουν τον κόσμο χοντρα. Τώρα με τη νέα πολιτική από 13/5 και τη δυνατότητα υπογραφής συμβολαίου μέσω των καταστημάτων της Wind ίσως δε χρειάζονται πια τέτοιες εταιρίες.

Ίσως τις κρατήσουν ακόμα για να κοιτάξουν τι θα γίνει με την υπογραφή συμβολαίου στα καταστήματα... :whistle:

harry79
09-05-08, 15:05
τώρα ρε παιδιά πόσο χρόνος χρειάζεται περίπου για να ενεργοποιηθεί κανείς; Παιζούν ακόμη οι αναμονές μηνών όπως πριν κανα χρόνο ή έχει βελτιωθεί η κατάσταση στην Tellas;

sunrise
09-05-08, 15:33
οι καμπανιες πωλησεων γίνονται πλέον μόνο απο συνεργαζόμενες εταίρείες-εμπορικοί συνεργάτες, εταιρείες πωλήσεων μέσω τηλεφώνου

πχ teleprime, befon, αλεξοπουλου-ζουμη , cobra , παλαιότερα ΓΕΡΜΑΝΟΣ( πριν τους παρει ο ΟΤΕ) και φυσικα προκειμένου να πουλήσουν χρησιμοποιούν κάθε θεμητό ή αθέμητο μέσο.

Η TELLAS το γνωρίζει και έχει ακυρώσει κατα καιρούς πολλες συνεργασίες

Ε τωρα που εμαθα οτι συνεργαζεται με τους απατεωνες της teleprime(εταιρια τελεμαρκετινγκ,που βγαζει και πιστωτικες..εδεσε το γλυκο..(οι ανθρωποι πουλησαν παπλωμα σε γειτονισα μου 600 ευρω)
Να πω κι αλλα??

Ωραιους συνεργατες....:down:οποτε μακρυα κι αγαπημενοι:cool:

ermis333
09-05-08, 16:32
τώρα ρε παιδιά πόσο χρόνος χρειάζεται περίπου για να ενεργοποιηθεί κανείς; Παιζούν ακόμη οι αναμονές μηνών όπως πριν κανα χρόνο ή έχει βελτιωθεί η κατάσταση στην Tellas;

Όχι, εκτός και αν τύχεις σε DSLAM με μεγάλο πρόβλημα σε εύρεση ελευθέρων ζευγών.

evangelos75
09-05-08, 19:42
Σκεφτομαι να βαλω tellas zisto στο νεοαποκτηθεν με 37ετιας δανειο (-κρεμαλα-ολα εδω πληρωνονται ρε π..στη κλπ..) σπιτι μου. η προσφορα ακουγεται καλη. εχω κ το καρντασι μου στην Αγγλια οποτε με βολευει. αλλα διαβαζω πολλα κ διαφορα κ δεν ξερω τι να κανω. απ'την αλλη , ολες οι εταιριες ειναι για τον σουτσο καβαλα, οποτε τι κανω ?? χρειαζομαι κ ο νετ , χρειαζομαι κ το τηλ. για να μιλαει η γυναικουλα μου με την μανουλα της κ πολυ αγαπημενη πεθερουλα μου.
τελικα ειναι κανεις ευχαριστημενος απο αυτες τις εταιριες ? γιατι ολο παραπονα ακουω. μηπως στην τελικη καταληγουμε στην φραση " ΟΤΕ κ παλι ΟΤΕ ??

ermis333
09-05-08, 22:28
Σκεφτομαι να βαλω tellas zisto στο νεοαποκτηθεν με 37ετιας δανειο (-κρεμαλα-ολα εδω πληρωνονται ρε π..στη κλπ..) σπιτι μου. η προσφορα ακουγεται καλη. εχω κ το καρντασι μου στην Αγγλια οποτε με βολευει. αλλα διαβαζω πολλα κ διαφορα κ δεν ξερω τι να κανω. απ'την αλλη , ολες οι εταιριες ειναι για τον σουτσο καβαλα, οποτε τι κανω ?? χρειαζομαι κ ο νετ , χρειαζομαι κ το τηλ. για να μιλαει η γυναικουλα μου με την μανουλα της κ πολυ αγαπημενη πεθερουλα μου.
τελικα ειναι κανεις ευχαριστημενος απο αυτες τις εταιριες ? γιατι ολο παραπονα ακουω. μηπως στην τελικη καταληγουμε στην φραση " ΟΤΕ κ παλι ΟΤΕ ??

