PDA

Επιστροφή στο Forum : evoice προσοχη!!!!!!



kostas2005
26-05-08, 12:01
μου απενεργοποίησαν το νούμερο evoice που είχα πάρει πριν 1 χρόνο
το 3102 δεν συνδέεται ενω το xlite κάνει register αλλα στην πραγματικότητα.... παπαλα.......!
χρήματα δεν είχα βάλει γιατί ήταν μεγάλο μπέρδεμα μέχρι να μπουν
το είχα μόνο για να με παίρνουν
ΙΣΩΣ αν βάλετε εν τυπικό ποσό 5-10 ευρώ τους αναγκάσετε να μην σας το απενεργοποιήσουν και δεν σας συμβεί το ίδιο
:nono::rtfm::down::closed:

maxorfo
26-05-08, 15:26
Γιατί δεν τους παίρνεις ένα τηλέφωνο να ρωτήσεις γιατί το απενεργοποίησαν? Εγώ εδώ κι έξι μήνες το χρησιμοποιώ μόνο για δωρεάν κλήσεις, δηλ. προς άλλους 213... αριθμούς και παρ' όλ' αυτά δεν μου το έχουν απενεργοποιήσει. Εκτός κι αν άρχισαν σιγά-σιγά από σήμερα...

georgep138
27-05-08, 06:32
μου απενεργοποίησαν το νούμερο evoice που είχα πάρει πριν 1 χρόνο
το 3102 δεν συνδέεται ενω το xlite κάνει register αλλα στην πραγματικότητα.... παπαλα.......!
χρήματα δεν είχα βάλει γιατί ήταν μεγάλο μπέρδεμα μέχρι να μπουν
το είχα μόνο για να με παίρνουν
ΙΣΩΣ αν βάλετε εν τυπικό ποσό 5-10 ευρώ τους αναγκάσετε να μην σας το απενεργοποιήσουν και δεν σας συμβεί το ίδιο
:nono::rtfm::down::closed:

Εχεις συνδρομή ADSL στην HOL ή σε άλλον πάροχο ;

kostas2005
27-05-08, 11:44
το νούμερο ήταν απο τα νούμερα που μοίραζε δωρεάν
συνδρομή έχω σε άλλο παροχο και μου είπαν ότι αν θέλω να συνεχίσω με αυτό το νούμερο θα πρέπει να κάνω συνδρομή adsl σε αυτούς

maxorfo
27-05-08, 15:30
Nά 'τες οι πρώτες παρασπονδίες. Ευτυχώς υπάρχει και η i-call.

kmpatra
27-05-08, 18:53
μου απενεργοποίησαν το νούμερο evoice που είχα πάρει πριν 1 χρόνο
το 3102 δεν συνδέεται ενω το xlite κάνει register αλλα στην πραγματικότητα.... παπαλα.......!
χρήματα δεν είχα βάλει γιατί ήταν μεγάλο μπέρδεμα μέχρι να μπουν
το είχα μόνο για να με παίρνουν
ΙΣΩΣ αν βάλετε εν τυπικό ποσό 5-10 ευρώ τους αναγκάσετε να μην σας το απενεργοποιήσουν και δεν σας συμβεί το ίδιο
:nono::rtfm::down::closed:

Αν ειχες πάρει απλά ενα νούμερο ανοίγοντας λογαριασμό στο site της hol, ισχύει για ένα χρόνο μόνο,γράφει ημερομηνία λήξης κάπου αν το ψαξεις θα το βρεις ;)



Εγώ εδώ κι έξι μήνες το χρησιμοποιώ μόνο για δωρεάν κλήσεις, δηλ. προς άλλους 213... αριθμούς και παρ' όλ' αυτά δεν μου το έχουν απενεργοποιήσει.
Δουλευαν κανονικά και δωρεάν οι κλήσεις προς 213? Εμένα μάλλον ζηταγαν να εχω χρηματα μεσα :hmm:

maxorfo
27-05-08, 19:36
Κανονικότατα. Μη μου πεις ότι δεν είχες δωρεάν τις κλήσεις προς 213...! Αφού το διαφήμιζε κιόλας, ότι εντός του (τότε) τηλεφωνικού δικτύου της, οι κλησεις ήταν δωρεάν.

