PDA

Επιστροφή στο Forum : Fleamarket down?



DSLamer
04-09-05, 23:39
Εδώ και μερικές μέρες(~3) δεν μπορώ να συνδεθώ.

Ξέρει κανείς τίποτα;

Το έχω μόνο εγώ;

Θανξ.

kalm
04-09-05, 23:45
Οχι. Προσπαθώ σήμερα όλη μέρα να μπω και δεν μπορώ. Έχει συχνά πάντως τέτοια προβλήματα.

nickolas2005
04-09-05, 23:51
Oύτε και εγώ μπορώ να μπω :(
http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=13460&highlight=fleamarket

DSLamer
05-09-05, 00:14
Αν θυμάμαι καλά τα προβλήματα άρχισαν λιγο μετά την εξαγορά της HOL.
Μου φένεται παρατραβιγμένο να τα συνδυάσω, απλώς τα αναφέρω ώς ενδιαφέρουσα συμπτωση (αν πραγματικά ισχύσει).

Τι λενε στο PCTech, Οτι συνέονται που και πού; Χμμμ, εγώ με τίποτα. Καλά πάντα υπήρχαν συρσίματα ειδίκά όταν κλείνουν πολλές καλές δημοπρασίες αλλά αυτό νομίζω ξεφεύγει κατά πολύ απο τα συνηθισμένα. Ίσως έδωσαν το traffic στην δωρεάν προσφορά του RAM.
:D

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις, ξέρετε αντίστοιχες υπηρεσίες σε .gr;

cassidy
05-09-05, 00:24
To www.ibid.gr

Απλως το site είχε γενικώς προβλήματα εδώ και καιρό και τώρα κλάταρε/το κλείσαν για επισκευές, δε ξέρω να σου πώ ακριβώς. Στο insomnia.gr έχει ένα thread για γέλια και κλάμματα, στο οποίο έχουν γράψει τόσο χρήστες-"διαμάντια" όσο και ιδιοκτήτες των παραπάνω δικτυακών τόπων.
Αν σε ενδιαφέρει πραγματικά, πήγαινε να το διαβάσεις, είναι ιδιαίτερα επιμορφωτικό...

ant_vass
20-09-05, 03:02
Υπάρχει κι ένα πιο μικρούλη ακόμα, αλλά πολλά υποσχόμενο......:

www.usurum.gr

dantouan
20-09-05, 03:45
To fleamarket ειναι down εδω και περιπου ενα μηνα, μονο καποια στιγμη ανοιξε για 1-2 μερες και μετα παλι down, χαρας ευαγγελια για τους ανταγωνιστες του που βαραγαν μυγες τοσο καιρο... :cool:

ant_vass
20-09-05, 10:37
Σίγουρα και δεν ανακαλύφθηκε η Αμερική ξανά από την ....αρχή.
Και άλλο ένα πράγμα είναι σίγουρο...ότι το Flea ήταν ζωγραφιά στο ελληνικό διαδίκτυο, κάτι που πολλοί χρήστες δεν θα ξεπεράσουν. Διάβασα πρόσφατα, ότι όταν ξανα "σηκώθηκε" υπήρξαν χρήστες που μπήκαν και ...άρχισαν τις δημοπρασίες πριν καν σιγουρευτούν ότι όλα είναι εντάξει....
Δυστυχώς παρθενογέννεση πλέον είναι πολύ δύσκολο να υπάρξει, αυτό όμως δεν απαγορεύει σε κάποιους να δοκιμάσουν να είναι αξιόπιστοι στη δική τους προσπάθεια, ε;

DSLamer
29-09-05, 23:26
Φαίνεται πως ξανάρχισε να δουλεύει.
Ισως τώρα βρώ τον AMD K6 στα 2.2v :D


Υπάρχει κι ένα πιο μικρούλη ακόμα, αλλά πολλά υποσχόμενο......:

www.usurum.gr Καλό φαίνεται πράγματι αλλά με μια(!) εγγραφή στα PC & PDA δεν ξέρω αν θα πάρει μπρος. Θα είναι μεγάλο πρόβλημα για τον webmaster να φέρει κόσμο.

astral
10-12-05, 09:06
To fleamarket ειναι το εντελος για τα αναθεμα.Εμένα προσωπικα μονο, μου εχει τυχει να μου σβηνονται θετικες αξιολογησεις και μετα αφου ξανακανουμε σαν μαλ***:-k παλι αξιολογηση ο ενας τον αλλον..... ξανα μανα ξανασβηνουν την μια απο τις 2 και γενικα ρεντικολο οτι νανε.:lol: :lol: .Τωρα ανεβασα ενα minidisc να πουλησω και λοιπον παιδες το απιστευτο.Κανω την δημοπρασια και δεν με μπορω να την βαλω στην σωστη κατηγορια!!!!.Μπορω να την βαλω οπουδηποτε αλλα αν επιλεξω την minidisc/mp3 players μου την πεταει στην .....αυτοκινητα και ενικοιασεις..:haha :haha
Αισχος.Και να να μην εφτανε αφτο δεν απαντανε σε κανενα mail (το εχω δει και σε αλλους users).:thumbdown :thumbdown
Ti να πω.Τα συμπερασματα δικα σας..

DSLamer
10-12-05, 11:23
Ένα ebay.gr ίσως βοηθήσει την κατάσταση...

