PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανανεωση conn-x



rekwglrekjg1
18-05-08, 22:23
Σε μερικες μερες ληγει το 6μηνο του conn-x αοριστου που ειχα αγορασει.
Θα μου κοψουν τη συνδεση αυτοματα;
Τι ενεργειες πρεπει να κανω για να συνεχισω για αλλο ενα 6μηνο;
Θα πρεπει απο τωρα να τους ενημερωσω;
Θα με χρεωσουν κατι extra ή ισχυουν ακριβως οι ιδιες τιμες και ο ιδιος τροπος πληρωμης (μεσω λογαριασμων ΟΤΕ);

pnikolo
18-05-08, 22:56
Σε μερικες μερες ληγει το 6μηνο του conn-x αοριστου που ειχα αγορασει.
Θα μου κοψουν τη συνδεση αυτοματα;
Τι ενεργειες πρεπει να κανω για να συνεχισω για αλλο ενα 6μηνο;
Θα πρεπει απο τωρα να τους ενημερωσω;
Θα με χρεωσουν κατι extra ή ισχυουν ακριβως οι ιδιες τιμες και ο ιδιος τροπος πληρωμης (μεσω λογαριασμων ΟΤΕ);

Κατι δε διατυπωνεις καλα, "ληγει το 6μηνο του conn-x αοριστου" το αοριστου δε ληγει.
Εαν εννοεις τελεωνει η 6μηνη δεσμευση, δε χρειαζεται να κανεις απολυτως τιποτα, εξακολουθεις σαν αοριστου με τις τρεχουσες τιμες του τιμοκαταλογου που ισχυουν σημερα. Δεν υπαρχει εξτρα χρεωση και συνεχιζεις οπως ησουνα. Οποτε θελησεις να τη διακοψεις αρκει 1 τφ στο 134 απο το τφ της συνδεσης. :oneup:

Andree
18-05-08, 23:03
πολυ σωστα, οπος τα λεει ο pnikolo ειναι, η παραμενεις στη ιδια ταχυτητα χωρης συμβολεο ή αν θελεις να κανει αναβαθμηση την ταχυτητα σου το οποιο θα σου κανουν εναν αλο 6μηνο συμβολεο..

pnikolo
18-05-08, 23:07
πολυ σωστα, οπος τα λεει ο pnikolo ειναι, η παραμενεις στη ιδια ταχυτητα χωρης συμβολεο ή αν θελεις να κανει αναβαθμηση την ταχυτητα σου το οποιο θα σου κανουν εναν αλο 6μηνο συμβολεο..

Οχι εαν κανει αναβαθμιση δεν εχει παλι δεσμευση παραμενει παντα αοριστου ;)

strpap
18-05-08, 23:57
θελω να ρωτησω το εξης εγω έκανα 6μηνη συνδεση στο conx στα 4 MBT τις 9-1-2008 Επειδή χθες εκανα 12 συmβόλαιο σε άλλο παροχέα λόγω της προσφοράς της vodafon πρέπει να κανω διακοπή με τον ΟΤΕ Ποιό penalty θα χρεωθώ για το σπάσιμο του συμβολαίου με τον ΟΤΕ που
τελειώνει τις 9-7-08. ποτε να κάνω την διακοπή για να μην μείνω χωρίς ιντερνετ Η vodafon θα συνδέσει το τηλέφωνο σε 3 μέρες και το ιντερνετ σε 1 μήνα (έτσι μου είπαν).

Andree
19-05-08, 00:49
Οχι εγω ειχα 1mbps το εκανα 2 και μετα 8mbps που το εχω τωρα και σε βαζουν 6μινο απλα αν θελεις να κανει αναβαθμηση την ταχυτητα σου μπορεις να την κανεις και πανο στο συμβολεο δεν τρεχει τπτ απλα απο την μερα που γινετε η αναβαθμιση εχεις 6μινο συμβολεο και μετα παει ελευθερο...και παει λεγοντας

pnikolo
19-05-08, 01:04
Οχι εγω ειχα 1mbps το εκανα 2 και μετα 8mbps που το εχω τωρα και σε βαζουν 6μινο απλα αν θελεις να κανει αναβαθμηση την ταχυτητα σου μπορεις να την κανεις και πανο στο συμβολεο δεν τρεχει τπτ απλα απο την μερα που γινετε η αναβαθμιση εχεις 6μινο συμβολεο και μετα παει ελευθερο...και παει λεγοντας

