PDA

Επιστροφή στο Forum : Εξοπλισμός ΤΕΛΛΑΣ



kdihalas
15-05-08, 22:25
Πιστέυετε πως πρέπει να αλλάξει η πολιτική αποστολής εξοπλισμού adsl modem?

vasiliou
15-05-08, 23:15
Nα αλλάξει να περνάμε απο ενα Wind καταστιματακι να υπογράφουμε τι θέλουμε και αν εχει εκει ετοιμοπαράδοτο να το περνούμε η αλλιώς μετα απο μια δυο μερες!

Δεν γινετε να μπενει η γραμμή και να περιμένουμε τα courier πανω απο 20ημερα....
Η να χαλάει το μοντεμακι και παλι να περιμένουμε 5-10-15 μέρες ποτε θα το στείλει η τελλας και ποτέ θα του καπνίσει του κουριερ να το φέρει!

ΥΓ: Αθηνα-Καλαματα εκανε 22 μέρες να έρθει.... Γιατί έλεγε πανω δελτίο αποστολής 01/02/08 και έφτασε στα χεριά μου 23/02/08 και 200 τηλεφωνά και επαναποστολή έκαναν και οταν έφτασε το 1ο ακύρωσαν το 2ο!Και είχα ζητήσει να μου το στείλουν απο της 24/01/08!Που να εμένα και σε κάνα κατσικοχωρι δηλαδή, να πω οτι δεν ξέραν την διεύθυνση δεν παίζει γιατι ο τεχνικός ήρθε απο την αθηνα για την μικτονομηση και με βρήκε με την μια ... Αρε τι σου κάνει το GPS!

kostas__p
15-05-08, 23:17
Κοιτα να δεις προσ το παρων δεν θα αλλαξει κατι.....Απο τα καταστηματα της Wind ακομα δεν θα περνετε ο εξοπλισμος...Αυτο στο λεω 100%

kdihalas
15-05-08, 23:21
Παιδιά ή δημοσκόπηση λέει για την περιπτωση αλλαγής του δωρεάν εξοπλησμού... Δηλαδή το ασύρματο μοντεμ ρουτερ

Spanos
15-05-08, 23:21
Παραλαβή από τα καταστήματα της Wind με το ID

Mouse Potato
15-05-08, 23:21
Καλό θα ήταν να είχαμε παραπάνω από 1 τρόπους να επιλέξουμε. Πχ μπορούσαμε να ζητάμε τον εξοπλισμό είτε με φαξ είτε τηλεφωνικώς είτε με ηλεκτρονική φόρμα και να επιλέγαμε αν θέλαμε να τον παραλάβουμε από κατάστημα της Wind ή αν θέλαμε να μας αποσταλεί σπίτι. Για την ιστορία επέλεξα αυτό με το κατάστημα στην Wind

myob
16-05-08, 03:48
Πιστέυετε πως πρέπει να αλλάξει η πολιτική αποστολής εξοπλισμού adsl modem?

Ναι, νομιζω οτι ειναι αδικαιολογητα γραφιοκρατικη. Εγω πχ δεν εχω fax ή scanner, γιατι πρεπει να τρεχω στο φωτοτυπαδικο να τους στελνω fax? Γιατι να μην αρκει μια τηλεφωνικη ή on-line παραγγελια? Και αν τυχον καποιος παρει με αποκρυψη, μπορουν να τον καλεσουν για επιβεβαιοση.

liberostelios
16-05-08, 05:01
Εγώ, βασικά, θα ήθελα να γίνεται και με τους 4 τρόπους! Αν, πχ., γινόταν μόνο από τα καταστήματα WIND, μπορεί να ακούγεται πιο πρακτικό, αλλά θα ήθελα και την ελευθερία απλώς να στέιλω ένα fax και να περιμένω... Αν, τώρα, η ερώτηση αφορά στο ποιό θα ήταν καλύτερο, νομίζω ότι εκει είναι η παραλαβή από τα καταστήματα WIND γιατί θα το παίρνεις άμεσα...;)

gonzo26
16-05-08, 10:41
Εγω εκλεισα 12 μηνες με το ασυρματο router της tellas, ωστοσο στον λογ/σμο εξακολουθει να μου χρεωνεται... Ειναι φυσιολογικο αυτο?