Το forum του ΟΤΕ δεν έχει παράπονα δλδ? Μια χαρά ειναι η Tellas. Ζήτημα τύχης είναι σε όλους.

XARAYGH
11-05-08, 14:26
Σκεφτομαι να βαλω tellas zisto στο νεοαποκτηθεν με 37ετιας δανειο (-κρεμαλα-ολα εδω πληρωνονται ρε π..στη κλπ..) σπιτι μου. η προσφορα ακουγεται καλη. εχω κ το καρντασι μου στην Αγγλια οποτε με βολευει. αλλα διαβαζω πολλα κ διαφορα κ δεν ξερω τι να κανω. απ'την αλλη , ολες οι εταιριες ειναι για τον σουτσο καβαλα, οποτε τι κανω ?? χρειαζομαι κ ο νετ , χρειαζομαι κ το τηλ. για να μιλαει η γυναικουλα μου με την μανουλα της κ πολυ αγαπημενη πεθερουλα μου.
τελικα ειναι κανεις ευχαριστημενος απο αυτες τις εταιριες ? γιατι ολο παραπονα ακουω. μηπως στην τελικη καταληγουμε στην φραση " ΟΤΕ κ παλι ΟΤΕ ??

Βαλε πρωτα γραμμη απο οτε(για να εχεις τηλεφνο γρηγορα)και μετα αιτηση τελλας
παει καλα γενικα....αν μας αναφερεισ και το αστικο σου κεντρο θα ηταν καλα

Gagarin
12-05-08, 22:28
Για πιο λόγο να τις ακυρώσει όλες όταν τις φέρνουν πελάτες;;; Ο μόνος λόγος να τις ακυρώσει είναι όταν κοροϊδεύουν τον κόσμο χοντρα. Τώρα με τη νέα πολιτική από 13/5 και τη δυνατότητα υπογραφής συμβολαίου μέσω των καταστημάτων της Wind ίσως δε χρειάζονται πια τέτοιες εταιρίες.

Δυστυχώς όμως χρειάζονται αυτές οι εταιρείες την Τellas και κάθε Tellas...

evangelos75
14-05-08, 11:08
Ιδια τακτικη ακουλουθησαν κ σε μενα .
Δεν λενε τα δικα τους πλεονεκτηματα, αλλα τα μειονεκτηματα των αλλων.
Αν αυτο δεν λεγεται αρνητικη διαφημιση, τοτε πρεπει να ξαναγυρισω στο marketing για αλλα 4 χρονια...

johnvam
16-05-08, 20:38
Ρε παιδιά αν έχετε τον Θεό σας...

Πριν απο 5 λεπτά μίλησα με μια κοπελα απο το 13800 και της ζήτησα πολύ ευγενικά να μου πεί τί δικαιολογητικά χρειάζονται για να πάω αύριο στο κατάστημα της WIND στην Πεύκη να κάνω την αίτηση....

Και μου τσαμπουκαλεύτικε επειδή δεν την έκανα μαζί της... Και στο τέλος μου είπε "πάρτε τηλέφωνο στο κατάστημα να σας πούν"...

Αρνήθηκε να μου πεί επειδή δεν έκανα την αίτηση μαζί της.....

Λυπάμαι ειλικρινά..... Λυπάμαι....

pan82
16-05-08, 20:42
Ρε παιδιά αν έχετε τον Θεό σας...

Πριν απο 5 λεπτά μίλησα με μια κοπελα απο το 13800 και της ζήτησα πολύ ευγενικά να μου πεί τί δικαιολογητικά χρειάζονται για να πάω αύριο στο κατάστημα της WIND στην Πεύκη να κάνω την αίτηση....

Και μου τσαμπουκαλεύτικε επειδή δεν την έκανα μαζί της... Και στο τέλος μου είπε "πάρτε τηλέφωνο στο κατάστημα να σας πούν"...

Αρνήθηκε να μου πεί επειδή δεν έκανα την αίτηση μαζί της.....

Λυπάμαι ειλικρινά..... Λυπάμαι....


