PDA

Επιστροφή στο Forum : Zisto DSL+Phone στο Βόλο



ikomninos
11-05-08, 18:34
Δυστυχώς όπως θα δείτε και στην πορεία είμαι ένα από τα "θύματα" των εξωτερικών συνεργατών της Tellas.

Κάπου στις αρχές του Δεκεμβρίου του 2007 δέχομαι ένα τηλ. από την Λάρισα και την κ. Άννα ..... (το επώνυμο και τηλ στην διάθεση σας). Αφού το σκέφτηκα (η 4νετ με είχε απογοητεύσει με τις ταχύτητες της και την καθυστέρηση του 2play κτλ κτλ) αποφάσισα να καλέσω την εν λόγω κυρία. Μετά από αρκετή ώρα συνομιλίας και εξηγήσεων αποφασίζω να δεχτώ να έρθει ο courier από Λάρισα με τα σχετικά έγγραφα (πλήρωσα δυστυχώς). Υπεγράφησαν οι αιτήσεις στις 13/12/2007 αφού στην συνομιλία που είχα με ενημέρωσαν πως μέχρι 31/1/2008 θα είχε γίνει η πλήρης μετάβαση στην Tellas στο ιδιόκτητό της δίκτυο.
Μετά από επικοινωνία μου με το 13800 στις αρχές Ιανουαρίου (δεν θυμάμαι κι ακριβώς) για την πορεία της αίτησης μου διαπιστώνω ως δια μαγείας ότι έχει ενεργοποιηθεί το τηλέφωνο (8/1/2008 βάση πρώτου λογαριασμού) και το adsl (22/1/2008 από τηλ. επικοινωνία) σε λίγες μέρες (ακόμα δεν είχα παραλάβει τον εξοπλισμό, μου ήρθε κατά τις 16-18/1/2008).
Έρχεται ο πρώτος λογαριασμός, έπαθα ένα σοκ στην αρχή μέχρι να βρω την άκρη....από 08/1/2008 – 15/1/2008 51,33€...τελικά στην τιμή, η οποία είχε μετά έκπτωση το πάγιο ΟΤΕ, ήταν η περίοδος 8/1/2008 – 15/3/2008...πληρωτέο 27,63€. Σε αυτά όμως δεν ήτανε μέσα και το dsl παρά μόνο το τηλέφωνο (Tellas 1738 – Zisto Telephone Special Offer – Tellas 1738 όπως αναφέρετε στην ανάλυση λογαριασμού) όπως διαπίστωσα και μετά από τηλέφωνο στο 13800. Τσουπ στις αρχές του Μαρτίου κι ο λογαριασμός ΟΤΕ (σωστός μετά από έλεγχο της ανάλυσης). ΟΚ λέω είναι από Δεκέμβριο μέχρι και 15/2/08 γι' αυτό κι η έκπτωση της Tellas στο λογαριασμό της.
Σε επικοινωνία μου με την Tellas από τότε μέχρι και την Τρίτη 29/4/2008 είμαι συνεχώς στο σε λίγες μέρες θα είστε ενεργοποιημένος μπλα μπλα μπλα.................ακόμα και σε ερώτησή μου για την ακριβή πορεία της αίτησης μου δεν κατάφερα να πάρω απάντηση...Το μόνο που μπόρεσα ήταν να μου πούνε οτι εαν δεν είχα (όχι εγώ αλλά η κ. Άννα) βάλει τικ στο κουτάκι της αίτησης για ενεργοποίηση απλά θα ήμουν στον ΟΤΕ μέχρι ΟΝΤΩΣ να έρθει στο ΒΟΛΟ η ΤρΕΛΛΑΣ και το Zisto DSL+Phone!!!Επίσης σε αυτή την συνομιλία με το 13800 κατάλαβα οτι είμαι ακόμα στο μεταβατικό στάδιο το οποίο στοιχίζει 37.95€ ανα μήνα για τα 1024/256 και το τηλέφωνο...
Σε ερώτηση μου λοιπόν στην κυρία με την οποία μιλούσα: “Εάν τις Τελλας της γκαύ...νε να φέρει το full πακέτο της σε 1 χρόνο...εγώ σαν μα...ς θα πληρώνω σε εσάς 37,95 + ΤΟΝ ΟΤΕ για 1024/256 και το τηλέφωνο; Πρίν μπώ στην Τελλάς πλήρωνα για τηλ+adsl 2048/256 το 2μηνο 45+58=103€ και τώρα 40 με 45 στον ΟΤΕ +37,95+37,95=115,9€ με 120,9€ (τις τιμές φυσικά την ώρα που μιλούσα τις υπολόγιζα στο περίπου...)” (γιατί εδώ είναι το ΓΑΜΩΤΟ ΜΟΥ, θα πληρώνω και τον ΟΤΕ μέχρι η Τελλας να με γυρίσει στο δίκτυό της) η κυρία που λέτε...μούγκα στην στρούγκα...
Θα μου πείτε το γράφει στην αίτηση για το μεταβατικό στάδιο. Ναι, αλλά ΟΧΙ για σχεδόν 4 μήνες και με 38€/μήνα+ΟΤΕ...


