PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέο site! Εντυπώσεις



Σελίδες : [1] 2 3

Mouse Potato
12-05-08, 15:20
Πριν λίγο η τελλάς ανέβασε το καινούριο της site... Εντυπώσεις κύριοι...

Προσωπικά εμένα μ' αρέσει. Το παλιό βέβαια νομίζω πως ήταν πιο ζεστό... ;)

kdihalas
12-05-08, 15:28
πάρα πολύ ωραίο. αν και η περιοχή συνδρομητών δεν νομιζω οτι δουλέυει πήγα να κάνω login και μου έβγαλε μια νέα σελίδα με σφάλμα

Mouse Potato
12-05-08, 15:29
πάρα πολύ ωραίο. αν και η περιοχή συνδρομητών δεν νομιζω οτι δουλέυει πήγα να κάνω login και μου έβγαλε μια νέα σελίδα με σφάλμα

Έτσι είναι φίλε μου, δεν δουλεύει ακόμα...

NikoLakis
12-05-08, 15:29
Εγώ πρόσεξα αυτό στη σελίδα του Tellas ADSL :

Ταχύτητα Μηνιαία Χρέωση

24 Mbps/1 Mbps* 19,5€
Επιπλέον Υπηρεσίες Μηνιαία Χρέωση

Virtual Disk 2,98€
1 Static IP 5,95€
8 Static IP 9,52€
Παροχή εξοπλισμού WiFi Router** 2,9€



* Η ταχύτητα 24Mbps/1Mbps προσφέρεται στις περιοχές που καλύπτονται από το ιδιόκτητο δίκτυο της Tellas. Στις περιοχές που δεν καλύπτονται ακόμα, η υπηρεσία προσφέρεται στην ταχύτητα 2 Mbps/256 Kbps και με αυτόματη αναβάθμιση χωρίς καμία επιπλέον ενέργεια ή οικονομική επιβάρυνση μόλις υπάρξει κάλυψη.

lepes
12-05-08, 15:29
πωπω ταχυτητα!! μια χαρα ειναι βεβαια η περιοχη των συνρομητων ειναι ακομα η ιδια,αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι το μεχρι 24Μbps !!!!

Leftos
12-05-08, 15:32
http://img507.imageshack.us/img507/7214/tellasra2.jpg

...ε;

ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ: Δεν πρόλαβα να ποστάρω αυτό που ήθελα και ήρθαν δύο ποστ πριν από εμένα... Τεσπα, το θέμα είναι, 24Mbps; Είναι επίσημο;

Mouse Potato
12-05-08, 15:32
Ας ελπίσουμε πως σύντομα θα δούμε αυτά τα 24mbps αφού ανακοινώθηκαν και στο site

gtl
12-05-08, 15:33
Aλλού γράφουν 24Mbits, αλλού 12 για το ίδιο προϊόν. Έπρεπε να είναι λιγότερο πρόχειροι στον σχεδιασμό της καινούριας σελίδας. Πάντως μου αρέσει περισσότερο από την παλιά. Επίσης, δεν βλέπω κάποια απάντηση στην προσφορά της Vodafone για το Double Play Plus.

kdihalas
12-05-08, 15:34
Αυτό με την ταχύτητα που το είδες??? ακομά 12/1 γράφει

RyDeR
12-05-08, 15:34
Ωραίο το νέο site. Well done guys. :oneup:

NikoLakis
12-05-08, 15:36
Επίσης έχει βγάλει δελτίο τύπου καλό θα ήταν κάποιος να το περάσει στις ειδήσεις

dpetka2001
12-05-08, 15:36
Δεν μπορώ να κάνω Log in στης υπηρεσίες webmail και Sms των συνδρομητών . Η αίσθηση του site είναι σαφώς καλύτερη απο το υπερβολικό προηγούμενο flash με ήχο που είχε το παλαιό site αλλά θα ήθελα να έχει αναλυτικά (της υπηρεσίες που προσφέρει) .Με την αλλαγή Zisto σε Tellas Double Play Unlimited κτλπ βλέπω τους καταναλωτές να χάνουν τον μπούσουλα τελείως .

