PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΕ ΣΒΗΣΤΟ P/C H WEB CAMERA EΙΝΑΙ ΟΝ



PILALAS
13-05-08, 14:27
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.
Εχω ενα προβλημα μηπως καποιος γνωριζει κατι?
Η WEB CAMERA ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΤΗΣ PARAMENEI ANOIKTO και οταν κλεινω τον υπολογιστη.
Το ιδιο συμβαινει και με το usb wireless kai me to pontiki.
Γιατι να συμβαινει αυτο/?
Η MOTHERBOARD EINAI GIGABYTE.
Otaν αποσυνδεω τον υπολογιστη απο το ρευμα σβηνουν τα λαμπακια.
Τι να συμβαινει αραγε?ΓΝωριζει κανεισ κατι?

29gk
13-05-08, 14:44
To pc εχει ρευμα, η μητρικη για την ακριβεια, και επομενως εχουν ρευμα και οι θυρες usb και ετσι τροφοδοτουνται και οι συνδεδεμενες συσκευες. Φυσιολογικο.

SiR_DreAm
13-05-08, 14:44
H usb συνεχιζει να δινει ρευμα ανεξαρτητα αν ειναι κλειστο το pc (εφοσον περνει ρευμα).
Νομιζω υπαρχει καπια ρυθμιση στο bios αν θελεις να το αλλαξεις αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

PILALAS
13-05-08, 15:04
To pc εχει ρευμα, η μητρικη για την ακριβεια, και επομενως εχουν ρευμα και οι θυρες usb και ετσι τροφοδοτουνται και οι συνδεδεμενες συσκευες. Φυσιολογικο.
Πολυ σωστα λες αλλα το βραδυ που την πεφτουμε για υπνο τα φωτακια αυτα αστραφτουν λες και μας φωτογραφιζουν ολη τη νυχτα.
Κιαι φυσικα βλεπω στον υπνο μου ονειρα οτι ειμαι ο τραβολτας και διαφορα τετοια.
Πως θα το αποφυγουμε αυτο ,οχι δηλαδη τα ονειρα αλλα τα φωτακια .
Το φωτακι ειδικα το wreless αναβοσβηνει σαν τρελλο και αυτο ειναι που κανει ολη την ζημια.

ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΤΡΑΒΟΛΤΑ.

George_GPS
13-05-08, 15:11
Πολυ σωστα λες αλλα το βραδυ που την πεφτουμε για υπνο τα φωτακια αυτα αστραφτουν λες και μας φωτογραφιζουν ολη τη νυχτα.
Κιαι φυσικα βλεπω στον υπνο μου ονειρα οτι ειμαι ο τραβολτας και διαφορα τετοια.
Πως θα το αποφυγουμε αυτο ,οχι δηλαδη τα ονειρα αλλα τα φωτακια .
Το φωτακι ειδικα το wreless αναβοσβηνει σαν τρελλο και αυτο ειναι που κανει ολη την ζημια.

ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΤΡΑΒΟΛΤΑ.

κλεινε τον υπολογιστή από το τροφοδοτικό και κανε του αποφόρτιση πατώντας το κουμπί power. δε θα ανάβει τπτ μετά.;)

Edit: μπορείς να του πατήσεις και λίγη πλαστελίνη από πάνω:rofl:

morpheus
13-05-08, 15:35
Η motherboard έχει κάποια επιλογη μαλλον στο Bios ή με Jumper (πιο πιθανο το δευτερο) για το αν θα δινει ρευμα στις USB όταν είναι OFF. Δες το manual

29gk
13-05-08, 15:57
Aν δεν βρεις την ρυθμιση, βρες χρωματιστο ημιδιαφανο σελοτειπ και κολα πανω στα λαμπακια.

Μπορεις φυσικα να προσθεσεις και ακομα περισσοτερα λαμπακια και εκτος απο Τραβολτα να βαλεις το σπιτι σου σε διαφορους οδηγους και σελιδες με θεμα την μοντερνα διακοσμηση. Να την δεις Αντζελα Δημητριου δηλαδη... :rofl:

cranky
13-05-08, 16:33
Θα το μαμήσουμε κι' αυτό το θέμα ; :lol:

PILALAS
13-05-08, 16:58
κλεινε τον υπολογιστή από το τροφοδοτικό και κανε του αποφόρτιση πατώντας το κουμπί power. δε θα ανάβει τπτ μετά.;)

Edit: μπορείς να του πατήσεις και λίγη πλαστελίνη από πάνω:rofl:
Τελικα βρηκα την λυση και μπορω να πω οτι δεν ηταν δυσκολη.
Αλλαξα wirelles πηρα BEKLIN ,ΚΑΙ λυθηκε το προβλημα με 29.90 ευρω.
Και τωρα θα κοιμηθω χωρις φλασ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.