Δεν θα συνεχίσω άλλο, διότι στον επόμενο λογαριασμό που ήρθε την έκπτωση του ΟΤΕ την ξαναπήραν πίσω γιατί λέει ήταν μόνο το τηλ τότε κι όχι και το adsl τελοσπάντων...




Τελικά την Παρασκευή 09/5/08 ξαναμίλησα με το 13800 και κατάφερα να πάρω μία απάντηση για την πορεία της αίτησής μου...απο 13/12/07 στις 06/05/2008 κατατέθηκε στον ΟΤΕ και απορρίφθηκε γιατί δεν υπήρχε πόρτα...




Για να τελειώνω, γιατί παρατράβηξε το κακό με αυτή την εταιρεία...αφού δεν έχω ενεργοποιηθεί ακόμα, μπορώ να προχωρήσω σε διακοπή χωρίς να πληρώσω το πρόστιμο που αναφέρετε στην αίτηση;


Ευχαριστώ και με συγχωρείτε για το μακροσκελές post.



ΥΓ
Υπάρχουν κι άλλα, αλλά δεν τα γράφω γιατί έχω εκνευριστεί με αυτή την κατάσταση...
πχ Pings, disconnects κτλ κτλ

Spanos
11-05-08, 18:43
Καταρχήν αφού ήθελες να βάλεις τελλάς γιατί δεν απευθύνθηκες στην ίδια την εταιρεία;

Το κούριερ που στέλνει η Τελλάς είναι δωρεάν, πιθανόν να έχεις υπογράψει αίτηση για προεπιλογή φορέα και ΑΡΥΣ. Είναι σίγουρο οτι έχεις κάνει αίτηση για Ζίστο;

Απο βδομάδα θα μπορείς ν εξυπηρετηθείς απο κατάστημα της Wind, οπότε καλύτερα να πας απο εκεί για να βρείς άκρη και άσε το 13800.

Η Τελλάς κάτι πρέπει να κάνει με τους συνεργάτες της.

ikomninos
11-05-08, 18:52
@Spanos
Καταρχήν όταν με πήραν από την Tellas η μόνη εταιρεία που έλεγε οτι έχει dsl+tel στο Βόλο ήταν η 4νετ.
Οπότε δεν ήθελα να βάλω Tellas απλά έληγε το συμβόλαιο με την 4νετ από την οποία ήθελα να φύγω όπως είπα κι έτυχε να με πάρουν εκείνες τις μέρες και καλά από την Tellas.

Για το Zisto είμαι σίγουρος διότι η αίτηση από πίσω έγραφε για σύνδεση 12/1.
Όσο για προεπιλογή και ΑΡΥΣ δεν το θυμάμαι τώρα πρέπει να κοιτάξω...

Δλδ αν πάω σε κατάστημα του ΑΕΡΑ θα φυσήξει πιο δυνατά και θα βρεθούνε πόρτες...;

sexrazat
11-05-08, 18:55
Καταρχήν αφού ήθελες να βάλεις τελλάς γιατί δεν απευθύνθηκες στην ίδια την εταιρεία;

Το κούριερ που στέλνει η Τελλάς είναι δωρεάν, πιθανόν να έχεις υπογράψει αίτηση για προεπιλογή φορέα και ΑΡΥΣ. Είναι σίγουρο οτι έχεις κάνει αίτηση για Ζίστο;

Απο βδομάδα θα μπορείς ν εξυπηρετηθείς απο κατάστημα της Wind, οπότε καλύτερα να πας απο εκεί για να βρείς άκρη και άσε το 13800.

Η Τελλάς κάτι πρέπει να κάνει με τους συνεργάτες της.

Και η ΕΕΤΤ κάτι με την Tellas και τις κομπίνες της χρόνια τώρα.

ΥΣ Μην τον πλακώσουμε κιόλας τον άνθρωπο γιατί δεν απευθύνθηκε στην Tellas.

