PDA

Επιστροφή στο Forum : Δωρεάν DSL στην HOL από το RAΜ;



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

spotlight
02-09-05, 08:37
Χθες το βράδυ είδα μια διαφήμιση στην τηλεόραση που ανέφερε οτι το περιοδικό RAM δίνει 3 μήνες δωρεάν ADSL. To έχει αγοράσει κάποιος να μας πει περισσότερα;

tzanerman
02-09-05, 08:59
Εχει ενα βιβλιαρακι-αφιερωμα στο αΔΣΛ, μαλλον αυτο ειδες...

www.in.gr/ram

Tzanerman

chrvez
02-09-05, 09:07
Και εγώ την είδα την διαφήμιση αν κάποιος έχει πάρει το ram ας μας πει τι ακριβώς είναι.

Re-Ti-Re
02-09-05, 09:10
DONT'T KILL BILL
:lol: Ωραίο εξώφυλλο :lol:

NoYmErOs
02-09-05, 09:16
Το ram οσο πάει γίνεται ποιό TV ζαπινγκ...e-ΚΟΙΝΟΧΡΗΣΤΑ 2005 :rotfl: :rotfl:

vfragos
02-09-05, 09:19
Ναί παιδιά όντως το Ram έχει τρίμηνη δωρεάν adsl 384/128 από HOL. H ενεργοποίηση μπορεί να γίνει μέχρι 31/10/2005. Μια χαρά μου έκατσε, σε λίγες μέρες λήγει η NetKey που έχω. Όσοι δεν έχουν adsl γραμμή μπορούν να αγοράσουν οποιοδοίποτε πακέτο της HOL και να προστεθούν και τρείς μήνες δωρεάν. Ακόμα όσοι δεν έχουν και δεν θέλουν ADSL μπορούν να την χρησιμοποιήσουν σαν PSTN ή ISDN 64.
Προλάβεται γιατί δεν νομίζω το περιοδικό να υπάρχει για πολύ, μόλις το πήρα και είδαν την προσφορά στην εταιρεία που εργάζομαι, τριά παιδιά έφυγαν τρέχοντας για το πιο κοντινό περίπτερο !

spotlight
02-09-05, 09:32
Δηλαδή πρέπει να έχουμε ήδη σύνδεση HOL DSL οποιασδήποτε μορφής για να πάρουμε τους 3 μήνες δώρο; Αν είναι έτσι όπως το γράφεις τότε η διαφήμιση είναι παραπλανητική.

vfragos
02-09-05, 09:52
Δηλαδή πρέπει να έχουμε ήδη σύνδεση HOL DSL οποιασδήποτε μορφής για να πάρουμε τους 3 μήνες δώρο; Αν είναι έτσι όπως το γράφεις τότε η διαφήμιση είναι παραπλανητική.
Αφού αναφέρω ότι μου έκατσε μια χαρά γιατί η NETKEY που έχω τελειώνει σε λίγο. Η ΝΕΤΚΕΥ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ FORTHNET, πως κατάλαβες ότι πρέπει να έχεις συνδρομή HOL ; Απλά σου λέει ότι αν δεν έχεις καθόλου adsl εξοπλισμό και γραμμή και ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ μπορείς να διαλέξεις ένα πακέτο της hol, να πάρεις τηλέφωνο γιατί απ' ότι λέει το περιοδικό σου κάνουν κάποια προσφορά ειδικά για τους αναγνώστες του ram και τέλος στο πακέτο που επέλεξες να προστεθούν και οι τρεις μήνες δώρο. Τώρα εάν κάποιος δεν έχει adsl γραμμή και εξοπλισμό, μπορεί να αγοράσει μόνος του τον εξοπλισμό, να πάρει και γραμμή απο τον οτε και είναι έτοιμος να χρησιμοποιήσει τους τρείς μήνες δώρο, αυτό είναι αυτονόητο.

spotlight
02-09-05, 10:04
Εσύ έγραψες "Όσοι δεν έχουν adsl γραμμή μπορούν να αγοράσουν οποιοδήποτε πακέτο της HOL και να προστεθούν και τρείς μήνες δωρεάν". Εμένα θα ενεργοποιηθεί η γραμμή σε μερικές μέρες. Θα μπορώ να χρησιμοποιήσω την προσφορά του RAM και να έχω 3 μήνες δωρεάν και μετά να την σταματήσω ή θα πρέπει οπωσδήποτε να αγοράσω ένα οποιοδήποτε πακέτο ADSL από την HOL για να επωφεληθώ;