Πάντως είναι πιο όμορφο μένει να αποδειχθεί εάν θα είναι λειτουργικό .

kdihalas
12-05-08, 15:38
Επίσης προστέθηκε φόρμα στο site για νέους συνδρομητές κάτι πολύ καλό.(νομίζω πως άλλη εταιρία δεν έχει κατι τέτοιο)

aa144
12-05-08, 15:45
Κλήσεις προς κινητά

Cosmote € 0,165
Vodafone € 0,165
Wind € 0,179



Καλά, αυτό πώς δικαιολογείται; Σου βάζουν πρόστιμο επειδή έκανες το λάθος να καλέσεις κινητό της εταιρίας τους; 'Η και αυτό είναι θέμα "προχειρότητας";

johnsonb
12-05-08, 15:46
Πολύ καλο το νέο site και από ότι είδα θα αναβαθμιστεί και η ταχύτητα από 12 στα 24mbps... Πάντως το ότι η τελλάς έγινε μέλος του ομίλου Wind δίνει ελπίδες ότι θα γίνει καλύτερος isp η τελλάς. :whistle:

gtl
12-05-08, 15:46
Επίσης έχει βγάλει δελτίο τύπου καλό θα ήταν κάποιος να το περάσει στις ειδήσεις


Το ξεκαρδιστικό είναι ότι στο δελτίο τύπου ανακοινώνουν με φανφάρες και κονφετί την Tellas "επισήμως ως μέλος του ομίλου Wind", και την ίδια στιγμή εξακολουθούν να χρεώνουν τις κλήσεις σε κινητά Wind ακριβότερα (http://www.tellas.gr/default.asp?siteID=1&pageid=4&langid=1) από τις κλήσεις σε Cosmote και Vodafone!

limited733
12-05-08, 15:52
Αυτό το ξέρατε;

(Απο τη καινουργια σελιδα της Τελλας)
Με Εθνικό Δίκτυο κορμού οπτικών ινών υφιστάμενης δυναμικότητας 2,5 Gbps που εντός του έτους θα αναβαθμισθεί σε 10 Gbps, όπως επίσης και Μητροπολιτικά Δίκτυα οπτικών ινών, που αναπτύσσονται σε μερικές από τις μεγαλύτερες πόλεις της Ελλάδας, η Tellas είναι σε θέση να παρέχει στους πελάτες της υπηρεσίες υψηλής ποιότητας και αξιοπιστίας. Σήμερα, περισσότερα από 1800 χλμ οπτικών καλωδίων έχουν ήδη τεθεί σε λειτουργία για τη σύνδεση των μεγάλων πόλεων της Ελλάδας και των αστικών περιοχών της Αττικής, με πλάνα μελλοντικής επέκτασης σε συνολικά 2200 χιλιόμετρα σε εθνικό επίπεδο.

kdihalas
12-05-08, 15:52
Δούλεψε τελικά το Internet service area αλλά είναι όπως ήταν παλιά :hmm: Μάλλον είχαν πρόβλημα με το νέο και δώσαν το παλιο προς το παρόν μέχρι να διορθώσουν το πρόβλημα.

aa144
12-05-08, 15:56
Τώρα που το βλέπω, "με μόνο €39,90 το μήνα" συν "WiFi ADSL router με ιδιαίτερα χαμηλή χρέωση 2,9 Ευρώ το μήνα" και αφού "η χρέωση για την παροχή του εξοπλισμού εφαρμόζεται για 12 μήνες" έχουμε τον νέο πιο ακριβό πάροχο 2play με πάνω από 40 Ευρώ το μήνα, ενώ μετά την πάροδο των 12 μηνών παραμένει και πάλι ο πιο ακριβός πάροχος, έστω και αν μοιράζεται την πρώτη θέση και με άλλους.