yianniscan
27-05-08, 20:41
Στείλαμε ερώτημα σχετικά, με τον αν άλλαξε η πολιτική της HOL για το eVoice, κι αν έχει γίνει υποχρεωτική η ύπαρξη ευρυζωνικής σύνδεσης. Θα ενημερώσω το παρόν νήμα όταν ληφθεί η απάντηση.

kmpatra
28-05-08, 11:42
Κανονικότατα. Μη μου πεις ότι δεν είχες δωρεάν τις κλήσεις προς 213...! Αφού το διαφήμιζε κιόλας, ότι εντός του (τότε) τηλεφωνικού δικτύου της, οι κλησεις ήταν δωρεάν.
Δυο φορες το δοκιμασα και η κλήση προς 213 δεν εβγαινε...Τώρα που ξανακοιταξα στη σελίδα της hol αναφερεται ως αορίστου χρόνου η συνδρομή μου στο e-voice.Μάλλον δεν αλλαξε κάτι στην πολιτική της hol.kostas2005 αυτο που σου αναφερανε οτι για να κρατησεις το νουμερο πρεπει να είσαι συνδρομητης hol,προφανως ισχυει για φορητότητα στο δικτυο της hol...

kostas2005
28-05-08, 14:26
τι εννοείς αορίστου τι πακέτο έχεις ?
πήρα ένα δωρεαν νούμερο πριν ένα χρόνο και μου το απενεργοποίησαν .

maxorfo
28-05-08, 20:27
Για να δούμε, τι θ' απαντήσουν - αν απαντήσουν - στο ερώτημα του asdlgr.com?

kostas2005
28-05-08, 23:42
Μου έστειλαν σήμερα mail και μου δίνουν καινούργιο νούμερο όχι το παλιό

Ο λογαριασμός σας έχει ενεργοποιηθεί και μπορείτε να τον χρησιμοποιήσετε αντί της παλαιότερης υπηρεσίας HOL eVoice που χρησιμοποιούσατε ως τώρα.

τώρα αν είναι η πολιτική της εταιρίας να απενεργοποιούνται τα παλιά σε περίπτωση που δεν έχεις βάλει χρήματα και να σου δίνουν καινούργιο δεν ξέρω
πιθανών να πήραν και το ερώτημα του adslgr
η όταν είχα μιλήσει με την εταιρία μου είπαν οτι θα το περάσουν στον προϊστάμενο
τώρα ....πολιτική της εταιρίας είναι...προϊστάμενος ...η adslgr δεν γνωρίζω
το καλό ει ναι ότι μου έδωσαν νούμερο και το ακομα καλύτερο ούτι δεν ειχα βασιστεί στο παλιό να το δώσω σε όλους και τώρα να τρέχω .....
ας διευκρινίσουν τι συμβαινει και ας κανουν τον τρόπο πληρωμής πιο εύκολο και για αυτούς να παίρνουν χρηματα αλλά και για εμάς να είμαστε σίγουροι

yianniscan
29-05-08, 00:11
Απάντηση δεν λάβαμε ακόμα, αλλά ας ελπίσουμε ότι δεν θ' αρχίσουν ν' αλλάζουν νούμερα σε όλους.

kostas2005
29-05-08, 00:53
το ερώτημα είναι αν έχεις βάλει χρήματα θα σου αλλάξουν η απενεργοποιήσουν το νούμερο?
το έθεσα αυτό το ερώτημα αλλά η απάντηση ήταν ότι μπορεί... να μην το απενεργοποιουσαν, ούτε αυτοί δεν ηξεραν
ακομα ρώτησα αν μπορώ να το περάσω σε έναν λογαριασμό double play ήδη υπάρχων και απάντησαν όχι

kmpatra
29-05-08, 01:03
τι εννοείς αορίστου τι πακέτο έχεις ?
πήρα ένα δωρεαν νούμερο πριν ένα χρόνο και μου το απενεργοποίησαν .

