PDA

Επιστροφή στο Forum : Ειδοποιησεις με email..



dpetka2001
01-10-03, 19:37
Παιδια εχω το εξης προβλημα..δε δεχομαι ειδοποιησεις με email για νεες απαντησεις σε θεματα που παρακολουθω..εχω ενεργοποιημενη αυτη τη δυνατοτητα στο προφιλ μου..πρεπει να κανω κατι αλλο??

yiapap
01-10-03, 20:33
Κανονικά όχι.
Τα ενδεχόμενα που σκέφτομαι είναι τα εξής:
1. Έχεις γράψει λάθος τη διεύθυνση :oops:
2. Έχεις κάποιο spam filter που πετάει (κάπου) τα μηνύματα
3. Ο ISP σου απορρίπτει τα email από το adslgr.

Αν πεις τον ISP σου και τον email client που χρησιμοποιείς, πιθανών να βοηθήσεις.

dpetka2001
03-10-03, 03:31
εχω συνδεση με Forthnet και χρησιμοποιω το Hotmail..μεχρι τωρα δεν ειχα τετοιο προβλημα απο αλλα sites..οταν λες spam filter τι εννοεις??

yiapap
03-10-03, 09:01
To Norton Antivirus π.χ. έχει φίλτρο να μαρκάρει τα spam (διαφημήσεις). Πολύ συχνά αναγνωρίζει ως spam λάθος μηνύματα. Επειδή χρησιμοποιώ το Outlook με φίλτρο να μετακινεί τα "σεσημασμένα" spam σε άλλο φάκελλο, μερικές φορές βλέπω στον "Spam" φάκελλο, κανονικότατα μηνύματα.
Αφού έχεις ISP τη Forthnet, έχεις και email εκεί. Δοκίμασε, να αλλάξεις το mail σου (στο προφίλ) σε αυτό της Forthnet για να δεις αν τότε τα παίρνεις.

dpetka2001
03-10-03, 17:50
απο το NAV εχω απενεργοποιημενη την επιλογη να σκαναρει μυνηματα..οπως ειπα και πριν με αλλα sites δεν παρατηρω τετοιο προβλημα..και το Hotmail δεν εχει κανενα φιλτρο ενεργοποιημενο..θα δοκιμασω παντως και με Forthnet και θα επανελθω..

@ ADSLgr.com All rights reserved.