PDA

Επιστροφή στο Forum : Fulitsu 15,4" αντικατάσταση οθόνης



Galliant
23-05-08, 18:26
Γεια σε ολους.

Προσφατα εσπασε η οθονη του laptop της αδερφης μου, συγκεκριμενα το Amilo Li 2727
Ενα link: http://www.infopcstore.gr/eshop/15-othonh/fujitsu-siemens/368-fujitsu-siemens-notebook-amilo-li-2727-li4_2.htm

Η οθονη εσπασε λογικα λογω λαθος ανοιγματος; πιεσης σε τσαντα; παντως δεν της επεσε, ουτε εκατσε καποιος πανω:p.
Στο θεμα μου τωρα: Αφου μου ζηταν 300€ (δεν λογιζεται η ζημια εντος εγγυησης) ειπα και εγω να βρω οθονη να την βαλω μονος μου. Εχω βρει καποιες σε ebay γυρω στα 130-150€ (χωρις μετ.).
Ψαχνω να βρω απο europe στην καλυτερη, μην μπλεκω με αμερικες-ασιες οπου βρηκα φθηνοτερες αλλα δεν ξερω τι θα παιξει αεροδρομιο, μιας και το πακετο θα ειναι καποιου μεγεθους και αξιας.

Ρωτω λοιπον:
1. (Μιας και δεν το σηκωνουν εδω τετοια ωρα) Τις πουλα σε καποιο μαγαζι-αντιπροσωπεια;
2. Υπαρχει καποιο μαγαζι εδω ελλαδα που να πουλα;
3. Καμια προταση απο εξωτερικο, πλην ebay; αγοραζω απο εξω και online no problem, απλα επειδη με τα search δεν πεφτεις παντα και στα πιο αξιοπιστα, αμα καποιος εχει αγορασει απο καπου που να πουλαν και οθονες θα ειναι οτι καλυτερο. Παντως μπορει να το εχω τριτο αλλα αυτη ειναι η πρωτη μου επιλογη, εκτος και αν παιζει αντιπροσωπεια-ιδια τιμη :p.

Αυτα, ευχαριστω και sorry για το μακροσκελες.

Edit: Καποιος να διορθωσει τον τιτλο απο disply σε display;

@ ADSLgr.com All rights reserved.