PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτήσεις-Εντυπώσεις για hol cosmos!!



Σελίδες : [1] 2

gkimonas
24-05-08, 01:39
Καλησπέρα σας,

Πριν λίγες ημέρες ανανέωσα το συμβόλαιο μου με την κυρία HOL και μαζί με την ανανέωση της adsl σύνδεσης μου, (θα παώ στα 6), δεν επέλεξα την 24 μετά από υποδείξεις και συζητήσεις που έχουν γίνει σ' αυτό το νήμα για 24άρες σε shared LLU.
Επέλεξα λοιπόν και το πακέτο hol cosmos.

Θα ήθελα αν υπάρχει κάποιος χρήστης του συγκεκριμένου προγράμματος να μου πει τι είδους φρούτο είναι και αν είναι ευχαριστημένος,:hmm:, παρεπιπτόντως μου είπαν πως σε περίπτωση που θελήσω να το διακόψω γίνεται χωρίς χρέωση, ελπίζω να είναι αλήθεια.


Ευχαριστώ!!! :oneup:

giorgos_gr
24-05-08, 18:36
Εγώ έχω από το φεβρουάριο double play 6/1 +cosmos το πέονέκτημα είναι ότι πληρώνω σαφώς λιγότερα από όταν είχα και πάγιο ΟΤΕ .Να πώ οτι από το κανονικό τηλέφωνο παίρνω λίγα τηλεφωνήματα (τα περισσοτερα τα παίρνω από το skype με 3.39euro/μηνα).
Από την άλλη μερικές φορές έχω πρόβλημα με την ποιότητα της τηλεφωνίας, ενώ όσο είχα πάγιο από τον ΟΤΕ δεν είχα αυτό το φαινόμενο(τότε είχα άλλα ίσως και χεορότερα).Επίσης μου κακοφαίνεται πολύ το οτι πρέπει να χρησιμοποιώ αποκλειστικά και μόνο netfaster ή Fritz .
Γενικά από το internet της hol τους 3 μήνες που είμαι συνδρομητης δεν αντιμετώπισα σημαντικά προβλήματα.Για το τηλεφωνο δεν μπορώ να πώ το ίδιο αφού αρκετές φορές ημουν με κακή ποιότητα γραμμής και συνήθως ακούγεται και ένας θόρυβος προερχόμενος από το Netfaster που ο συνομιλιτής δεν τον ακούει αλλά εμένα προσωπικά με κουράζει να τον ακούω.

gkimonas
24-05-08, 18:41
Εγώ έχω από το φεβρουάριο double play 6/1 +cosmos το πέονέκτημα είναι ότι πληρώνω σαφώς λιγότερα από όταν είχα και πάγιο ΟΤΕ .Να πώ οτι από το κανονικό τηλέφωνο παίρνω λίγα τηλεφωνήματα (τα περισσοτερα τα παίρνω από το skype με 3.39euro/μηνα).
Από την άλλη μερικές φορές έχω πρόβλημα με την ποιότητα της τηλεφωνίας, ενώ όσο είχα πάγιο από τον ΟΤΕ δεν είχα αυτό το φαινόμενο(τότε είχα άλλα ίσως και χεορότερα).Επίσης μου κακοφαίνεται πολύ το οτι πρέπει να χρησιμοποιώ αποκλειστικά και μόνο netfaster ή Fritz .
Γενικά από το internet της hol τους 3 μήνες που είμαι συνδρομητης δεν αντιμετώπισα σημαντικά προβλήματα.Για το τηλεφωνο δεν μπορώ να πώ το ίδιο αφού αρκετές φορές ημουν με κακή ποιότητα γραμμής και συνήθως ακούγεται και ένας θόρυβος προερχόμενος από το Netfaster που ο συνομιλιτής δεν τον ακούει αλλά εμένα προσωπικά με κουράζει να τον ακούω.

Εγώ δεν είμαι σε full LLU και πληρώνω και πάγιο ΟΤΕ, απλώς αυτό που με ενδιαφέρει, αν κάποιος είδε σημαντική διαφορά στον λογαριασμό του (λογαριασμός ΟΤΕ) για κλήσεις προς σταθερά και κινητά. :hmm:

jaggelo
27-05-08, 14:52
Εγώ δεν είμαι σε full LLU και πληρώνω και πάγιο ΟΤΕ, απλώς αυτό που με ενδιαφέρει, αν κάποιος είδε σημαντική διαφορά στον λογαριασμό του (λογαριασμός ΟΤΕ) για κλήσεις προς σταθερά και κινητά. :hmm:

Θεωρώ ότι εννοείς το hol cosmos με προεπιλογή φορέα που έχω και εγώ.

