PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas Ν.Σμύρνη απόψεις



Nemessis
20-05-08, 09:00
Καλημέρα,

σκέφτομαι να γυρίσω την σύνδεση μου στην Tellas (Ν.Σμύρνη) και ήθελα να σας ρωτήσω για απόψεις.
Γενικά πώς είναι από θέμα ταχύτητας και σταθερότητας (αποσυνδέσεις κ.ο.κ.) ?

ermis333
20-05-08, 09:16
Καλημέρα,

σκέφτομαι να γυρίσω την σύνδεση μου στην Tellas (Ν.Σμύρνη) και ήθελα να σας ρωτήσω για απόψεις.
Γενικά πώς είναι από θέμα ταχύτητας και σταθερότητας (αποσυνδέσεις κ.ο.κ.) ?

Σίγουρα καλύτερα από την On :)

Nemessis
20-05-08, 09:19
Σίγουρα καλύτερα από την On :)

Το συμπέρασμα αυτό πού το βασίζεις? Θα ήθελα να συγκρίνω κάποιες εμπειρίες.

Nemessis
21-05-08, 09:36
Για να μην υπάρχει απάντηση φαντάζομαι πώς είτε δεν υπάρχουν προβλήματα η στην Ν.Σμύρνη δεν υπάρχουν συνδρομητές. ;)

supermario
21-05-08, 10:39
Εγω παντως τους τελευταιους μηνες κατεβαζω με φουλ ταχυτητα. Μεχρι και τελη Μαρτιου καποιες φορες (βραδυ συνηθως) δεν "τερματιζε" η ταχυτητα π.χ. αντι για 1200 κατεβαζα με 700. Απο τελη Μαρτιου ομως και μεχρι σημερα, πρωι-βραδυ στα 1200.

Nemessis
21-05-08, 10:40
Εγω παντως τους τελευταιους μηνες κατεβαζω με φουλ ταχυτητα. Μεχρι και τελη Μαρτιου καποιες φορες (βραδυ συνηθως) δεν "τερματιζε" η ταχυτητα π.χ. αντι για 1200 κατεβαζα με 700. Απο τελη Μαρτιου ομως και μεχρι σημερα, πρωι-βραδυ στα 1200.

Σ'ευχαριστώ!:oneup:

JasonasGR86lol86
21-05-08, 17:33
Μενω κοντα στο 4/5ο Γυμνασιο/Λυκειο και ειμαι απογοητευμενος.Συνεχεις αποσυνδεσεις!
Μετα το upgrade στα up to 12 αρχισαν τα προβληματα.Αναγκαστηκα να τους πω να μειωσουν την ταχυτητα συνδεσης στα 4 και δεν αντιμετωπισα αλλο προβλημα.Ομως τις τελευταιες μερες τα βασανα αρχισαν παλι :(

shodanjr_gr
21-05-08, 18:13
Είμαι σε 12άρι Zisto, και πλέον μπορώ να πω ότι δεν έχω παράπονο. Τα ping μια χαρά, τα dl rates μια χαρά (1.1 από torrents). Οπότε, why not :P

Nemessis
22-05-08, 10:51
Είμαι σε 12άρι Zisto, και πλέον μπορώ να πω ότι δεν έχω παράπονο. Τα ping μια χαρά, τα dl rates μια χαρά (1.1 από torrents). Οπότε, why not :P

Μάλιστα, καλό μου ακούγετε. Τα στατιστικά της γραμμής σου μπορείς να τα αναφέρεις προς σύγκριση?

Στην ΟΝ έχω το πρόβλημα χαμηλής έντασης στις τηλεφωνικές συνομιλίες. Η Tellas πώς τα πάει εκεί?

alexkhr
22-05-08, 13:03
Έχω τελλας εδώ και ενα μιση χρόνο. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα απο την τηλεφωνία είναι ότι έχει echo. Ακόμα δεν έχει διορθωθεί πλήρως και έχω πάρει αρκετες φορές τηλέφωνο. Απο ιντερνετ είμαι πολύ ευχαριστημένος. Κατεβάζω απο τορεντ με 1,1 έως 1,2 ΜΒ/sec.

Nemessis
22-05-08, 14:05
Βλέπω πώς ο Ερμης333 είχε δίκιο ότι είναι λιγοτερα τα προβλήματα σε σχέση με την ΟΝ.

Ευχαριστώ κ πάλι.

ermis333
22-05-08, 14:23
Έχω τελλας εδώ και ενα μιση χρόνο. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα απο την τηλεφωνία είναι ότι έχει echo. Ακόμα δεν έχει διορθωθεί πλήρως και έχω πάρει αρκετες φορές τηλέφωνο. Απο ιντερνετ είμαι πολύ ευχαριστημένος. Κατεβάζω απο τορεντ με 1,1 έως 1,2 ΜΒ/sec.

Έχεις echo σε όλες τις τηλεφωνικές συσκευές;;;

Γιατί εγώ προσωπικά στην τηλεφωνία δεν έχω καταλάβει καμία διαφορά από ΟΤΕ, μη σου πώ πως κάτι γείτονες που άκουγα παλιά στο βάθος της γραμμής έχω να τους ακούσω από όταν έβαλα Tellas.

Επίσης να ξέρεις ότι όταν έχεις διακοπή θα έχεις τηλέφωνο γιατί δεν είναι VoIP το τηλέφωνο της Tellas.

@ ADSLgr.com All rights reserved.