Μια αλλη ερωτηση ειναι περι κλειδωματος. Ειναι αληθεια οτι αυτο που μας δινουν ειναι κλειδωμενο σε μια ορισμενη ταχυτητα κι εμεις πρεπει να το ξεκλειδωσουμε προκειμενου να πιασουμε το μεγιστο δυνατο σε downloading speed?

myob
16-05-08, 10:44
Ναι, νομιζω οτι ειναι αδικαιολογητα γραφιοκρατικη. Εγω πχ δεν εχω fax ή scanner, γιατι πρεπει να τρεχω στο φωτοτυπαδικο να τους στελνω fax? Γιατι να μην αρκει μια τηλεφωνικη ή on-line παραγγελια? Και αν τυχον καποιος παρει με αποκρυψη, μπορουν να τον καλεσουν για επιβεβαιοση.
---
Περι γραφιοκρατιας ο λογος.. Λες και το ξερα!
Με πειραν τηλεφωνο πριν απο λιγο και μου ειπαν οτι η αιτηση που τους εστειλα για την αποστολη του ασυρματου ρουτερ ειναι ακυρη! Ο λογος, λεει, ειναι οτι δεν εχω βαλει υπογραφη.
- "Μα εχω το αντιγραφο του fax στα χερια μου και βλεπω οτι εχω βαλει υπογραφη"
- "Ναι, αλλα εχετε υπογραψει ολογραφως. Πρεπει να υπογραψετε κανονικα"
- "Μα ετσι υπογραφω κανονικα. Και στην αιτηση για ενεργοποιηση του adsl, ετσι ειχα υπογραψει και δεν υπηρξε προβλημα"
- "Α ναι, το προβλημα ειναι οτι δεν εχετε βαλει την υπογραφη σας στο τελος της αιτησης. Ξαναστειλτε την αιτηση βαζοντας την υπογραφη σας στο τελος."

Μα τοση γραφιοκρατια πια! Λες και τους ζητησα πχ αλλαγη αριθμου ή διακοπη συνδεσης! Πωπωπω... Αντε τρεχα στο φωτοτυπαδικο παλι..

GEORGE.B
19-05-08, 15:12
Και εγώ πιστεύω οτι η παραλαβή από τα καταστήματα WIND θα ήταν η καλύτερη λύση.
Ούτε να κάθεσαι να περιμένειs αν το fax το λάβανε,ούτε 10 χρόνια τον courier.

:whistle::whistle::whistle:

gonzo26
27-05-08, 11:24
Τωρα τελευταια το ασυρματο router της Τellas (SpeedTouch 585) καποιες φορες σβηνει απ μόνο του ολα τα λαμπακια χωρις προφανη λογο... Ευτυχως μετα απο καποια on/οff του κουμπιου η λειτουργια του αποκαθισταται.
Μηπως ειναι στα τελευταια τοιυ? Το εχω 14 μηνες. Πόσο ειναι το προσδοκιμο ζωης αυτου του router? Εχουν παρατηρησει και αλλοι χρηστες αυτα τα συμπτωματα?

nEC
27-05-08, 12:20
Έχουν αναφερθεί τέτοιου είδους resets λόγω υπερθέρμανσης. Μην το σκεπάζεις και μην το έχεις κάθετα.

gonzo26
27-05-08, 12:33
Μα δεν το σκεπαζω, ουτε το εχω καθετα. Μηπως ζεσταινεται επειδη ειναι απανω στο pc? Να το βαλω αλλου?
Να το κλεινω οταν κλεινω το pc?

razorblade1100
27-05-08, 13:15
Να το κλεινω οταν κλεινω το pc?
αν και δεν προκαλειται προβλημα οταν ειναι ανοιχτο, μπορεις να το κλεινεις(εγω αυτο κανω):p
οσο για την δημοσκοηση σιγουρα παραλαβη απο κανα καταστημα wind.
ακομα θυμαμαι περσυ που μου χαλασε το speedstream και περιμενα 1,5 ολοκληρο μηνα να μου φερουν αλλο.
ελεος δηλαδη παλι καλα που ειχα ενα αλλο παλιο adsl (σκετο οχι 2+) και το ειχα απλα για το σερφαρισμα.