Spanos
11-05-08, 19:59
Δλδ αν πάω σε κατάστημα του ΑΕΡΑ θα φυσήξει πιο δυνατά και θα βρεθούνε πόρτες...;

Aφού πλέον αναλαμβάνουν και τα καταστήματα Wind καλύτερα να πας εκεί και να σε εξυπηρετήσει κάποιος εκπρόσωπος της Tellas, που μπορεί να ξέρει και κάνα παραπάνω τηλέφωνο απο το 13800 για να πάρει και να δει τι γίνεται. Νομίζω στο Βόλο έχει τρία




ΥΣ Μην τον πλακώσουμε κιόλας τον άνθρωπο γιατί δεν απευθύνθηκε στην Tellas.

Καμμία σχέση απλά μου φάνηκε περίεργο που πλήρωσε το κούριερ ενώ είναι γνωστό οτι η Τελλάς το κούριερ το στέλνει με δικά της έξοδα, αυτό έλειπε να θες να γίνεις πελάτης και να πληρώνεις και το κούριερ, οπότε μάλλον δε πρόκειται για Τελλάς αλλα γαι κάποιον που μαζεύει συμβόλαια και τα πηγαίνει για να πάρει τη μίζα.

Καλό θα είναι πάντως τώρα με τα καταστήματα να το κόψουν και να γίνεται το ψηστήρι μαζί με αυτό του κινητού :p

ikomninos
11-05-08, 20:30
@Spanos
θες να μου πεις δλδ οτι στα καταστήματα Wind στο Βόλο η Tellas έχει στείλει δικούς της εκπροσώπους;
Καλά μη τρελαθούμε κιόλας...έχω τις αμφιβολίες μου γι'αυτό...
Θα περάσω αύριο όμως μιας και θα βρίσκομαι στην περιοχή που είναι τα καταστήματα.


...πιθανόν να έχεις υπογράψει αίτηση για προεπιλογή φορέα και ΑΡΥΣ. Είναι σίγουρο οτι έχεις κάνει αίτηση για Ζίστο;

Πάντως για τις αιτήσεις προεπιλογής και ΑΡΥΣ εγώ τουλάχιστον δεν έχω κάτι στα χέρια μου και δεν θυμάμαι μετά απο 5 μήνες αν είχα υπογράψει κάποιο τέτοιο χαρτί και το πήρε ο courier.



Καμμία σχέση απλά μου φάνηκε περίεργο που πλήρωσε το κούριερ ενώ είναι γνωστό οτι η Τελλάς το κούριερ το στέλνει με δικά της έξοδα, αυτό έλειπε να θες να γίνεις πελάτης και να πληρώνεις και το κούριερ, οπότε μάλλον δε πρόκειται για Τελλάς αλλα γαι κάποιον που μαζεύει συμβόλαια και τα πηγαίνει για να πάρει τη μίζα.

Γνωστό μπορεί να είναι σε σένα...σε μένα δεν ήταν...

Spanos
11-05-08, 20:37
@Spanos
θες να μου πεις δλδ οτι στα καταστήματα Wind στο Βόλο η Tellas έχει στείλει δικούς της εκπροσώπους;
Καλά μη τρελαθούμε κιόλας...έχω τις αμφιβολίες μου γι'αυτό...
Θα περάσω αύριο όμως μιας και θα βρίσκομαι στην περιοχή που είναι τα καταστήματα.

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=200447

ikomninos
11-05-08, 21:16
Ναι ΟΚ το έχω διαβάσει αυτό...αλλά θέλουν να μας πουν οτι η Tellas έχει να "διαθέσει" 400 άτομα προσωπικό για να πάει απο 1 στα καταστήματα Wind εν μια νυκτί;

χμμμ αύριο είναι 12...οπότε απο Τρίτη;

Spanos
11-05-08, 21:17
Ναι ΟΚ το έχω διαβάσει αυτό...αλλά θέλουν να μας πουν οτι η Tellas έχει να "διαθέσει" 400 άτομα προσωπικό για να πάει απο 1 στα καταστήματα Wind εν μια νυκτί;

χμμμ αύριο είναι 12...οπότε απο Τρίτη;

Άσε μη πας Τρίτη γιατί είναι τρίτη και 13, πήγαινε Τετάρτη :p

Σεμινάρια γίνανε στους ηδη υπάρχοντες υπαλλήλους;)

ikomninos
11-05-08, 21:22
Άσε μη πας Τρίτη γιατί είναι τρίτη και 13, πήγαινε Τετάρτη :p

