PDA

Επιστροφή στο Forum : D-Link D-Link G624T και περίεργα στατιστικά γραμμής



w4tt4n4b3
15-05-08, 10:44
Πριν από 2 μέρες δε συγχρόνιζε το router, το D-Link. Κάνω reboot, τίποτα. Το βγάζω από τη μπρίζα και το ξαναβάζω και τότε συγχρονίζει. Πριν από 3βδομάδες ενώ είχε συγχρονίσει δε συνδεόταν στο ίντερνετ. Καθόλη τη διάρκεια από την αρχή της σύνδεσης και μέχρι τώρα ώρες ώρες βγάζει περίεργες ενδείξεις στα στατιστικά της γραμμής. Βγάζει SNR και Line Attenuation -1 σε όλα, upstream και downstream, χάνεται και το modulation...

Σήμερα σταμάτησε να πάλι να συγχρονίζει. Έκανα reboot, το έβγαλα από την μπρίζα, έκανα reset, τίποτα. Περίμενα μισή ώρα στην αναμονή για την Τ.Υ. για να με ρωτήσουν αν έχει σήμα του ΟΤΕ πάνω στις μπρίζες, αν έχω μεγάλο καλώδιο κτλ.
Τους εξηγώ ότι έχω στείλει 2-3 email με φωτογραφίες από τα στατιστικά του D-Link που δείχνουν ότι το router έχει κάποιο πρόβλημα, ότι έχω ξαναπάρει αλλά τίποτα...

Λοιπόν τους λέω έχω και άλλο router, το συνδέω και ως εκ θαύματος και συγχρονίζει και συνδέεται...
ΚΑι συνεχίζουν να μου λένε να ξανακάνω reset το D-Link και να το δοκιμάσω και χωρίς το τηλέφωνο. Η γραμμή είναι καθαρή, δεν είναι κολλημένη, το έλεγξαν. Ή θα το πάρουν πακέτο το D-Link να το αλλάξουν ή θα το φάνε στο κεφάλι...

Ευτυχώς που κράτησα και το Philips από το Conn-X...

@ ADSLgr.com All rights reserved.