PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ TELLAS ADSL



apvkok
15-05-08, 18:07
RE PAIDIA GIA NA KANW MIA ERWTHSH EXW KANEI AITHSH APO 11/4 STH TELLAS GIA ADSL ALLA AKOMI KAI SIMERA 15/5 DEN EXEI ENERGOPOITHEI!!!!!!!!!!!!!!!!!
GIATI???????????????
POSO THA XREIASTEI????
ESAS POSO KAIRO EKANEEEEEEEEEEEEE!???????


ETSI MOU RXETE NA THN AKYRWSWWWWWWWWWWW SE LIGES MERES AN SYNEXISTEIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


THANKS:evil:

Pappous77
15-05-08, 18:21
Πως κάνεις έτσι φίλε μου? Κι εγώ πέρυσι έκανα αίτηση των Φώτων και μου έγινε ενεργοποιήση την Πρωτομαγιά. Κι εσύ κάνεις έτσι για έναν μηνάκο? Μην ακυρώσεις πάντως, εκτος κι αν θες να γυρισείς στον ΟΤΕ

martinibb
15-05-08, 18:33
Μην τρελένεσε...
Εγώ περιμένω να ενεργοποιηθώ στην Tellas από της 20-12-2007, 5 μήνες πάνω κάτω...
Εσύ είσαι και πρόσφατος εγω τι κάνω...

tsorbi
15-05-08, 18:39
Χαρά στο κουράγιο και στην υπομονή σας.

DiM
15-05-08, 19:33
Κατά αρχή φιλε μην γραφεις με greeklish απαγορεύεται από τους κανόνες του forum.

Σε τέτοιους είδους προβλήματα να παίρνετε το 13800 και να ρωτατε επίμονα τι γίνετε με την αίτηση σας.

Επειδή τα αλλάξανε δε θυμάμαι πόσες μέρες είναι πλέον, αλλα μετά από κάποιες μέρες ο ΟΤΕ θα πρέπει να απάντηση στον πάροχο για τον λόγο που δε μπορεί να δέσμευση τον βρόχο.

Οποτε η τελλας εάν σέβεται τον πελάτη της θα πρέπει να ρωτήσει τον ΟΤΕ και ο ΟΤΕ υποχρεούται να απάντησει. Έπειτα η τελλας θα πρέπει να σας ενημέρωσει για τoν λογο της καθυστέρησης.

Επειδή σπανίως γίνετε αυτό να παίρνετε και να ζητάτε επίμονος να μάθετε την πορεία της αίτηση σας στο 13800. Πλέον φαντάζομαι αφού θέλουν στην τελλας να ρθούν πιο κοντά μπορείτε να πάτε σε κάποιο κατάστημα της wind για μια πιο ... προσωπική συζήτηση :p

Τελευταία λύση να κάνετε καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

g_kor
15-05-08, 20:02
Εχει επισκεφτει κάποιος Κατ/μα Wind για να ρωτήσει περι της πορείας ενεργοποιήσης της γραμμής του ??:hmm:

martinibb
15-05-08, 22:03
Επειδή σπανίως γίνετε αυτό να παίρνετε και να ζητάτε επίμονος να μάθετε την πορεία της αίτηση σας στο 13800. Πλέον φαντάζομαι αφού θέλουν στην τελλας να ρθούν πιο κοντά μπορείτε να πάτε σε κάποιο κατάστημα της wind για μια πιο ... προσωπική συζήτηση.

Επιδί πήγα εγώ σήμερα σε κατάστημα Wind ρώτησα ένα κύριο εκεί ο οποίος ήταν υπάληλος την Wind ούτε καν της Tellas!!
Του έκανα ερώτηση πότε θα ενεργοποιηθώ γιατι περιμένω 5 μήνες και μου είπε για τέτοια πράγματα να μηάω με το 13800 της Tellas...οπότε καταλαβένετε...