Πρέπει να έπεσε πολύ μελέτη σε αυτά...

........Auto merged post: aa144 πρόσθεσε 2 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Κλήσεις προς κινητά

Cosmote € 0,165
Vodafone € 0,165
Wind € 0,179



Καλά, αυτό πώς δικαιολογείται; Σου βάζουν πρόστιμο επειδή έκανες το λάθος να καλέσεις κινητό της εταιρίας τους; 'Η και αυτό είναι θέμα "προχειρότητας";

Ενώ παραμένει και το ανωτέρω...

Τουλάχιστον έχουν τις Φιλιππίνες στις δωρεάν χώρες στο 2play, ενδιαφέρει πολλούς / πολλές αυτό.

aitoum
12-05-08, 16:00
Πάει ,τελείωσε και το Speedtouch 585 ...Όπως αναφέρεται, ο νέος Wi-Fi router : D-Link G624T .

costasvk
12-05-08, 16:12
Μια χαρά είναι το νέο site. :)! Ποιό εκσυγχρονισμένο πιστεύω από πριν και πιο φιλικό.!

Spanos
12-05-08, 16:16
Τώρα που το βλέπω, "με μόνο €39,90 το μήνα" συν "WiFi ADSL router με ιδιαίτερα χαμηλή χρέωση 2,9 Ευρώ το μήνα" και αφού "η χρέωση για την παροχή του εξοπλισμού εφαρμόζεται για 12 μήνες" έχουμε τον νέο πιο ακριβό πάροχο 2play με πάνω από 40 Ευρώ το μήνα, ενώ μετά την πάροδο των 12 μηνών παραμένει και πάλι ο πιο ακριβός πάροχος, έστω και αν μοιράζεται την πρώτη θέση και με άλλους.

Πρέπει να έπεσε πολύ μελέτη σε αυτά...

........Auto merged post: aa144 πρόσθεσε 2 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........



Ενώ παραμένει και το ανωτέρω...

Τουλάχιστον έχουν τις Φιλιππίνες στις δωρεάν χώρες στο 2play, ενδιαφέρει πολλούς / πολλές αυτό.

Τόσο είχε, ποιά ειναι η διαφορά σε σχέση με πρίν και έχουμε τον ακριβότερο πάροχο; Όλοι παίζουν σε αυτή την τιμή ενώ η Tellas προσφέρει και μια ώρα προς κινητά, 150 SMS το μήνα/5 ανα ημέρα (ανα e-mail σε σύνολο τριών δηλαδή ολα επί τρία) και καλύτερη υποστήριξη. Το ασύρματο δε σε υποχρεώνει κανείς να το πάρεις.

Mouse Potato
12-05-08, 16:17
Πάει ,τελείωσε και το Speedtouch 585 ...Όπως αναφέρεται, ο νέος Wi-Fi router : D-Link G624T .

Μπορεί να ήμουν και ο τελευταίος που πήρε Speedtouch :oops:

Spanos
12-05-08, 16:20
Aφου σταμάτησε να το βγάζει η Thomson, λογικό είναι να μην υπάρχει πλέον. Ο ΟΤΕ το έχει σταματήσει εδω και μήνες.;)

liberostelios
12-05-08, 16:24
Τουλάχιστον έχουν τις Φιλιππίνες στις δωρεάν χώρες στο 2play, ενδιαφέρει πολλούς / πολλές αυτό.
Ούτως ή άλλως δίνει και 60 λεπτά δωρεάν σε κινητά ;)

ariadgr
12-05-08, 16:24
Aφου σταμάτησε να το βγάζει η Thomson, λογικό είναι να μην υπάρχει πλέον. Ο ΟΤΕ το έχει σταματήσει εδω και μήνες.;)

