PDA

Επιστροφή στο Forum : θα Τρελαθουμε ????



psyni
25-05-08, 01:39
καλησπέρα μετά από αρκετό καιρό χωρίς παράπονα από μέρους μου για την hol δεν άντεξα.......μπορεί να μου πει κανεις αν η προσφορα του δεκεμβρίου της hol ήτανε για 24 mbps me πάγιο 21,90 ? Εγώ πάντως έκανα τότε σύνδεση και μου λένε ότι αυτό ήτανε για 6 mbps και όχι για 24 και μου χρεώνουνε 24,89 εννοείτε πως δεν έχω free κλήσεις γιατί έτσι και αλλιώς δεν ήθελα το έχω απενοργοπιημενο απλά πήρα το πακέτο με το internet και με την υποχρεωτική 1 ώρα free!

theopan
25-05-08, 02:49
καλησπέρα μετά από αρκετό καιρό χωρίς παράπονα από μέρους μου για την hol δεν άντεξα.......μπορεί να μου πει κανεις αν η προσφορα του δεκεμβρίου της hol ήτανε για 24 mbps me πάγιο 21,90 ? Εγώ πάντως έκανα τότε σύνδεση και μου λένε ότι αυτό ήτανε για 6 mbps και όχι για 24 και μου χρεώνουνε 24,89 εννοείτε πως δεν έχω free κλήσεις γιατί έτσι και αλλιώς δεν ήθελα το έχω απενοργοπιημενο απλά πήρα το πακέτο με το internet και με την υποχρεωτική 1 ώρα free!

Όχι. Για 6/1 ήταν τα 21,90. Και φυσικά επιπλέον χρονοχρέωση από την 1η κλήση. Απλά παίζοντας με τις λέξεις κατάφεραν να παραπλανήσουν αρκετό κόσμο και κανονικά θα έπρεπε να τους είχαν επιβάλλει κυρώσεις τότε.

moriarti
25-05-08, 03:01
Θυμάμαι σίγουρα ότι για ίντερνετ 6/1 οι τιμές ήταν 34 ευρώ για απεριόριστες κλήσεις και 21,90 για το απλό πακέτο. Για ίντερνετ 24/1 με απεριόριστες είχε 37 ευρώ. Το αντίστοιχο απλό δεν το θυμάμαι καθόλου (αλλά μου φαίνεται λογικό να είχε 24,90 που σε χρέωσαν).
Αν θυμάται κάποιος ακριβώς την τιμή αυτού του πακέτου ας απαντήσει για σιγουριά.

georgep138
25-05-08, 07:35
καλησπέρα μετά από αρκετό καιρό χωρίς παράπονα από μέρους μου για την hol δεν άντεξα.......μπορεί να μου πει κανεις αν η προσφορα του δεκεμβρίου της hol ήτανε για 24 mbps me πάγιο 21,90 ? Εγώ πάντως έκανα τότε σύνδεση και μου λένε ότι αυτό ήτανε για 6 mbps και όχι για 24 και μου χρεώνουνε 24,89 εννοείτε πως δεν έχω free κλήσεις γιατί έτσι και αλλιώς δεν ήθελα το έχω απενοργοπιημενο απλά πήρα το πακέτο με το internet και με την υποχρεωτική 1 ώρα free!

Πες μας ακριβώς για ποιό πακέτο ψάχνεις να βρείς τις τιμές ?
hibox ή double play ?
Στο ιδιόκτητο ή μέσω ΟΤΕ ?
Ποιά μέρα ακριβώς έκανες την αίτηση ?

theopan
25-05-08, 12:18
Θυμάμαι σίγουρα ότι για ίντερνετ 6/1 οι τιμές ήταν 34 ευρώ για απεριόριστες κλήσεις και 21,90 για το απλό πακέτο. Για ίντερνετ 24/1 με απεριόριστες είχε 37 ευρώ. Το αντίστοιχο απλό δεν το θυμάμαι καθόλου (αλλά μου φαίνεται λογικό να είχε 24,90 που σε χρέωσαν).
Αν θυμάται κάποιος ακριβώς την τιμή αυτού του πακέτου ας απαντήσει για σιγουριά.

