PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα diconnect με PAP2



No-Name
30-08-05, 00:48
Ρε παιδιά έχω το εξής πρόβλημα άπό την μέρα που το πήρα...είναι εγεγραμένος στην telphin όλα καλά όλα ωραία,ποιότητα τζάμι,κυτιολεκτικά όμως.Το μόνο πρόβλημα που αντιμετοπίζω είναι όταν τελειώνω με την κάθε κλήση τότε το pap2 δεν μπορεί να κάνει connect με το server...Aν και κάποιες φορές χάνει και μόνο του.Μήπως ξέρετε τι θα μπορούσε να φταίει?Τις ρυθμισεις τις έχω σωστά, επίσης να πώ πως για να διορθωθεί το πρόβλημα και να συνδεθεί ξανά με το server της telphin πρέπει να το βγάλω και να το ξαναβάλω στη πρίζα.....Βοηθήστε παίδες εαν ξέρετε.

antonis4
10-12-05, 00:23
Kαι εγω αντιμετωπιζω παρομοιο προβλημα με babble.Μετα απο 3600 sec δεν μπορει να κανει relogin.Εχω και voipbuster και παιζει κανονικα με τα ιδια settings.......

BoGe
10-12-05, 02:11
Με την Telphin, δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι.
Ήταν την χρησιμοποιούσα, από την αρχή με είχαν ρωτήσει και μου είχανε πει ότι πρέπει που και που να κάνω restart. Βέβαια από το καλοκαίρι έχει περάσει καιρός και ίσως να έχει λυθεί το πρόβλημα. Πιθανόν και με την άλλη εταιρεία πάλι να συμβαίνει κάτι αντίστοιχο. Δοκιμάστε να αλλάξετε firmware μήπως βοηθήσει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.