PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΙΤΗΣΗ ΔΙΑΚΟΠΗΣ



jimpall
18-05-08, 14:17
Παιδιά μια βοήθεια...

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω την αίτηση διακοπής στο site της hol??? Έχω ήδη αλλάξει πάροχο όπως βλέπετε αλλά είμαι ακόμα ενεργός και στην hol... Ευτυχώς που το κατάλαβα νωρίς... Βοηθήστε για να την στείλω αύριο πρωί πρωί με την αυγούλα στην hol...:whistle::whistle:

tsim33
18-05-08, 17:45
Θα τους στήλεις την ταυτοτήτα σου (και τις δυο όψεις) και ένα έγγράφο που θα λέει οτι επιθυμείς την διακοπή σου απο την εν λόγο εταιρία με fax και θα τους πάρει τηλέφωνό μετά απο 3 ημέρες αν έχουν κάνει την διακοπή. Η εξηπηρετησή πελατών της HOL λέει οτι το πολύ σε 3-5 εργάσιμες μέρες το αίτημα έχει πραγματοποιηθεί.

Alex1001
18-05-08, 19:48
εγώ φιλε έγραψα σε ένα απλό χαρτί πως θέλω να γίνει διακοπή τις σύνδεσης μου 210****** με όνομα και υπογραφή τους το έστειλα το πρωί και το μεσημέρι πήρα τηλέφωνο τον υπάλληλο αν είχε λάβει το fax και μου είπε που σε 10 μέρες θα κοπεί..

kinggreece
18-05-08, 19:58
Παιδιά μια βοήθεια...

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω την αίτηση διακοπής στο site της hol??? Έχω ήδη αλλάξει πάροχο όπως βλέπετε αλλά είμαι ακόμα ενεργός και στην hol... Ευτυχώς που το κατάλαβα νωρίς... Βοηθήστε για να την στείλω αύριο πρωί πρωί με την αυγούλα στην hol...:whistle::whistle:

λιγο αναποδα δεν ξεκινησες? παντως δεν υπαρχει εντυπο διακοπης.φαξ στειλε και κρατα το αποδεικτικο αποστολης γιατι θα το παιζουν αμερικανακια και θα λενε οτι δεν το ελαβαν!!!!!:oneup: και οταν συνδεθεις με την αλλη εταιρεια πεσ μασ εντυπωσεις και διαφορες!!!!:clap:

tsim33
18-05-08, 19:58
Βέβαια εγώ στην θέση σου σε 10 μέρες θα τους ξαναέπερνα τηλέφωνο για να διαπιστώσω οτι έχει ολοκληρωθεί η ακύρωση.
Καλη υπομονή...:rant:

gkimonas
18-05-08, 21:23
Ειλικρινά τι να πω ρε παιδιά ούτε να απαλαχθείς από κάτι δεν μπορείς τελικά, τι είναι αυτό το πράγμα δηλαδή.:down:

jimpall
18-05-08, 22:30
λιγο αναποδα δεν ξεκινησες? παντως δεν υπαρχει εντυπο διακοπης.φαξ στειλε και κρατα το αποδεικτικο αποστολης γιατι θα το παιζουν αμερικανακια και θα λενε οτι δεν το ελαβαν!!!!!:oneup: και οταν συνδεθεις με την αλλη εταιρεια πεσ μασ εντυπωσεις και διαφορες!!!!:clap:

