PDA

Επιστροφή στο Forum : Περίεργο πρόβλημα με Connex



umfalas
26-05-08, 13:21
Μολις συνδέθηκα με 4αρα γραμμη στο Λουτράκι. Ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Πήρα την προσφορά με το ασύρματο modem baudtec. Το περίεργο πρόβλημα είναι με το laptop.

Ενω ο σταθερος συνδεεται καλα, μόλις συνδέσω το φορητο ειτε me ethernet ή με wifi αυτό που γίνεται ειναι να σβήνει το λαμπάκι σύνδεσης με adsl και να ψάχνει μονίμως για IP. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται. Το ίδιο φορητό χρησιμοποιώ εδώ και 3 χρόνια και δεν εβγαλε ποτε πρόβλημα σύνδεσης ασύρματα ή ενσυρματα. Στην αθήνα εχω on και δεν αντιμετωπίσω πρόβλημα.

Από τον ΟΤΕ μου ειπαν οτι η γραμμή ειναι πάρα πολύ καλή, και οτι μαλλον φταιει το φορητο.

Πως είναι δυνατον να φταιει το φορητο την στιγμή που συνδέομαι με οτιδήποτε το έχω δοκιμάσει?

Υπάρχει περίπτωση να φταιει το modem. Πάλι δύσκολο μου φαίνεται από την στιγμή που συνδέομαι με το σταθερο.

Ευχαριστώ.

otto21
26-05-08, 15:32
Για αρχή καλό θα ήταν να συνδέσεις το φορητό με το rooter-modem μέσω καλωδίου για να βεβαιωθείς ότι ο rooter δουλεύει σωστά με δύο υπολογιστές σε αυτό.

umfalas
26-05-08, 22:13
το έχω κανει αυτό. Το πρόβλημα είναι οτι όταν συνδέεται ο φορητος με οποιοδήποτε τροπο χανω το dsl. Είτε μόνο του είτε μαζι με το σταθερό. Μονο με το σταθερο ειμαι ΟΚ

@ ADSLgr.com All rights reserved.