myob
27-05-08, 14:01
---
Περι γραφιοκρατιας ο λογος.. Λες και το ξερα!
Με πειραν τηλεφωνο πριν απο λιγο και μου ειπαν οτι η αιτηση που τους εστειλα για την αποστολη του ασυρματου ρουτερ ειναι ακυρη! Ο λογος, λεει, ειναι οτι δεν εχω βαλει υπογραφη.
- "Μα εχω το αντιγραφο του fax στα χερια μου και βλεπω οτι εχω βαλει υπογραφη"
- "Ναι, αλλα εχετε υπογραψει ολογραφως. Πρεπει να υπογραψετε κανονικα"
- "Μα ετσι υπογραφω κανονικα. Και στην αιτηση για ενεργοποιηση του adsl, ετσι ειχα υπογραψει και δεν υπηρξε προβλημα"
- "Α ναι, το προβλημα ειναι οτι δεν εχετε βαλει την υπογραφη σας στο τελος της αιτησης. Ξαναστειλτε την αιτηση βαζοντας την υπογραφη σας στο τελος."

Μα τοση γραφιοκρατια πια! Λες και τους ζητησα πχ αλλαγη αριθμου ή διακοπη συνδεσης! Πωπωπω... Αντε τρεχα στο φωτοτυπαδικο παλι..

-----

Λοιπον, επανερχομαι στο δικο μου θεμα λεγοντας: ΕΞΩ ΟΙ :nono: ΚΑΙ ΟΙ :nono: ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΗΣ ΤΕΛΛΑΣ!
Πηγα εχτες και τους ξαναστειλα fax υπογραφοντας αυτη την φορα... στο τελος του κειμενου οπως μου ζητησαν. Σημερα με περνουν παλι τηλεφωνο και μου λενε και ΠΑΛΙ οτι δεν μπορουν να μου στειλουν το ρουτερ επειδη ειμαι στο προγραμμα switcher kai oxi sto starter και κατι τετοια ακαταλαβηστηκα, και οτι πρεπει να τους ξανα-ξαναστειλω fax που να λεω οτι θελω να με αλλαξουν σε starter.
:nono: Το πολυ-πολυ αλλαζω isp και υσηχαζω. Λες και τους ζηταω να μου το στειλουν δωρεαν.

gonzo26
27-05-08, 14:46
αν και δεν προκαλειται προβλημα οταν ειναι ανοιχτο, μπορεις να το κλεινεις(εγω αυτο κανω):p
οσο για την δημοσκοηση σιγουρα παραλαβη απο κανα καταστημα wind.
ακομα θυμαμαι περσυ που μου χαλασε το speedstream και περιμενα 1,5 ολοκληρο μηνα να μου φερουν αλλο.
ελεος δηλαδη παλι καλα που ειχα ενα αλλο παλιο adsl (σκετο οχι 2+) και το ειχα απλα για το σερφαρισμα.

Αληθεια, αυτο θα ηθελα να το ρωτησω.
Μπορω να χρησιμοποιησω το προηγουμενο ενσυρματο router που ειχα για την adsl768? Mεχρι πόσο παει αυτο?

Ελεγα μηπως πρεπει να το κλεινω απ την αποψη της θερμανσης του.

gtl
29-05-08, 12:42
Φυσικά πρέπει να αλλάξει η πολιτική αποστολής του εξοπλισμού.
Μέχρι να γίνει αυτό, μία συμβουλή έχω να δώσω σε όσους παραγγέλνουν Zisto/Double Play από Tellas.

Σε καμμία απολύτως περίπτωση μην παραγγέλνετε τον εξοπλισμό σας από την Τελλας! Εκτός αν είναι για σας αποδεκτό να περιμένετε 1,5+ μήνες μέχρι να παραλάβετε το πολυπόθητο ρούτερ, όπως συμβαίνει με τους περισσότερους...

Mouse Potato
29-05-08, 14:56
Φυσικά πρέπει να αλλάξει η πολιτική αποστολής του εξοπλισμού.
Μέχρι να γίνει αυτό, μία συμβουλή έχω να δώσω σε όσους παραγγέλνουν Zisto/Double Play από Tellas.

Σε καμμία απολύτως περίπτωση μην παραγγέλνετε τον εξοπλισμό σας από την Τελλας! Εκτός αν είναι για σας αποδεκτό να περιμένετε 1,5+ μήνες μέχρι να παραλάβετε το πολυπόθητο ρούτερ, όπως συμβαίνει με τους περισσότερους...

