PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατί δεν σώζει το configuration το JetSpeed 500i;



theoleo
01-10-03, 08:58
Δεν βγαίνει το μήνυμα: "Configuration saved successfully", όσο κι αν περιμένει κανείς. Φυσικά αν κάνεις reset πρέπει να ξαναρυθμίσεις από την αρχή τον provider. Μένει κολλημένο στην οθόνη: "Saved information model to file //flashfs/im.conf". Είναι αναβαθμισμένο σε 7.2.6.1 και από Intracom ακόμα να απαντήσουν.
Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια.

CRC
01-10-03, 11:17
Αυτό το μήνυμα είναι νομίζω ένδειξη ότι έχει σώσει κανονικά το configuration.
Το ίδιο βλέπω και εγώ και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις ρυθμίσεις μου (θέλω να πώ πως ότι έπρεπε να σώσει το σώζει).

Δηλαδή το πρόβλημα σου είναι πως δεν βλέπεις το μήνυμα έτσι όπως το αναφέρεις εσύ :?: 8O

theoleo
01-10-03, 11:50
Ε τότε γιατί μετά το reset χάνονται οι ρυθμίσεις του provider; Εσύ είσαι σίγουρος πως έκανες reset χωρίς να δεις το μήνυμα "...successfully" και οι ρυθμίσεις σου ήταν ΟΚ;

ibok
01-10-03, 12:08
Στο τέλος τέλος πάρε ενα τηλέφωνο το HELP DESK του PROVIDER σου να σε οδηγήσουν αυτοί βήμα βήμα και αν και τότε δεν σώνεται ΤΟΤΕ ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΣ.
ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΑ 210-3800111, 210-3307090.ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ HELP DESK OF YOUR PROVIDER.

ibok
01-10-03, 12:10
SORRY ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ,ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΗΝΑΣ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΚΡΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΟΤΕ.

theoleo
01-10-03, 13:36
Ο Provider με παρέπεμψε στην Intracom, η δε Intracom ενώ έχει τηλέφωνο για υποστήριξη στο netmod, για JetSpeed έχει μόνο email... στο οποίο επέμεναν ότι με το μήνυμα αυτό το configuration σώζεται. Εμ δε... Η λύση ήρθε με επανεγκατάσταση του firmware. Η Intracom δίνει για την ίδια έκδοση δύο αρχεία. Το ένα για νέα modems και το άλλο για modems που έχουν ήδη αναβαθμιστεί. Όταν πήρα το modem το αναβάθμισα με το πρώτο αρχείο και τώρα με το πρόβλημα αυτό ξαναεγκατέστησα το δεύτερο από πάνω. Έτσι δούλεψε τελικά...
Ευχαριστώ τους φίλους για τις συμβουλές τους.

@ ADSLgr.com All rights reserved.