Έχω ενα δωρεαν νούμερο που μου το εδωσαν οταν ανοιξα λογαριασμο χρηστη στη σελίδα της HOL.Στην ενότητα του e-voice αναφέρει την συνδρομή μου στην υπηρεσία ως αορίστου χρόνου.(Δεν λήγει δηλ. ποτε από μόνη της).Χρηματα δεν εβαλα πάντως ποτέ μέσα από το Δεκέμβριο που πήρα το νούμερο ως τώρα.

_stargazer
30-05-08, 18:53
Εγώ πάλι έχω νούμερο από τα δωρεάν, που αν θυμάμαι καλά είχε δωρεάν 3 ευρώ μέσα παλιά.
Πλέον δεν μπορώ να καλέσω ούτε σε evoice μια που τέλειωσαν οι μονάδες, ωστόσο μπορούν να με καλέσουν κανονικά ακόμα.

btw... κάποια στιγμή θέλησα να βάλω μονάδες. Μόνο που είχα ξεχάσει πλέον τον λογαριασμό και το email με το οποίο είχα κάνει εγγραφή. Επειδή το νούμερο δεν ήθελα να το αλλάξω, τους έστειλα mail να μου δώσουν κάποια σελίδα στην οποία γίνεται υπενθύμιση κωδικού(όχι του evoice αλλά του λογαριασμού στην hol) αλλά μου είπαν ότι δεν υπάρχει και για να μου πούνε ποιος είναι ο κωδικός ή το username πρέπει να τους στείλω φωτοτυπία ταυτότητας με fax... Δε θυμάμαι να έχω συμπληρώσει πουθενά αριθμό ταυτότητας...

Καμιά ιδέα? :hmm:

maxorfo
14-06-08, 00:33
Στείλαμε ερώτημα σχετικά, με τον αν άλλαξε η πολιτική της HOL για το eVoice, κι αν έχει γίνει υποχρεωτική η ύπαρξη ευρυζωνικής σύνδεσης. Θα ενημερώσω το παρόν νήμα όταν ληφθεί η απάντηση.

Υπάρχει καμμία εξέλιξη σχετικά με το ερώτημα που έχει υποβληθεί στη HOL από την 27/5;

Djore
14-06-08, 18:35
Χθές με απενεργοποιήσαν και έμενα ... το τηλέφωνικό νούμερο το χρειάζομαι ... τι πρέπει να κάνω ... ? μπορώ να κάνω κάτι ?αν δεν είναι θέλουν να δίνουν την υπηρεσία μπορώ να μεταφέρω το νουμερο σε άλλη εταιρία ...

yianniscan
17-06-08, 00:55
@maxorfo: Δεν λάβαμε ακόμα απάντηση απ' την HOL, σχετικά με το θέμα των e-voice αριθμών.

@Djore: Αν το νούμερό σου είναι ενεργό η διαδικασία το προβλέπει, αν όχι τότε δεν μπορείς. Δες αν μπορείς ν' αγοράσεις μια 3μηνη σύνδεση HOL, ώστε να μπορέσεις να πάρεις το νούμερό σου με φορητότητα.

kostas2005
18-06-08, 11:36
Χθές με απενεργοποιήσαν και έμενα ... το τηλέφωνικό νούμερο το χρειάζομαι ... τι πρέπει να κάνω ... ? μπορώ να κάνω κάτι ?αν δεν είναι θέλουν να δίνουν την υπηρεσία μπορώ να μεταφέρω το νουμερο σε άλλη εταιρία ...
κοίτα στο email που είχες δηλώσει αν σου έχουν στείλει καινούργιο νούμερο

kostas2005
21-06-08, 00:18
Χθές με απενεργοποιήσαν και έμενα ... το τηλέφωνικό νούμερο το χρειάζομαι ... τι πρέπει να κάνω ... ? μπορώ να κάνω κάτι ?αν δεν είναι θέλουν να δίνουν την υπηρεσία μπορώ να μεταφέρω το νουμερο σε άλλη εταιρία ...
τελικά τι έγινε?

