PDA

Επιστροφή στο Forum : Κάτι παράξενο......



vass
30-09-03, 01:14
Ανοίγοντας σήμερα το ADSLgr με το Netscape 7.1 παρατήρησα, ότι κάτι παράξενο υπήρχε στη σελίδα του Forum. Ποιο συγκεκριμένα, μου φάνηκε η εμφάνιση διαφορετική από αυτή που ήξερα. Ανοίγοντας παράλληλα και τον Explorer, είδα ότι άλλα εικονίδια εμφανίζονταν στο ένα και άλλο στον άλλο. Υπάρχει εξήγηση;; Πάντως εμένα μου αρέσει στο Netscape. :lol:

Και κάτι άλλο, η δυνατότητα να βάζουμε avatar της αρεσκείας μας καταργήθηκε, γιατί δε μπορώ να το βρω μετά τις τελευταίες αλλαγές εμφάνισης στα κουμπιά του Forum.

maria
30-09-03, 08:55
Ειναι μεσα στο λογαριασμο.Τεταρτο κουμπακι πανω πανω

hippie
30-09-03, 12:17
ποιον IE χρησιμοποιεις :?:

κανονικα πρεπει να βλεπεις το καινουργιο layout και οχι τα "παλια κουδουνακια" :D

GP
30-09-03, 14:06
Epeidh thn pathsa ki egw, h lush einai aploustath: refresh...

vass
30-09-03, 17:46
Λοιπόν παιδιά. Κατ’ αρχήν ευχαριστώ για τη βοήθεια.

- Ο explorer είναι ο 6 με τα XP,

- με μερικά refresh άλλαξαν τα εικονίδια μόνο στα θέματα που δεν υπάρχουν νέα μηνύματα. Τα άλλα παρέμειναν με καμπανάκια, αλλά πιστεύω ότι θα διορθωθεί και αυτό (θα τα κάνω κάποια στιγμή όλα αναγνωσμένα).

- Μαρία, είχα ψάξει εκεί και έψαξα ξανά, κάνοντας και μερικά refresh (δεν την ξαναπατάω), αλλά τίποτα. Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ, όχι τα avatar που μας δίνει το site (λογ/σμός – ρυθμίσεις), αλλά την επιλογή που έβρισκα πριν, για να ανεβάσω photo 100X100 pixels, <20 kb.

Tony_Ts
30-09-03, 19:03
Εμένα με Opera μου τα έφερε όλα κανονικά! :)

vass
30-09-03, 19:15
Update!!!

Τα καμπανάκια, ζουν εδώ μας οδηγούν…

Και τι δεν έκανα: refresh, όλα ως αναγνωσμένα, delete τα temporary Internet files, μέσα από τον Explorer και απ’ έξω (Control Panel). Μέχρι restart έκανα.

Τίποτα. :(

Τα καμπανάκια στα θέματα που υπάρχουν νέα μηνύματα παραμένουν, αλλά μόνο στη κεντρική σελίδα του Forum. Μέσα στις θεματικές ενότητες, βλέπω πλέον το νέο layout.

Τέλος πάντων, εγώ παραδίνομαι. Άλλωστε μπορώ να ζήσω και έτσι.... :D

NeK
30-09-03, 19:18
Κάνε Refresh με το Shit πατημένο, αυτός ο IE έχει χοντρό πρόβλημα με την Cache του (τα εικονίδια που βλέπεις δεν υφίστονται σε κανένα μέρος στον server, όλα είναι στην Cache σου).

vass
30-09-03, 19:45
eMPiRe, με το shift μάλλον εννοούσες, αλλά καλά το έθεσες, γιατί αυτό ακριβώς έγινε!!! :lol:

Όσον αφορά τη cache του explorer, θα είναι φαντάζομαι τα αρχεία στο Temporary Internet Folder, ή όχι;;;

Γιατί, αυτόν τον φάκελο τον άδειασα εντελώς, ακόμη και τα cookies, και όταν ξαναφόρτωσα τη σελίδα, το αρχείο “folder_new_big.gif”, είναι αυτό που βλέπω και το επισυνάπτω.

vass
30-09-03, 19:57
Update II!!!

και τέλος γιατί μάλλον κούρασα.... και κουράστηκα.

Να το ίδιο αρχείο που βλέπετε εσείς και το βλέπει επίσης ο Netscape. Α ρε Μπιλάκο τι τραβάμε και εμείς...... :cry:

maria
01-10-03, 10:36
Οντως εχεις δικιο κι εγω μονο τη λιστα βλεπω και στις ρυθμισεις μου δε βλεπω το αβαταρ μου!Εδω μεσα φαινεται?

momo
01-10-03, 11:05
nai

hippie
01-10-03, 14:41
....Εδω μεσα φαινεται?

Μαρια, μην στεναχωριεσει καθολου 8)

αν για καποιο λογο δεν φαινεται η "εξαφανιστει" το avatar σου θα ενημερωθεις αμεσα :D

(υποθετω αρκετοι θα το αναφερουν σε κaποιο post η θα στειλουν καποιο pm... :wink: )

ΥΓ: προς vass> με ΙΕ 5.5 SP2 μου τα βγαζει ολα οκ :D
με Οpera 6.0. ακομα καλυτερα :D

@ ADSLgr.com All rights reserved.