g_kor
15-05-08, 22:34
Επισκέφτηκα και εγω σήμερα ενα Κατ/μα Wind.
Με παρέπεμψαν και αυτοί στο 13800 μιας και δεν μπορούσαν να δουν πολλές λεπτομέρειες για την πορεία της άιτησης μου...
Λοιπόν ακουστε να δειτε τι έμαθα αφου τελικά κάλεσα στο 13800...
Τέλη Μαρτη έκανα αίτηση για Tellas Zisto Dsl με αριθμοδότηση..
Απο ενημέρωση τους 09/04 προώθησαν το αίτημα στον ΟΤΕ...Απο τότε είμαι στην αναμονή..
Είπα να περάσει ένας μήνας και μετά να αρχίσω να τους ενοχλώ με τα τηλέφωνα...
Την περασμένη εβδομάδα μου είπαν να περιμένω τέλη Μαίου για να ολόκληρωθεί η διαδικασία..
Σήμερα ένας ευγενέστατος ύπάλληλος απο το cc με τον οποίο μίλησα μου εξήγησε ότι οι αριθμοδοτήσεις πέρνουν περίπου στον ενάμιση με δυο μήνες στην Αθήνα και δύο μέχρι τέσσερις στην επαρχία !!
Το πήρα και εγώ απόφαση και είπα άιντε αφου έφαγα τον γαιδαρο...στην ουρά να μέινω ??
Πρίν ολοκληρώθεί λοιπόν η συνομιλία με τον υπάλληλο και αφού κοίταξε όλα τα διαδικαστικά με ρώτησε τι αριθμό έχω δώσει απο διπλανό σπίτι !!??
Του εξήγησα ότι ουδέποτε μου ζήτησαν να δώσω τηλ.απο κοντινό σπίτι ... Σημειοτέων ότι έχω μιλήσει τουλάχιστον 4 φορές στο παρελθόν με υπαλλήλους του cc ...
Μου είπε λοιπόν μετά λύπης ότι η διαδικασία θα αργήσει περεταίρω !!!:oneup:
Επρεπε λέει να το είχα δηλώσει εξ αρχής ...
Πώς να το δηλώσω απο την στιγμή που δεν στο ζητάει κανείς ???:down:
Με τούτα και μετα άλλα πάω για μέσα με τέλη Ιούνη ...
Και έχει ο Θεός βέβεαια ...

martinibb
15-05-08, 22:39
Σου είπα εγώ πέριμενω 5 μήνες και τουσ πέρνω σχεδόν κάθε μέρα και τουσ ενοχλώ κιόλας..
Σήμερα μόνο που δεν με έδειρε μια που μήλησα μαζί της!!
Καταγράφουν, βλέπετε, τισ κλήσεις και μας την λεν και από πάνω..
Μακάρι να σου ενεργοποιηθεί γρήγορα φίλε η γραμμή για να μήν τραβήξεις τα δικά μου πάθει!!:worthy:

vaspater
15-05-08, 22:52
Και γιατί δηλαδή να πάμε στο κατάστημα για να μας πούνε πάλι το παραμύθι για τις θύρες?το ξέρω απ'έξω θέλετε να σας το πώ........4μηνο 'εκλεισα σε shared και με έχουν ακόμα σε AΡΥΣ.....:rofl:

pan82
15-05-08, 23:50
RE PAIDIA GIA NA KANW MIA ERWTHSH EXW KANEI AITHSH APO 11/4 STH TELLAS GIA ADSL ALLA AKOMI KAI SIMERA 15/5 DEN EXEI ENERGOPOITHEI!!!!!!!!!!!!!!!!!
GIATI???????????????
POSO THA XREIASTEI????
ESAS POSO KAIRO EKANEEEEEEEEEEEEE!???????