Διαφωνω καθετα η δεν καταλαβες καλα! Εκτος αν διεκοψες τη παλια και εκανες νεα και πηρες ρουτερ.
1. Αν εισαι σε δεσμευση και αναβαθμιστεις ισχυει ο χρονος της πρωτης δεσμευσης! (δεν ανανεωνεται)
2. Αν εισαι αοριστου οποτε θες αναβαθμιζεσαι η υποβαθμιζεσαι χωρις καμια δεσμευση!
3. Επειδη ειχαμε διαφωνια στο θεμα αυτο σε αλλο νημα, ειχα παρει το 134 και με διαβεβαιωσε γιαυτα που σου λεω. Εγω ειχα κανει αναβαθμιση στις 2/1/08 στα 24 και τη ρωτησα "μπορω αμα θελω να διακοψω σημερα τη συνδεση?" Και κατηγορηματικα μου απαντησε οτι ωρα θελετε χωρις κανενα κοστος αφου ειμαι αοριστου. Δεσμευση εχεις οταν παρεις δωρο στην νεα συνδεση, ρουτερ η οτι αλλο δινει απο τον οτε. Εμας δε μας εδωσε τιποτα με την αναβαθμιση.
Με ενα τφ αυριο στο 134 επαληθευεις του λογου το αλληθες :oneup:

sgatz
19-05-08, 02:39
Είναι ακριβώς έτσι...Αν δεν πήρες κάποιο δώρο κατά την αναβάθμιση ισχύει η δέσμευση του αρχικού συμβολαίου....αρα αν δε πήρες δώρο πέναλτυ δε παίζει....Στα λέω γιατί και γω τα έμαθα από τον οτε προσφατα που έκανα τη γραμμη 24αρα και τους ζάλισα τον έρωτα πριν την κάνω:p

odisa
19-05-08, 18:41
Διαφωνω καθετα η δεν καταλαβες καλα! Εκτος αν διεκοψες τη παλια και εκανες νεα και πηρες ρουτερ.
1. Αν εισαι σε δεσμευση και αναβαθμιστεις ισχυει ο χρονος της πρωτης δεσμευσης! (δεν ανανεωνεται)
2. Αν εισαι αοριστου οποτε θες αναβαθμιζεσαι η υποβαθμιζεσαι χωρις καμια δεσμευση!
3. Επειδη ειχαμε διαφωνια στο θεμα αυτο σε αλλο νημα, ειχα παρει το 134 και με διαβεβαιωσε γιαυτα που σου λεω. Εγω ειχα κανει αναβαθμιση στις 2/1/08 στα 24 και τη ρωτησα "μπορω αμα θελω να διακοψω σημερα τη συνδεση?" Και κατηγορηματικα μου απαντησε οτι ωρα θελετε χωρις κανενα κοστος αφου ειμαι αοριστου. Δεσμευση εχεις οταν παρεις δωρο στην νεα συνδεση, ρουτερ η οτι αλλο δινει απο τον οτε. Εμας δε μας εδωσε τιποτα με την αναβαθμιση.
Με ενα τφ αυριο στο 134 επαληθευεις του λογου το αλληθες :oneup:

εγώ το έχω επιβεβαιώσει με το 134. Στην πραγματικότητα ρώτησα για ανεβοκατεβάσματα της ταχύτητας μέχρι να βρώ ποια με ικανοποεί και δεν υπάρχει πρόβλημα. συνεχίζεις αορίστου:oneup:

rekwglrekjg1
23-05-08, 21:19
Να ρωτησω και κατι αλλο:
Μου ηρθε ο λογαριασμος ΟΤΕ σημερα (αφορα τον 5ο εως 7o μηνα συνδρομης μου στο conn-x) και μου εχουν χρεωσει και τα εξης:
Αναδρομικα ADSL OTE = 8,30 ευρω +19% ΦΠΑ
Αναδρομικα OnDSL Home = 1,41 ευρω +19% ΦΠΑ

Συνολικα δηλαδη 11,55 ευρω παραπανω.

Στον πρηγουμενο λογαριασμο δεν ειχα δει κατι τετοιο...
Θεωρουν οτι γινεται επανασυνδεση με την ληξη του 6μηνου και σε βαζουν να πληρωνεις φεσι;

pnikolo
23-05-08, 22:25
Να ρωτησω και κατι αλλο:
Μου ηρθε ο λογαριασμος ΟΤΕ σημερα (αφορα τον 5ο εως 7o μηνα συνδρομης μου στο conn-x) και μου εχουν χρεωσει και τα εξης:
Αναδρομικα ADSL OTE = 8,30 ευρω +19% ΦΠΑ
Αναδρομικα OnDSL Home = 1,41 ευρω +19% ΦΠΑ

Συνολικα δηλαδη 11,55 ευρω παραπανω.

Στον πρηγουμενο λογαριασμο δεν ειχα δει κατι τετοιο...
Θεωρουν οτι γινεται επανασυνδεση με την ληξη του 6μηνου και σε βαζουν να πληρωνεις φεσι;

Εκανες αναβαθμιση ταχυτητας? Αν ναι ειναι το τμημα της προπληρωμης του επομενου διμηνου ;)

rekwglrekjg1
24-05-08, 15:51
Εκανες αναβαθμιση ταχυτητας? Αν ναι ειναι το τμημα της προπληρωμης του επομενου διμηνου ;)

Οχι, δεν εκανα αναβαθμιση ταχυτητας.
Ειδε κανεις αλλος χρηστης του forum αυτα τα αναδρομικα στο τελος του 1ου εξαμηνου-αρχη 2ου;

@ ADSLgr.com All rights reserved.