Έχει βγάλει το 585v7 (http://www.thomson.net/GlobalEnglish/Products/dsl-modems-gateways/residential_wireless/thomson_tg585v7/Pages/default.aspx) (αντικαταστάτη του 585v6) η Thomson, θα μπορούσαν να φέρουν αυτό (και ο ΟΤΕ, και η Tellas) ;)

MyLord
12-05-08, 16:26
Μόλις το άλλαξαν και στην αρχική σελλίδα κι από 24 το έκαναν 12...
Οπότε καμιά διαφορά...

djuan1988
12-05-08, 16:27
Το ξεκαρδιστικό είναι ότι στο δελτίο τύπου ανακοινώνουν με φανφάρες και κονφετί την Tellas "επισήμως ως μέλος του ομίλου Wind", και την ίδια στιγμή εξακολουθούν να χρεώνουν τις κλήσεις σε κινητά Wind ακριβότερα (http://www.tellas.gr/default.asp?siteID=1&pageid=4&langid=1) από τις κλήσεις σε Cosmote και Vodafone!
Αυτό για μένα είναι το χειρότερο από όλα... Τι να πω τραγικό..
Κατά τα άλλα πολύ ωραίο το site!

Το άλλαξαν αλλά στο φλασάκι που έχουν λέει 24 ακόμη..

manoulamou
12-05-08, 16:28
Aφου σταμάτησε να το βγάζει η Thomson, λογικό είναι να μην υπάρχει πλέον.
Ο ΟΤΕ το έχει σταματήσει εδω και μήνες.;)
Σταματησε τελειως ή απλα περασαν απο το ...v6 στο ...v7?:hmm:


Οσο για το site εβαλε τα χρωματα της Wind
φαινεται πιο μοντερνο απ το προηγουμενο
αλλά και παλι δεν μ αρεσει!!!:down:

Spanos
12-05-08, 16:29
Έχει βγάλει το 585v7 (http://www.thomson.net/GlobalEnglish/Products/dsl-modems-gateways/residential_wireless/thomson_tg585v7/Pages/default.aspx) (αντικαταστάτη του 585v6) η Thomson, θα μπορούσαν να φέρουν αυτό (και ο ΟΤΕ, και η Tellas) ;)

Για να μη το φέρανε κάτι γίνεται με την τιμή ή με την διαθεσιμότητα ;)

liberostelios
12-05-08, 16:29
Από το δελτίο τύπου της Tellas:

«Μέχρι το τέλος Ιουνίου και ξεκινώντας τις επόμενες μέρες, θα παρουσιάσουμε 5 νέες προσφορές με ακόμη πιο ανταγωνιστικές τιμές και με νέα ταχύτερη πρόσβαση στα 24 mbps από 12mbps σήμερα».

Λόγια του Διευθύνοντα Συμβούλου της εταιρείας... Αδιάφορο μου είναι, αφού με το ζόρι πιάνω τα 8 :p

kdihalas
12-05-08, 16:32
Λέτε το site να το φτιάξαν αυτοι που φτιάξαν και της HOL :whistle:

Για δείτε και της hol!

No-Name
12-05-08, 16:35
cool site!!!

liberostelios
12-05-08, 16:36
Λέτε το site να το φτιάξαν αυτοι που φτιάξαν και της HOL :whistle:

Για δείτε και της hol!
:rofl: Όντως... Αλλά, είναι περισσότερο στο ίδιο στυλ με της Wind, έτσι κι αλλιώς...

Βρήκα και τη νέα διαφήμιση από το site: http://tellas.gr/UserFiles/File/tv_ads/Tellas_Moy_Corp_small.mpg
Δεν είναι και η καλύτερη, θα έλεγα! Με τη Wind, στην πλάτη, περίμενα κάτι πιο δυναμικό...:hmm:

SpiritCrusher
12-05-08, 16:37
Λέτε το site να το φτιάξαν αυτοι που φτιάξαν και της HOL :whistle:

Για δείτε και της hol!

lol, ιδιο ειναι !! Πρωτοτυπια στο full !!!