Djore
23-06-08, 23:13
τιποτα δεν εγινε ... οσα δεν έσκασα στα σταθερά τηλεφωνα τον τελευταιο χρονο ... τα εδωσα μαζεμένα στο κινητό και στην αναμονή τους ( υπερβάλλω - με προδωσε και η truphone - κανα 30 ευρώ μου στοίχισε παντος το σκηνικό με hol - truphone .τωρα είδα το λογαριασμό του κινητού ) και στο τελος ακρη δεν έβγαζα ... εκανα ενα αριθμό i call και δεν ξανά ασχολήθηκα με το ζήτημα ... εκεί στη ΗΟL να Θες να τους δώσεις χρήματα και να μην μπορείς ... είναι μοναδικοί ...

ΥΓ μπράβο στην ALTEC ...

yianniscan
01-07-08, 00:08
Σήμερα, μεταξύ άλλων λάβαμε απάντηση για την διαθεσιμότητα των αριθμών e-voice. Την παραθέτω αυτούσια, κι όποιος καταλάβει παρακαλώ να εξηγήσει και στους υπόλοιπους:


Ερώτηση για το 213
Ποια είναι η τρέχουσα πολιτική της hol για τα 213 νούμερα του evoice; Αφαιρούνται σε όσους δεν είναι συνδρομητές της hol; Χρειάζεται να υπάρχει προπληρωμένο ποσό στον λογαριασμό ώστε να μην αφαιρεθεί από τον χρήστη ο αριθμός;

Απάντηση
Για την υπηρεσία evoice δεν απαιτείται να υπάρχει ποσό στο λογαριασμό του πελάτη για να του δοθεί γεωγραφικός αριθμός 213. Επίσης η εταιρεία δεν εφαρμόζει καμία πολιτική αφαίρεσης του αριθμού σε περίπτωση που ο πελάτης δεν τον χρησιμοποιεί ή δεν έχει χρηματικό ποσό στο λογαριασμό του. Σε κάθε περίπτωση η εταιρία μας εφαρμόζει όλες εκείνες τις προβλέψεις και για την υπηρεσία του e-voice – όπως και για όλες τις άλλες- που υπαγορεύονται από τις αρμόδιες εποπτικές και ρυθμιστικές αρχές.

nrg_polini
01-07-08, 02:45
Μηπως υποννοει οτι αφαιρουν τους αριθμους απ'οσους τους χρησιμοποιουν εκτος γεωγραφικης καλυψης του συγκεκριμενου αριθμου; Αν και δε ξερω πως μπορουν να το ξερουν αυτο...

maxorfo
01-07-08, 02:50
Το σχόλιό μου είναι εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=2158909&postcount=2).

Να επαναλάβω ότι δεν μου αρέσει καθόλου αυτή η αόριστη αναφορά στον "πελάτη", χωρίς να διευκρινίζεται αν εννοούν συνδρομητή της HOL (internet - τηλεφωνία) ή οποιονδήποτε χρήστη της υπηρεσίας evoice.

Το περί "εφαρμογής των προβλέψεων, που υπαγορεύονται από τις αρμόδιες εποπτικές και ρυθμιστικές αρχές" μάλλον μόνο η HOL γνωρίζει τι πάει να πει.

livadia
02-07-08, 05:18
It seems this de-activation is temporary or may due to a bug in their software. I am not 100% sure yet, but it looks like I am back online with hol. More details later when I am certain this will last.

@ ADSLgr.com All rights reserved.