PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιστροφή Χρημάτων από οτε!!!!!!!



sonyp900
07-09-05, 11:02
Καλημέρα παιδιά. Όσο και ο τίτλος ακούγεται περίεργος και όμως συνέβη και αυτό!!!!
Σήμερα πήρα τον λογαριασμό του ΟΤΕ στα χέρια μου για την περίοδο 1/8-30/9.
Κοιτάζοντάς τον λοιπόν, είδα όλες τις χρεώσεις και τα πάγια κανονικά και φτάνοντας στο τέλος
στις Επιστροφές/Εκπτώσεις, εκτός τις εκπτώσεις των ΟΤΕΠΙΛΟΓΩΝ που έχω, βλέπω και ένα
"Επιστροφικά ΠΑΓΙΑ ΤΕΛΗ ADSL ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ (Π1) -3,32 ευρώ + 19%"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Και όμως αγαπητά μέλη του φόρουμ, ο ΟΤΕ μου ξεχρέωσε 5 μέρες του Αυγούστου που δεν είχαν πρόβλημα στην περιοχή μου και είχα στείλει έγγραφα παράπονα!!!!!!!!!!!!! :worthy:
Είχα κάνει εκτενέστατη αναφορά σε ποστ μου για το τι είχε γίνει τότε.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=19307&highlight=%C9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2+%CF%D4%C5%F4%F1%DD%EB%E1%F2
Όπως και να έχει το πράγμα, έχω μείνει άφωνος...................α να δούμε :D

Να μην παραλείψω βέβαια ότι στην επιστολή στον ΟΤΕ είχα γράψει ότι θα κοινοποιηθεί σε ΕΕΤΤ, ΙΝΚΑ και λοιπούς φορείς ;)

power
07-09-05, 17:09
Νομίζω οτι απο τη μέρα που δηλώνεται βλάβη στο 121, εώς τη μέρα που θα θεωρηθεί οτι αποκαταστάθηκε, δε χρεώνεται το πάγιο της γραμμής.
Δεν μου έχυ τύχει βλάβη ποτέ, και δε ξέρω απο πρώτο χέρι. Αλλα αυτό ξέρω.

sonyp900
07-09-05, 17:20
Όπως και να έχει εντυπωσιάστηκα!!!!!!!!!!! :D

jog
07-09-05, 20:08
Και σε μένα το ίδιο συνέβη σε αυτόν τον λογαριασμό! :D

Mitsaras
08-09-05, 05:12
Με μαύρο δάκρυ και αβάσταχτο καημό θα έκλαψε όποιος υπάλληλος έτυχε να δει τον λογαριασμό αυτό...

sofojohn
08-09-05, 11:22
Mετα τις δυο πρωτες μερες δηλωμενης βλαβης σταματαει να χρεωνει ο οτε!

sonyp900
08-09-05, 11:25
Θα μου τα πάρει από αλλού αυτά τα 3,5 ευρώ ο πΟΤΕ που μου πίστωσε τώρα :D

alefgr
09-09-05, 03:00
Σε εμένα ο προηγούμενος λογαριασμός είχε επιστροφή ADSL παγίου 4,65 € και προσπαθούσα να καταλάβω γιατί πράγμα ήταν επιστροφή. Πρίν 3-4 μήνες είχα πρόβλημα με συχνές διακοπές ακόμα και στο τηλέφωνο και είχα πάρει το 121. Το περίεργο είναι ότι δεν είχα κάνει καμία αίτηση για επιστροφή χρημάτων.

Και μετά βρίζουμε τον ΟΤΕ... :oops:

maik
09-09-05, 03:09
Και μετά βρίζουμε τον ΟΤΕ... :oops:
Καλα αυτο ειναι επαγγελματικο καθηκον μερικων , σε μερικους ειναι συνηθεια, αλλοι το κανουν για εκτονωση, καποιοι το κανουν γιατι ειναι κακουργα η κοινωνια, αλλοι παλι γιατι δεν τους καθησε η γκομενα κοκ. :thumb_dup

sdikr
09-09-05, 03:20
Καλα αυτο ειναι επαγγελματικο καθηκον μερικων , σε μερικους ειναι συνηθεια, αλλοι το κανουν για εκτονωση, καποιοι το κανουν γιατι ειναι κακουργα η κοινωνια, αλλοι παλι γιατι δεν τους καθησε η γκομενα κοκ. :thumb_dup

Κάποτε λέγαν αν υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά ;)

EvilHawk
09-09-05, 10:44
Κάποτε λέγαν αν υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά
Η κάποιος εμπρηστής εκεί κοντά! ;)

cyberp
09-09-05, 10:48
Νομίζω οτι απο τη μέρα που δηλώνεται βλάβη στο 121, εώς τη μέρα που θα θεωρηθεί οτι αποκαταστάθηκε, δε χρεώνεται το πάγιο της γραμμής.
Δεν μου έχυ τύχει βλάβη ποτέ, και δε ξέρω απο πρώτο χέρι. Αλλα αυτό ξέρω.
Όχι δεν ισχύει πάντα αυτό... Τουλάχιστο στην σταθερή...Τους είχα ειδοποιήσει για βλάβη (2 μερών), αλλά δεν μου επέστρψαν πάγια...δεν το κηνύγησα βέβαια αν και θα'πρεπε..

NemesisX
31-10-13, 15:40
Για να παραλάβει κάποιος μια επιστροφή που του χει έρθει σε λογαριασμό του ΟΤΕ, χρειάζεται κάνα έγγραφο παραπάνω πέρα απ'τον λογαριασμό?

kosmasgr
31-10-13, 17:39
ταυτότητα :)

FuS
31-10-13, 18:44
Για την ακρίβεια, αυτό που συμβαίνει στα συστήματα του είναι το εξής.

Όταν κάποιος δώσει βλάβη και είναι υπαιτιότητας οτέ τότε ξεκινάει η αποχρέωση 2 εργάσιμες μετά την ημέρα αναγγελίας βλάβης και έως να αποκατασταθεί.
Η αποχρέωση γίνεται αυτόματα. Δηλαδή ο πελάτης δεν χρειάζεται να δηλώσει κάτι. Προυπόθεση (όπως ανέφερα παραπάνω) στον Προμηθέα να φαίνεται ότι είναι υπαιτιότητας οτέ.


Τώρα πήρα είδηση πως απάντησα σε νήμα 8ετίας :oops:

@ ADSLgr.com All rights reserved.