JoeBar
02-09-05, 10:08
Ναί παιδιά όντως το Ram έχει τρίμηνη δωρεάν adsl 384/128 από HOL. H ενεργοποίηση μπορεί να γίνει μέχρι 31/10/2005. Μια χαρά μου έκατσε, σε λίγες μέρες λήγει η NetKey που έχω. Όσοι δεν έχουν adsl γραμμή μπορούν να αγοράσουν οποιοδοίποτε πακέτο της HOL και να προστεθούν και τρείς μήνες δωρεάν. Ακόμα όσοι δεν έχουν και δεν θέλουν ADSL μπορούν να την χρησιμοποιήσουν σαν PSTN ή ISDN 64.
Προλάβεται γιατί δεν νομίζω το περιοδικό να υπάρχει για πολύ, μόλις το πήρα και είδαν την προσφορά στην εταιρεία που εργάζομαι, τριά παιδιά έφυγαν τρέχοντας για το πιο κοντινό περίπτερο ! Δηλαδή μιλάμε για ένα δώρο της τάξης των 80€;! :eek:

Είμαστε σιγουροι γι αυτό; Sorry που ρωτάω αλλά απλά δεν πέρνω με τίποτα το TV ζαπινγκ της πληροφορικής και ο μόνος λόγος θα είναι αυτός.

vfragos
02-09-05, 10:11
Εσύ έγραψες "Όσοι δεν έχουν adsl γραμμή μπορούν να αγοράσουν οποιοδήποτε πακέτο της HOL και να προστεθούν και τρείς μήνες δωρεάν". Εμένα θα ενεργοποιηθεί η γραμμή σε μερικές μέρες. Θα μπορώ να χρησιμοποιήσω την προσφορά του RAM και να έχω 3 μήνες δωρεάν και μετά να την σταματήσω ή θα πρέπει οπωσδήποτε να αγοράσω ένα οποιοδήποτε πακέτο ADSL από την HOL για να επωφεληθώ;

Παραπάνω σου γράφω :
Τώρα εάν κάποιος δεν έχει adsl γραμμή και εξοπλισμό, μπορεί να αγοράσει μόνος του τον εξοπλισμό, να πάρει και γραμμή απο τον οτε και είναι έτοιμος να χρησιμοποιήσει τους τρείς μήνες δώρο, αυτό είναι αυτονόητο.
Από που προκύπτει ότι "θα πρέπει οπωσδήποτε να αγοράσω ένα οποιοδήποτε πακέτο ADSL από την HOL για να επωφεληθώ" ;
Ναι θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις την προσφορα του RAM και να έχεις 3 μήνες δωρεάν και μετά να την σταματήσεις.

dinap1
02-09-05, 10:12
καλημέρα! έχω και εγώ netkey που λήγει σε ένα μήνα. έχω όμως γραμμή από τον οτε.
έχει πάρει κανείς το περιοδικό; ισχύει η προσφορά;
και το κυριοότερο, μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την προσφορά (αν ισχύει) και όσοι δεν έχουμε γραμμή από τη HOL?

torix
02-09-05, 10:13
Το έχει αγοράσει κάποιος τι ακριβώς λέει για αυτήν την προσφορά. Γιατί αν είναι όπως τα λέτε παραπάνω να τρέξουμε να προλάβουμε ...

vfragos
02-09-05, 10:17
Δηλαδή μιλάμε για ένα δώρο της τάξης των 80€;! :eek:

Είμαστε σιγουροι γι αυτό; Sorry που ρωτάω αλλά απλά δεν πέρνω με τίποτα το TV ζαπινγκ της πληροφορικής και ο μόνος λόγος θα είναι αυτός.

Ναι είμαστε σίγουροι.

ΥΓ. Έχω τήν εντύπωση ότι κάπου πήρε το μάτι μου ότι την HOL την πήρε ο Κόκαλλης, ξέρει κάνεις έαν αληθεύει αυτό ;

spotlight
02-09-05, 10:17
Πιστεύω ότι το θέμα θέλει ψάξιμο. Η προσφορά για ποιες ταχύτητες ισχύει; Μήπως είναι μόνο για περίπτωση ογκοχρέωσης;

Yngwiedis
02-09-05, 10:24
Έχω τήν εντύπωση ότι κάπου πήρε το μάτι μου ότι την HOL την πήρε ο Κόκαλλης, ξέρει κάνεις έαν αληθεύει αυτό ;
Ναι αληθεύει. Η Intracom αγόρασε το 100% της HOL.