Η διαφορά στον λογαριασμό εξαρτάται από την χρήση που θα κάνεις,
ειδικά αν κάνεις υπεραστικές κλήσεις και κλήσεις στο εξωτερικό.

Σε ώρες αιχμής αντιμετωπίζω μερικές φορές προβλήματα όταν κάνω κλήσεις
λόγω κακής ποιότητας γραμμής, αλλά προς το παρών δεν το βρίσκω εκνευριστικό.
Αν χειροτερέψει πάντως θα την κόψω την προεπιλογή ;)

lsavvaid
27-05-08, 19:44
Και εγώ hol cosmos έχω 24/1 Full LLU από τον φεβρουάριο και μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος. Το διάλεξα γιατί βασικά δεν ήθελα τηλεφωνία και ήταν το φτηνότερο που μπορούσα να παρω στην συγκεκριμένη ταχύτητα. Έχω και μια ώρα δωρεάν κάθε μήνα για ένα εξάμηνο (για delivery ). Η γραμμή είναι πολύ σταθερή και το τηλέφωνο σε γενικές γραμμές μια χαρά. Μόνο αν δουλεύουν όλα στο φουλ πέφτει η ποιότητα της συνομιλίας παρόλο που έχει δικό της VC αλλά και πάλι είναι σε ανεκτά επίπεδα

gkimonas
29-05-08, 01:45
Όσον αφορά αυτό το hol cosmos βρε παδιά, θα το χρησιμοποιώ απευθείας με το που σηκώνω το ακουστικό μου ή θα πρέπει να πληκτρολογώ κάποιον αριθμό για να πηγαίνω στην χρέωση της hol.

Επίσης λέει πως προσφέρει και Αναγνώριση κλήσεων. :hmm:

Για να δούμε πότε θ'αποφασίσουν να με αναβαθμίσουν οι κύριοι της hol, σιγά την δουλειά που θέλουν και τόσες εργάσιμες ημέρες.

jaggelo
29-05-08, 10:09
Όσον αφορά αυτό το hol cosmos βρε παδιά, θα το χρησιμοποιώ απευθείας με το που σηκώνω το ακουστικό μου ή θα πρέπει να πληκτρολογώ κάποιον αριθμό για να πηγαίνω στην χρέωση της hol.

Επίσης λέει πως προσφέρει και Αναγνώριση κλήσεων. :hmm:

Για να δούμε πότε θ'αποφασίσουν να με αναβαθμίσουν οι κύριοι της hol, σιγά την δουλειά που θέλουν και τόσες εργάσιμες ημέρες.

Με προεπιλογή φορέα θα παίρνεις αυτόματα μέσω hol χωρίς να πληκτρολογήσεις τίποτα,
και η αναγνώριση κλήσεων θα δουλεύει κανονικά ;)

gkimonas
29-05-08, 12:35
Με προεπιλογή φορέα θα παίρνεις αυτόματα μέσω hol χωρίς να πληκτρολογήσεις τίποτα,
και η αναγνώριση κλήσεων θα δουλεύει κανονικά ;)

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου. :oneup:
Αναμένω λοιπόν να δούμε.;)

gkimonas
29-05-08, 13:40
Σήμερα με αναβαθμίσανε κύριοι.

:worthy: :yahoo:
Ορίστε και μερικά από τα στατιστικά μου.

37478

37479

Το Noise Margin από 29.5 που είχα πρώτα πήγε στα 18.0 :hmm:

Τώρα όσον αφορά την τηλεφωνία πως θα καταλάβω ότι είμαι στο Hol Cosmos ?

Η αναγνώριση πάντως δεν λειτουργεί εκτώς και αν θα πρέπει να την ρυθμίσω στην συσκευή.

ariadgr
29-05-08, 13:45
Ορίστε και μερικά από τα στατιστικά μου.

Δοκίμασε και το ADSL2+


Τώρα όσον αφορά την τηλεφωνία πως θα καταλάβω ότι είμαι στο Hol Cosmos ?

Θα ρωτήσεις στο 134 αν βλέπουν ενεργοποιημένη προεπιλογή στη γραμμή σου, ή θα ρωτήσεις στη hol.


Η αναγνώριση πάντως δεν λειτουργεί εκτώς και αν θα πρέπει να την ρυθμίσω στην συσκευή.