Κάνεις μεγάλο λάθος. Στις περισσότερες περιπτώσεις ο ρούτερ στέλνεται μέσα σε διάστημα 4-5 ημερών από την αποστολή του φαξ. Όταν όμως ο κούριερ δεν προειδοποιεί πότε θα έρθει, αυτό είναι πρόβλημα. Τις περισσότερες φορές πολλοί δεν είναι σπίτι τους (λόγω δουλειάς ή άλλων υποχρεώσεων) και όπως έρχεται, φεύγει. Αυτός, λοίπον, είναι ένας λόγος καθυστέρησης. Επίσης, ούτε κι αυτό δεν έχει να κάνει με την αυτή καθ' αυτή πολιτική της εταιρείας αλλά με την πολιτική που έχουν οι εταιρίες που μοιράζουν τον εξοπλισμό για χάρη της τελλάς

razorblade1100
29-05-08, 14:58
εμενα εκανε 2,κατι μηνες και αυτο γιατι τους επαιρνα και τηλεφωνο καθε 2-3 μερες για να τους τα ψαλλω.
ειχα φτιαξει και το αντιστοιχο thread τοτε.

gtl
29-05-08, 15:51
Κάνεις μεγάλο λάθος. Στις περισσότερες περιπτώσεις ο ρούτερ στέλνεται μέσα σε διάστημα 4-5 ημερών από την αποστολή του φαξ. Όταν όμως ο κούριερ δεν προειδοποιεί πότε θα έρθει, αυτό είναι πρόβλημα. Τις περισσότερες φορές πολλοί δεν είναι σπίτι τους (λόγω δουλειάς ή άλλων υποχρεώσεων) και όπως έρχεται, φεύγει. Αυτός, λοίπον, είναι ένας λόγος καθυστέρησης. Επίσης, ούτε κι αυτό δεν έχει να κάνει με την αυτή καθ' αυτή πολιτική της εταιρείας αλλά με την πολιτική που έχουν οι εταιρίες που μοιράζουν τον εξοπλισμό για χάρη της τελλάς

Aν η Tellas επιλέγει αναξιόπιστους μεταφορείς και courier, η τελική ευθύνη είναι και πάλι της Tellas, με την οποία υπέγραψα το συμβόλαιό μου.

Όταν παραγγέλνω από το amazon, στην άλλη άκρη του κόσμου, πώς καταφέρνουν να φέρουν ό,τι ζήτησα σε λίγες εβδομάδες, χωρίς αναμονή δύο μηνών ? Προφανώς σε μια σοβαρή εταιρεία είναι πιο εύκολο να στείλει ένα πακέτο διπλάσιου όγκου σε απόσταση 8.000-9.000 χιλιομέτρων, παρά στην Tellas να στείλει ένα κουτάκι 300 χιλιόμετρα μακριά.

Αλλά αυτό λέγεται έλλειψη επαγγελματισμού, για να μην πω τίποτα χειρότερο. Ας μην δικαιολογούμε τα αδικαιολόγητα.

Mouse Potato
29-05-08, 16:05
Aν η Tellas επιλέγει αναξιόπιστους μεταφορείς και courier, η τελική ευθύνη είναι και πάλι της Tellas, με την οποία υπέγραψα το συμβόλαιό μου.

Όταν παραγγέλνω από το amazon, στην άλλη άκρη του κόσμου, πώς καταφέρνουν να φέρουν ό,τι ζήτησα σε λίγες εβδομάδες, χωρίς αναμονή δύο μηνών ? Προφανώς σε μια σοβαρή εταιρεία είναι πιο εύκολο να στείλει ένα πακέτο διπλάσιου όγκου σε απόσταση 8.000-9.000 χιλιομέτρων, παρά στην Tellas να στείλει ένα κουτάκι 300 χιλιόμετρα μακριά.

Αλλά αυτό λέγεται έλλειψη επαγγελματισμού, για να μην πω τίποτα χειρότερο. Ας μην δικαιολογούμε τα αδικαιολόγητα.

Όπως σου είπα η καθυστέρηση αποστολής απ' ότι έχω συμπεράνει είναι η εξαίρεση στον κανόνα. Σε πληροφορώ λοιπόν ότι, όταν είχα στείλει εγώ φαξ για να λάβω τον ασύρματο εξοπλισμό, την επόμενη μέρα τους πήρα τηλ και με ενημέρωσαν ότι το ρούτερ έχει φύγει από αυτούς και έχει πάει στην αρμόδια εταιρία η οποία θα μου το στείλει.