JoeBar
02-09-05, 10:34
Ναι είμαστε σίγουροι.

ΥΓ. Έχω τήν εντύπωση ότι κάπου πήρε το μάτι μου ότι την HOL την πήρε ο Κόκαλλης, ξέρει κάνεις έαν αληθεύει αυτό ; Σε ευχαριστώ για την απάντηση φιλε μου! :)

JoeBar
02-09-05, 10:34
Πιστεύω ότι το θέμα θέλει ψάξιμο. Η προσφορά για ποιες ταχύτητες ισχύει; Μήπως είναι μόνο για περίπτωση ογκοχρέωσης; Στην διαφήμηση έλεγε ρητά οτί δεν είναι με ογκοχρέωση.

NoYmErOs
02-09-05, 10:36
Κομματάκι περίεργο μου φένεται.. εδώ παρακαλάμε για 1 Ε μείωση και το RAM έτσι χαρίζei 80Ε ???????

powerthunder
02-09-05, 10:40
Πράγματι, αν δεν είναι με ογκωχρέωση, πως τους ήρθε και δίνουν 384/128 flat rate ενώ μπορούσαν να δώσουν 256/128.
Αν είναι πράγματι 384/128 flat rate τότε είναι τρελλή προσφορά. :D :D :D :D
Μπορεί καποιος να το επιβεβαιώσει 100%?

vfragos
02-09-05, 10:41
Πιστεύω ότι το θέμα θέλει ψάξιμο. Η προσφορά για ποιες ταχύτητες ισχύει; Μήπως είναι μόνο για περίπτωση ογκοχρέωσης;

H ταχύτητα είναι 384/128 δεν αναφέρει πουθενά για ογκοχρέωση. Το λέει ξεκάθαρα "εάν κάποιος διαθέτει adsl modem και γραμμή, μπορεί να χρησιμοποιήσει την προσφορά άμμεσα." Το περιοδικό μέσα έχει ένα κουπόνι μέ ένα serial number και ένα pin code, πας στην σελίδα της hol και ενεργοποιήσεις την σύνδεση με το serial και το pin, συμπληρώνεις καποιά στοιχεία που σου ζητάει, όπως username και password και είσαι έτοιμος. Η προσφορά απ' ότι αναφέρει μέσα περιλαμβάνει και mail 1GB. Και το ξαναλέω μία ακόμα φορά δεν χρειάζεται να έχεις ήδη ή να πρέπει να πλήρωσεις είτε γράμμη adsl είτε συνδρομή από HOL.

vfragos
02-09-05, 10:46
Πράγματι, αν δεν είναι με ογκωχρέωση, πως τους ήρθε και δίνουν 384/128 flat rate ενώ μπορούσαν να δώσουν 256/128.
Αν είναι πράγματι 384/128 flat rate τότε είναι τρελλή προσφορά. :D :D :D :D
Μπορεί καποιος να το επιβεβαιώσει 100%?

Κάτι μου λέει ότι έχει να κάνει με την εξαγορά της HOL από τον Kόκκαλη. Μάλλον ετοιμάζεται να μπεί δυνατά στο παιχνίδι...

JoeBar
02-09-05, 10:47
H ταχύτητα είναι 384/128 δεν αναφέρει πουθενά για ογκοχρέωση. Το λέει ξεκάθαρα "εάν κάποιος διαθέτει adsl modem και γραμμή, μπορεί να χρησιμοποιήσει την προσφορά άμμεσα." Το περιοδικό μέσα έχει ένα κουπόνι μέ ένα serial number και ένα pin code, πας στην σελίδα της hol και ενεργοποιήσεις την σύνδεση με το serial και το pin, συμπληρώνεις καποιά στοιχεία που σου ζητάει, όπως username και password και είσαι έτοιμος. Η προσφορά απ' ότι αναφέρει μέσα περιλαμβάνει και mail 1GB. Και το ξαναλέω μία ακόμα φορά δεν χρειάζεται να έχεις ήδη ή να πρέπει να πλήρωσεις είτε γράμμη adsl είτε συνδρομή από HOL. Παίδες κατέβηκα στο περίπτερο και πήρα ένα Ram. Είναι όντως έτσι όπως τα λέει π vfragos δεν ανφέρει πουθενά για ογκοχρέωση.