Καλά θυμάσαι νομίζω κι εγώ. Και 17,97 είχε το shared llu 24/1. Το θέμα είναι ότι δεν ξεκαθάριζαν πουθενά τι ακριβώς χρεώνεται πόσο. Ειδικά αυτό το 21,90 ήταν ασαφές σε ποιά ταχύτητα αναφερόταν. Ακόμα και σήμερα από όσο είδα, συγκεντρωτικός τιμοκατάλογος σε πίνακα για όλα τα διαθέσιμα πακέτα, όπως έχουν η vivodi και η netone δεν υπάρχει.

treli@ris
25-05-08, 13:33
Τα 21,90 αναφερονται στα 24/1 shared πριν βγει η χριστουγενιατικη προσφορα που ελεγε οτι παιρνεις τα 24 στην τιμη των 6 δηλ. στα 17,90. Ειμαι σιγουρος γι αυτο διοτι την εχασα την προσφορα για 15 μερες και τωρα πληρωνω κανονικα τα 21,90

dikal
25-05-08, 15:04
Αν διαβάσετε εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=174696) τα πρώτα 10 post λέει καθαρά πόσο κόστιζε το κάθε πακέτο.

theopan
26-05-08, 14:04
Αν διαβάσετε εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=174696) τα πρώτα 10 post λέει καθαρά πόσο κόστιζε το κάθε πακέτο.

Το θέμα είναι όμως να αναφέρει με σαφήνεια η ίδια η εταιρία το τι ακριβώς χρεώνει, και όχι να εξάγεται αυτό εμμέσως από την έρευνα που αναγκάστηκαν να κάνουν κάποιοι χρήστες ενός forum. Ειδικά η HOL έχει μια τάση στο "ομιχλώδες τόπιο" όσον αφορά τις χρεώσεις της και μάλλον θα έπρεπε κάποιος να της τραβήξει το αυτί επιτέλους (όχι ότι κάποιοι άλλοι πάνε πίσω δηλαδή, αλλά ακόμα και η vivodi έχει έστω το θράσος να αναφέρει σαφώς τα "καταργημένα" πακέτα της στον τιμοκατάλογο σε πινακάκι με μεγαλύτερη σαφήνεια).

georgep138
27-05-08, 01:06
Οποιος ξέρει να διαβάζει κείμενα στα Ελληνικά , καταλαβαίνει.
Οποιος δεν θυμάτε , πηγαίνει στο αρχείο ανακοινώσεων και τα ξαναδιαβάζει.
Οταν κάποιος γράφει : νομίζω αλλά δεν θυμάμε καλά ,
τα γράφει για να περνάει την ώρα του.
Νομίζω ???

lsavvaid
27-05-08, 03:38
Μήπως έβαλες το cosmos τότε γιατί οι τιμές που αναφέρεις είναι αυτές του cosmos στα δύο πακέτα που έδινε τότε 21,90 και 24,90 στα 6/1 και 24/1 αντίστοιχα με αστική χρέωση . Και εγώ αυτό έχω εκτός αν εννοείς για Shared LLU προσφορές

theopan
27-05-08, 10:59
Οποιος ξέρει να διαβάζει κείμενα στα Ελληνικά , καταλαβαίνει.
Οποιος δεν θυμάτε , πηγαίνει στο αρχείο ανακοινώσεων και τα ξαναδιαβάζει.
Οταν κάποιος γράφει : νομίζω αλλά δεν θυμάμε καλά ,
τα γράφει για να περνάει την ώρα του.
Νομίζω ???

Το θέμα δεν είναι τι "νομίζεις" εσύ ή εγώ, αλλά το τι δηλώνει (δήλωνε) η HOL. Και αυτό το "Ειδικά αυτό το 21,90 ήταν ασαφές σε ποιά ταχύτητα αναφερόταν" παραμένει ως γεγονός.
Τα παιχνιδάκια τους στυλ "από 20 ευρώ έως 24Mbps" πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσουν (όχι μόνο στους παρόχους adsl) ελλείψει μάλιστα συγκεντρωτικών με σαφήνεια γραμμένων τιμοκαταλόγων. Δικαιούσαι να δημιουργείς εντυπώσεις με bannerάκια "προσφορών", δεδομένου όμως ότι παρέχεις στον υποψήφιο πελάτη τη δυνατότητα ενημέρωσης από κανονικό συγκριτικό-συγκεντρωτικό τιμοκατάλογο.

georgep138
27-05-08, 23:56
Σωστά όσα γράφεις.
Ποιά εποχή ήταν το 21,90 ?

theopan
28-05-08, 00:35
Σωστά όσα γράφεις.
Ποιά εποχή ήταν το 21,90 ?

Το Δεκέμβρη 2007 που έκανα αίτηση ίσχυε ήδη.

@ ADSLgr.com All rights reserved.