Εμ και συ παίρνεις στις πωλήσεις να ρωτήσεις τι πρέπει να πας στο κατάστημα;; :rofl: :p Πες απλά ενημερωτικά τι χρειάζεται να ξέρεις άλλη φορά αφού το σκεφτείς καλύτερα, αυτοί πληρώνονται με την αίτηση οπότε είναι μεγάλη χασούρα γι΄αυτούς να τους λες τι θελει για να πας αλλού να κάνεις την αίτηση. Μιλάμε θα τους κάνει μεγάλη ζημιά στους πωλητές του 13800 η συνεργασία με τη wind όλοι στα καταστήματα θα πηγαίνουν

johnvam
16-05-08, 21:07
Εμ και συ παίρνεις στις πωλήσεις να ρωτήσεις τι πρέπει να πας στο κατάστημα;; :rofl: :p Πες απλά ενημερωτικά τι χρειάζεται να ξέρεις άλλη φορά αφού το σκεφτείς καλύτερα, αυτοί πληρώνονται με την αίτηση οπότε είναι μεγάλη χασούρα γι΄αυτούς να τους λες τι θελει για να πας αλλού να κάνεις την αίτηση. Μιλάμε θα τους κάνει μεγάλη ζημιά στους πωλητές του 13800 η συνεργασία με τη wind όλοι στα καταστήματα θα πηγαίνουν

Είναι υποχρέωση τους να απαντήσουν!

Έστειλα e-mail στην Tellas και ανέφερα το γεγονός...

ermis333
16-05-08, 23:51
Τα δικαιολογητικά που χρειάζεσαι είναι.

Ταυτότητα

Να ξέρεις το ΑΦΜ σου

Και ένας λογαριασμός (ΟΤΕ, Forthnet) που να δείχνει τον αριθμό τηλεφώνου σου και την διεύθυνσή σου, τις αιτήσεις κτλ τις έχει το κατάστημα λογικά.

pan82
17-05-08, 01:55
Είναι υποχρέωση τους να απαντήσουν!

Έστειλα e-mail στην Tellas και ανέφερα το γεγονός...

Καλά ναι πλάκα κάνω εννοείται ότι πρέπει να απαντήσουν απλά είναι σα να τους παίρνεις τη μπουκιά απ΄ το στόμα. Εκεί που λένε κάτι παραπάνω θα πάρω τους λες ότι θα πας να ψωνίσεις από αλλού τελικά. Τους συμπονώ η αλήθεια είναι είχα δουλέψει πριν πολλααά χρόνια σε τηλεφωνική προώθηση και τους καταλαβαίνω.

johnvam
17-05-08, 03:59
Τα δικαιολογητικά που χρειάζεσαι είναι.

Ταυτότητα

Να ξέρεις το ΑΦΜ σου

Και ένας λογαριασμός (ΟΤΕ, Forthnet) που να δείχνει τον αριθμό τηλεφώνου σου και την διεύθυνσή σου, τις αιτήσεις κτλ τις έχει το κατάστημα λογικά.

Λογαριασμό και ΟΤΕ και Forthnet? Αφού η γραμμή εδω και ένα χρόνο είναι στην Forthnet τί να τον κάνουν τον ΟΤΕ???

ermis333
17-05-08, 11:24
Λογαριασμό και ΟΤΕ και Forthnet? Αφού η γραμμή εδω και ένα χρόνο είναι στην Forthnet τί να τον κάνουν τον ΟΤΕ???

Λογαριασμό ΟΤΕ ή Forthnet ;)

johnvam
17-05-08, 11:37
Λογαριασμό ΟΤΕ ή Forthnet ;)

Άρα εγώ που έχω τον αριθμό στην Forthnet θα πάω τον λογαριασμό Forthnet!

Όχι ΟΤΕ...

ermis333
17-05-08, 12:38
Άρα εγώ που έχω τον αριθμό στην Forthnet θα πάω τον λογαριασμό Forthnet!

Όχι ΟΤΕ...

Ακριβώς.

vazelo
17-05-08, 13:11
Ιδου κ μερικα αποσπασματα απο συνομιλια που ειχε ανεβει στο subforum της ΟΝ...

-Ξερετε το σκεφτομαι λιγο, γιατι ειχα κ στο παρελθον ΟΝ και δεν μου δουλευε καλα...
-Α, μα τι λετε, η ΟΝ εχει αλλαξει, εχουμε καινουργια μηχανηματα, αλλωστε τοτε που ησασταν εσεις πελατης η υπηρεσια εξυπηρετουνταν απο ενα δορυφορο(??!!) τωρα εχουμε εφτα δορυφορους!...
...

-Και θα εχω ταχυτητες ΕΩΣ 16ΜΒ, σωστα??
-Δεκαξι ακριβως!
...
-Πως μου λετε οτι εχει αλλαξει η ΟΝ δεν ανηκει στον κ.Μαναση??
-Οχι οχι, τωρα ανηκει στην D.T. ειμαστε Γερμανικη πλεον εταιρεια, θα παρουμε και τον ΟΤΕ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.