Έχω ήδη συνδεθεί με την On και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η τηλεφωνία είναι άψογη (σαν να έχω ΟΤΕ) και δεν έχω διακοπές ακόμα και χωρίς ρεύμα αφου δεν δίνει VOIP... Αυτός ήταν και ο βασικός λόγος που έφυγα από hol.
Από την άλλη το internet πολύ σταθερό στα μέγιστα του συγχρονισμού και κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Το μόνο μειονέκτημα είναι το router pirelli που είναι κλάσεις κατώτερο από το Fritz αφου οι ρυθμίσεις που έχει είναι ελάχιστες. Έτσι ακόμα και τώρα είμαι ON με το router της HOL...
Καλό εεεεεε???? Το pirelli μου έκανε αποσυνδέσεις κάθε περίπου 3 ώρες και έπρεπε να κάνω reset για να συνδεθεί ξανά. Από τότε που έβαλα το fritz επάνω κανένα μα κανένα πρόβλημα και 0 αποσυνδέσεις...
Παιδιά επίσης το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της ON κλάσεις ανώτερο από HOL. Έχω κάνει περιπου 20 κλήσεις και ποτέ δεν περιμενα πάνω απο 3 λεπτά... Επίσης ενεργοποιήθηκα ακριβώς την ίδια μέρα που μου έλεγε το σύστημα από την αρχή. Ούτε μέρα καθυστέρηση...
Περιττό βέβαια να σας πω πως με το που ξεκίνησε η διαδικασία μεταφοράς του βρόγχου από HOL se ON η HOL μου έκοψε αμέσως την σύνδεση και το internet και χωρίς internet τηλεφωνία γιοκ... Έτσι έμεινα χωρίς τηλέφωνο περίπου 22 ημέρες...Έλεος...

Alex1001
18-05-08, 23:04
jimpall και το router πως το κράτησες? δεν το ζήτησαν πίσω? εμενα στην χολ μου είπαν να παο πίσω τον εξοπλισμό..

jimpall
18-05-08, 23:34
jimpall και το router πως το κράτησες? δεν το ζήτησαν πίσω? εμενα στην χολ μου είπαν να παο πίσω τον εξοπλισμό..

Μου είχαν στείλει 2 router στο διάστημα που ήμουν συνδρομητής. Τους επέστρεψα το 1 και τώρα περιμένω να δώ αν καταλάβουν ότι τους λείπει και το 2ο....;););)

Tem
18-05-08, 23:37
Μου είχαν στείλει 2 router στο διάστημα που ήμουν συνδρομητής. Τους επέστρεψα το 1 και τώρα περιμένω να δώ αν καταλάβουν ότι τους λείπει και το 2ο....;););)
το πιθανότερο είναι ότι δεν θα σου το ζητήσουν ;)

yianemma
19-05-08, 00:18
Το άλλο το ξέρατε; Ο ΟΤΕ έχει τέλη επανασύνδεσης περίπου 30 ευρώ αν ξαναπάς...


Περιττό βέβαια να σας πω πως με το που ξεκίνησε η διαδικασία μεταφοράς του βρόγχου από HOL se ON η HOL μου έκοψε αμέσως την σύνδεση και το internet και χωρίς internet τηλεφωνία γιοκ... Έτσι έμεινα χωρίς τηλέφωνο περίπου 22 ημέρες...Έλεος...

Δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξεις εναλλακτικό χωρίς να σου κοπεί το τηλεφωνο; Πχ όπως για την αρχική μετάβαση από τον ΟΤΕ σε εναλλακτικό.

jimpall
19-05-08, 00:20
Το άλλο το ξέρατε; Ο ΟΤΕ έχει τέλη επανασύνδεσης περίπου 30 ευρώ αν ξαναπάς...



Δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξεις εναλλακτικό χωρίς να σου κοπεί το τηλεφωνο; Πχ όπως για την αρχική μετάβαση από τον ΟΤΕ σε εναλλακτικό.

ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ...

ariadgr
19-05-08, 00:24
Δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξεις εναλλακτικό χωρίς να σου κοπεί το τηλεφωνο; Πχ όπως για την αρχική μετάβαση από τον ΟΤΕ σε εναλλακτικό.

Κανονικά δεν πρέπει να μένεις χωρίς τηλέφωνο ούτε χωρίς Internet.
Είναι απαράδεκτο που ορισμένοι πάροχοι κόβουν την τηλεφωνία ή/και το Internet για να σε "εκδικηθούν" που φεύγεις.

B3rny
19-05-08, 00:25
Παιδια,εχω κανει αιτηση φορητοτητας πισω στον ΟΤΕ απο 27/3 και με ενημερωσαν απο το 134,μετα απο πολλα τηλεφωνηματα,οτι αυριο 19/05 θα γινει το κουμαντο....Ελπιζω να γινει,
Το κακο ειναι οτι μου ειπαν οτι αυριο μπορει να μεινω χωρις τηλεφωνο,αν ναι,γιατι ?

yianemma
19-05-08, 00:28
Κανονικά δεν πρέπει να μένεις χωρίς τηλέφωνο.
Είναι απαράδεκτο που ορισμένοι πάροχοι κόβουν την πρόσβαση για να σε "εκδικηθούν" που φεύγεις.

