PDA

Επιστροφή στο Forum : Crypto Πρόβλημα με port forwarding στο crypto f360



forfar
08-05-08, 13:37
Καλησπέρα, εχω το crypto f360 και θελω να ανοιξω καποια port για να online gaming.
Αφου εβαλα static ip και ακολουθησα επακριβως τις οδηγιες απο το portforward.com και αφου εκλεισα firewall και antivirus η πορτα παραμενει κλειστη.
Δοκιμασα επισης να βαλω και στο dmz host του router την static ip απο την τοπικη συνδεση αλλα και παλι τιποτα.
Απενεργοποιησα και το UPnP στα lan settings οπως διαβασα σε αλλα threads.
Εχω Connex 24 και μετα απο τηλεφωνημα που τους εκανα απενεργοποιησα και μια ρυθμιση απο το myontenet που θα μπορουσε να το μπλοκαρει.
Το port ομως δεν ανοιγει.


Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να βοηθησει ?

withoutpirelli
22-05-08, 16:14
Καλησπέρα, εχω το crypto f360 και θελω να ανοιξω καποια port για να online gaming.
Αφου εβαλα static ip και ακολουθησα επακριβως τις οδηγιες απο το portforward.com και αφου εκλεισα firewall και antivirus η πορτα παραμενει κλειστη.
Δοκιμασα επισης να βαλω και στο dmz host του router την static ip απο την τοπικη συνδεση αλλα και παλι τιποτα.
Απενεργοποιησα και το UPnP στα lan settings οπως διαβασα σε αλλα threads.
Εχω Connex 24 και μετα απο τηλεφωνημα που τους εκανα απενεργοποιησα και μια ρυθμιση απο το myontenet που θα μπορουσε να το μπλοκαρει.
Το port ομως δεν ανοιγει.


Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι μπορει να βοηθησει ?

πας στο μοντεμ advanced setup>nat>virtual server. αν εχει το παιχνιδι σου στη λιστα εισαι τυχερος, αλλιως γραψε το ονομα του στο απο κατω κενο και μετα στα 2 πρωτα την πορτα που θες. καντην εξαιρεση απο το windows firewall.:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.