PDA

Επιστροφή στο Forum : 2play και δεν συγχρονίζεται με τίποτα!!!



xribabis
12-05-08, 20:45
Καλησπέρα σας! Βρίσκομαι σε απόγνωση. Πριν λίγο καιρό ενεργοποιήθηκε στο σπίτι μου (Κομοτηνη) η υπηρεσία 2play. Επιστρέφοντας λοιπόν στο σπίτι μου από τις διακοπές του Πάσχα, πάω να συνδεθώ βάζοντας τους νέους κωδικούς αλλά τπτ. Πήρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και αρχικά με ρώτησαν εάν έχω συδεδεμένη κάποια πρίζα του οτε. Τους απήντησα ναι και μου είπαν πως θα πρέπει να την αλλάξω γιατί αυτές δημιουργούν βραχυκύκλωμα. Το έκανα. Ξαφνικά συνδέθηκε κανονικότατα. Όμως ξαφνικά και πάλι αποσυγχρονίστηκε και έκτοτε δεν ξανασυνδέθηκε. Πήρα τηλέφωνο ξανα και με τον τεχνικό προβήκαμε σε μερικά τεστ. Reboot, με πήραν στο κινητό για να ελέγξουν την γραμμή.. Όλα έδειξαν πως και η γραμμή είναι καθαρή. Μου ανέφεραν πως το θέμα θα προωθηθεί στο αρμόδιο τμήμα.

Τι άλλο μπορώ να κάνω; Καποια απάντηση για το τι μπορεί να φταίει; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

nmavro73
12-05-08, 23:40
Εμένα σταμάτησε μία μέρα να συγχχρονίζει.Τους πήρα τηλ και μου είπαν να το βάλω απευθείας στη γραμμή. Αμέσως συγχρονισε και πήρε ip. Μου λένε φταίει το splitter. Το άλλαξα και όλα πάνε ρολόι.Δεν δοκιμάζεις ετσι και αν φταίει αυτό να βάλεις ένα καινούριο;

@ ADSLgr.com All rights reserved.