PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas Χοντρό δούλεμα



martinibb
11-05-08, 20:43
Σε αφτό το θέμα θέλω απλά να κατηγορήσω την Tellas διότι είναι ασινεπής στισ ημ/νιες ενεργοπίησης λογαριασμού που δίνει!!
Πολύ απλά εδώ και 4 μήνες με έχουν στο περίμενε για να ενεργοποιηθώ στο δίκτυό τους!!
Έπερνα σινέχεια τηλέφωνο και μου έλεγαν ότι δεν υπάρχουν διαθέσημες πόρτες στην περιοχί μου για να μου κάνουν την ενεργοποίηση!!

Ψέμα!!

Μια άλλη φορα είχα παρει μου είπαν πωσ υπίρχαν στην περιοχή μου 139 πόρτες και κάνοντας και πλακίτσα μορέ η τηλεφωνήτρια μου λέει "να σας δεσμέυσουμε μια πόρτα, να μην σας την πάρουν κίολας"!!

Πέρνω μετά από 2 μέρες τουw ρωτάω για την πορεία της σύνδεσης και μου λένε ότι δεν έχει γίνει καμία δέσμευση!!

Από εκεί καταλαβένω την κοροιδία τους!!

2 μήνες αργότερα (μετά την μεγάλη εβδομάδα) τους πέρνω και μου λένε ότι έχει οριστεί ημ/νια μεταβήβασης!!
2 Μαίου μου είπανε!!

Χαρούμενος εγώ, αμάν θα έχω internet με καλή ταχύτητα ( :rofl: ) τσάμπα τα κατηγορούσα τα παιδιά περίμενα....
...και περίμενα...

Μέχρι σήμερα 11/5 μου λενε για τεχνικές βλάβες και κάτι άλλα για καλώδια....
...Και ακόμα περιμένω γιατί μου είπαν μέχρι στο τέλος αφτής της εβδομάδας θα έχει ενεργοποιηθεί...Θα δίξει...

Τελικά το πρόβλημα είναι ο ΟΤΕ, η απαίσια συνενόηση μεταξύ των εταιριών, η απεργίες του ΟΤΕ, η Tellas που μπένει στην Wind ή μήπως μας δουλέυοτν κανονικά;;
Μετισ κλήσεις που λένε ότι ηχογραφούντε τις ακούει κανείς ή μας φοβίζουν...

Τέλος ισχίει αυτό το 24Mbps και το Triple Play της Tellas ή απλά μας φουντόνουνε;;

21century
13-05-08, 10:32
Τώρα που εξαγοράστηκε να δούμε. Θυμόμαστε πολύ καλά ότι ήταν στο χείλος του λουκέτου και μετά ξφανικά ήρθε η εξαγορά της. Τα ποσά που αντλήθηκαν θα την συντηρήσουν αλλά τα εσωτερικά προβλήματα παραμενουν και απο ότι φημολογείται το δικτυο της σταματησε εδώ και καιρό να επεκτείνεται απο την εποχή που ανήκε στην ΔΕΗ...

ermis333
13-05-08, 12:10
Τώρα που εξαγοράστηκε να δούμε. Θυμόμαστε πολύ καλά ότι ήταν στο χείλος του λουκέτου και μετά ξφανικά ήρθε η εξαγορά της. Τα ποσά που αντλήθηκαν θα την συντηρήσουν αλλά τα εσωτερικά προβλήματα παραμενουν και απο ότι φημολογείται το δικτυο της σταματησε εδώ και καιρό να επεκτείνεται απο την εποχή που ανήκε στην ΔΕΗ...

Ποτέ δεν ήταν στο χείλος του λουκέτου, δεν μπορώ να καταλάβω από που υιοθετήτε αυτές τις φήμες, η Tellas πριν καν αρχίσει τη λειτουργία της είχε ένα πάρα πολύ καλό δίκτυο και απλά είχε ζημίες, που είναι πολύ λογικές για μια εταιρία που εμφανίστηκε στην αγορά το 2003 και μπήκε δυναμικά με μεγάλο promotion.

Η Forthnet που υπάρχει εδώ και χρόνια στην αγορά τα τελευταία χρόνια εμφανίζει ζημίες λόγω του σκληρού ανταγωνισμού, αυτό σημαίνει πως πάει για λουκέτο;


Επίσης πως γίνεται να μην επεκτείνει το δίκτυό της όταν καλύπτει τόσες περριοχές με LLU και ήταν και η πρώτη που έκανε αίσθηση με το LLU της.Ενώ σε λίγο καιρό θα αρχίσει να πουλάει χονδρική Bandwidth με το εξωτερικό σε πάροχους, μεσω των υποθαλάσσιων υποδομών που έχει με Ιταλία και που θα έχει σύντομα και με την Αίγυπτο.

Η Tellas πάντα άνηκε στη Ιταλική Wind από την πρώτη μέρα απλά άνηκε κατά 50% + 1 μετοχή, τώρα αγοράστηκε κατά 100% από τη Wind, ενώ πρίν γίνει αυτό η Ιταλική Wind είχε αγοράστει απο τον Sawris.

@ ADSLgr.com All rights reserved.