Η αναγνώριση δεν έχει σχέση με την προεπιλογή, αν δεν είσαι συνδρομητής της υπηρεσίας πρέπει να τη ζητήσεις στο 134.

gkimonas
29-05-08, 13:50
Δοκίμασε και το ADSL2+

Θα δοκιμάσω και θα σου πω.




Θα ρωτήσεις στο 134 αν βλέπουν ενεργοποιημένη προεπιλογή στη γραμμή σου, ή θα ρωτήσεις στη hol.

:oneup:




Η αναγνώριση δεν έχει σχέση με την προεπιλογή, αν δεν είσαι συνδρομητής της υπηρεσίας πρέπει να τη ζητήσεις στο 134.

Δεν σε κατάλαβα τώρα, δηλαδή αν δεν έχω από τον ΟΤΕ αναγνώριση δεν θα έχω και τώρα ?

Γιατί όμως στην περιγραφή του hol cosmos αναφέρει και αναγνώριση κλήσεων ?

gkimonas
29-05-08, 13:53
Με Adsl2+ χειρότερα τα βλέπω. :hmm:

37480

ariadgr
29-05-08, 13:59
Γιατί όμως στην περιγραφή του hol cosmos αναφέρει και αναγνώριση κλήσεων ?

Οχι στην προεπιλογή (http://www.hol.gr/default.asp?pid=225&la=1&itmid=6&ct=5&prd_st=4) ;)


Με Adsl2+ χειρότερα τα βλέπω.

Σου κόβει 100Kbps στο up, αλλά έχει μικρότερο attenuation και μεγαλύτερο SNR.
Δοκιμάζεις και βλέπεις τι είναι πιο σταθερό.

jaggelo
29-05-08, 14:08
Δεν σε κατάλαβα τώρα, δηλαδή αν δεν έχω από τον ΟΤΕ αναγνώριση δεν θα έχω και τώρα ?

Γιατί όμως στην περιγραφή του hol cosmos αναφέρει και αναγνώριση κλήσεων ?

Η αναγνώριση κλήσεων γίνεται από τον ΟΤΕ στην προεπιλογή φορέα,
γιατί οι εισερχόμενες κλήσεις δρομολογούνται μόνο μέσω ΟΤΕ.

Η αναγνώριση κλήσεων στο site της hol, αναφέρεται σε τηλεφωνία μόνο μέσω hol,
δηλαδή χωρίς προεπιλογή φορέα και χωρίς πάγιο ΟΤΕ ;)

gkimonas
29-05-08, 14:09
Οχι στην προεπιλογή (http://www.hol.gr/default.asp?pid=225&la=1&itmid=6&ct=5&prd_st=4) ;)

Σωστά λάθος δικό μου ή της κοπέλας από το τμήμα Πωλήσεων




Σου κόβει 100Kbps στο up, αλλά έχει μικρότερο attenuation και μεγαλύτερο SNR.
Δοκιμάζεις και βλέπεις τι είναι πιο σταθερό.

:hmm:
Δοκίμασα και σε Adsl2 και μου βγάζει περίπου τα ίδια με το Adsl2+

Αν το βάλω στο Auto πάντως με πηγαίνει σε Adsl2+. :hmm:

Τέλος πάντων το αφήνω σε απλό όπως το είχα στην αρχή και βλέπουμε στην συνέχεια.

Ευχαριστώ πολύ. :)

........Auto merged post: gkimonas πρόσθεσε 0 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Η αναγνώριση κλήσεων γίνεται από τον ΟΤΕ στην προεπιλογή φορέα,
γιατί οι εισερχόμενες κλήσεις δρομολογούνται μόνο μέσω ΟΤΕ.

Η αναγνώριση κλήσεων στο site της hol, αναφέρεται σε τηλεφωνία μόνο μέσω hol,
δηλαδή χωρίς προεπιλογή φορέα και χωρίς πάγιο ΟΤΕ ;)

Σωστά όπως είπα, λάθος δικό μου. :oneup:

ariadgr
29-05-08, 14:15
Αν σκοπεύεις με το hol cosmos να μιλάς πάνω από 2 ώρες το μήνα σε αστικές-υπεραστικές ίσως σε συμφέρει το unlimited 1 country του Skype με 3,5 ευρώ (10.000 λεπτά / μήνα)
Για τα κινητά ίσως σε συμφέρει μέσω ΟΤΕ (1777).

gkimonas
29-05-08, 14:16
Αν σκοπεύεις με το hol cosmos να μιλάς πάνω από 2 ώρες το μήνα σε αστικές-υπεραστικές ίσως σε συμφέρει το unlimited 1 country του Skype με 3,5 ευρώ

