PDA

Επιστροφή στο Forum : Μια μικρη αβαρεια



XPHSTOS29
09-09-05, 22:59
Επειδη υπαρχει αναγκη δημιουργειας κωδικων (barcode) για μια νεα επιχειρηση,
οποιος εχει την καλη διαθεση ας επισυναψει ενα txt αρχειο με καμια χιλιαδα τυχαιους αριθμους των 8 η 9 ψηφιων το δυνατον να διαχωριζονται με κομμα ( , ).
Η βοηθεια σας ειναι πολυτιμη καθως τα εγκαινεια ειναι ορισμενα για την Δευτερα 12 Σεπτεμβριου.
Αν καποιος εχει την ευχερια να μου κανει την χαρη μεχρι το μεσημερι του σαββατου θα ημουν ευγνωμων.

Σας ευχαριστω εκ των προτερω.

ΥΓ
συγνωμη που το ζηταω ετοιμο αλλα κατι λιγα που ηξερα απο προγραμματισμο τα εχω ξεχασει και δεν εχω πλεον και καποια γλωσσα προγραμματισμου στην διαθεση μου.
Αμα θελετε να παραθεσετε και κωδικα ευπροσδεκτος.

sdikr
09-09-05, 23:08
Ανάλογα με τον εκτυπώτη barcode δίνουν και προγράμματα που κάνουν ακριβώς αυτό που θέλεις

Mitsaras
09-09-05, 23:13
Ορίστε 1600-1700τόσα 9ψήφια νούμερα, από το 100000000 μέχρι το 999999999. Ελπίζω να σε βοήθησε!

XPHSTOS29
10-09-05, 13:05
Σε ευχαριστω πολυ φιλε Mitsaras πιστευω να φτανουν αυτα μεχρι να βρεθει κατι αλλο στην πορεια (αν βρεθει).

@sdikr πρεπει να περαστουν και στο λογιστικο προγραμμα της εταιριας καθως και να μην ταιριαζουν με αλλα.
Δυστηχως μεχρι στιγμης εχουν γινει 10000002 μαλακιες εδω μεσα και ο χρονος πιεζει.
Να σου πω την αλληθεια εγω κανω χαρη σε ενα φιλο μου που ασχολουμαι με αυτα.

kubiak
10-09-05, 15:30
Random Number Generator Pro (http://www.segobit.com/rng.htm)
random.org - random sequence generator (ONLINE) (http://www.random.org/sform.html)

BadCluster
11-09-05, 14:05
Αν θες Δευτέρα μπορώ να σου στείλω barcode(τυχαία) μιας και η δουλειά μου σχετίζεται με αυτό.
Συνήθως τα barcode τα δίνουν οι προμηθευτές ....
Η καταχώρηση στο σύστημα back/front office είναι το μανίκι εκτός και αν έχεις βάση δεδομένων και γνώσεις χειρισμού της.

XPHSTOS29
12-09-05, 22:52
Tελικα κουτσα στραβα τα καταφεραμε να βγαλουμε τα εγκαινια.

Τωρα μπορω να χαρω τις υπολοιπες 12 ωρες της αδειας μου...

Σας ευχαριστω και παλι για την βοηθεια σας .

@ ADSLgr.com All rights reserved.