PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas Zisto στην Ν.Σμυρνη



MARIN
12-05-08, 21:59
Παιδια....Ειμαι στην ΟΝ TELECOMS και σε λιγο καιρο τελειωνει η συμβαση...Σλοπευω να αλλαξω σε TELLAS...ποια ειναι η γνωμη σας για το ΙΝΤΕΡΝΕΤ στην περιοχη της Ν.Σμυρνης????

NEXT
12-05-08, 22:01
Εδω και 2 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα

MARIN
12-05-08, 22:22
ΝΕΧΤ ......Τι ταχυτητες εχουμε ...φιλε μου ???.Που ακριβως εισαι στην Ν.Σμυρνη ????.

NEXT
13-05-08, 08:32
Ειμαι στο αλσος με ταχύτητα 12.000 με 12ATTN και 14SNR

vasiliou
13-05-08, 13:05
Συμβουλή !!!
Οταν πάρεις στο 13800 εκτος απο διαθεσιμότητα ρωτά και πόσες πόρτες έχουνε ,μην υπογράψεις και μετα μείνεις με την χαρα(να μην σου πω πηγαίνε σε κανα κατάστημα wind και ρωτα εκεί... και οταν σου πει έχουμε και πόρτες κτλ πες της που για να δω!) !

pan82
13-05-08, 13:17
Συμβουλή !!!
Οταν πάρεις στο 13800 εκτος απο διαθεσιμότητα ρωτά και πόσες πόρτες έχουνε ,μην υπογράψεις και μετα μείνεις με την χαρα(να μην σου πω πηγαίνε σε κανα κατάστημα wind και ρωτα εκεί... και οταν σου πει έχουμε και πόρτες κτλ πες της που για να δω!) !

Πάντως πλέον λόγω της ζήτησης τα περισσότερα κέντρα έχουν πληθώρα και αν βαλεις το νουμερο στη διαθεσιμοτητα dsl σου βγαζει "Το Tellas DSL είναι διαθέσιμο στην περιοχή σας μέσω του ADSL δικτύου της Tellas (έως 12Mbps/1Mbps). Η διαθεσιμότητα είναι περιορισμένη, υπάρχει πιθανότητα να ενεργοποιηθείτε μέσω δικτύου ΟΤΕ και να αναβαθμιστείτε σύντομα σε έως 12Mbps/1Mbps." και σχεδόν σε όλα τα κέντρα βγάζει αυτό πλέον

dks1979
13-05-08, 17:05
Το internet της Tellas είναι μια χαρά στη Νέα Σμύρνη.
Χωρίς διακοπές, 1MB σταθερό upload και και πιάνω γύρω στα 5-6MB σχεδόν πάντα (μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας).
Εγώ είμαι λίγο πιο μακρυά από εσένα από το DSLAM (εσύ απ'ότι καταλαβαίνω είσαι σχεδόν δίπλα), οπότε εσύ ίσως έχεις ακόμα καλύτερες ταχύτητες.
Όσο για διαθεσιμότητα και να μην έχουν, αν δεν επείγεσαι να φύγεις από την ON κάνεις αίτηση στην Tellas και θα γίνει αυτόματα η μεταφόρα όοοοοοοποτε είναι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.