Σεμινάρια γίνανε στους ηδη υπάρχοντες υπαλλήλους;)


:rofl::rofl::rofl:

Ε λοιπόν ποιά η διαφορά με το 13800; (εκέι ήθελα να καταλήξω)
Αφου και στις 2 περιπτώσεις γίνανε ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ...!!!!
Μπας κι επειδή θα είμαι face to face θα αλλάξει κάτι;

Spanos
11-05-08, 21:37
Ε λοιπόν ποιά η διαφορά με το 13800; (εκέι ήθελα να καταλήξω)
Αφου και στις 2 περιπτώσεις γίνανε ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ...!!!!
Μπας κι επειδή θα είμαι face to face θα αλλάξει κάτι;

Το 13800 είναι υπάλληλοι της Teleperformance που έχει αναλάβει το 1st level support της Tellas ενώ στα καταστήματα είναι υπάλληλοι της Wind και σίγουρα πιο κοντά στην τεχνολογία. Μπορεί ο υπάλληλος στο κατάστημα να ξέρει κανα παραπάνω τηλέφωνο μέσα στην εταιρεία απο οτι ξέρουν στο 13800 και σίγουρα το face to face βοηθάει γιατι ο άλλος πως θα σε ξεφορτωθεί;

ikomninos
11-05-08, 21:43
Anyway...θα το διαπιστώσω και μόνος μου απο...Τετάρτη...:p

Spanos
11-05-08, 21:59
Anyway...θα το διαπιστώσω και μόνος μου απο...Τετάρτη...:p

Άντε γιατι ψάνχουμε κάποιον beta tester να μας πεί εντυπώσεις :p

ikomninos
11-05-08, 22:06
Για να τελειώνω, γιατί παρατράβηξε το κακό με αυτή την εταιρεία...αφού δεν έχω ενεργοποιηθεί ακόμα, μπορώ να προχωρήσω σε διακοπή χωρίς να πληρώσω το πρόστιμο που αναφέρετε στην αίτηση;

Θα μου απαντήσει όμως κάποιος σε αυτό; Εάν γνωρίζει φυσικά...

vasiliou
12-05-08, 04:00
Κάντε όνειρα οτι θα ξέρουν παραπάνω....!
Τα ιδια θα σου λενε απλά πιο συγκρατημένα ψέματα και θα ειναι πιο γλυκομίλητοι γιατι τωρα θα σε εχουν απέναντι και αν σε βλέπουν εξοργισμένο θα περδουν μέντες :p !Αν ο υπάλληλος βλέπει οτι λεει πόρτες 0 στο σύστημα τι να σου κάνει και εκείνος ειτε αν ειναι στο 13800 ειτε στο κατάστημα wind??????


παντως 2 ειναι οι λύσεις στο πρόβλημα ..η φεύγεις ή περιμένεις(~max κανα τρίμηνο γιατι περίπου καθε τοτε ανανεώνουν τους κόμβους, εκτός αν εχει πολύ μεγάλη ζήτηση και ανανεώνετε νωρίτερα)!

sexrazat
12-05-08, 08:04
Θα μου απαντήσει όμως κάποιος σε αυτό; Εάν γνωρίζει φυσικά...

Σίγουρα θα σου απαντήσει το 13800 αλλά 99% αν δεν έχεις ενεργοποιηθεί δεν πληρώνεις.

ermis333
12-05-08, 10:34
Σίγουρα θα σου απαντήσει το 13800 αλλά 99% αν δεν έχεις ενεργοποιηθεί δεν πληρώνεις.

Όχι κανονικά πληρώνει αν διακόψει, στο συμβόλαιο περιλαμβάνονται και τα 2, δηλαδή και το pro-zisto και το zisto, γι αυτό και δεν χρειάζεται νέο συμβόλαιο για το Zisto.

Να ξέρετε ότι αυτό το πακέτο η Tellas το εγκρίνει ΜΟΝΟ αν ενδέχεται να υπάρξει κάλυψη εντός 6 μηνών.

Ο λόγος που η Tellas ενεργοποίησε τα καταστήματα της Wind για να δέχονται αιτήσεις είναι για να περιορίσει τα περίεργα με τους εξωτεικούς συνεργάτες.

