PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμπεριλαμβάνονται στις απεριόριστες κλήσεις τα κινητά στις ΗΠΑ;



nm96027
15-05-08, 00:22
Oτι λεει το θεμα:

Θα ήθελα να ξερω αν η Tellas στο douple play χρεώνει ή οχι τις κλησεις προς κινητα στις ΗΠΑ;
Το λογικο ειναι να μην τις χρεώνει (δεν εχει κανεναν λογο), αλλα οι πωλήσεις που μολις πηραν τηλέφωνο ισχυρίζονται, με σιγουριά μητροπολίτη, το εντελως αντίθετο και ασφαλως δεν πείστηκαν όταν τους είπα πως και η forthnet και η hol δεν τα χρεώνουν.

Ξέρεις κάποιος να μου πει στα σίγουρα;

villasg
15-05-08, 00:30
Διεθνείς κλήσεις σε σταθερά (Ζώνη Α) Δωρεάν
Διεθνείς κλήσεις σε κινητά (Ζώνη Α) € 0,280 / λεπτό

http://www.tellas.gr/UserFiles/File/home/132111_tdgr.pdf

Spanos
15-05-08, 00:38
Διεθνείς κλήσεις σε σταθερά (Ζώνη Α) Δωρεάν
Διεθνείς κλήσεις σε κινητά (Ζώνη Α) € 0,280 / λεπτό

http://www.tellas.gr/UserFiles/File/home/132111_tdgr.pdf

Αυτό είναι για όσους πάρεις στην Αμερική και έχουν πχ ελληνικό κινητό με περιαγωγή

Στην Αμερική τα κινητά παίρνουν σταθερό νούμερο και ο κάτοχος του κινητού πληρώνει τη διαφορά κλήσης, έτσι η tellas και ο κάθε πάροχος δε μπορεί να ξέρει αν εσύ παίρνεις σε σταθερό νούμερο και ο άλλος χρησιμοποιεί κινητό, επομένως λογικά θα είναι τσάμπα.

nm96027 αν το νούμερο που καλείς έχει μορφή σταθερού τηλεφώνου δε νομίζω να χρεωθείς.

etsouk2000
15-05-08, 01:49
Στην Αμερική τα κινητά παίρνουν σταθερό νούμερο και ο κάτοχος του κινητού πληρώνει τη διαφορά κλήσης, έτσι η tellas και ο κάθε πάροχος δε μπορεί να ξέρει αν εσύ παίρνεις σε σταθερό νούμερο και ο άλλος χρησιμοποιεί κινητό, επομένως λογικά θα είναι τσάμπα.


EΙΝΑΙ ακριβώς έτσι. Και γι αυτό ΕΙΝΑΙ τσάμπα. Παίρνω φίλους σε αμερικάνικα σταθερά και αμερικάνικα κινητά και μιλάμε τσάμπα με τις ώρες τις ατελείωτες..

Mouse Potato
15-05-08, 01:58
Από την στιγμή που τα κινητά έχουν την ίδια αριθμοδότηση στις Η.Π.Α. πως είναι δυνατόν να χρεώνονται; :hmm: Νομίζω πως μπούρδες σου έλεγαν nmNoumera ;)

nm96027
15-05-08, 13:49
Ευχαριστω όλους για τις απαντησεις. Το φανταζομουν πως ειναι ετσι, απλως οι πωλήσεις με εβαλαν σε αμφιβολιες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.