PDA

Επιστροφή στο Forum : ερωτηση για ΗΟΤ ΣΠΟΤ



alfa 156
17-05-08, 09:46
θελω να ρωτησω ,ειμαι συνδρομητης της φορθνετ,οατν κανω χρηση ιντερνετ σε ενα χοτ σποτ της φορθεντ που για εμας τους συνδρομητες ειναι δωρεαν,πρπει να αποσυνθεθουμε απο το σπιτι για να χρησιμοποιησουμε το wi fi?

lghikas
17-05-08, 10:09
οχι ...


μπορεις να είσαι ονλινε σπίτι και στο χοτσποτ ταυτόχρονα

johnvam
17-05-08, 15:44
οχι ...


μπορεις να είσαι ονλινε σπίτι και στο χοτσποτ ταυτόχρονα

+1 ;);)

kikoath
17-05-08, 17:01
θελω να ρωτησω ,ειμαι συνδρομητης της φορθνετ,οατν κανω χρηση ιντερνετ σε ενα χοτ σποτ της φορθεντ που για εμας τους συνδρομητες ειναι δωρεαν,πρπει να αποσυνθεθουμε απο το σπιτι για να χρησιμοποιησουμε το wi fi?
Είχα και εγώ αυτή την απορία...

29gk
17-05-08, 18:32
Eιστε σιγουροι ? Την εχω και εγω αυτη την απορια γιατι θα ηθελα να χρησιμοποιησω τα hοt spot τους το καλοκαιρι, αλλα το pc στο σπιτι πρεπει να μενει online.

TearDrop
17-05-08, 18:36
Εννοείται οτι μπορείς να χρησιμοποιήσεις κανονικά το WiFi άσχετα αν είσαι συνδεδεμένος σπίτι ή όχι.

Είναι αυτονόητο πιστεύω.

29gk
17-05-08, 18:38
Δεν νομιζω πως ειναι αυτονοητο απο τη στιγμη που δεν μπορεις να συνδεθεις με dialup οταν εισαι ηδη συνδεδεμενος με τον ιδιο κωδικο σε dsl. Τουλαχιστον περσι το καλοκαιρι που δοκιμασα δεν με αφηνε.

kikoath
17-05-08, 18:55
Δεν νομιζω πως ειναι αυτονοητο απο τη στιγμη που δεν μπορεις να συνδεθεις με dialup οταν εισαι ηδη συνδεδεμενος με τον ιδιο κωδικο σε dsl. Τουλαχιστον περσι το καλοκαιρι που δοκιμασα δεν με αφηνε.

Είναι δυνατή η ταυτόχρονη σύνδεση του συνδρομητή, με τα ίδια στοιχεία, τόσο από το Forthnet HotSpot όσο και από το σταθερό σημείο της σύνδεσης του (σπίτι, δουλειά κτλ.)


Το λέει στο site της forthnet http://www.forthnet.gr/templates/sc.aspx?c=10011361

morfeas2002
17-05-08, 19:17
Δεν νομιζω πως ειναι αυτονοητο απο τη στιγμη που δεν μπορεις να συνδεθεις με dialup....
Μόνο που αυτό δεν είναι dial up.;)

29gk
17-05-08, 19:42
Είναι δυνατή η ταυτόχρονη σύνδεση του συνδρομητή, με τα ίδια στοιχεία, τόσο από το Forthnet HotSpot όσο και από το σταθερό σημείο της σύνδεσης του (σπίτι, δουλειά κτλ.)


Το λέει στο site της forthnet http://www.forthnet.gr/templates/sc.aspx?c=10011361

Eυχαριστω, δεν το ειχα δει. Απλα υπεθεσα οτι θα ειχα το ιδιο προβλημα με την dialup. :oneup:

lghikas
18-05-08, 09:54
Eιστε σιγουροι ? Την εχω και εγω αυτη την απορια γιατι θα ηθελα να χρησιμοποιησω τα hοt spot τους το καλοκαιρι, αλλα το pc στο σπιτι πρεπει να μενει online.

το έχω δοκιμάσει κι ολλας :rolleyes:

Meraklis
18-05-08, 13:23
Μπορώ να συνδεθώ με τους δικούς μου κωδικούς σε σπίτι φίλου που έχει dsl από το ιδιόκτητο της forthnet?

spsomas
18-05-08, 14:17
Μπορώ να συνδεθώ με τους δικούς μου κωδικούς σε σπίτι φίλου που έχει dsl από το ιδιόκτητο της forthnet?

ναι αλλά και shared να έχει πάλι γίνεται.

@ ADSLgr.com All rights reserved.