Τις περισσότερες φορές είναι αναγκαίο να αναθέτεις, ως εταιρία, κάποιες αρμοδιότητες σε τρίτους ώστε να γίνει καλύτερα και γρηγορότερα η δουλειά, αφού πρώτα έχεις κάνει τον απαιτούμενο έλεγχο για το πόσο αξιόπιστη είναι και κατά πόσο μπορεί ν' ανταποκριθεί στην ζήτηση. Έτσι παρ' ότι όταν ήρθε την πρώτη φορά ο κούριερ σπίτι εγώ δεν ήμουν εκεί να παραλάβω τον εξοπλισμό, μ' ένα τηλεφωνάκι την ίδια μέρα στην τελλάς κατάφερα να τον έχω σπίτι μου την επόμενη μέρα. Εγώ το γεγονός αυτό το θεωρώ πρότυπο επαγγελματισμού.

panospc
31-05-08, 22:25
Από ότι είδα σήμερα σε ένα κατάστημα wind στη βιτρίνα απ' έξω είχαν το d-link. Δίνουν πλέον το router και από καταστήματα wind;

sunrise
01-06-08, 13:54
Εγω εκλεισα 12 μηνες με το ασυρματο router της tellas, ωστοσο στον λογ/σμο εξακολουθει να μου χρεωνεται... Ειναι φυσιολογικο αυτο?



OXI και ενοχλησε τους....ειναι πλεον στην κατοχη σου ο εξοπλισμος και ΜΗΝ ξαναπληρωσεις!(ελπιζω να μην ειναι χρησιδανειο:p)

alejandros1967
01-06-08, 14:43
+1 για WIND και από εμένα

gtl
02-06-08, 16:41
Πάντως Speedtouch από Tellas τέρμα. Για όσους έφεραν ελπίδες μήπως η διάθεση του 585 διακόπηκε προκειμένου να αντικατασταθεί στο μέλλον με την νέα έκδοση V.7, να ξέρετε ότι σε επικοινωνία φίλου με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών τον πληροφόρησαν ότι "η συνεργασία μας με αυτή την εταιρεία διακόπηκε".

Άρα πλέον το Dlink θα είναι ο αποκλειστικός εξοπλισμός της εταιρείας. Και δεν υπάρχει και έκδοση των dmt tools για το Dlink, έτσι δεν είναι? :(

Mouse Potato
02-06-08, 16:45
Πάντως Speedtouch από Tellas τέρμα. Για όσους έφεραν ελπίδες μήπως η διάθεση του 585 διακόπηκε προκειμένου να αντικατασταθεί στο μέλλον με την νέα έκδοση V.7, να ξέρετε ότι σε επικοινωνία φίλου με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών τον πληροφόρησαν ότι "η συνεργασία μας με αυτή την εταιρεία διακόπηκε".

Άρα πλέον το Dlink θα είναι ο αποκλειστικός εξοπλισμός της εταιρείας. Και δεν υπάρχει και έκδοση των dmt tools για το Dlink, έτσι δεν είναι? :(

Λογικό μου ακούγεται. Όσο για το dmt (http://dmt.mhilfe.de/) δεν φαίνεται να υπάρχει για D-Link.

apostol70
03-06-08, 11:36
Το είδα το DLink από τεχνικό που ήρθε στο σπίτι να τσεκάρει την γραμμή. Μου άρεσε που είχε τα φωτάκια για το πια ethernet τραβάει μπροστά και όχι στο πίσω μέρος όπως το Speedtouch. Δεν μου άρεσε που δεν έχει διακόπτη on/off. Από στατιστικά στην γραμμή μου έβγαλε τα ίδια με το Speedtouch

ermis333
03-06-08, 12:17
Το είδα το DLink από τεχνικό που ήρθε στο σπίτι να τσεκάρει την γραμμή. Μου άρεσε που είχε τα φωτάκια για το πια ethernet τραβάει μπροστά και όχι στο πίσω μέρος όπως το Speedtouch. Δεν μου άρεσε που δεν έχει διακόπτη on/off. Από στατιστικά στην γραμμή μου έβγαλε τα ίδια με το Speedtouch

Το πόρισμα για τη γραμμή σου ποιο ήταν;;;

apostol70
03-06-08, 17:49
Το πόρισμα για τη γραμμή σου ποιο ήταν;;;

Βασικά δεν βρήκε πρόβλημα στην συνδεσμολογία, ούτε στα καλώδια στο σπίτι και στον κατανεμητή, οπότε δεν μπόρεσε να καταλάβει γιατί έχει πέσει τόσο η ταχύτητα σύνδεσης (τώρα συγχρονίζω στα 7700, πριν την εφαρμογή του snr στα 9500 και πριν παρουσιστεί πρόβλημα στα 11000).