Παίζουν κλήσεις και προς κινητά όμως...:hmm:

ariadgr
29-05-08, 14:26
Παίζουν κλήσεις και προς κινητά όμως...:hmm:

Τα κινητά μέσω ΟΤΕ (1777).
Τα αστικά-υπεραστικά μέσω Skype.
Αυτό εννοούσα (αν σε συμφέρει/εξυπηρετεί).

gkimonas
29-05-08, 14:30
Τα κινητά μέσω ΟΤΕ (1777).
Τα αστικά-υπεραστικά μέσω Skype.
Αυτό εννοούσα (αν σε συμφέρει/εξυπηρετεί).

Ευχαριστώ ariadgr, άε να δούμε πως θα κυλίσουν οι χρεώσεις με αυτό το παραμύθι και αν είναι θα το έχω υπόψιν μου. :oneup:

gkimonas
29-05-08, 18:13
Μέχρι στιγμής είναι όλα σταθερά.
Θα το αφήσω μάλλον σε απλό ADSL mode και όχι σε ADSL2+ μιας και στο δεύτερο μου ρίχνει χαμηλά το upstream.

:hmm:

nnn
29-05-08, 23:12
Άλλαξες κάτι στην συνδεσμολογία ?
Δοκίμασε σε G.dmt να δούμε.

gkimonas
29-05-08, 23:17
Άλλαξες κάτι στην συνδεσμολογία ?
Δοκίμασε σε G.dmt να δούμε.

Δεν άλλαξα τίποτα.

Αυτή την στιγμή είμαι με τα ακόλουθα:



Operational Mode ADSL2+
Upstream 789 kbps
Downstream 6142 kbps
Noise Margin (Upstream) 12.0 db
Noise Margin (Downstream) 19.9 db
Attenuation (Upstream) 12.0 db
Attenuation (Downstream) 22.0 db

Αν γυρίσω σε ADSL απλό θα σέρνομαι, τουλάχιστον το μεσημέρι σερνόμουν και από rapidshare βαριά 250 kbps. :hmm:

nnn
29-05-08, 23:21
:hmm: πριν τι ταχύτητα είχες ?

gkimonas
29-05-08, 23:23
:hmm: πριν τι ταχύτητα είχες ?

Μικρή, συγχρόνιζα στα 3024/512 αν θυμάμαι καλά με snr 29,5 και attenuation 22,00

nnn
29-05-08, 23:24
Το πακέτο σου ποιό ήταν ?

gkimonas
29-05-08, 23:27
Το πακέτο σου ποιό ήταν ?

Είχα πάρει ένα hibox πριν κανά χρόνο σε 768 τότε όπου αν ήσουν στο δίκτυο της hol σου το έκαναν x3 τότε.

Με G.Dmt που μου είπες ορίστε:



Operational Mode ADSL G.Dmt
Upstream 896 kbps
Downstream 6144 kbps
Noise Margin (Upstream) 8.0 db
Noise Margin (Downstream) 18.5 db
Attenuation (Upstream) 13.0 db
Attenuation (Downstream) 22.0 db

nnn
29-05-08, 23:31
Είχα πάρει ένα hibox πριν κανά χρόνο σε 768 τότε όπου αν ήσουν στο δίκτυο της hol σου το έκαναν x3 τότε.

Με G.Dmt που μου είπες ορίστε:


:hmm: παίζει να μην έχουν ρυθμίσει σωστά την γραμμή σου στην αναβάθμιση, πάρε τους ένα τηλέφωνο, η γραμμή λογικά αντέχει 1 Mbps upload.

gkimonas
29-05-08, 23:37
:hmm: παίζει να μην έχουν ρυθμίσει σωστά την γραμμή σου στην αναβάθμιση, πάρε τους ένα τηλέφωνο, η γραμμή λογικά αντέχει 1 Mbps upload.

Πήρα αλλά δεν μπόρεσα να συννενοηθώ, έπεσα κιόλας σε μια άσχετη, και μου λέει
γίνεται αυτό να ανεβοκατεβαίνει αναλόγως, σε όλους έτσι γίνεται, λες και είναι θερμόμετρο.

Τώρα τι να της έλεγα;

Απλώς μου κάνει εντύπωση γιατί από snr 29 έπεσα τόσο χαμηλά.

