PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα αίτηση για ADSL γραμμή και modem οτε



Passenger57
09-09-05, 15:11
Έκανα σήμερα αίτηση για DSL στον ΟΤΕ over pstn.Zήτησα μόνο την γραμμή αφού έχω ISP.To θέμα είναι πώς δεν μου έδωσαν free modem.Εγώ ήξερα πώς ο ΟΤΕ δίνει μοντεμ.Μήπως έκαναν λάθος?

Solitude^Within
09-09-05, 15:23
Δεν νομιζω φιλε μου να παιζει δωρεαν modem...εγω εκανα την ιδια ιστορια κ πηρα το speedtouch 530 over pstn...οποτε θα τα σκασεις για τον εξοπλισμο απο οτε...

Crosstalk
09-09-05, 15:25
Οχι ρε φιλε.....κρατα τα φραγκα σου και βγαις στο εμποριο για τον εξοπλισμο! Μην σου φορτωνουν τα υπερτιμημενα μηχανηματα που φορτωθηκε ο ΟΤΕ! Ετσι την πατησα και εγω και εσκασα περιπου 100 ευρω για το 510 που δεν λεω καλο ειναι αλλα με τα ιδια φραγκα επαιρνα πιο advanced μηχανακι!

sonyp900
09-09-05, 15:29
Μακριά από τις μάπες του πΟΤΕ!!!! Πάρε κάτι άλλο καλύτερο σε λιγότερα λεφτά. Θα σε βοηθήσει πολύ μια αναζήτηση στο φόρουμ, στο Hardware. ;)

letterman
09-09-05, 16:02
εγω παντως προηγουμενη παρασκευη εκανα αιτηση μεσω 134 και μια βδομαδα μετα εχω ενεργη συνδεση ADSl over PSTN .
και με δωρεαν μοντεμ ΖΧΕ (αυτο το κινεζικο) το οποιο μια χαρα πηγαινει ...
σημειωτεον οτι αυθημερον μου αλλαξανε την γραμμη (PCM) σε κανονικη για να σηκωνει ADSL !

εντυπωσιαστηκα ! ΜΠραβο στον ΟΤΕ !

Solitude^Within
09-09-05, 16:07
Μακριά από τις μάπες του πΟΤΕ!!!! Πάρε κάτι άλλο καλύτερο σε λιγότερα λεφτά. Θα σε βοηθήσει πολύ μια αναζήτηση στο φόρουμ, στο Hardware. ;)

To speedtouch δεν ειναι τοσο ασχημο απο αποψη αποδοσης/τιμης...Ειναι ενα σεβαστο routeraki..Οχι κατι το ιδιαιτερο αλλα μια χαρα για τα λεφτα του..Ασχετο αν θα πρεπει η οχι να τα σκαμε στον πΟΤΕ ειναι μια σεβαστη λυση!

t300
11-09-05, 14:35
Τελικά δίνει δωρεάν modem ο ΟΤΕ; Ακούγονται διάφορα, κυρίως για κάποιο ΖΤΕ. Έχω ακούσει και για κάποιους που το καλοκαίρι πήραν δωρεάν alcatel.
Έστω και το ΖΤΕ θα είναι καλό για backup. Γνωρίζει κανείς τι ισχύει επίσημα;

Delinquent
11-09-05, 15:45
File mou ego prin 10 meres ekana aitisi gia DSL grammh kai pira dorean modem..ayto to ZTE 831A
Elpizo na voithisa!
Mou to esteilan me courier xoris kamia xreosi

FifthBaby
11-09-05, 15:52
!!!Περιεργο...δωρεαν και απο τον Οτε...χεχε.
Πρεπει να'ναι καμια μουφα,παντως παρε ενα καλο zyxel modem η κανενα router USR9105-6 αν θες να μπλεχτεις με ports κλπ και θα'σαι ενταξει.

Delinquent
11-09-05, 16:02
Kala tha paro sigoura kalytero...alla afou mou to edinan dorean oi anthropoi na po oxi?
xexexe

Mitsaras
11-09-05, 16:08
Τώρα μεταξύ μας, όσο μπακατέλα ή και όσο advanced να είναι η συσκευή, άμα δε σε θέλει το ρημάδι το κέντρο του ΟΤΕ, χαΐρι δε βλέπεις...

MD1032
11-09-05, 23:09
Εμένα μου έδωσαν δωρεάν το ZTE ZXDSL 831C [Ethernet με 4 θύρες].
Εδώ και 2 μήνες δουλεύει σαν σκυλί χωρίς κανένα πρόβλημα [εάν εξαιρέσω την υπερβολική θερμοκρασία που αναπτύσσει :p]

Material Defender 1032

nippletwister
02-10-05, 14:01
Προσοχή εσύ με την θερμοκρασία, γιατί κινέζικο προϊόν έχεις συνδέσει στο PC σου! Όπως κι εγώ! Προχθές μου ήρθε εντελώς δωρεάν από τον ΟΤΕ με currier! Εγώ πιο πολύ ανησυχούσα για τον μετασχηματιστή στην αρχή, αλλά αυτός παραμένει κρύος, πολύ πιο κρύος από ότι πρέπει!

MD1032
04-10-05, 00:37
Γιατί, τα υπόλοιπα εξαρτήματα του PC σου δηλαδή που φτιάχνονται? ;)

Material Defender 1032

@ ADSLgr.com All rights reserved.