PDA

Επιστροφή στο Forum : Nεος και ωραιος...????



xprt13
31-08-05, 16:10
Ρε παλικαρια χθες για πρωτη φορα στη ζωη μου εκανα μια συνδεση dsl kit 384.. χρειαζομαι καποιες πληροφοριες λοιπον...καταρχας να ρωτησω κατι? εχω παρατηρησει οτι το μεσιμέρι η ταχυτητα μου πεφτει αισθητα κ ηθελα να ρωτησω αν αυτο πρεπει να με ανυσηχει η ειναι κατι λογικο (για την otenet!!!) :haha αφου ειναι θεωριτικα ωρα αιχμης????

κατεβαζω κατι cdακια απο ****-*****-*****.com me 30 k bytes/sec..!!!
δεν ειναι πολυ αργο????
πριν λιγη ωρα εφτασα τα 8 k bytes/sec... ουτε η 56κ δεν παει τοσο αργα!!! :evil: :rtfm:

lamesaint
31-08-05, 16:29
Αν θες γράψε το μήνυμά σου στα ελληνικά, είναι κανόνας στο φόρουμ αυτό.

Γι'αυτό που ρωτάς γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος : σε τι εφαρμογή πέφτει η ταχύτητα; download, p2p, web browsing?

turbo3hp
31-08-05, 16:29
Νέος ναι - ωραίος όχι. Σε αυτό το forum απαγορεύονται τα greeklish.
Διάβασε τους όρους χρήσης (http://www.adslgr.com/forum/faq.php?faq=adslgr_rules#faq_adslgr_rules_content) που αποδέχτηκες κατά την εγγραφή σου. Για να είσαι και νέος και ωραίος, άλλαξε το κείμενό σου σε Ελληνικά.

xprt13
31-08-05, 16:30
συγνωμη!!! λαθος μου!!!

turbo3hp
31-08-05, 16:46
Καλώς ήρθες στο forum. Λοιπόν, πολλά πράγματα παίζουν ρόλο στην ταχύτητα. Αν οι χαμηλές ταχύτητες είναι γενικό φαινόμενο στην σύνδεσή σου (δηλαδή, όπου και να συνδεθείς έχεις περίπου την ίδια ταχύτητα), τότε το πιο πιθανό είναι να είσαι σε "γεμάτο" DSLAM. Αν δεν τα έχεις διαβάσει ήδη, αυτά (http://www.adslgr.com/features/ADSLgr_info/infoindex.php) είναι χρήσιμα. Από εκεί και πέρα, το forum είναι γεμάτο με posts που αφορούν σε χαμηλές ταχύτητες. Ίσως και η δική σου περιοχή να βρίσκεται σε κάποια συζήτηση. Αν, πάλι, χρησιμοποιείς P2P, αυτά συνήθως γονατίζουν την σύνδεσή σου επειδή "μπουκώνει" το upload σου.

xprt13
31-08-05, 16:49
Μενω πατρα αν σου λεει κατι αυτο!!!???
α! και μηλαμε για απλο downloading!

ranger
31-08-05, 17:01
Αν μπορείς σβήσε το URL από το πρώτο σου post, δεν επιτρέπονται links σε sites με mp3.

Επειδή είμαι και εγώ Πάτρα (ανήκω στο Κωνσταντινουπόλεως) θα σου έλεγα να περιμένεις λίγο και να δεις.
Τις τελευταίες μέρες έχουμε μικρά διστήματα με σύνδεση σχεδόν νεκρή.
Έχω 512 και αυτή τη στιγμή το modem κατεβάζει με 20 kb/sec ενώ το site που κατεβάζω έχει περιθώριο να φτάσει 50.

xprt13
31-08-05, 17:05
να υποθεσω οι περισσοτεροι στην πατρα ανοικουμε εκει? εγω μενω εξω αγυια για να καταλαβεις!!!
για μια 384 ποια θα επρεπε λογικα να ειναι η ταχυτητα για ενα κατεβασμα ενος αρχειου πχ???????

ranger
31-08-05, 17:17
Η Έξω Αγυιά δεν πρέπει να υπάγεται στην Κωνσταντινουπόλεως.
Για να είσαι σίγουρος τι φταίει δοκίμασε να κατεβάσεις ένα μεγάλο αρχείο από γρήγορο server και δες τι ταχύτητες πιάνεις. π.χ. από download.com

xprt13
31-08-05, 17:25
οκ ευχαριστω :worthy: ... θα το δοκιμασω κ θα σε ενημερωσω για τα αποτελεσματα... :D

xprt13
31-08-05, 17:40
Δυστηχως τρεχει με την απιστευτα γρηγορη ταχυτητα των 28k/s!!!!!!! Μαλλον υπαρχει προβλημα γενικα!!!! :evil: :mad: :rtfm: :thumbdown

@ ADSLgr.com All rights reserved.