ΥΓ. Άντε φίλε μην ανησυχείς τους ανεβάζει στα 2 Mbit όλους που είναι στο pro-zisto :p

ΥΓ2. Πέρα από την πλάκα τώρα εύχομαι να ενεργοποιηθείς σύντομα.

ikomninos
12-05-08, 13:46
Κι εγώ το εύχομαι να γίνει "γρήγορα", γιατί ήδη έχουν περάσει 4 μήνες...
Επίσης εύχομαι να δουλεύουν όλα σωστά μετά την μετάβαση...

semola
12-05-08, 22:32
Κι εγώ το εύχομαι να γίνει "γρήγορα", γιατί ήδη έχουν περάσει 4 μήνες...
Επίσης εύχομαι να δουλεύουν όλα σωστά μετά την μετάβαση...

Διαβάστε το μήνυμα που έστειλα στην TRELLAS σήμερα....


Είμαι συνδρομητής στην TELLAS από το Μαιο του 2007,αν θυμάμαι καλά,στο μεταβατικό στάδιο του zisto με internet στα 1024 μέχρι και τον Μάρτιο του 2008 ,οπότε συνδέθηκα (επιτέλους) στο ιδιόκτητο δίκτυο της TELLAS με internet έως 12 Mbps.
Από το Μαιο 2007 που συνδέθηκα είχα την επιβεβαίωση ότι τον ερχόμενο Σεπτέμβριο θα λειτουργούσε το ιδιόκτητο στο Βόλο.
Από το Σεπτέμβριο και από μήνα σε μήνα ,από 15νθήμερο σε 15νθήμερο τελικά έγινε η σύνδεση με το ιδιόκτητο δίκτυο.Και επιτέλους εδώ τέλος υπομονής(έτσι πίστευα).
Έγινε η πολυπόθητη σύνδεση στα έως 12Mbps που για εμένα ήταν έως 3-4 Mbps και με αποσυνδέσεις πολυβόλο.Μετά από αλλεπάλληλα τηλέφωνα και μετρήσεις και ερωτήσεις (έχετε φίλτρα και και και……..)δεν άλλαξε τίποτα. Και μετά από την απογοήτευση ήρθε και η αποθέωση.
Την Τετάρτη 29/4 το router συντονίστηκε στα 4600 Kbps μέχρι το μεσημέρι της Πέμπτης 30/4 , οπότε και με πήραν τηλέφωνο από το τεχνικό τμήμα κατόπιν δικού μου παραπόνου.Μετά από μέτρηση της γραμμής μου και αφου δεν βρέθηκε πρόβλημα μου δόθηκε ραντεβού να έρθει τεχνικός στο σπίτι να ελέγξει την εγκατάσταση του εξοπλισμού.Μετά αφού κλείσαμε το τηλέφωνο το internet δεν ξανασυνδέθηκε.
Πράγματι την επομένη είρθε τεχνικός ο οποίος δεν βρήκε κάποιο πρόβλημα , χωρίς βέβαια να καταφέρει να συνδεθεί στο internet.(το router δεν συντόνιζε).
Την επομένη με πήρε τηλ. ο τεχνικός και με ταυτόχρονη συνομιλία μεταξύ εμού και του τεχνικού τμήματος κατάφερε να με συνδέσει στο internet με την εκπληκτική ταχύτητα των 1024 Kbps.Μέχρι να κάνει τις μετρήσεις στη γραμμή και να δει που είναι το πρόβλημα.(ακόμα περιμένω τηλ όπως μου είπε ο ίδιος)
Τώρα έχω τις παρακάτω απορίες.
Γιατί την Τετάρτη 29/4 είχα ταχύτητα 4600 και τώρα έχω 1024.
Γιατί πριν συνδεθώ στο ιδιόκτητο είχα ταχύτητα 1024 με downstream margin 20-21 και τώρα στα 1280 έχω downstream margin 4-6 με Είμαι συνδρομητής στην TELLAS από το Μαιο του 2007,αν θυμάμαι καλά,στο μεταβατικό στάδιο του zisto με internet στα 1024 μέχρι και τον Μάρτιο του 2008 ,οπότε συνδέθηκα (επιτέλους) στο ιδιόκτητο δίκτυο της TELLAS με internet έως 12 Mbps.
Από το Μαιο 2007 που συνδέθηκα είχα την επιβεβαίωση ότι τον ερχόμενο Σεπτέμβριο θα λειτουργούσε το ιδιόκτητο στο Βόλο.
Από το Σεπτέμβριο και από μήνα σε μήνα ,από 15νθήμερο σε 15νθήμερο τελικά έγινε η σύνδεση με το ιδιόκτητο δίκτυο.Και επιτέλους εδώ τέλος υπομονής(έτσι πίστευα).
Έγινε η πολυπόθητη σύνδεση στα έως 12Mbps που για εμένα ήταν έως 3-4 Mbps και με αποσυνδέσεις πολυβόλο.Μετά από αλλεπάλληλα τηλέφωνα και μετρήσεις και ερωτήσεις (έχετε φίλτρα και και και……..)δεν άλλαξε τίποτα. Και μετά από την απογοήτευση ήρθε και η αποθέωση.
Την Τετάρτη 29/4 το router συντονίστηκε στα 4600 Kbps μέχρι το μεσημέρι της Πέμπτης 30/4 , οπότε και με πήραν τηλέφωνο από το τεχνικό τμήμα κατόπιν δικού μου παραπόνου.Μετά από μέτρηση της γραμμής μου και αφου δεν βρέθηκε πρόβλημα μου δόθηκε ραντεβού να έρθει τεχνικός στο σπίτι να ελέγξει την εγκατάσταση του εξοπλισμού.Μετά αφού κλείσαμε το τηλέφωνο το internet δεν ξανασυνδέθηκε.
Πράγματι την επομένη είρθε τεχνικός ο οποίος δεν βρήκε κάποιο πρόβλημα , χωρίς βέβαια να καταφέρει να συνδεθεί στο internet.(το router δεν συντόνιζε).
Την επομένη με πήρε τηλ. ο τεχνικός και με ταυτόχρονη συνομιλία μεταξύ εμού και του τεχνικού τμήματος κατάφερε να με συνδέσει στο internet με την εκπληκτική ταχύτητα των 1024 Kbps.Μέχρι να κάνει τις μετρήσεις στη γραμμή και να δει που είναι το πρόβλημα.(ακόμα περιμένω τηλ όπως μου είπε ο ίδιος)
Τώρα έχω τις παρακάτω απορίες.
Γιατί την Τετάρτη 29/4 είχα ταχύτητα 4600 και τώρα έχω 1024.
Γιατί πριν συνδεθώ στο ιδιόκτητο είχα ταχύτητα 1024 με downstream margin 20-21 και τώρα στα 1280 έχω downstream margin 4-6 με downstream line attenuation 24.
Όπως καταλαβαίνετε σας τα γράφω σε μήνυμα γιατί δεν αντέχω άλλο τα τηλέφωνα και τα έχω ή δεν έχω φίλτρα στη γραμμή του τηλεφώνου.
Θέλω να σας ενημερώσω ότι δεν πρόκειται να ξανά ασχοληθώ με το θέμα και ότι αν δεν γίνει κάποιο θαύμα μέχρι
Πέμπτη 22/5 είμαι υποχρεωμένος να αλλάξω εταιρεία γνωρίζοντας ότι το πρόβλημα μου και εκεί μπορεί να μην λυθεί.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Spanos
12-05-08, 22:37
@semola