JoeBar
02-09-05, 10:48
Παίδες κατέβηκα στο περίπτερο και πήρα ένα Ram. Είναι όντως έτσι όπως τα λέει π vfragos δεν ανφέρει πουθενά για ογκοχρέωση. Τους πήρα τηλ (HOL) και μου είπαν οτι δεν είναι ογκοχρέωση. ΤΡΕΞΤΕ!!!!! :motor: :yahoo:

powerthunder
02-09-05, 10:51
Κάτι μου λέει ότι έχει να κάνει με την εξαγορά της HOL από τον Kόκκαλη. Μάλλον ετοιμάζεται να μπεί δυνατά στο παιχνίδι...

Μακάρι αυτή να είναι η αρχή ευχάριστων εξελίξεων. :D :cool: :D ;)

powerthunder
02-09-05, 10:53
Τους πήρα τηλ (HOL) και μου είπαν οτι δεν είναι ογκοχρέωση. ΤΡΕΞΤΕ!!!!! :motor: :yahoo:

Το RAM θα εξαφανιστεί δια μαγείας. :thumb_dup :respekt: :yahoo:

nnn
02-09-05, 10:53
Άρα είναι συνέχεια της προσφορά των Νέων που κάθε Σάββατο δίνουν 10 ώρες Pstn/Isdn δωρεάν.
H Hol(Κόκκαλης) άρχισαν τον βομβαρδισμό :thumbsup1
Άρα να περιμένουμε την αντίδραση των υπολοίπων(ακούς Forthnet ?).

JoeBar
02-09-05, 10:56
Το RAM θα εξαφανιστεί δια μαγείας. :thumb_dup :respekt: :yahoo: Η πρώτη φορα που παίρνω ram μετα απο 8 χρόνια... :p:
Αλλά το άξιζε... ;)

nyndent
02-09-05, 10:57
...τωρά αν έδιναν δωρεάν και 3 μήνες τα πάγια του πΟΤΕ θα ήταν τέλεια!

;)

vfragos
02-09-05, 10:58
Άρα είναι συνέχεια της προσφορά των Νέων που κάθε Σάββατο δίνουν 10 ώρες Pstn/Isdn δωρεάν.
H Hol(Κόκκαλης) άρχισαν τον βομβαρδισμό :thumbsup1
Άρα να περιμένουμε την αντίδραση των υπολοίπων(ακούς Forthnet ?).

Εγώ περιμένω πάντως πρίν την λήξη της τρίμηνης δωρεάν συνδρομής από HOL, μείωση στις τιμές των adsl πακέτων της....είδωμεν.

powerthunder
02-09-05, 11:01
Η πρώτη φορα που παίρνω ram μετα απο 8 χρόνια... :p:
Αλλά το άξιζε... ;)

Με τέτοια προσφορά, χαλαρά το αξίζει. :thumbsup1

Yngwiedis
02-09-05, 11:01
Την τιμή του RAM μπορεί να μας πει κάποιος ;

powerthunder
02-09-05, 11:02
Εγώ περιμένω πάντως πρίν την λήξη της τρίμηνης δωρεάν συνδρομής από HOL, μείωση στις τιμές των adsl πακέτων της....είδωμεν.

Κάτι τέτοιο λογικά θα γίνει.
Από ότι φαίνεται μπαίνει για τα καλα στο παιχνίδι.

hedgehog
02-09-05, 11:04
Την τιμή του RAM μπορεί να μας πει κάποιος ;Standar κάτω απο 80 € :p

apok
02-09-05, 11:04
Σίγουρα λιγότερα από €80 που κοστίζει η 3μηνη που δίνει δωρεάν:D

Εdit για seconds με πρόλαβες λέμε:p

vfragos
02-09-05, 11:04
...τωρά αν έδιναν δωρεάν και 3 μήνες τα πάγια του πΟΤΕ θα ήταν τέλεια!

;)

Καλά μην το παρακάνουμε κιόλας !!!

Εδώ κολλάει η προιμία: Κάποιου του χάριζαν έναν γαϊδαρο και αυτός τον κοίταζε στα δόντια.
Όχι ότι θα με χάλαγαν τρείς μήνες δωρεάν πάγια βεβαίως βεβαίως !!