Mouse Potato
12-05-08, 16:39
Για να πω την μαύρη αλήθεια μοιάζει πολύ με αυτό της hol :rolleyes:

No-Name
12-05-08, 16:41
Τελικά η χωρητικότητα είναι 2.5Gbps όπως λέει και η ανακοίνωση:whistle:

kdihalas
12-05-08, 16:42
Εγώ θα ήθελα να είναι σαν της Forthnet και της OTENET και όχι σαν της HOL :down: Θέλω και ένα Portal απο την τελλάς η wind έχει το windplus.gr

ermis333
12-05-08, 16:50
Εγώ το κρίνω σαν μέτρια και βιαστική δουλειά.

Στο "Δίκτυο" συνεχίζουν και δείχνουν τον παροχημένο ίδιο χάρτη με το 2003 όπου εμφανίζεται ότι έχουν 4Mbit σύνδεση με το ΑΙΧ.

Τραγικά λάθη, όπου στο teaser λέει πως παρέχεται έως 24Mbit ταχύτητα ενώ κάτι τέτοιο θα δίνεται μέχρι τέλος Ιουνίου.

Δεν έγινε Portal στα πλαίσια του www.libero.it όπως είχε σχεδιαστεί να γίνει από το Νοέμβριο του 2007 (αλλάξαν πάλι γνώμη;;;)

Η διαφήμιση η καινούργια είναι για τα μπάζα.

Το μόνο που άλλαξε ουσιαστικά είναι τα χρωματάκια στην ιστοσελίδα.

Εν αναμονή των 5 νέων προσφορών λοιπόν.......

ΥΓ. Το τηλέφωνο της κοπελιάς στο Banner το ξέρει κανείς;;;;:lol:

........Auto merged post: ermis333 πρόσθεσε 2 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Τελικά η χωρητικότητα είναι 2.5Gbps όπως λέει και η ανακοίνωση:whistle:

Οι κόμβοι στην Ελλάδα είναι συνδεδεμένοι με 2.5 Gbps, η διεθνής χωρητικότητα δεν ανακοινώνεται, ο χάρτης είναι ο ίδιος με το 2003, στο AIX λέει ότι έχει 4Mbit :lol:, φτηνοδουλειά κάνανε.........

kdihalas
12-05-08, 16:53
+1 και εγώ θέλω το τηλέφωνο της όποιος το βρεί εδώ είμαστε εμεις.....:oops:

Τελικά η Τελλάς δεν άλλαξε ουσιαστικά αλλά επιφανειακά!

ermis333
12-05-08, 16:54
+1 και εγώ θέλω το τηλέφωνο της όποιος το βρεί εδώ είμαστε εμεις.....:oops:

Τελικά η Τελλάς δεν άλλαξε ουσιαστικά αλλά επιφανειακά!

Βασικά σήμερα ανακοινώθηκε το ότι ΘΑ ανακοινώσουνε στο μέλλον:rofl:

kdihalas
12-05-08, 16:56
μπείτε γρήγορα στο site του internet service area
το μισο πορτοκαλι και το αλλο μισο μπλε

odisa
12-05-08, 17:01
Εγώ το κρίνω σαν μέτρια και βιαστική δουλειά.


Εν αναμονή των 5 νέων προσφορών λοιπόν.......



1. μήπως η προσφορά σε 24mbs γίνει σε πιο ακριβά πακέτα ???? 5 νέες προσφορές μάλλον διαφοροποίηση τιμών και πακέτων υποννοεί
2. τα καταστήματα wind δεν φαίνονται σαν συνεργάτες .άρα οι αιτήσεις μάλλον πάλι με τον κλασσικό τρόπο
3. όλος ο θόρυβος για το site??

ermis333
12-05-08, 17:14
1. μήπως η προσφορά σε 24mbs γίνει σε πιο ακριβά πακέτα ???? 5 νέες προσφορές μάλλον διαφοροποίηση τιμών και πακέτων υποννοεί
2. τα καταστήματα wind δεν φαίνονται σαν συνεργάτες .άρα οι αιτήσεις μάλλον πάλι με τον κλασσικό τρόπο
3. όλος ο θόρυβος για το site??