Η δικιά μου υποψία είναι ότι επειδή συνδέθηκε και 4ος στην πολυκατοικία με 24άρα μάλλον δεν μας σηκώνει όλους το δίκτυο, αν και ο γείτονας μου με On ακόμα στα 15000 είναι

Mouse Potato
03-06-08, 17:54
Βασικά δεν βρήκε πρόβλημα στην συνδεσμολογία, ούτε στα καλώδια στο σπίτι και στον κατανεμητή, οπότε δεν μπόρεσε να καταλάβει γιατί έχει πέσει τόσο η ταχύτητα σύνδεσης (τώρα συγχρονίζω στα 7700, πριν την εφαρμογή του snr στα 9500 και πριν παρουσιστεί πρόβλημα στα 11000).

Η δικιά μου υποψία είναι ότι επειδή συνδέθηκε και 4ος στην πολυκατοικία με 24άρα μάλλον δεν μας σηκώνει όλους το δίκτυο, αν και ο γείτονας μου με On ακόμα στα 15000 είναι

Όσοι περισσότεροι τόσες περισσότερες παρεμβολές. ;) Ο γείτονας που πιάνει 15000 πόσο SNR έχει;

Τα πρώτα pirelli ήταν ξεκλείδωτα και με το wireless ανοιχτό μπες από εκεί :p

ermis333
03-06-08, 19:08
Βασικά δεν βρήκε πρόβλημα στην συνδεσμολογία, ούτε στα καλώδια στο σπίτι και στον κατανεμητή, οπότε δεν μπόρεσε να καταλάβει γιατί έχει πέσει τόσο η ταχύτητα σύνδεσης (τώρα συγχρονίζω στα 7700, πριν την εφαρμογή του snr στα 9500 και πριν παρουσιστεί πρόβλημα στα 11000).

Η δικιά μου υποψία είναι ότι επειδή συνδέθηκε και 4ος στην πολυκατοικία με 24άρα μάλλον δεν μας σηκώνει όλους το δίκτυο, αν και ο γείτονας μου με On ακόμα στα 15000 είναι

Μάλλον θα έχεις crosstalk στο ΚΑΦΑΟ, ο γείτονάς σου μάλλον θα πέφτει σε καλώδιο λίγο πιο απομακρυσμένο από τις παρεμβολές στο ΚΑΦΑΟ.

apostol70
04-06-08, 00:02
Μάλλον θα έχεις crosstalk στο ΚΑΦΑΟ, ο γείτονάς σου μάλλον θα πέφτει σε καλώδιο λίγο πιο απομακρυσμένο από τις παρεμβολές στο ΚΑΦΑΟ.

Οπότε μάλλον δεν σηκώνει γιατρειά η περίπτωσή μου :sorry:

Κλειδωμένο το έχει το pirelli απλά εγώ του το κλείδωσα οπότε ξέρω το passwd
Ξέρει κανείς πως να κάνω το speedtouch να δουλεύει σαν access point του pirelli;

gonzo26
07-07-08, 01:39
Eδω και μηνες εχω συμπληρωσει 1 χρονο αλλα η tellas συνεχιζει να με χρεωνει κανονικα για το ασυρματο router...

Aραγε αυτο το κολπο το κανουν σε ολους ελπιζοντας να μην το προσεξουν τα κοροϊδα? :lol:

Mouse Potato
07-07-08, 01:48
Eδω και μηνες εχω συμπληρωσει 1 χρονο αλλα η tellas συνεχιζει να με χρεωνει κανονικα για το ασυρματο router...