Τι χαρακτηριστικά γραμμής έχεις; (SNR-attenuation)

semola
12-05-08, 22:40
@semola

Τι χαρακτηριστικά γραμμής έχεις; (SNR-attenuation)

SNR 4 - ATTENUATION 24

Αστα φίλε ,πετονιά καλώδιο να είχα 2Mbps θα είχα...

ikomninos
16-05-08, 14:41
@semola

Δηλαδή εσύ τώρα έχεις γυρίσει σε Full Tellas πακέτο; 12/1 και τηλέφωνο;
Κι αν κρίνω απο το κέντρο σου είσαι προς Άνω Βόλο;

Θα μας τρελάνει η Tellas αν είναι έτσι....

ermis333
16-05-08, 15:04
SNR 4 - ATTENUATION 24

Αστα φίλε ,πετονιά καλώδιο να είχα 2Mbps θα είχα...

Άλλο router έχεις δοκιμάσει πάνω στη γραμμή;;;

semola
16-05-08, 19:09
Άλλο router έχεις δοκιμάσει πάνω στη γραμμή;;;

Πρώτα είχα το speedtouch 585i v6 .Σύνδεσα το router στα καλώδια του τηλεφώνου χωρίς την μπρίζα και τώρα έχω 3220/512.Πάντως θέλω να πιστεύω οτι υπάρχει πρόβλημα στην εγκατάσταση της πολυκατοικίας.Κανένα μαστοράκο ξέρετε να μας κοιτάξει την γραμμή?Μετα πληρωμής βεβαια να τελειώνει το θέμα?Γιατι αν περιμένω απο την tellas!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.