1.Δεν παίζει τα 24Mbit να δοθούν πιο ακριβά, με τίποτα όμως.

2.
Τα 400 καταστήματα WIND θα διαθέτουν από σήμερα τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της Tellas σε όλη την Ελλάδα, με εξειδικευμένους πωλητές που θα ενημερώνουν τους καταναλωτές για τις προσφορές της Tellas στην ευρυζωνική σταθερή τηλεφωνία και το Internet.

3. Έλα ντέ.....τόσος θόρυβος επειδή αλλάξαν τα ονόματα στο site.


ΥΓ. Το ADSLgr.com θα είχε εκπρόσωπο σήμερα εκεί, ας μας πούν τις εντυπώσεις τους.

gtl
12-05-08, 17:15
όλος ο θόρυβος για το site??

Πολύς σαματάς για το τίποτα, τελικά...

Mouse Potato
12-05-08, 17:16
1.Δεν παίζει τα 24Mbit να δοθούν πιο ακριβά, με τίποτα όμως.

2.

3. Έλα ντέ.....τόσος θόρυβος επειδή αλλάξαν τα ονόματα στο site.


ΥΓ. Το ADSLgr.com θα είχε εκπρόσωπο σήμερα εκεί, ας μας πούν τις εντυπώσεις τους.

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=202071

manoulamou
12-05-08, 17:17
Πού να βλεπατε τι πληρωσαν στους κομπαρσους για την διαφημιση
των 400 της WIND, ναι μιλαμε για καλα λεφτα
δλδ ... τπτ,
εκτος απ τον πρωταγωνιστη...:twisted:

liberostelios
12-05-08, 17:17
Διαβάστε λίγο το δελτίο τύπου (http://www.tellas.gr/default.asp?entryID=691&siteID=1&pageID=46&tablePageID=1&langID=1), εκεί τα εξηγεί όλα. Λέει και για τα καταστήματα και για τα 24Mbps και για τη διασύνδεση που από 2,5 θα γίνει 10Gbps μέχρι τέλος του έτους...

Πάντως το site είναι πολύ πρόχειρο. Και το αλλάζουνε συνεχώς τόση ώρα! Δουλεύουν πυρετωδώς, φαίνεται, αλλά θα έπρεπε να είχαν φροντίσει να δουλεύει σωστά από την 1η στιγμή...

manoulamou
12-05-08, 17:22
ΕΕΕ δεν ειναι ολοι σαν το www.ADSLGR.com!!!:respekt:

odisa
12-05-08, 17:28
1.Δεν παίζει τα 24Mbit να δοθούν πιο ακριβά, με τίποτα όμως.

2.

3. Έλα ντέ.....τόσος θόρυβος επειδή αλλάξαν τα ονόματα στο site.


ΥΓ. Το ADSLgr.com θα είχε εκπρόσωπο σήμερα εκεί, ας μας πούν τις εντυπώσεις τους.

1. δεν είμαι σίγουρος. εδώ παίζεται ένα σκάκι με τουσ άλλους πάροχoυς. θα δούνε ρυθμούς αύξησης πελατείας. ποσοστά κλειστών συμβολαίων και διάρκεια τουσ και από ότι φαίνεται θα κρίνουν. προς όφελος όλων μας είναι να υπάρχει added value
2. στα σημεία πώλησης --> στην εύρεση πλησιέστερου συνεργάτη έβαλα ένα τοπίκό τηλ. και μετά το τηλ. του ίδιου του καταστήματος της wind και έβγαλε "Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα".

μάλλον κάνουν beta testing στο adslgr.com


edit
ο πελάτης δεν θα διαβάσει την ανακοίνωση στο adslgr.com

@ ADSLgr.com All rights reserved.