PDA

Επιστροφή στο Forum : Toshiba A1200-1J3 Webcam + Video problem!



The Therion
14-05-08, 18:17
Καλησπερα παιδια, εχω 2 προβληματακια με το καινουργιο λαπτοπ :

1. Η οθονη σε ακαθοριστες στιγμες χαλαει μονη της τα χρωματα, σαν να δειχνει πχ 16 χρωματα , ενα περιεργο πραγμα το οποιο φτιαχνει αν κανω restart ή log-off , log-on ! Το εκανε και με τους ΑΤΙ drivers που ειχε ηδη, και με νεοτερους που εγκατεστησα.

2. Η webcam δουλεψε 1 φορα και μετα, παπαλα. Και δε δουλευει ουτε με msn γιατι λεει οτι χρησημοποιειται απο αλλη εφαρμογη. Ειδα ενα τοπικ παρομοιο και κατεβασα καποιους drivers να δοκιμασω.

Καμια βοηθεια κανεις ;
ευχαριστω εκ των προτερων :)

Alexpag
14-05-08, 19:24
Καλησπερα παιδια, εχω 2 προβληματακια με το καινουργιο λαπτοπ :

1. Η οθονη σε ακαθοριστες στιγμες χαλαει μονη της τα χρωματα, σαν να δειχνει πχ 16 χρωματα , ενα περιεργο πραγμα το οποιο φτιαχνει αν κανω restart ή log-off , log-on ! Το εκανε και με τους ΑΤΙ drivers που ειχε ηδη, και με νεοτερους που εγκατεστησα.

2. Η webcam δουλεψε 1 φορα και μετα, παπαλα. Και δε δουλευει ουτε με msn γιατι λεει οτι χρησημοποιειται απο αλλη εφαρμογη. Ειδα ενα τοπικ παρομοιο και κατεβασα καποιους drivers να δοκιμασω.

Καμια βοηθεια κανεις ;
ευχαριστω εκ των προτερων :)

Έχω ένα toshiba A200-10w με το ίδιο πρόβλημα με την κάμερα. Απλά κατέβασα τους τελευταίους drivers και μπορώ να πω πως έχει περιοριστεί αρκετά η συχνότητα που το κάνει αλλά δυστυχώς δεν έχει εξαφανιστεί εντελώς.Με το msn πρέπει να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα κάπου γι' αυτό βγάζει αυτό το μήνυμα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.