JoeBar
02-09-05, 11:06
Εγώ περιμένω πάντως πρίν την λήξη της τρίμηνης δωρεάν συνδρομής από HOL, μείωση στις τιμές των adsl πακέτων της....είδωμεν. Απο ότι φαίνεται ο Κοκκαλης αρχίζει και κουνάει τα νήματα... Μπράβο! :thumbsup1

zidtozic
02-09-05, 11:06
Ξεκινάει η μάχη για το ποιός θα κατοχυρώσει πελάτες!!:D

JoeBar
02-09-05, 11:07
Την τιμή του RAM μπορεί να μας πει κάποιος ; 7.50€. Γιατί θα το σκεφτόσουνα αν ήταν και 20€; ;)

Yngwiedis
02-09-05, 11:09
Αν ήξερες την οικονομική μου κατάσταση...

JoeBar
02-09-05, 11:13
Αν ήξερες την οικονομική μου κατάσταση... Λοιπόν αυτή την προσφορά ποιός θα την συναγωνιστεί;

2.5€ τον μήνα 384/128 και δώρω το περιοδικό για ατελείωτο διάβασμα στην τουαλέτα!!! :p

powerthunder
02-09-05, 11:13
7.50€. Γιατί θα το σκεφτόσουνα αν ήταν και 20€; ;)

Καλά NETKEY 20 για 2 μήνες μέχρι προ ολίγον ημερών σε 256/128
και τώρα RAM 7.5 για 3 μήνες σε 384/128.

Αφήστε ένα RAM και για μένα. :D

Cafeeine
02-09-05, 11:17
Ερώτηση: Αυτό η προσφορίτσα ισχυέι και μέσω γραμμής vivodi?
(Αν και προσωπικά δεν διατίθεμαι να κόψω την γραμμή μου, ίσως ενδιαφέρει κάποιους)

JoeBar
02-09-05, 11:17
Καλά NETKEY 20 για 2 μήνες μέχρι προ ολίγον ημερών σε 256/128
και τώρα RAM 7.5 για 3 μήνες σε 384/128.

Αφήστε ένα RAM και για μένα. :D Και εγώ με NetKey ήμουν για το τελευταίο 2μηνο και τωρα HOL.
Λοιπόν έχουν και λέμε: 20€ για 2 μήνες και 7.5€ για 3. Αρα 27.5€ για 5 μηνες = 5.5€ ο μήνας.
Και μετά κλαιγόμαστε για το ακριβό dsl στην Eλλάδα... ;) :D

No-Name
02-09-05, 11:23
Καλά χαλαροί οι τύποι μια χαρά η 384 αλλά έχω μια χαρά συνδρομή στα 512...απλά απο περιέργια το πήρα,διότι δεν το περίμενα τέτοια προσφορά...Ετοιμάσου HOL αύριο όλοι θα σέρνεστε...χεχε πλάκα κάνω!

vfragos
02-09-05, 11:24
Παιδιά όποιος ενεργοποιήσει την συνδρομή ας μας πεί εντυπώσεις απο ταχύτητες και ping.
Εγώ θα την ενεργοποιήσω σε καμιά 10ρια μέρες γιατί η netkey που έχω λήγει τότε.

JoeBar
02-09-05, 11:26
Καλά χαλαροί οι τύποι μια χαρά η 384 αλλά έχω μια χαρά συνδρομή στα 512...απλά απο περιέργια το πήρα,διότι δεν το περίμενα τέτοια προσφορά...Ετοιμάσου HOL αύριο όλοι θα σέρνεστε...χεχε πλάκα κάνω! Και όμως! ;)

spotlight
02-09-05, 11:27
Να δούμε αν θα αντέξει τόσους χρήστες η HOL

alexis2044
02-09-05, 11:29
Ακομα εδω ειμαι?? ΤΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΧΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!! KILL TO GET!!! :dwarf

No-Name
02-09-05, 11:30
Θα κάνει άνετα η HOL ένα τεστάκι τώρα με τόσους χρήστες στο δίκτυο της.Αν κρατήσει και όλα πάνε καλά με βλέπω να την κάνω προς τα εκεί....Λέμε τώρα!Κάποιος που σεφάρει με την προσφορά να μας πεί εντυπώσεις?????

@ ADSLgr.com All rights reserved.