........Auto merged post: gkimonas πρόσθεσε 3 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Με G.Dmt αυτή την στιγμή πραγματικά σέρνομαι...:mad:

nnn
29-05-08, 23:44
Ξαναγύρισε το σε Adsl2+ και ξαναπάρε τους τηλέφωνο, έχουν κάνει κακή ρύθμιση, ο συγχρονισμός μπορεί να παίξει λίγο σε κάθε επανασύνδεση αλλά όχι τόσο κάτω από την ονομαστική, εκτός αν το modem βγάζει την καθαρή ταχύτητα έχοντας αφαιρέσει τα overheads (δοκίμασε σε PPPoE και PPPoA).

gkimonas
30-05-08, 00:01
Ξαναγύρισε το σε Adsl2+ και ξαναπάρε τους τηλέφωνο, έχουν κάνει κακή ρύθμιση, ο συγχρονισμός μπορεί να παίξει λίγο σε κάθε επανασύνδεση αλλά όχι τόσο κάτω από την ονομαστική, εκτός αν το modem βγάζει την καθαρή ταχύτητα έχοντας αφαιρέσει τα overheads (δοκίμασε σε PPPoE και PPPoA).

Θα δοκιμάσω και σε PPPoA αλλά ξέρω πως η hol ανέκαθεν έπαιζε σε Over Ethernet. :hmm:

Θα ξαναπάρω το πρωί, τι να κάνω...:whip:

........Auto merged post: gkimonas πρόσθεσε 15 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Με PPPoA το ξεχνάμε, όπως είπα δεν συγχρονίζει.

Τι να πω...:hmm:

nnn
30-05-08, 00:26
Πρωί πρωί τηλέφωνο, άλλο modem παίζει ??

gkimonas
30-05-08, 00:27
Πρωί πρωί τηλέφωνο, άλλο modem παίζει ??

Έχω ένα speedtouch 530v4.3

Θα δοκιμάσω κ με αυτό μετά την εκπομπή του euri να δούμε.

Τι να τους πω ακριβώς γιατί δεν μπορώ να συννενοηθώ με αυτούς του τέλιδες.

nnn
30-05-08, 00:32
Θα πεις πως έχεις ζητήσει αναβάθμιση στο 6/1 αλλά το upload σου είναι πολύ χαμηλό.

gkimonas
30-05-08, 00:34
Θα πεις πως έχεις ζητήσει αναβάθμιση στο 6/1 αλλά το upload σου είναι πολύ χαμηλό.

Ok νεότερα αύριο λοιπόν.

Ευχαριστώ πολύ για όλα nnn :oneup:

gkimonas
30-05-08, 12:44
Λοιπόν έχω πάρει από το πρωί 3 τηλέφωνα, δεν ξέρει κανείς τους τίποτα.:whip:

Θα το κοιτάξουμε μου λένε, τρέχα γύρευε.

Δοκίμασα και μ' ένα speedtouch που έχω, πάνω κάτω τα ίδια πράγματα.:hmm:













<-- Ντροπή:whip:

gkimonas
01-06-08, 19:50
Ακόμα στα ίδια χάλια είμαι.:cry:

Αν δεν γίνει τίποτα μέσα στην εβδομάδα θα τους ξαναπάρω να τους μπιπ :whip:

&#180;Ακου εκεί και επέμενε ο τύπος στην τεχνική υποστήριξη, στο ADSL2+ άμα το βάλεις θα ανέβει κατά πολύ το Upstream σου, και εννοείται ότι αν το βάλω σε ADSL2+ το upstream πέφτει στα 800 μόνο. :whip:

nnn
01-06-08, 21:44
Ξαναπάρε το πρωί μην τους περιμένεις.

gkimonas
01-06-08, 21:50
Ξαναπάρε το πρωί μην τους περιμένεις.

Πήρα την Παρασκευή όπως μου είπες, πάλι έτυχα σε να μην πω, και το μόνο που μου έλεγε:
Μάλιστα και ποιο είναι το πρόβλημα σας, α μάλιστα και ποιο είναι το πρόβλημα σας :down:

Και στο τέλος μου λέει, εντάξει θα μεταβιβάσω το αίτημα σας ώστε να γίνει κάποιος έλεγχος στην γραμμή σας.

Το να πάρω πάλι αύριο θα το κάνω αλλά καταντάει κουραστικό.:(

nnn
01-06-08, 21:52
Καμιά φορά η ενόχληση είναι η καλύτερη λύση να μην ξεχαστεί το πρόβλημα.

gkimonas
01-06-08, 21:56
Καμιά φορά η ενόχληση είναι η καλύτερη λύση να μην ξεχαστεί το πρόβλημα.