Προς το παρόν το flea φαίνεται να ειναι η καλύτερη επιλογή μιάς και στη μεγάλη περίοδο που ήταν πεσμένο(down) κανένα άλλο site δεν μπόρεσε τα το αντικαταστήσει.

@Mystis_Sr: κουράγιο μαν, άσε το minidisk και πούλα κανένα αμάξι...

astral
10-12-05, 12:25
Αμα ειναι θα δοσω αυτοκινητο και το δωρο minidisc.:D

JoeBar
10-12-05, 21:28
Το fleamarket τις περισσότερες φορές θυμίζει μάλλον παζάρι παρά οργανωμένο site αγγελιών. :p
Αντε να έρθει κανένας σοβαρός να κάνει την δουλειά, να σου πω που θα βρεθεί το flea... ;)

astral
11-12-05, 18:15
Αυτο ειναι το μονο σιγουρο.Πως μπορεις να βασιστεις αλλωστε ειδικα οταν "παιζεις" μια δημοπρασια και δεν ξερεις αν ξαφνικα βγει ολο το σαιτ off για καμια 6-10 ωρες.:thumbdown .

kostas_tsel
17-12-05, 19:37
γενικώς έχει πολλά προβλήματα... τώρα δεν λειτουργεί το search... τι να κάνουμε όμως είναι γνωστό

ReverseR
17-12-05, 19:52
Εφόσον δεν πάιρνουν ποσοστό από τις δημοπρασίες εγώ τους ευχαριστώ που υπάρχουν

kostas_tsel
17-12-05, 21:15
Εφόσον δεν πάιρνουν ποσοστό από τις δημοπρασίες εγώ τους ευχαριστώ που υπάρχουν

ότνως αλλά τότε δεν θα έβαζε κανείς δημοπρασία και πωλήσεις... βγάζουν από τις διαφιμήσεις πάντος

DSLamer
17-12-05, 23:53
Εφόσον δεν πάιρνουν ποσοστό από τις δημοπρασίες εγώ τους ευχαριστώ που υπάρχουν

Δηλαδή το ebay βάζει; (Δε σου την λέω - πραγματικά δεν ξέρω...)

Πάντως δεν θα ήμουν τόσο ελαστικός. Τα μηχανήματα τα έχουν απλώς δεν ξέρουν/βαριούνται να τα χρησιμοποιήσουν σωστά. Μπλέκουν τα μπούτια τους με το παραμικρό. Άλλωστε άν ισχύει το μπάνερ τους για 1.000.000 χρήστες σε μια μέρα θα έπρεπε να βγάζουν τα απαραίτητα για ικανοποιητική λειτουργία. Πόση κίνηση έχει το adslgr.com που απ' οτι βλέπω λειτουργεί άψογα;

mrsaccess
18-12-05, 00:12
Πόση κίνηση έχει το adslgr.com που απ' οτι βλέπω λειτουργεί άψογα;

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=418130&postcount=68 ;)

ReverseR
18-12-05, 21:58
Δηλαδή το ebay βάζει; (Δε σου την λέω - πραγματικά δεν ξέρω...)

Πάντως δεν θα ήμουν τόσο ελαστικός. Τα μηχανήματα τα έχουν απλώς δεν ξέρουν/βαριούνται να τα χρησιμοποιήσουν σωστά. Μπλέκουν τα μπούτια τους με το παραμικρό. Άλλωστε άν ισχύει το μπάνερ τους για 1.000.000 χρήστες σε μια μέρα θα έπρεπε να βγάζουν τα απαραίτητα για ικανοποιητική λειτουργία. Πόση κίνηση έχει το adslgr.com που απ' οτι βλέπω λειτουργεί άψογα;


Αν θυμάμια καλά έχει.

Ε εντάξει οτι κάνεις πρέπει να το κάνιες σωστά. Απλά τα προβλήματα πιθανον να είναι bugs του software που χρησιμοποιοούν, οπότε το βλέπω κάπως πιο επιεικά...

Corto
19-12-05, 01:21
Το eBay έχει ΣΕΒΑΣΤΟ κόστος για να πουλήσεις. Υπάρχει όμως η "εγγύηση" ότι θα το δει όλη η υφήλιος. Αν νομίζεις ότι αυτό που πουλάς μπορεί να πιάσει τα λεφτά του... πάντα υπάρχει κάποιος να το αγοράσει.

wintech2003
19-12-05, 01:23
Πόση κίνηση έχει το adslgr.com που απ' οτι βλέπω λειτουργεί άψογα;

Εχει ομως και τον EvilHawk για admin :respekt:

New Bee
20-12-05, 13:42
Πριν από καμμιά βδομάδα γράφομαι για πρωτη φορά στη ζωή μου στο fleamarket. Πριν από 3-4 μέρες μπαίνω στο σύστημα και πάω να κάνω μια προσφορά, και μου βγάζει ότι μου έχει απαγορευτεί η χρήση! Το e-mail επιβεβαίωσης έχει σταλεί, από το PC μου δεν έχει ξαναμπεί ποτέ κανείς στο fleamarket και όταν στέλνω e-mail στον administrator για να μάθω γιατί υπάρχει η απαγόρευση, το e-mail μου επιστρέφεται ως αδύνατον να παραδοθεί! Φυσικά αφού είμαι banned δε μπορώ να κάνω post και στο forum τους! Ενώ προσπαθώντας να γραφτώ με άλλο ip, άλλο username και άλλο password, δε μου έρχεται καν e-mail επιβεβαίωσης!

@ ADSLgr.com All rights reserved.