Νομοθετικά είναι εντάξει αυτό; Είχα την εντύπωση ότι στο νέο RUO αναφέρεται πως δεν πρέπει να διακόπτεται η υπηρεσία.


Το κακο ειναι οτι μου ειπαν οτι αυριο μπορει να μεινω χωρις τηλεφωνο,αν ναι,γιατι ?

Γιατί κάποια στιγμή θα πρέπει να βγάλουν τα καλώδια από τη μία κάρτα και να τα βάλουν στην άλλη. Σε αυτό το διάστημα είχες τηλέφωνο ή στο κόψαν;

ariadgr
19-05-08, 00:30
Νομοθετικά είναι εντάξει αυτό; Είχα την εντύπωση ότι στο νέο RUO αναφέρεται πως δεν πρέπει να διακόπτεται η υπηρεσία.

Σωστά το θυμάσαι, δεν πρέπει να διακόπτεται η υπηρεσία. :whistle:

B3rny
19-05-08, 00:34
Γιατί κάποια στιγμή θα πρέπει να βγάλουν τα καλώδια από τη μία κάρτα και να τα βάλουν στην άλλη. Σε αυτό το διάστημα είχες τηλέφωνο ή στο κόψαν;
Αυριο θα γινει ;),ελπιζω να ειναι ολιγολεπτη η διακοπη

yianemma
19-05-08, 00:39
Θα είναι σύντομη, μην ξεχνάς πως έρχονται οι Γερμανοί.

gkimonas
19-05-08, 00:41
Θα είναι σύντομη, μην ξεχνάς πως έρχονται οι Γερμανοί.

Οι Γερμανοί ξανάρχονται θα ταίριαζε καλύτερα ... :p

Alex1001
19-05-08, 19:10
επλίζω με την έλευση τον γερμανών να μην αρχίσουν να περνούν τα απάνω τους οι τιμές.. όπως αεροδρόμιο αλλα και από ότι είδα στην tv και lidl πράκτικερ mediamarkt χαρατσώνουν όπως όπως τις τιμές μάλλον έμαθαν και αυτοί που εδώ υπάρχουν πολλά κορόιδα που πληρώνουν όσο όσο :)

maxorfo
19-05-08, 21:12
Πόσο δίκαιο έχεις!

kinggreece
19-05-08, 21:35
Το άλλο το ξέρατε; Ο ΟΤΕ έχει τέλη επανασύνδεσης περίπου 30 ευρώ αν ξαναπάς...



Δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξεις εναλλακτικό χωρίς να σου κοπεί το τηλεφωνο; Πχ όπως για την αρχική μετάβαση από τον ΟΤΕ σε εναλλακτικό.
εμενα μου εκαναν ομαλη μεταβαση παντως στην χολ-ερα , δηλαδη ημουν τελλας και εγινε μια διακοπη 5 λεπτων και ημουν στην χολ-ερα. ομαλη μεταβαση αλλα ανομαλη πορεια μετα την μεταβαση. φρικη

:respekt:

george1994
20-05-08, 11:20
Εμένα πάλι έγινε το απίστευτο, ήμουνα σε HOL (περίπου 19 μήνες) , είχα το Fritz Wlan με χρησιδανισμό, τους το επέστρεψα πίσω και τους ζήτησα με ΦΑΧ να σταματήσαν να με χρεώνουν με 5,5Ε το μήνα. Λοιπόν, αυτοί μου έκοψαν και την σύνδεση χα χα.
Εάν το είχα ζητήσει ίσως να μην είχε γίνει τόσο εύκολα.

Άρπαξα και την ευκαιρία της Vodafone, μιας και η σύνδεση κόπηκε την εβδομάδα πριν κάνει την προσφορά η Vodafone.

@ ADSLgr.com All rights reserved.