PDA

Επιστροφή στο Forum : D-Link D-Link G624T Φυτό



chrismfz
09-05-08, 03:28
Μιας και που σε παρομοιο ποστ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=195882) ανέφερα οτι έχει καποια μικροπροβληματακια το εν λογω
ρουτερακι τελικα σημερα το πρωι παρέδωσε πνευμα. Βασικα οχι τελείως, απλα έμεινε φυτο.

Ανάβουν λαμπακια αλλα ουτε μπορω να κανω login, ουτε reset πιανει ούτε
να δω το SSID ασυρματα ούτε ip να πάρω με dhcp.
Φυσικα βγήκε αμετρητες φορες απο το ρευμα και το reset button εγινε συνηθεια μεχρι το
μεσημέρι αλλα ματαια.

Θα μου ερθει αυριο ενα f360 δανεικο προσωρινα. Με το "φυτο" d-link τι να κανω?
(ΝΑΙ, αυτο που δίνει προσφορα η 4νετ..)

Τηλεφωνο στην υποστήριξη της 4νετ ή απευθείας στην D-Link Hellas?
Η να τους αφησω απλα ησυχους, να σταξω μια και καλη 50-60-70 ευρώ και να παρω ενα καινουριο.

Βασικα οτι και να κανω μπορείτε να μου πείτε καποιο "Αξιοπιστο" ρουτερακι για Annex A (pstn)
σε λογικες τιμές ? (50-60-70 max limit 80)

SantoPtol
09-05-08, 03:40
Σε μένα που είχε χαλάσει το Linksys της Forthnet πήγα στο μαγαζί τους, τους το έδωσα, το έλεγξαν και την άλλη μέρα μου έδωσαν άλλο.

chrismfz
09-05-08, 04:25
Καβάλα όμως δεν έχει 4νετ shop... anyway, θα πάρω τηλεφώνο το πρωι και βλέπουμε..

Ωραίες παρτίδες όμως για "δωρεάν" μοντεμακια...

GeorgeHam
10-05-08, 11:15
Καταρχας αν ψαξεις στην Ελληνικη αγορα δεν υπαρχει καν αυτο modem... Που πανε και τα βρισκουνε...

koprodogis
10-05-08, 12:10
E οχι και δεν υπαρχει το ρουτερακι!!!
Ειναι ενα πολυ καλο και αξιοπστο, απλα ο ελληναρας θελει sιsco!! και επειδη δεν εχει τα λεφτα παιρνει Lnksys.
Sorry για το ασχημο σχολιο αλλα ετσι ειναι.ολοι παιρνουν Linksys kai us robotics, να το παρω για να εχω υποστηριξη απο ενα τοσο καλο φορουμ οσο αυτο εδω ναι, αλλα να κατηγορω και μια εταιρια σαν την d-link εναι αδικια.
Φιλε αν δεν βγαλεις ακρη με 4νετ παρε τηλεφωνο στην αθηνα στην D-link ειναι πολυ καλοι και ευγενικοι, σε ελαττωματικο που μου ειχε κατσει σε μια και μονο lan θυρα μου στηλαν αμεσως RMA.

gadgetakias
13-05-08, 17:36
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=198475

@ ADSLgr.com All rights reserved.