Πολύ σωστά, αύριο το μεσημεράκι μόλις γυρίσω απ' το ΤΕΙ, θα πιω καφέ παρέα με την αναμονή της HOL.:p :oneup:

gkimonas
02-06-08, 20:05
Σήμερα το πρωί λοιπόν, γύρω στις 6 το πρωί, να ήμουν ξύπνιος, πολύ δουλειά:whistle:, τέλος πάντων για κανά 40λέπτο έπεσα ξαφνικά.

Καπάκι την τεχνική υποστήριξη, βρήκα την καλύτερη ώρα για να παίρνεις τηλέφωνο :yahoo:, το σήκωσαν σχεδόν αμμέσος.

Τους λέω τι θα γίνει ρε παιδιά καλημέρα, έχω όλο το βράδυ δουλεύω σαν το σκυλί για να φάω την αποσύνδεση στα μούτρα.:p

Μας συγχωρείτε κύριε ΧΧΧ, έχει πέσει κάποιος από τους server μας που καλύπτουν την περιοχή σας γι'αυτό είναι γενικό το πρόβλημα, δεν το έχετε μόνο εσείς, αυτό έλειπε λέω από μέσα μου.

Μιας και τους έπιασα λέω δεν του λέω τίποτα πάλι για το πρόβλημα μου, ναι κύριε ΧΧΧΧ θα το φροντίσουμε, ε ρε :whip: που θέλουν.

Για να καταλήξω, λοιπόν απ' την ώρα που επανήλθαν το upload μου ανέβηκε στα 928. :worthy: :worthy:

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω και μην μου πει κάποιος πως προώθησαν το πρόβλημα μου γιατί θα γελάω μέχρι αύριο. :lol::lol:

nnn
02-06-08, 20:49
Αποκαταστάθηκε η βλάβη φαίνεται.

gkimonas
02-06-08, 21:00
Αν το βάλω σε ADSL2+ πάντως μαύρα χάλια, το αφήνω σε απλό αλλά μου την δίνει που επιμένουν κιόλας οι μαύροι.

Μα κύριε δεν θα κάνετε ό,τι θέλετε εσείς, θα κάνετε τις default λες και ξέρουν ποιο είναι το default και ποιο όχι.

nnn
02-06-08, 21:02
Στην 6άρα που είσαι δεν είναι απαραίτητο να είσαι σε Adsl2+ Dslam.

gkimonas
02-06-08, 21:04
Στην 6άρα που είσαι δεν είναι απαραίτητο να είσαι σε Adsl2+ Dslam.

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι αν επιλέξω auto modelator ώστε να συγχρονίσει με το dslam, πηγαίνει σε ADSL2+

Γιατί όμως τότε;

nnn
02-06-08, 21:10
Who knows ?

gkimonas
02-06-08, 21:16
Άβυσσος η λειτουργία του Dslam τελικά. :p :oneup:

gkimonas
03-06-08, 14:22
Σήμερα έβαλα πάλι ένα speedtouch 530v4.3 που έχω και σας δείχνω τα στατιστικά της γραμμής με αυτό:



Modulation: G.DMT Annex A [POTS Overlay Mode]
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 832 / 6.144
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 13,0 / 20,0
SN Margin (Up/Down) [dB]: 8,0 / 16,0


Διαφορές με το levelone

Το Upload από 928 σε 832

Τα db του levelOne μπορείτε να τα δείτε στο προφίλ μου.

:hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

jaggelo
13-06-08, 12:48
Για να κάνω και εγώ μια ερώτηση σχετικά με την προεπιλογή hol cosmos.

Πρόσεξε κανείς αύξηση στην χρέωση των κλήσεων με αυτό το πρόγραμμα ?
Νομίζω ότι κάνανε αύξηση 8% από 9 Ιουνίου αλλά οι τιμές στο site της hol δεν έχουν αλλάξει :hmm:

gkimonas
13-06-08, 19:23
Για να κάνω και εγώ μια ερώτηση σχετικά με την προεπιλογή hol cosmos.

Πρόσεξε κανείς αύξηση στην χρέωση των κλήσεων με αυτό το πρόγραμμα ?
Νομίζω ότι κάνανε αύξηση 8% από 9 Ιουνίου αλλά οι τιμές στο site της hol δεν έχουν αλλάξει :hmm:

Φιλαράκι μην μου λες τέτοια και πάθω καμιά νύλα. :mad:

@ ADSLgr.com All rights reserved.