Aραγε αυτο το κολπο το κανουν σε ολους ελπιζοντας να μην το προσεξουν τα κοροϊδα? :lol:

Φαξάκι και καθάρισες :)
Εγώ αυτό το λέω είτε ανευθυνότητα είτε πονηριά

XARAYGH
07-07-08, 01:58
Φαξάκι και καθάρισες :)
Εγώ αυτό το λέω είτε ανευθυνότητα είτε πονηριά

ME Φαξ θα καθαρισει ο φιλος δεν παιζει θεμα πονηριας καποιο προβλημα με το siebel(το προγραμμα τιμολογει αυτοματα)λες και δεν εχουν δωσει παραμετρο η χρεωσει να σταματα στο δωδεκαμηνο(σγουρα εχεις πληρωσει 6 διπλες δοσεις?)

gonzo26
07-07-08, 02:13
Eγω λεω οτι ειναι πονηρια γιατι τους το λεω τηλεφωνικα και στον επομενο λογ/σμο το αφαιρουν.
Και ταυτοχρονα βλεπεις οτι εισαι παλι χρεωμενος :lol:

Τεσπα, σε ποιο νουμερο fax? Τι ακριβως γραφω μεσα?

apostol70
07-07-08, 12:26
Eδω και μηνες εχω συμπληρωσει 1 χρονο αλλα η tellas συνεχιζει να με χρεωνει κανονικα για το ασυρματο router...

Aραγε αυτο το κολπο το κανουν σε ολους ελπιζοντας να μην το προσεξουν τα κοροϊδα? :lol:

Και στον δικό μου λογαριασμό ενώ συμπλήρωσα χρόνο μου ήρθε χρέωση για το router. Πήρα το 13800 και μου είπαν το αμίμητο: "Το router σας το χρεώνουμε από 1/10, οπότε δεν έχετε κλείσει χρόνο". Όταν βέβαι α του είπα ότι εόμαι στο zisto από 20/5 και να μου δώσει ένα fax για να του στείλω τον πρώτο λογαριασμό του zisto που περιείχε χρέωση για το router από την αρχή, είπε το συγνώμη λάθος και θα σας γίνει πίστωση στον επόμενο.

Περιμένω με ανυπομονησία

Spanos
07-07-08, 13:38
Eδω και μηνες εχω συμπληρωσει 1 χρονο αλλα η tellas συνεχιζει να με χρεωνει κανονικα για το ασυρματο router...

Aραγε αυτο το κολπο το κανουν σε ολους ελπιζοντας να μην το προσεξουν τα κοροϊδα? :lol:

Κουραστική η Τελλάς. Θέλει συνεχώς να ασχολείσαι μαζί της, να της μιλάς όλη την ώρα στο τηλέφωνο και να της στέλνεις μηνυματάκια (φαξ).

Mouse Potato
07-07-08, 13:52
Κουραστική η Τελλάς. Θέλει συνεχώς να ασχολείσαι μαζί της, να της μιλάς όλη την ώρα στο τηλέφωνο και να της στέλνεις μηνυματάκια (φαξ).

"Να σου λέει Σπανέ μου.... Να της λες TELLAS μου!!" :lol::lol::lol::lol:

gonzo26
07-07-08, 19:15
Και στον δικό μου λογαριασμό ενώ συμπλήρωσα χρόνο μου ήρθε χρέωση για το router. Πήρα το 13800 και μου είπαν το αμίμητο: "Το router σας το χρεώνουμε από 1/10, οπότε δεν έχετε κλείσει χρόνο". Όταν βέβαι α του είπα ότι εόμαι στο zisto από 20/5 και να μου δώσει ένα fax για να του στείλω τον πρώτο λογαριασμό του zisto που περιείχε χρέωση για το router από την αρχή, είπε το συγνώμη λάθος και θα σας γίνει πίστωση στον επόμενο.

Περιμένω με ανυπομονησία

Ναι, ετσι εγινε και με μενα,
Θα σου στειλουν μεν πιστωτικο(για 5.7) αλλα θα σε εχουν ξανα χρεωμενο για το επομενο διμηνο :lol:

Τελικα εμενα τηλεφωνικως μου ειπαν οτι στον επομενο θα μου εχουν παλι πιστωτικο και χωρις επαναχρεωση απο κει κι επειτα(δεν μου ειπαν κατι για fax).

Btw να ρωτησω σχετικα με την εξοφληση του λογ/σμου,
απ΄οτι καταλαβα πληρωνεις παντου πρτομηθεια εκτος απο τα γραφεια της Tellas και της Wind?
Tα γραφεια της Wind τι ωρα κλεινουν?

ermis333
08-07-08, 06:49
Oχι γραφεία καταστήματα της Wind....λειτουργούν ίδιες ώρες με όλα τα καταστήματα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.