ETSI MOU RXETE NA THN AKYRWSWWWWWWWWWWW SE LIGES MERES AN SYNEXISTEIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


THANKS:evil:

Mόνο adsl αίτηση έχεις κάνει (share) η ζιστο adsl;; Συνήθως οι adsl χρήστες ενεργοποιούνται σχετικά γρήγορα αλλά πάντα εξαρτάται από τον οτε. Δε σου είπαν από το 1212 πότε ήταν η ημερομηνία πιθανής μετάβασης;; Αν σου πουν και έχει περάσει τότε έχουν δίκιο είναι στον οτε η καθυστέρηση παράδοσης του βρόγχου. Αν στα μασάνε, δε ξέρουμε ακόμα δεν έχουμε ημερομηνία και τέτοια κάτι άλλο παίζει. Κανονικά τέλη Απρίλη έπρεπε να έχει πιθανή μέρα μετάβασης.

g_kor
16-05-08, 09:52
Σου είπα εγώ πέριμενω 5 μήνες και τουσ πέρνω σχεδόν κάθε μέρα και τουσ ενοχλώ κιόλας..
Σήμερα μόνο που δεν με έδειρε μια που μήλησα μαζί της!!
Καταγράφουν, βλέπετε, τισ κλήσεις και μας την λεν και από πάνω..
Μακάρι να σου ενεργοποιηθεί γρήγορα φίλε η γραμμή για να μήν τραβήξεις τα δικά μου πάθει!!:worthy:

Καλημέρα ,
Υπάρχουν & χειρότερα δηλαδή ...
Να υποθέσω ότι έχεις ζητήσει και εσύ αριθμοδότηση ???

baskon
16-05-08, 09:59
Εγω προσωπικά δε θα καθομουν να περιμενω 5 μήνες για μια τηλ.συνδεση , αλλά γούστα είναι αυτά.
Είτε το παιρνεις απόφαση ότι σε 1 χρονο θα εισαι συνδεδεμενος σιγουρα και το αφηνεις να κυλαει μόνο του είτε κανεις μια αιτηση διακοπης και ξεμπερδευεις..
Ειτε τους ενοχλεις τηλεφωνικα είτε όχι δε περνουν χαμπαρι.
Μόνο όταν στειλεις την αιτηση διακοπης μπορει να φιλοτιμηθουν και να σε παρουν κανα τηλ ή ακομα και να σε ενεργοποιησουν πριν γίνει η διακοπη.

g_kor
16-05-08, 10:15
Οντως 5 μήνες παραείναι αρκετοί...
Απο το cc μου είπαν 2-4 μήνες αναμονή σε επαρχία το Maximum για ενεργοποίηση με αριθμοδότηση...
Πάντως και εγώ αν δω ότι περνάει το νέο χρονοδιάγραμμα που μου έδωσαν θα κάνω αίτηση διακοπής
και θα κοιτάξω για αλλού...

martinibb
16-05-08, 10:35
Εγω τουλάχιστον περιμένω 5 μήνες και είμαι και στην αθήνα...
Μήπωσ είναι 5-6 μληνες εδώ και 2-4 επάρχία....:p

g_kor
16-05-08, 11:46
Εγω τουλάχιστον περιμένω 5 μήνες και είμαι και στην αθήνα...
Μήπωσ είναι 5-6 μληνες εδώ και 2-4 επάρχία....:p

Να σε ρωτήσω κατι ...
Σου ζήτησαν ποτέ ή έδωσες εσύ κάποιο νούμερο τηλεφώνου απο κοντινό σου σπίτι ???
Απ'ότι μου έδωσαν να καταλάβω εαν δεν δώσεις κάποιο αριθμό δεν προχωράει η όλη διαδικασία!!:(

martinibb
16-05-08, 19:23
Να σε ρωτήσω κατι ...
Σου ζήτησαν ποτέ ή έδωσες εσύ κάποιο νούμερο τηλεφώνου απο κοντινό σου σπίτι ???
Απ'ότι μου έδωσαν να καταλάβω εαν δεν δώσεις κάποιο αριθμό δεν προχωράει η όλη διαδικασία!!:(

Κοίταξε χωρίσ να είμαι εντελός σίγουρος νομίζω πως ναι,
Αλλά μοθ ζήτησαν και κινητό.Τώρα ακριβός δεν θυμάμαι...

nnn
17-05-08, 23:22
Το θέμα έπρεπε να έχει γραφτεί στα Ελληνικά.
:closed:

@ ADSLgr.com All rights reserved.