PDA

Επιστροφή στο Forum : OTE: ΠΙΛΟΤΙΚΕΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ BBRAS ΣΕ ΚΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ



billgeo
21-05-08, 16:47
Λόγω προγραμματισμένων αναβαθμίσεων στους:

BRAS_Filip_1 (Καβάλα),
BRAS_Erm_2 (Θεσ/νίκη)

στις 22/5 και 25/5 αντίστοιχα (00:00'-06:00'), θα σημειωθούν ολιγόλεπτες διακοπές
στην ADSL κίνηση που εξυπηρετούν οι συγκεκριμένοι BRAS.

Εκ της Δ/νσης Λειτ.Δικτύου ΟΤΕ




p.s. Σορρυ αν εχει ξαναμπει, αλλα λιγο που εψαξα δεν το ειδα.

gravis
22-05-08, 18:09
Οταν λετε πιλοτικες? μηπως εννουν Beta αναβαθμιση? δηλαδη δεν ειμαστε σιγουροι για την αναβαθμιση, αν μας κατσει το κραταμε, αλλιως γυρναμε πισω

sunrise
22-05-08, 21:30
Μα ναι ...κι εγω που ειμαι στο BRAS_erm_6 το νιωσα στο πετσι μου σημερα με τις αποσυνδεσεις.....
Ωφειλω ομως να πω πως μειωθηκε σημαντικα ο θορυβος της γραμμης μου:oneup:

emeliss
22-05-08, 21:46
Ωφειλω ομως να πω πως μειωθηκε σημαντικα ο θορυβος της γραμμης μου:oneup:
Μόνο που αυτό δεν έχει σχέση με τυχόν ενέργειες στον BBRAS

sunrise
24-05-08, 20:46
Μόνο που αυτό δεν έχει σχέση με τυχόν ενέργειες στον BBRAS
Ισως να χεις και δικιο....ενα ομως ξερω..οτι για πιλοτικα προγραμματα,ειναι ανεπιτρεπτο να κοβουν ιντερνετ και τηλεφωνο για 3 μερες!!

emeliss
24-05-08, 21:06
Ισως να χεις και δικιο....ενα ομως ξερω..οτι για πιλοτικα προγραμματα,ειναι ανεπιτρεπτο να κοβουν ιντερνετ και τηλεφωνο για 3 μερες!!

Θα ήταν αν συνέβαινε. Δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο. Σύμφωνα με την ανακοίνωση έγιναν εργασίες στις 22/5 και στις 25/5 το βράδυ. Όχι από 22 μέχρι 25. Επίσης οι διακοπές κρατάνε για μερικά λεπτά. Φαντάσου ότι δουλεύουν και ετοιμάζουν configuration και hardware και η διακοπή είναι μόνο κατά το κατέβασμα του νέου conf.

George978
24-05-08, 21:52
ξανθη εδω στις 22 δεν ειχαμε ουτε ενα disconect , καμμια διαφορα σε ταχυτητες ολα οπως παλια

sunrise
25-05-08, 01:26
Θα ήταν αν συνέβαινε. Δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο. Σύμφωνα με την ανακοίνωση έγιναν εργασίες στις 22/5 και στις 25/5 το βράδυ. Όχι από 22 μέχρι 25. Επίσης οι διακοπές κρατάνε για μερικά λεπτά. Φαντάσου ότι δουλεύουν και ετοιμάζουν configuration και hardware και η διακοπή είναι μόνο κατά το κατέβασμα του νέου conf.

βρε λογικα μιλας....αλλα σου αντιπαραθετω τι συμβαινει σ ενα σχεδον τετραγωνο που ειμαστε χρηστες οτενετ...
μακαρι να ναι κατι μεμονομενο τι να πω..ειδωμεν σημερα το πρωι...

George978
25-05-08, 01:28
και σημερα που λενε οτι θα αναβαθμιζαν το ΨΚ του οτε στη ξανθη παλι κανενα προβλημα (μεχρι στιγμης)

sunrise
27-05-08, 17:53
Σημερα ολοκληρωθηκαν οι εργασιες..οι οποιες επειρεασαν ολους τους BRAS_erm (θεσ/νικη):oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.